Skocz do zawartości

PSX Extreme #151


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym ja tam na każdym kroku widzę przełom. I bez wątpienia HR nim jest.

 

Gdzie? Napisz proszę w jednym zdaniu, co ma HR, a czego nie miał Fahrenheit i żadna gra w ogóle. Zakładam, że nie chodzi o filmowość, oparcie gry o QTE, budowanie emocji i narrację, bo to już wszystko było w Fahrenheicie.

 

Mam smutną refleksję, że jeśli kiedyś powstanie nowe pismo o grach i będzie wszystkim grom stawiało 9,5 i 10, to szybko zostanie liderem na rynku :/ Tego aktualnie chcą ludzie.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem, nie grałem jeszcze ale czy nie jest tak czasem, o czym donosi Zax, że gra przechodzi się niejako sama?

 

Dopadły mnie wątpliwości po recenzji Kosa na GZ, zassałem demo. Krótka sprawa. Bójka w pokoju prostytutki. Odkładam pada, popijam kawę. Dedektyw dostaje po mordzie, oprych wychodzi. Wrażenie, że nie jestem tej grze potrzebny wogóle, że mogę odłożyć pada obok konsoli (gdzi zazwyczaj spoczywa) pojawia się i jest dosyć natrętne. Zax, zaznajomiony z pełną wersją utwierdza mnnie w przekonaniu.

 

Gdy grasz raz 0- jak chciał Cage- nie zauważasz tego. Gdy szpilasz po raz wtóry...widzisz jak na niewiele rzeczy masz wpływ.

 

 

ale nie wyrokuję, nie grałem jeszcze.

Wiesz, ciężko powiedzieć. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

 

Ale miałem podobnie po przeczytaniu recenzji Kosa w GZ i recenzji w Psx-ie. Nabrałem obaw, czar prysł, też myślałem że jednak nie wszystko zagrało itd.

 

A teraz po zagraniu i prawie skończeniu gry kompletnie nie zgadzam się z większościami zarzutów. A już na pewno nie z zarzutami Myszaqa. Sory Myszaq nie widzisz przełomu, nie zatrzęsła Ci się ziemia, że niby dziurawy scenariusz (możliwe) ale na pewno nie nielogiczny, czy słaby. I znowu chciałbym tu przypomnieć jak Myszaq zachwycał się do bólu prostym Avatarem (filmem) a wytyka błędy w tak "złożonym" Heavy Rain.

 

Z szacunku nie skomentuję to co napisał Zax. Wspomnę tylko, że również się nie zgadzam.

Jesteś w tej grze potrzebny bo to Ty po części ją tworzysz. A QTE to Twój "reżyserski głos", Twoja kamera która współtworzy Heavy Rain.

 

Heavy Rain jest przełomowy na pewno nie jako cała gra-całokształt ale w niektórych (wielu ?) aspektach na pewno.

 

Podsumowując HR jest jak dobry film, każdy sam sobie go interpretuje-odbiera na własny sposób. To nie Avatar (film) czy Uncharted (z całym szacunkiem) gdzie wszystko masz podane na tacy z jasnym przekazem i podziałem. W wypadku Heavy Rain nie sugerowałbym się żadnymi ocenami, recenzjami. Trzeba samemu zagrać i się przekonać czym dla nas jest "Ciężki Deszcz".

 

Gdzie? Napisz proszę w jednym zdaniu, co ma HR, a czego nie miał Fahrenheit i żadna gra w ogóle. Zakładam, że nie chodzi o filmowość, oparcie gry o QTE, budowanie emocji i narrację, bo to już wszystko było w Fahrenheicie.

 

Napiszę tak jak obiecałem ale po kompletnym skończeniu gry i w odpowiednim temacie ;].

 

Mam smutną refleksję, że jeśli kiedyś powstanie nowe pismo o grach i będzie wszystkim grom stawiało 9,5 i 10, to szybko zostanie liderem na rynku :/ Tego aktualnie chcą ludzie.

Tu się akurat panie Koso, źle zrozumieliśmy ;]. Ja nie piję do oceny bo ta akurat mi zwisa, to tylko cyferka (na dodatek indywidualna). Dla mnie liczą się argumenty za i przeciw które są zawarte w recenzji. I dlatego piszę, że się z nimi nie zgadzam (z większością) a nie z oceną.

