Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A na EA ostatnio była promocja. Wsio za 50%. Wsio. To jest promocja. A nie jakieś popierdółki o pociągach za 40euro :F

W sensie że kiedy? Jak dawno? PO wyjściu Crysisa 2 czy przed?

 

 

A propos, czy pudełkowa wersja Duke Nukem Forever jest 'rejestrowalna' na Steamie?

Każda gra jest rejestrowalna na steamie (nie liczę popierdółek). Przynajmniej jeżeli Cię dobrze rozumiem. Ja mam każdą z gier na kompie wrzuconą na Steam, mimo że przez samą platformę kupione produkty to ledwie nieliczny %

Odnośnik do komentarza

A propos, czy pudełkowa wersja Duke Nukem Forever jest 'rejestrowalna' na Steamie?

Każda gra jest rejestrowalna na steamie (nie liczę popierdółek). Przynajmniej jeżeli Cię dobrze rozumiem. Ja mam każdą z gier na kompie wrzuconą na Steam, mimo że przez samą platformę kupione produkty to ledwie nieliczny %

Jemu chodzi raczej o to, czy można kluczem z wersji pudełkowej aktywować grę na steamie tak, jakbyś ją miał tam kupioną. Stosunkowo mało gier daje niestety taką możliwość.

 

@Suavek: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7480-wusf-3601

Odnośnik do komentarza
Każda gra jest rejestrowalna na steamie (nie liczę popierdółek). Przynajmniej jeżeli Cię dobrze rozumiem. Ja mam każdą z gier na kompie wrzuconą na Steam, mimo że przez samą platformę kupione produkty to ledwie nieliczny %
Źle mnie rozumiesz. Nie chodzi mi o wrzucenie dowolnej gry na listę Steam (który wtedy służy po prostu jako ich launcher, ale nic więcej), ale właśnie o gry pudełkowe, które siłą rzeczy wymagają rejestracji i przypisania do Steam. Np. Warhammer 40k Dawn of War II tak miał - dostałem wersję pudełkową, ale ta wymagała Steama (mało tego, Games for Windows też...), w związku z czym mam ją już na stałe na koncie. Ostatnio w Media Markcie sprawdziłem pudełko z Duke Nukem Forever i była tam jakaś wzmianka o Steam, aczkolwiek nie zagłębiałem się w szczegóły, gdyż się trochę wtedy spieszyłem. Chodzi mi o to, czy grę rejestruje się na stałe do Steam, przez co można ją ściągać/aktualizować poprzez klienta, oraz dostępna jest w niej lista steamowych achievementów?

 

Pytam, bo choć póki co wstrzymuję się z zakupem DNF (przy takich recenzjach cena szybko spadnie), to jednak wolę nabyć pudełeczko i potem je zarejestrować na koncie Steam, aniżeli czekać na jakieś promocje cyfrowej dystrybucji (obecnie i tak dużo droższej od wersji sklepowych).

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
@Suavek: no juz mi ako wytłumaczył ;)
No a ja pisałem swego posta zanim on zamieścił swojego. Just sayin'
Taka rejestracja daje coś poza achie i saveami (które mnie są zbędne bo i tak gram tylko na jednej maszynie) ?
Gra jest wtedy przypisana do Steama tak jakbyś ją kupił właśnie tam. Kilka postów wcześniej widziałem toczyła się dyskusja o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkan... ekhm... cyfrowej dystrybucji nad pudełkami. Możesz takiego DNF kupić na Steam i mieć go na koncie, a możesz go kupić (taniej) w pudełku i mieć nie tylko na koncie, ale także na płycie, z pudełeczkiem na półce. A to tylko przykład, gdyż jak widać w powyższym linku (chyba jeszcze nie zaktualizowanym) tego typu gier jest więcej. Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Taka rejestracja daje coś poza achie i saveami (które mnie są zbędne bo i tak gram tylko na jednej maszynie) ?

Głównie to, że możesz dowolnie ściągać grę prosto z serwerów Steam w dowolnej istniejącej wersji językowej jaka jest tam dostępna - świetny motyw dla ludzi nie do końca przepadających za polskimi tłumaczeniami ;)

 

@Velius: chyba aktualizowana jest na bierząco, bo widzę Magicke, BRINK... w miare świeże tytuły.

