Skocz do zawartości

PSX Extreme #151


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

- Czy tylko mi się wydaje czy zdjęcia w recenzji Heavy Rain są strasznie rozjaśnione? Jakby się ktoś gammą dla hecy bawił.

 

 

No bo są jakies rozjaśnione:|

 

Recenzja HR świetna, ocena już...hm nie do końca. Tzn nie żebym wam Koso i Myszaqu coś zarzucał, to raczej zawód nad samą grą. Najbardziej boli to, co napisał w sumie Zax- można odłozyć pada i iść wziąść prysznic. Game Over nas za to nie spotka.

 

 

Butcher, czy można by zwiekszyć objętość działu z listami?

 

 

Podoba mi sie obecny layout, wolałbym abyście już z niem nie eksperymentowali

Odnośnik do komentarza
Redaktor Marcin Kosman, zwany debeściakiem mniejszym, jest już w trzecim rozdziale Heavy Rain... Jest właśnie na pierwszym tropie seryjnego Zabójcy z Orgiami

Korekta chyba przysnęła.

Oja! Straszne.... Nie było się już czego czepiać? W sumie fajnie to brzmi :sweat:

 

Papier znowu zmieniliście i okładka nie jest już taka twarda. No i to tyle po wstępnym przekartkowaniu. xD

 

Nie zmienili. Nadal mi się środkowa strona odczepia od zszywaczy:)

To samo, 2 numery z rzedu wypadaja jedna lub dwie srodkowe strony :/

Mam dokładnie to samo zarówno ten jak i poprzedni numer musiał być przeze mnie sklejany taśmą bo przy pierwszym otwarciu środkowej kartki wypada ona ze zszywacza.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

 

Podoba mi sie obecny layout, wolałbym abyście już z niem nie eksperymentowali

 

Zaciekawiło mnie to co napisałeś i wcale nie pytam złośliwie - ale kiedy były ostatnie eksperymenty z layoutem? Może po prostu co miesiąc staramy się składać nieszablonowo i przez to wydaje się, ze pismo się zmienia. Stałe działy od dawna (sam nie wiem od kiedy - ostatnio tylko oceniaczki zmienialiśmy) mają niezmieniony layout. Czekam na opinie.

 

sciera

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

 

Podoba mi sie obecny layout, wolałbym abyście już z niem nie eksperymentowali

 

Zaciekawiło mnie to co napisałeś i wcale nie pytam złośliwie - ale kiedy były ostatnie eksperymenty z layoutem? Może po prostu co miesiąc staramy się składać nieszablonowo i przez to wydaje się, ze pismo się zmienia. Stałe działy od dawna (sam nie wiem od kiedy - ostatnio tylko oceniaczki zmienialiśmy) mają niezmieniony layout. Czekam na opinie.

 

sciera

 

Nie wiem sam, skołowałes mnie;-) wiesz co, w takim razie ta "wersja złożenia: jest mniej chaotyczna niż to bywało ostatnimi miesiącami. Ja preferuję taką.

 

O rotfl, Soq, Roger, Zax, Komodo i reszta... Gdzie jest Koso?! Gdzie jest Myszaq?! Gdzie są wszyscy, bo ta nowa ekipa mi śmierdzi lamerstwem :F

 

To jakiś żart czy prowokacja? Myszaq napisał kilkanascie stron. Koso pisal recke HR i Band Hero. Czy Tobie nie powylatywały strony? A moze oglądasz CKM?

 

sciera

 

 

Mi wyleciały dwie, dokladnie te środkowe :whistling:

Odnośnik do komentarza

O rotfl, Soq, Roger, Zax, Komodo i reszta... Gdzie jest Koso?! Gdzie jest Myszaq?! Gdzie są wszyscy, bo ta nowa ekipa mi śmierdzi lamerstwem :F

 

To jakiś żart czy prowokacja? Myszaq napisał kilkanascie stron. Koso pisal recke HR i Band Hero. Czy Tobie nie powylatywały strony? A moze oglądasz CKM?

 

sciera

Figaro chodzi chyba o hyde park a strony tak jak juz kilka osob powiedzialo, "wylataja"

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

@ Myszaq. Byliście z Kosem jednomyślni w ocenie Heavy rain jak wskazuje na to jedna ocena końcowa? Przy drugim podejściu ocena leci bardzo w dół? Względem tej wystawionej oczywiście.

 

 

 

 

Własnie, tez się przyłaczę do pytania. Czy jest tak, że Myszaq optował za 9 , Koso za 8 a 8+ to średnia, czy też nota jest uzgodnionym werdyktem.

Odnośnik do komentarza

@ Myszaq. Byliście z Kosem jednomyślni w ocenie Heavy rain jak wskazuje na to jedna ocena końcowa? Przy drugim podejściu ocena leci bardzo w dół? Względem tej wystawionej oczywiście.

 

 

 

 

Własnie, tez się przyłaczę do pytania. Czy jest tak, że Myszaq optował za 9 , Koso za 8 a 8+ to średnia, czy też nota jest uzgodnionym werdyktem.

 

O ile dobrze pamiętam Myszaq głosował za 9, Koso 8.

Odnośnik do komentarza

Czyli to dobra pozycja dla kinomaniaków.

@Zax, oceniłeś grę na 7. Takie zrobiła na Tobie wrażenie za pierwszym razem?