 

Dla równowagi napiszę, że MgS4 dostał o jakieś 3,4 oczka za dużo ;], żeby nie było, że chodzi mi o oceny.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Mam smutną refleksję, że jeśli kiedyś powstanie nowe pismo o grach i będzie wszystkim grom stawiało 9,5 i 10, to szybko zostanie liderem na rynku :/ Tego aktualnie chcą ludzie.

Tu się akurat panie Koso, źle zrozumieliśmy ;]. Ja nie piję do oceny bo ta akurat mi zwisa, to tylko cyferka (na dodatek indywidualna). Dla mnie liczą się argumenty za i przeciw które są zawarte w recenzji. I dlatego piszę, że się z nimi nie zgadzam (z większością) a nie z oceną.

 

Wiem, ta uwaga nie dotyczyła Ciebie ani Twojego postu. Ot, taka ogólna refleksja jak widzę, co ludzie wypisują w tematach.

 

Dla równowagi napiszę, że MgS4 dostał o jakieś 3,4 oczka za dużo ;], żeby nie było, że chodzi mi o oceny.

 

Nie znasz się na grach! Nie umiesz grać w MGS-a! Masz zły system ocen! A pismo X dało grze 10/10! Na pewno masz Xboxa 360! Na pewno wolisz FPS-y! Gdyby MGS4 wyszedł na Xboxa 360, to by Ci się spodobał!

 

http://www.destructoid.com/how-to-respond-to-a-videogame-review-154490.phtml - polecam. Instrukcja dla wszystkich, którzy narzekają na recenzje. Zdumiewające, jak wszyscy narzekający w tematach wpasowują się w treść tego tekstu. Od razu się człowiekowi robi weselej :)

Odnośnik do komentarza

Sory Myszaq nie widzisz przełomu, nie zatrzęsła Ci się ziemia, że niby dziurawy scenariusz (możliwe) ale na pewno nie nielogiczny, czy słaby. I znowu chciałbym tu przypomnieć jak Myszaq zachwycał się do bólu prostym Avatarem (filmem) a wytyka błędy w tak "złożonym" Heavy Rain.

 

Heavy Rain jest przełomowy na pewno nie jako cała gra-całokształt ale w niektórych (wielu ?) aspektach na pewno.

 

Podsumowując HR jest jak dobry film, każdy sam sobie go interpretuje-odbiera na własny sposób. To nie Avatar (film) czy Uncharted (z całym szacunkiem) gdzie wszystko masz podane na tacy z jasnym przekazem i podziałem. W wypadku Heavy Rain nie sugerowałbym się żadnymi ocenami, recenzjami. Trzeba samemu zagrać i się przekonać czym dla nas jest "Ciężki Deszcz".

 

 

w Avatarze, w morde, nie zachwycalem sie fabula... Zachwycalem sie strona techniczna, wizualnym wizjonerstwem i wszytskim co jest w tym filmie, poza fabula! Czy ktos w tym kraju jeszcze czyta teksty ze zrozumieniem?

 

Avatar jest filmem przelomowym. Technicznie wyznacza nowe standardy. Heavy Rain niemal nie wyznacza nowych standardow - jedynie w kwesti "cyfrowy aktor". Fabularnie, jesli chodzi o gameplay czy klimat - to jest jedynie przetworzenie znanych wzorcow

Odnośnik do komentarza

@ Myszaq, tylko nie pisz, że aktorstwem się zachwycałeś ;) BTW. z takim budżetem jaki miał avatar niemal każdy wyznaczyłby nowe standardy. Mowa oczywiście o stronie technicznej filmu.

Jeśli porównywać obie produkcje to Heavy Rain wywołuje u mnie większe emocje. Na dodatek o znacznie szerszym spektrum.

 

zachwycalem sie cyfrowym aktorstwem -Avatar to pierwszy film, gdzie wirtualne postaci naprawde graja i to warte jest pochwal.

