Skocz do zawartości

Dziś umyłem samochód


Rekomendowane odpowiedzi

A nie mozesz tego normalnie na myjni robic? Ja raz na miesiac robie special quest na myjni czyli biore 5 l baniak z szamponem do aut, scierki z mikrofibry, wosk. No i jade i najpierw myje auto na myjce dokladnie , potem gabka szamponem i na koncu woskuje. Oczywiscie szczotki nie uzywam przeciez wycieraja tym krowie placki wsiury. No i po takim zabiegu z dobrym woskiem potemz miesiac na myjce wystarczy juz tylko jak milan pisze wrzucic z 5 zeta i oplukiwac autko z drobnego syfu.

Woski i nablyszczacze te dobre

 

i-adbl-qd1-1l.jpg

 

 

ff5f71b6d14f681767cf423578a038d4.jpg

 

A tutaj wosk na sucho taki juz naprawde spoko

8f169d01051050527f3a90fa11f43043.jpg

 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Następny xD

 są jeszcze myjnie na kórych nie ma zakazu przynoszenia własnej chemii ;]?

 

U mnie otworzyli nowiutką myjnię, chyba najlepsza w powiecie jaką znam,  cisnienie takie że ze starego czinkusia karoseria by poleciała, dobra gęsta piana, i dobrze woskuje.

Własna mikrofiberka i 2 piątki wystarcżą by obrobić samochód.

Odnośnik do komentarza

A ile ja tej chemii przynosze? Szamponik zeby nie uzywac szczotki z myjni i wosk na mokro na koniec.Wiesz woda wodą ale wosk woskowi raczej nierowny a watpie ze na myjni dodaja cos lepszego niz wosk za 7zl z tesco. A jednak patrzac jak autko niemal samo schnie po dobrym wosku warto akurat na to zwrocic uwage moim zdaniem. Szamponik tam ch.uj moze byc zbedny ale wosk to swoj nie ma innej opcji

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.05.2019 o 17:05, Mani napisał:

OK szybkie pytanie od amatora lamusa. Nie chce mi się jeździć juz na te wszystkie myjnie i płacić hajs wole to zrobić samemu przed domem tylko teraz panowie o większej wiedzy ... jakie myjki polecacie (konkretne modele a nie samo Karcher), dodatkowe płyny nabłyszczacze woski itp. Czekam na propozycje bo w przyszły weekend chciałbym juz taki zestaw przytulić.

 

Nie kupuj zadnych myjek, bo one nie sluza do dokladnego mycia a tylko oplukiwania auta z grubszego brudu.

 

Dla poczatkujacego najlepiej ogarnij taki zestaw:

 

1. 2 duze wiadra 5l z castoramy - koszt kilka pln

2. 2 rekawice z welny/mikrofibry (porzadne to koszt ok 30zl /szt ale w markecie mozesz dostac tansze np w tesco sa takie z fredzelkami po ok. 10 pln)

3. Szampon do mycia o neutralnym ph,  np https://showcarshine.pl/szampony/shiny-garage-sleebubbly-premium-car-bath-500ml.html

4. Jakas "krawa felga" do czyszczenia felg i kol z pylu od klockow i ciezszego syfu (marketowa na poczatek wystarczy, np od K2)

5. Duzy recznik typu Fluffy do wycierania po myciu z wody (zapobiega zaciekom) cos w ten desen https://allegro.pl/oferta/fluffy-dryer-90x60-recznik-do-osuszania-lakieru-5886615634

6. Srodek typu APC, czyli uniwersalna chemia do mycia wszystkiego w zaleznosci od stezenia - jak dasz duze to i silnik tym umyjesz, jak male to np plastiki w aucie albo podlogi w chacie). Pierwsze mycie mozna zrobic wlasnie APC o duzym stezeniu.

 

Na poczatek Ci to wystarczy.

 

Auto oplukujesz z piachu wezem ogrodowym. W jednym wiadrze masz ciepla wode z szamponem, w drugim czysta wode do plukania rekawicy.

Auto myjesz od gory do dolu czyli najpierw dach, na sam koniec progi i kola. Potem splukujesz wezem. Masz 100x czystsze auto niz z myjni, koszt rownie nieporownanie nizszy w dluzszym okresie czasu.

 

Jesli sie wciagniesz w pielegnowanie auta to zestawik mozesz rozbudowac o jakas glinke i cleaner do lakieru i wosk (na poczatek wystarczy klasyk Collinite, ewentualnie cos na mokro np adbl SSW). Do mycia szyb kup zwykle IPA, nie ma sensu przeplacac za jakies wyszukane plyny.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

chwila chwila panie @kanabis 

chcesz powiedzieć, że wjeżdżasz na stanowisko myjni, płuczesz auto, rozkładasz się z tym całym majdanem dookoła, biegasz wesoło z gąbeczko w koło auta, wcierasz jeszcze jakiś wosk, nie używając przy tym urządzeń myjni, blokując tym samym dostęp do myjni porządnym obywatelom na jakieś 25 min. No nie ładnie. 

Odnośnik do komentarza

Mój teściu jeździ ze swoim wiaderkiem i odpieerdala to czary mary z wrzucaniem po zlotowce, aby namydlić a potem nałapać wody. Potem wosk i cyna. Jest strasznie z tego dumny, a wiecie co jest najlepsze? Ze na dodatek opracował metodę szlifowania jakiś starych monet i dzialaja jako zlotowki xD

ale to gosc co wazy kilogram mandarynek w kauflandzie a potem dorzuca ze dwie, albo jedzie na targ po 10kg pietruszki bo tansza byla o 7gr.

niesamowity czlowiek

  • Plusik 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

z tymi monetami to nie głupie. 

 

 

pamiętam jeszcze jak chyba w tamtym roku stałem w kolejce i przede mną był tylko facet co już kończył myć, jakiś starszy. Przesadził z oszacowaniem kwoty potrzebnej do umycia auta i coś tam jeszcze zostało na liczniku, a auto już czyste. Wiecie co zrobił? wcisnął STOP na myjce żeby chociaż nikt nie skorzystał xD 

Odnośnik do komentarza

mi tam deszcz wystarczy teraz xD  A tak serio to jak będzie ładna pogoda oddaje samochód do ręcznej myjki od lat tak myje. 100 zł z myciem w środku i woskowaniem to nie majątek i raz na miesiac można wydać. Mam taka myjnie pod domem więc wracając z pracy zostawiam auto z kluczykami i po 1-2 h idę po auto.  Przy wcześniejszym aucie jeszcze czasem na orlenie z błocka ale teraz to automatycznej myjni się boje :)   Nigdy nie myłem sam samochodu żal mi czasu i jest to zakazane. No ale widzę kilku sąsiadów z wiaderkami przed domem więc zakładam że dopóki somsiad nie pod(pipi)i raczej nikt nie przyjedzie :)

Odnośnik do komentarza

Szejdi to są przepisy środowiskowe, które zakazują aby do gruntu dostawały się detergenty i inne ściekusy.

 

Ja mam jak blantman, też nie lubię osobiście myć/sprzątać auta. Querwa jak widzę w sobotę te szpalery sąsiadów pieszczących swoje pociski to nie do końca rozumiem sens tego procederu (no dobra może ktoś ma za dużo wolnego czasu). Doba jest dla mnie za krótka o jakieś kilka h więc nie widzę najmniejszego sensu robić coś, co mogą za mnie wykonać inni i jeszcze zrobią to zapewne lepiej.

 

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...