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza
Głównie to, że możesz dowolnie ściągać grę prosto z serwerów Steam w dowolnej istniejącej wersji językowej jaka jest tam dostępna - świetny motyw dla ludzi nie do końca przepadających za polskimi tłumaczeniami ;)
O, to! Nie wiem czemu sam o tym nie wspomniałem, gdyż właśnie ta kwestia stała za moim pytaniem odnośnie DNF. Z reguły jestem pierwszy w kolejce do krytykowania rodzimych wersji językowych, ale jeśli w przypadku DNF wystarczy, że zarejestruję grę na Steam, aby mieć full ENG, to nie będę się bawił w importowanie gry zza granicy i przy okazji promocji kupię ją gdzieś u nas.
@Velius: chyba aktualizowana jest na bierząco, bo widzę Magicke, BRINK... w miare świeże tytuły.
A jednak DNF tam nie widzę, a jestem pewien, że Steam był wymieniony z tyłu pudełka. Może jutro będę w jakimś sklepie to doczytam do końca o co biega, także czy jest to opcjonalne czy wymagane. Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Miałem cichą nadzieję, że rejestracja da właśnie dostęp do innych wersji językowych niż ta co mam na płycie ale Suavek nie wymienił, więc straciłem trochę nadzieję początkowo ;)

 

 

Duke Nukem z dubbingiem polskim - wyobrażacie sobie taki twór ? xD

 

Co do samego DNF Suavek - przykro mi to mówić ale gra jest beznadziejna. A jestem fanem tej postaci i DN3D. Pal licho grafikę która jest strasznie biedna w obiekty i jakość tekstur. Jest przecholernie nudna. Klimat Duka starego w moich oczach umarł. Wszystko takie na siłę. Grałem jakieś 4h i uśmiechnąłem (nie zaśmiałem) się RAZ! te 4h playtime nabiłem przez 3 dni co dla mnie jest niemożliwe. Bo ja przeważnie nie mam sesji z nowymi dla mnie grami krótszych niż 6h dziennie. Muszę się strasznie zmuszać do tej gry.

Nie siedzę w Twoim portfelu i nie chcę się wtrącać w wydatki ale moim szczerym zdaniem albo odpuścić grę całkowicie, albo poczekac na jakieś cholerne obniżki, bo moim zdaniem ta gra nie jest warta więcej niż 40 zł. 4h grania nie dały mi grama przyjemności, a jedynie nudę. Grałem jedynie przez sentyment z dawnych lat i tylko to mnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
na liscie moze nie ma, ale 2K kiedys oglaszalo ze bedzie sie dalo zarejestrowac

http://www.pcworld.com/article/219742/duke_nukem_forever_to_use_controversial_steamworks.html

Czyli jednak. Dzięki. W takim wypadku mogę bez obaw wyczekiwać promocji w polskich sklepach. W niektórych przypadkach oferty bywają u nas dużo lepsze niż za granicą lub na Steam, więc może i DNF szybko stanieje. Już teraz grę można kupić taniej niż na Steam czy na amazon/thehut/zavvi, ale zobaczymy. Mimo wszystko po takich recenzjach i opiniach fanów DN3D nawet tych 99zł nie mam ochoty póki co wydawać ;>.
Odnośnik do komentarza

http://store.steampowered.com/?cc=us

 

są jakieś nowe haxy żeby kupić w europie za dolary?

 

 

Są. Musisz znaleźć kumpla w Rosji lub USA który Ci będzie wysyłał gry jako gifty. Wtedy kupuje je w dolarach,a Ty legalnie możesz w nie grać. No tylko najpierw trzeba kogoś znaleźć. No i podobno przelewy międzynarodowe są drogie. Ale teoretycznie można to obejść paypal'em. Nie wiem, bo nigdy tak na serio nie próbowałem kogoś poszukać.

Odnośnik do komentarza

Panowie, jest jakaś opcja żeby dorwać grę która jest niedostępna w moim regionie? Nie wiem, na przykład jako gift z regionu gdzie jest dostępna? Wszystko, byle bana nie dostać, co nie. Halp!

 

 

i (pipi) wydawców którzy robią takie rzeczy

 

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...