 

z takim budzetem mozna latwo wyznaczac nowe standardy? blad. wywalic kase jest bardzo latwo. superman mial budzet ponad 200 baniek i co z tego wyszlo? Kupa. Ja jestem pelen podziwu dla Camerona, ze przez tyle lat opracowal spojna wizje swiat, system techniczny filmowania aktorow, ustawiania wirtualnego srodowiska, wirtualnej kamery itd. itp i to po tych x latach roznych ruchow wszystko razem zagralo, wszytsko sie sprawdzilo, wyszlo wizualnie mega nietuzinkowe widowisko...

 

czy naprawde w HR pogon za balonikiem czy zonglowanie pomaranczami to jest mega wydarzenie w grach video? no ludzie... albo przypalanie sie pretem... to jak na filmowe realia bardzo wyswiechtane patenty, jak na gry niezle, ale juz dajcie spokoj z tym autofellatio

 

 

btw. ktos zarzucil mi ocene dla filmu Dystrykt 9... powinienem dac moze i zwykla 9, ale jestem mega fanem tej produkcji. Produkcji nowatorsko traktujacej gatunek s-f, o niespotykanje dotad stylistyce + dziele ludzi zupelnie swiezych w branzy. Stad moj lekki hype na to. I tak uwazam, ze zarysowanie postaci + scenariusz (z kilkoma dziurami, to fakt) + stylistyka robia wieksza zadyme w kinie, niz Heavy Rain w poletku gier

 

tyle, uff :)

Edytowane przez Myszaq
Odnośnik do komentarza

czy naprawde w HR pogon za balonikiem czy zonglowanie pomaranczami to jest mega wydarzenie w grach video? no ludzie... albo przypalanie sie pretem... to jak na filmowe realia bardzo wyswiechtane patenty

 

Eee no Myszaq w ten sposób to można podsumować każdą grę i każdy film, nawet te najbardziej złożone. Siedem-thriller w którym zabija typ wg. siedmiu grzechów głównych. Lśnienie- film o duchach w hotelu. Fargo-film o porwaniu. Przecież żonglowanie pomarańczami to tylko opcja, która w żaden sposób nie czyni tej gry. To tak jakby powiedzieć Bioshock nie jest nadzwyczajny bo strzelasz w nim lodem z ręki ;].

 

A pogoń za balonikiem to tylko jeden z nielicznych elementów składowych HR które są unikatowe i niespotykane jak do tej pory w grach. W filmach to żadna nowość; zgadzam się ale nie można w ten sposób traktować i porównywać Heavy Rain bo jest to krzywdzące. Pamiętaj, że cały czas mówimy o grze a nie o filmie. O grze która wzbudza emocje takie jakie film z tą różnicą, że mamy wpływ na to co się dzieje na ekranie (pośredni) a co za tym idzie bardziej odczuwamy to co widzimy. Nie porównujmy HR do filmów tylko do innych gier jeżeli chcemy oceniać "Ciężki Deszcz".

 

W ten sposób ograne filmowe patenty które występują w grze którą jest Heavy Rain doświadczamy je na nowo. Człowiek nie ma wrażenia eee to już było w filmie, eee przecież to jest no z tego filmu ... itd. Bo to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy w grach.

 

btw. ktos zarzucil mi ocene dla filmu Dystrykt 9... powinienem dac moze i zwykla 9, ale jestem mega fanem tej produkcji. Produkcji nowatorsko traktujacej gatunek s-f, o niespotykanje dotad stylistyce + dziele ludzi zupelnie swiezych w branzy. Stad moj lekki hype na to. I tak uwazam, ze zarysowanie postaci + scenariusz (z kilkoma dziurami, to fakt) + stylistyka robia wieksza zadyme w kinie, niz Heavy Rain w poletku gier

Nie zarzuciłem tylko akurat porównałem zarzut o kulawym scenariuszu ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

 

A pogoń za balonikiem to tylko jeden z nielicznych elementów składowych HR które są unikatowe i niespotykane jak do tej pory w grach. W filmach to żadna nowość; zgadzam się ale nie można w ten sposób traktować i porównywać Heavy Rain bo jest to krzywdzące. Pamiętaj, że cały czas mówimy o grze a nie o filmie. O grze która wzbudza emocje takie jakie film z tą różnicą, że mamy wpływ na to co się dzieje na ekranie (pośredni) a co za tym idzie bardziej odczuwamy to co widzimy. Nie porównujmy HR do filmów tylko do innych gier jeżeli chcemy oceniać "Ciężki Deszcz".

