Skocz do zawartości

Wieści, zapowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
Nawet jeżeli, to pewnie i tak będzie to z przekładem Łozińskiego  Jedną z zapowiedzi będzie pewnie "The Fall of Numenor", który ma się ukazać w listopadzie w USA.

Przekłada kilka osób, w tym Frąc, nie, nie ma Łozińskiego. Co wyszło dzisiaj? W październiku Natura Srodziemia, a od września nareszcie historia srodziemia! Dłuuuugo czekałem, przypomnę, że w Polsce wyszly tylko dwa tomy, a cykl ma 12 tomów. Jaram się smile.gif
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

obcy-wyjscie-z-cienia-tim-lebbon-oprawa-

 

Cytat

Chris Hooper jest głównym inżynierem na Górniczej Orbitalnej Stacji Kosmicznej „Marion”, która eksploruje złoża trymonitu na piaszczystej LV-178. Pracujący na planecie górnicy odkrywają jednak w czeluściach kopalni coś więcej niż najtwardszy znany ludzkości minerał. Gdy budzi się głęboko uśpione, pradawne zło, uciekają z powierzchni, lecz jeden z promów uderza w krążącą na orbicie „Marion”, powodując poważne uszkodzenia, a drugi opanowany zostaje przez obcych.
Nadany przez Hoopa i garstkę jego towarzyszy sygnał SOS dociera do przelatującego w pobliżu promu „Narcissus”. Na jego pokładzie podróżuje w kapsule hibernacyjnej Ellen Ripley, ostatnia ocalała z katastrofy „Nostromo”. A przynajmniej tak się wszystkim wydaje...

„Obcy. Wyjście z cienia” to pierwszy z trzech tomów oryginalnej – nieopartej na scenariuszu – trylogii osadzonej w uniwersum Obcego.

 

Premiera 8marca wysyłka 1marca od Vesper.

Odnośnik do komentarza

Szczerze to czytałem je sto lat temu bo mam te stare wydania. Dało sie czytać. Myślę, że w te nowe edycje warto zainwestować nie tylko ze względu na treść, ale i staranne wydanie z grafikami. 

 

Powyżej to dzieje się przed Aliens, tylko z opisu wynika, że akcja nie ma miejsca na lv426 a gdzie indziej. Szkoda bo bym poczytał o tym co wyprawiało się w kolonii zanim marines tam wjechali. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.07.2023 o 20:16, mitra napisał:

Coś dla graczy

IMG_20230710_201427.thumb.jpg.5d375f2076bf0a2d5a3ce1a01ef79a6b.jpg

 

https://ksiazkakonsole.pl/

 

Piękna, klasycznie geekowska, i to jeszcze ilustrowana, jak ,,jebitnie dobra" nerdowska encyklopedia. Tytuł plusuje u mnie w każdym aspekcie... poza ceną. 

Zastanawia mnie ten specyficzny przewodnik - za taką pozycję, to 100 czy 200 zł wte lub wewte... No a co tam. 

 

A tymczasem, Wydawnictwo Open Beta słynie, o czym dobrze wiemy, z wypuszczania na polski rynek książek związanych z grami video. Ale oprócz tego typu nowości, jak:

 

spacer.png

 

 

... ta firma, o dziwo!, co mnie turbo pozytywnie zaskakuje, zajmuje się również wydawaniem nieco innych książek, np. interesujące jest swego rodzaju kompendium o serialu "The Office", czyli:

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.07.2023 o 11:57, Suavek napisał:

Chciałem zerknąć, ile to kosztuje w oryginale na Amazonie (140zł), ale rozbawiło mnie, że pierwotnie było "od Atari do Xboxa", a nie Playstation. ;)

 

71J8Twu741L._SL1500_.jpg

 

Ale to bardziej album. Tekstu jest bardzo niewiele, z tego co widzę.

Dobra, tak na poważnie. Za 110 się opyla? Jako pierwsza wersja?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Olesiejuk... Co by dla polskiego fandomu Star Wars było, gdyby tego wydawnictwa właśnie... dla nas nie było? Co by było, gdyby Grupa Wydawnicza Foksal, tak jak przestała wydawać książki czy komiksy z tego Świata, tak po niej nikt by tego po prostu nie robił? Nic, pustka - co najwyżej na jakimś ,,libristoPL", czy innej księgarni z tytułami w wielu językach można by zakupić oryginalne wydania anglojęzyczne starwarsowych książek, i tyle w temacie. A tu jednak... jest, Wydawnictwo Olesiejuk! Przeglądając ostatnie oferty tej firmy w serii książek Star Wars, nawet nie zauważyłem, że od nowego roku pojawiło się aż tyle znakomitości: tytuły, które wzbogacą luki w kreacji treści w Kanonie pomiędzy historiami z Epizodów filmowych, serialami a epizodami, i czegoś związanego ze Spin-Offami. Aktualnie z Olesiejuka czytam tom drugi, licząc chronologicznie, Wielkiej Republiki: "W Ciemność" od znakomitej C. Gray. Cholibka, w tym roku wyszła powieść A. Cristophera: "Star Wars: Cień Sithów" - ponoć wybitna, jedna z lepszych w dziejach prozy Nowego Kanonu. xD... Z Zapowiedzi na ten rok, Olesiejuk przygotowało nam (zdjęcie poniżej) książkę, która ma wiele wyjaśnić, dopowiedzieć, szczególnie do filmowych rozdziałów, jak "Powrót Jedi" etc. Damn it! Grubiutko! Dziękówa Olesiejuk! :obama::headbanger:

 

 

Screenshot_2023-11-06-17-53-42-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.6a46ec9d9bba8ee103f36f4c7f5ebede.jpg

 

 

https://www.empik.com/star-wars-z-pewnego-punktu-widzenia-40-opowiadan-na-40-lecie-nowej-nadziei-opracowanie-zbiorowe,p1417839188,ksiazka-p?cq_src=google_ads&cq_cmp=19576752207&cq_term=&cq_plac=&cq_net=x&cq_plt=gp&gclid=Cj0KCQiAuqKqBhDxARIsAFZELmL8vv4aiBY2gTW-ZHuowgSHRSl3kQGcHI6GLzottyqChwNK3IZSyhcaAiQGEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Koso wydaje w grudniu kolejną książkę:

https://wydawnictwoopenbeta.pl/p/niech-zyje-mortal-kombat-runda-1-papier-zamowienie-przedpremierowe/
ponad 600 stron. A cena jak za 3 numery szmatławca :)

IMG_6205.jpeg

W dniu 25.10.2023 o 23:46, mitra napisał:

Dobra, tak na poważnie. Za 110 się opyla? Jako pierwsza wersja?

Kupiłem za 140 na oficjalnej stronie, w polskiej, poprawionej wersji. Na pewno jako konsolowiec - powinieneś mieć taki tytuł na półce. natomiast jest to raczej album, ładnie wydany, foty z Wikipedii (ten Evan właśnie udostępnił te foty Wikipedii), szczątkowy opis, ale może i dowiesz się kilku rzeczy. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, grzybiarz napisał:

Koso wydaje w grudniu kolejną książkę:

https://wydawnictwoopenbeta.pl/p/niech-zyje-mortal-kombat-runda-1-papier-zamowienie-przedpremierowe/
ponad 600 stron. A cena jak za 3 numery szmatławca :)

 

Dzięki za polecajkę. Mortal i Doom kupiony. The game musi poczekać. Ale jak polecasz za tę cenę to w swoim czasie wleci na półkę.

Odnośnik do komentarza

,,OpenBeta" to wydawnictwo, które dla graczy i przede wszystkim graczy, a także miłośników historii gier komputerowych jest jedną z najlepszych rzeczy, jaka mogła się wydarzyć, czy pojawić na rynku wydawniczym w Polsce. Cholibunia! Suto zakrapiane totalną nerdozą i taką gamingową ,,guilty pleasure" dla wybranych są z OpenBeta (plus inne wydawnictwa, które wydawaniem tego typu pozycji się zajmują) te albumo-encyklopedio-przewodniki. Jest ich niewiele, ale to zawsze coś! Ogólnie mam swego rodzaju ,,kupkę wstydu" growo/growo-filmowych rzeczy do przeczytania, głównie z OpenBeta, począwszy od książki o ,,Doomie", GTA, a skończywszy na historii Resident Evil, polskich gier komputerowych i historii powstania serialu "The Office" i spraw zakulisowych z tą produkcją związanych. Najgorsze jest to, że ta ,,kupka wstydu" to w tym przypadku książki/albumy, które obiecałem, że sobie kupię i przeczytam, ale jak to w życiu bywa... nic na razie z tego nie wyszło. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Post pod postem, no ale trudno... wytrzymać to ja nie mogłem, taka książka, taka premiera na polskim rynku (i to już niedługo!), więc trzeba było sypnąć newsem. xD

 

Tak to jest, gdy jest się fanem Star Wars i dopiero po jakimś czasie pojawia się taki wydawca jak Olesiejuk właśnie. I jepiej jak na nasze fandomowo-rynkowe realia być nie może. Nie spodziewałem się, że firma wyda w eter polskich księgarni taką oto pozycję, czego w ogóle w żadnych zapowiedziach wydawniczych nie byłem w stanie zaobserwować. Taaaak, jest w pyteczkę! Cal Kestis i lektura książkowa? Nie wierzę, to jakiś obłęd! No ale jednak! No i dobrze! Turbo Hype!

 

Screenshot_2024-02-12-11-58-14-34_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.d447acdf31f6726f348492e077600cb5.jpg



I nie ma opcji, jak tylko "Star Wars Jedi. Wojenne blizny" pojawi się w sklepach, to bankowo się na jej zakup zdecyduję. Ta książka jest mi potrzebna - jak siądzie na gusta, to jest szansa, że zakupię pudełkowe wydanie "Jedi Survivor" na Ps5! Bang! 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...