 

Gdyby w tej grze walczyło się z gąbkami i innymi czajnikami (jRPG), to dałby 10. :ninja:

 

Zabrakło jamniko-hipopotamów pociągowych. Wtedy może by było to 8-

 

A na serio: 7+ za pierwszym podejściem. Drugi raz nie grałem. HR nie powstało w próżni i nie ustanawia klasy samej dla siebie. Grę trzeba zestawiać m.in. z najlepszymi przygodówkami point and click i DLA MNIE takie zestawiene nie wypada zbyt różowo. Ja chcę przy grze czuć satysfakcje, że coś sam wykombinowałem czy rozwiązałem problem. W końcu gry na tym właśnie polegają - na pokonywaniu trudności. HR zadowala się prowadzeniem nas za rączkę przez cały czas. I tutaj jest właśnie najważniejszwe pytanie do zadania sobie przed ewenetualnym zakupem - "czy mi to odpowiada?"

Edytowane przez Zax
Odnośnik do komentarza

@ Myszaq. Byliście z Kosem jednomyślni w ocenie Heavy rain jak wskazuje na to jedna ocena końcowa? Przy drugim podejściu ocena leci bardzo w dół? Względem tej wystawionej oczywiście.

 

 

 

 

Własnie, tez się przyłaczę do pytania. Czy jest tak, że Myszaq optował za 9 , Koso za 8 a 8+ to średnia, czy też nota jest uzgodnionym werdyktem.

 

ja myslalem nad 9-, Koso nad 8... ustalilismy ze 8+ bedzie ok

 

pz kolejnych podejsciach do gry wychodzi coraz wiecej wad i niescislosci - tak, ze ta gre trzeba oceniac grajac wiecej niz raz

Odnośnik do komentarza

Skoro to jest ocena po kilku podejściach to ten pierwszy raz musi być chyba solidnym strzałem w mordę.

Wpadki w filmach też są widoczne przy powtórnych seansach. Tutaj niestety mamy (z tego co piszecie) pewne wpadki w fabule. To właśnie merytoryczna zawartość miała być największym atutem tej produkcji. Samej gry w tej grze jest przecież niewiele... Przekonam się o tym na własne oczy jutro.

 

Zastanawia mnie tylko jedno. Czemu w aktualnym numerze pojawiła się dyskusja na temat tej gry? Nie mogliście poczekać do następnego? Z COD:MW 2 troszkę poczekaliście ;)

Odnośnik do komentarza

@up, Na moje oko, to za wszelką cene chcesz sobie wmówić, że gra zasługuje na więcej niż 8+.

Co to w ogóle za twierdzenie: "jak skończę grę raz, to zasługuje na tyle, a jak skończę kilka razy to zasługuje na tyle"

 

To jak ja skończę np. Mass Effect 2 3 razy, i zacznie mnie nudzić przy 4 to grze wystawiam 7, bo gra jest wtórna? Co za nonsens. Każdą grę powinno oceniać się "na gorąco", po jednym pełnym przejściu. Nie bronię grać recenzentom kilka razy po prostu mam nadzieje, że ocena z recenzji jest ustalana po tym: "solidnym strzale w mordę". A nie jak skończy kilka razy i doszukuje się na siłę błedów.

 

Chociaż z drugiej strony są szpile jak Left 4 Dead, które trzeba zaliczyć kilka razy...

Odnośnik do komentarza

Każdą grę powinno oceniać się "na gorąco", po jednym pełnym przejściu. Nie bronię grać recenzentom kilka razy po prostu mam nadzieje, że ocena z recenzji jest ustalana po tym: "solidnym strzale w mordę". A nie jak skończy kilka razy i doszukuje się na siłę błedów.

 

 

 

troche mylimy pojecia - oczywiscie, ze nikt nie wystawia oceny grze na bazie tego, ze walkuje ja 130 razy i w koncu sie nudzi gameplayem

 

natomiast oceniamy Heavy Rain po wiecej niz jedym strzale, bo drugie imie tej gry to 'wybor' - obowiazkiem recenzenta jest wiec sprawdzic, jak ten system wyboru dziala... a dziala specyficznie.... no i oczywiscie ocena to wypadkowa - bardzo mocno oparta na wrazeniu z pierwszego przejscia plus przepuszczona przez pryzmat wnioskow z kolejnych przejsc... to nie tak,ze gra na poczatku robi wrazenie na 10 a pozniej (za kolejnymi razami) na 8, 7 czy 6. Dla mnie ogolenie robi wrazenie na naciagane 9, a do tego widze pewne niedoskonalosci, ktore funkcjonuja juz za pierwszym razem, a za kolejnymi sa craz wyrazniejsze

 

stad 8+... i to jest wg mnie jak najbardziej sprawiedliwa ocena

Edytowane przez Myszaq
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ja już w pierwszej przeczytanej przeze mnie recenzji (Dante's Inferno) widzę takie ortograficzne byki jak "chorda" czy "rządza" to boję się czytać dalej... No Panowie, tak nie można!

 

No proszę, jestem świeżo po przeczytaniu tej samej recenzji i również mnie te błędy trochę zniesmaczyły. A kwiatków w całym numerze jest więcej, przyłączam się do opinii, że to trochę nie przystoi.

 

--

Pozdrawiam, Rudiok

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...