 

W ten sposób ograne filmowe patenty które występują w grze którą jest Heavy Rain doświadczamy je na nowo. Człowiek nie ma wrażenia eee to już było w filmie, eee przecież to jest no z tego filmu ... itd. Bo to zupełnie nowe doświadczenie dla graczy w grach.

 

I znow to tylko polowa mojej wypowiedzi (porowananie do filmu). Napisalem, ze jesli porownac Heavy Rain do filmu - to scenariusz jest tu niczym nowym, niczym nadzwyczajnym. Napisalem tez dalej, ze jesli porownac do gier, to wszystko jest bardzo fajne, ale poza "wirtualnymi aktorami" w tej grze nie ma niczego nowego, jest po porstu bardzo dobre przetworzenie innych, growych motywow

 

bo havy rain to gra i film jednoczesnie, dlatego do obu mediow trzeba ja porownywac

 

:)

Edytowane przez Myszaq
Odnośnik do komentarza

Parę uwag ode mnie :

 

+ Obiektywna recenzja Heavy Rain, pełna sensownych argumentów na plus jak i na minus, zapewne wielu osobom ułatwi ostateczny wybór dot. kupna 

 

+ Zapowiedź BC2, Butcher jak zwykle odwalił kawał dobrej roboty

 

+ Awans Zax'a, widać, że chłopak ma ogromną wiedzę i pasję, pisze ciekawie, nie boi się wygłaszać swojego zdania (recenzja HR), należało mu się

 

 

 

 

- 365 dni z CD, myślałem, że w tamtym numerze był to jednorazowy wybryk, chociaż jest tego jedna zaleta, że ktoś może wygrać gierki w tych ich konkursach

 

 

Odnośnik do komentarza

Również jestem oburzony taką oceną dla HR. Oczywiście 8+ to wysoka ocena ale porównując do innych gier i to jakie oceny im wystawiacie to moim zdaniem to jest kpina. Jestem waszym prenumeratorem od dawna i często sugeruję/sugerowałem się waszą oceną. Ale po wpadce z NFS:Shift jestem bardziej ostrożny.

 

Ale wracając do HR, jeśli w jednym numerze HR dostaję 8+ a obok mamy recenzję Dante's Inferno i ono dostaje 8- to ja spadam. Nie mówiąc już o Bioshocku który jest bardzo bardzo dobry, ale nie wnosi praktycznie nic nowego i jest "zwykłym" fps'em i dostaję 9.

 

Dla mnie HR jest czymś nowym, świeżym i niesamowitym, spędziłem niezapomniane 10,5h przy pierwszym przejśiu i choćby za to za odwagę, świeżość, oryginalność, genialne wykonanie, doskonały dubbing, grafikę, fabułę, klimat (po tym jak od lat developerzy odgrzewają nam śmierdzące kotlety-fps'y) uważam że bardzo skrzywdziliście HR i wystawiliście nieodpowiednią ocenę.

Odnośnik do komentarza
czlowieku, 8+ to za(pipi)isty tytul, naprawde kozacka gra... co wy macie z tymi ocenami? 10 - hiper rewolucja, 9 - wyj...ebana gra prezentujaca najwyzszy poziom w obrebie panujacych trendow... 8 - bardzo dobry tytul

 

Myszaq, mam w związku z tą wypowiedzią kilka pytań.

 

Jaka gra/film Twoim zdaniem zasługuje na 10? Piszesz "hiper rewolucja". Co tak naprawdę to oznacza? Ta rewolucja ma dotyczyć tylko jednego z elementów składowych filmy/gry, czy może wszystkich? Taki Uncharted 2 jest przełomowy tylko pod względem oprawy audiowizualnej, w związku z tym w Twojej opinii zasługuje na maksymalną ocenę?

 

Czy Heavy Rain nie jest rewolucyjny w żadnym aspekcie? Co z tym szumnie zapowiadanym emocjonalnym strzale w ryj? Koso w recenzji po części daje odpowiedź:

 

Mógłby wymienić tuzin gier, które bardziej epatowały emocjami,zmuszały do łez, do zastanowienia się nad przedstawionym problemem...

