Skocz do zawartości

Dziś umyłem samochód


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pisałem nieraz że 308 to od wujka. Jutro na tor jadymy ;-) ludzie gdybym ja miał 308... Jezusie.... ostatnio poczułem co to jednak ten torsen i brakuje mi tego w dziku bardzo. 230km/h wchodzić w zakręt to w moim przypadku chyba tylko w forzie :( aczkolwiek IMO 308gti (nie GT) to najlepszy hothatch na rynku. Jest wszechstronny. Do jazdy po torze jak i do kościoła. Po mieście pali 8.5 na setke.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Jakieś easy sposoby na rozmazane owady? Słyszałem o mokrym prześcieradle, może sprawdzę, plus mam specjalne środki do psikania przed myjnią, może jeszcze jakiś tip?

 

Jak patrzę na inne auta, to nie mogę uwierzyć, chyba jeżdżą tylko za dnia i powoli, bo często prawie żadnych robali. Sam latam często po zmierzchu pustawymi autostradami, przez co przód jest zawsze cały uwalony.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Mustang napisał:

Jakieś easy sposoby na rozmazane owady? Słyszałem o mokrym prześcieradle, może sprawdzę, plus mam specjalne środki do psikania przed myjnią, może jeszcze jakiś tip?

 

Jak patrzę na inne auta, to nie mogę uwierzyć, chyba jeżdżą tylko za dnia i powoli, bo często prawie żadnych robali. Sam latam często po zmierzchu pustawymi autostradami, przez co przód jest zawsze cały uwalony.


Generalnie nie możesz dopuścić by to poleżało na lakierze dłużej niż kilka godzin.

 

Po trasie jedź na myjnię ręczną, zaaplikuj np

 

https://allegro.pl/listing?string=allegrini gogo&strategy=NO_FALLBACK&order=p

 

a potem spłucz wodą demineralizowaną, delikatnie przetrzyj mikrofibrą. Posiadanie powłoki pomoże w usunięciu, ale to cholerstwo potrafi przeżreć wszystko jeśli poleży trochę na lakierze.

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.07.2022 o 21:47, krupek napisał:

A nie mylisz z ptasim gównem, które faktycznie jest szkodliwe dla lakieru? Z tego, co czytałem w kilku źródłach, owady raczej bezpieczne dla lakieru.

 

Wiadomo, że kupsko robi masakryczne szkody, ale owady też pozostawione na łużej przeżrą lakier, wszak to kwaśny odczyn.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dzisiaj miałem wolny dzień i dobra pogoda wiec wjechało 

odkurzanie, zabezpieczenie plastików,
pranie dywanów i fotelów, nałożony hydrofobowy impregnat do tkanin

 

mycie, polerka lakieru i felg, zabezpieczenie plastików, gtechniq CSL powłoka ceramiczna i c2v3

gtechniq c5 powłoka na felgi, G5 niewidzialna wycieraczka na szyby

 

53678415103_591faa7914_k.thumb.jpg.5848c941c2ed3a5d5190d4bf3470add3.jpg53677325857_c76debb1b3_k.thumb.jpg.4c5bff24152352f3977be0bc99ad36af.jpg

 

53678550424_9bb2a33efc_k.thumb.jpg.8fae80f927e5e48b239e3c9a5740664d.jpg53678195411_d99f7e0a23_k.thumb.jpg.21abaef5712cf7843802f2fa90ef0f06.jpg

 

jednoetapowe polerowanie tylko żeby usunąć mikrorysy, efekt z daleka jest, z bliska widać ze jest to nadal 15 letni samochód który wzmaga się cale życie z piaskiem/pyłem wulkanicznym, śniegiem i solą na drogach
wiec kompletne usuwanie wszystkich rys tutaj to by była strata tylko resztki lakieru, na pokazy nie pojedzie

 

reszta dnia na odpoczynek idzie na kanapie

 

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...