Skocz do zawartości

Medal of Honor


wrog

Rekomendowane odpowiedzi

Electronic Arts informuje, że w ciągu pierwszych pięciu dni od premiery Medal of Honor udało się na całym świecie sprzedać ponad 1,5 miliona egzemplarzy gry. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że użytkownicy Xbox Live i PlayStation Network, którzy aktywowali dołączany do nowych kopii kod Online Pass dostaną 2 listopada pierwsze bonusy. Otóż pojawi się tego dnia nowy tryb rozgrywki "Clean Sweep" (eliminacja), wraz z dwoma stworzonymi pod niego mapami Bagram Hangar oraz Khyber Caves. Do tej playlisty trafią również nieco odmienione plansze Diwagal Camp i Kabul City Ruins.

:D

Odnośnik do komentarza

Wielki pokłon w stroną twórców za genialne przejścia pomiędzy grywalnymi postaciami. Przykład jaki zapadł mi w pamięć najbardziej to jak...

 

...grając jako Ranger'si wpadamy w pułapkę i prosimy o wsparcie z powietrza. Nadlatują smigłowce, robią swoje, kończy się misja jako Ranger, zaczyna się jako pilot śmigłowca na jednym z helikopterów które właśnie uratowały Ranger'sów. Jak kończy się misja na heli? Ledwo unoszące się helikoptery udają się do bazy, jakiś cwany talib na działku w nie mierzy, pilot już żegna się z życiem, wtem głowa taliba pęka od trafienia przez snajpera i...

zaczynamy jako ten właśnie snajper.

 

I tak jest prawie cały czas. Genialny patent (w przeciwieństwie do CoDów gdzie skaczemy pomiędzy postaciami bez ładu i składu).

 

Dokładnie, dzięki temu kampania MOH zostanie w mojej pamięci na długo, mimo swoich wad. Mam nadzieję, że nieuchronna (patrz: ilość sprzedanych egzemplarzy) kontynuacja pociągnie patent kooperacji pomiędzy różnymi typami wojsk.

 

ukazanie pojedynczej operacji wojskowej w ciekawy sposób > skakanie po całym świecie w różnorodnych, ale chaotycznych misjach

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka godzin w Medal of Honor i parę wrażeń ode mnie.

Jest to pozycja pełna sprzeczności. Skończyłem singla - jest krótki ale bardzo treściwy. Podobał mi się niesamowicie. Świetnie pokazany klimat zaszczucia i osamotnienia agentów służb specjalnych w walce z talibami. Można grać z szeroko otwartymi oczami i chłonąć tę historię, przy czym ... w najlepszym momencie ona się kończy. Poziom hard nie jest żadnym wyzwaniem i raczej nikt nie będzie miał jakichkolwiek kłopotów z jego przejściem. Grafika średnia ale podczas akcji nie ma czasu, żeby się zbytnio rozglądać, muzyka i dźwięk też jakieś takie średniawonieporywające. Mimo to, singla, pomijając jego długość, spokojnie mógłbym ocenić na 8/10.

 

Multiplayer - tragedia jakich dawno nie widziałem (imho). Przyzwyczajony do map w BC2 nie mogę się ogarnąć na mapeczkach wielkości 20% małej mapy z poprzedniej produkcji DICE. Chaosu dopełniają raczej pełne mapy, czyli 24 osoby na takim skrawku. Ruszyć się nie można, zastanowić przez chwilę nie ma szans. Zero kooperacji, jedna sieczka i większość to snajperzy ściągający ludzi na respawnie z drugiego końca mapy. Brak pokazania kto cię zabił i gdzie się czai jest też dla mnie minusem. Stare wygi z lepszym uzbrojeniem wycinają młodych w pień. Na mapach pełno schowków, skrzyń, kamieni, czy ruin gdzie przeciwnik może się przyczaić. Ale na razie dostrzegam tylko chaos, chaos i chaos ... Moja ocena tego trybu to ledwo 5/10 - na długo w mojej konsoli ta gra już nie zagrzeje miejsca.

 

Summa summarum - nawet nie wykorzystuję kodu online pass (coś takiego jak kod VIP w BC2) - gra pewnie za jakiś tydzień (po premierze Fable3) pójdzie na allegro.

Odnośnik do komentarza

Czas na moją opinię :)

 

Jest to "typowa" gra EA. Bierzemy coś, co się dobrze sprzedało (sprawdzony patent), robimy coś podobnego, okraszamy dobrym marketingiem, chwytliwym tematem i kasa sama leci ;)

 

Ja nie napalałem się zbytnio na tę grę... i miło się rozczarowałem! Singiel rzeczywiście krótki, jakby nie mogli dorzucić paru misji :/ Ale za to świetny. Początek najsłabszy, dalej jest tylko lepiej. Ekstra dynamiczne misje, różnorodność i więź z wojakami. Dobre skryptowane akcje, ogólnie czuć ten klimat wojny i uganiania się za talibami. Co jest fajne, to to, że rzuca nas po trzech typach oddziałów - Tier 1, SEALs i Rangers, których losy się przeplatają. Jest też misja podczas której się lata śmigłowcem Apache, co prawda to tylko "celowniczek", ale feeling jest, oj jeeest :D

Dorzućcie zabawę w achievementy, to trochę wydłuża zabawę w singlu. Aaa - koniecznie zaczynać na HARDZIE.

 

Multi - nie za bardzo ten tryb mnie interesuje w każdej grze, bawię się jedynie w Bad Company 2, które jest dla mnie wzorem. To robiło też DICE, ale chyba nie mieli wolnej ręki i ograniczały ich wytyczne, że mają robić to na modłe CoD (którego multi nie trawię). Jednak wyszło całkiem nieźle, choć bez rewelacji. 3 klasy, małe mapy i dużo graczy. Straszny chaos, mapy dla mnie dużo za małe, bo czasami to się w tych korytarzach przecisnąć nie można :D Ale trzeba przyznać, że wciąga. Mi bardzo przypomina multiplayer z Quantum of Solace - odpalić na pół godzinki, godzinę dla relaksu i wystarczy.

 

Ogólnie dobra gra i reaktywacja serii udana, w przyszłości będzie pewnie jeszcze lepiej. Ode mnie 8-/10.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Trafne spostrzeżenie :P Pograłem trochę dłużej i dla mnie ta gra to raj dla kampiorstwa wszelkiej maści, czasami są takie partyjki, że nie można z respa wyjść. Rządzi tu totalny przypadek, arkejd pełną gębą.

Każdy lata za fragiem, zero teamplaya - czasem jako jedyny podkładałem ładunki, bo reszta wolała się chować po kątach :/ Nie lubię czegoś takiego. Poza tym zapierdzielasz biegiem - źle, bo o kulkę łatwo, chowasz się, też niedobrze. Nie wiadomo, kto strzela, skąd... Ja odpadam przy czymś takim, nie mam cierpliwości. W Bad Company 2 gram tylko w trybie hardcore, tu też niby jest, ale wtedy losuje tylko dwa tryby. I ten radar - irytuje, ja nigdy na niego nie patrzę, dla mnie odwraca uwagę od samej rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...