 

Jeśli można wiedzieć - co autor miał na myśli? Jakie to gry?

 

Co do 8+ dla HR to po przeczytaniu recenzji (sam jeszcze nie grałem) ocena jak najbardziej uzasadniona.

 

 

 

Tak po za tym usunąć oceny z PE i będzie spokój! Zostawić same plusy i minusy! Nie będzie lamentowanie dlaczego 8+, a nie 9- itd. itp.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaka gra/film Twoim zdaniem zasługuje na 10? Piszesz "hiper rewolucja". Co tak naprawdę to oznacza? Ta rewolucja ma dotyczyć tylko jednego z elementów składowych filmy/gry, czy może wszystkich? Taki Uncharted 2 jest przełomowy tylko pod względem oprawy audiowizualnej, w związku z tym w Twojej opinii zasługuje na maksymalną ocenę?

 

 

 

filmy na 10: Fight Club, Memento, 7, Drabina Jakobowa, Terminator 2... kila losowo wybranych przykladow

 

gry na 10: Tomb raider, GTAIII, Gran Turismo,

 

Uncharted 2 wg mnie zasluguje na 9+... mega wyznaczenie nowych standardow oprawy i filmowej narracji.. gameplay jest tu "tylko" bardzo dobry...

 

"rewolucja" ozancza zrobienie czego, czego do tej pory nikt tak nie zrobil... czyli gra, ktora wyznacza nowe standardy, nowy kierunek, przed nie nie bylo czego co tak by uruchamialo gracza

 

prze HR emocjonalnie podobnie uruchamialy gracza Farenheit (narracja, zycie postaci), ICO (opiekowanie sie slabsyzmi, wiez emocjonalna miedzy postaciami), Silent Hill 2 (kwestia moralnosci glownych postaci)... HR wiec w aspekcie emocjonalnym zbiera to, co juz kiedy zrobiono i podaje w swoim sosie

Odnośnik do komentarza

Ale wracając do HR, jeśli w jednym numerze HR dostaję 8+ a obok mamy recenzję Dante's Inferno i ono dostaje 8- to ja spadam. Nie mówiąc już o Bioshocku który jest bardzo bardzo dobry, ale nie wnosi praktycznie nic nowego i jest "zwykłym" fps'em i dostaję 9.

 

Nie rozumiesz pewnych istotnych kwestii. Poszczególne gatunki gier ocenia się inaczej. Najbardziej jaskrawym tego przykładem sa recenzje bijatyk. Czy widziałeś, żeby w ich cenzurkach ocena leciała za fabułe? Nie. Tam liczy sie system walki, balans postaci, dobra grafika i płynność. Nikt nie obetnie oceny gry za poszczególne zakończenia. W innym przypadku noty Tekkena nigdy nie przekroczyłyby 6-7/10. A porównujac poszczególne recenzje musisz również pamietać, że pisali je inni redaktorzy. Myślałem, że wprowadzenie rubryki "Moje 3gr" ostatecznie rozwieje wszelkie pogłoski dotyczące kolektywnej myśli redaktorów:P

 

Co do BioShocka2, IMO to nie jest przecietny FPS. Gra ma doskonałą fabułę i jeszcze lepszy setting. To nie jest norma w FPSach

Odnośnik do komentarza

W nowym psx wkurzyła mnie ocena awaryjności PS3 by Ural,napisał że to ok.2% i na ogół jest to spowodowane ze ktoś trzyma konsole w szafie i się przegrzewa.No sorki,2% to skąd tyle osób w temacie o awaryjności,poza tym sporo osób w swoim otoczeniu ma znajomych którym padło ps3 i mają już nawet 3 model od nowości,nawet samo Sony gdzieś pisało o 5%,ale podejrzewam ze to co najmniej 2 razy tyle.

Odnośnik do komentarza

W nowym psx wkurzyła mnie ocena awaryjności PS3 by Ural,napisał że to ok.2% i na ogół jest to spowodowane ze ktoś trzyma konsole w szafie i się przegrzewa.No sorki,2% to skąd tyle osób w temacie o awaryjności,poza tym sporo osób w swoim otoczeniu ma znajomych którym padło ps3 i mają już nawet 3 model od nowości,nawet samo Sony gdzieś pisało o 5%,ale podejrzewam ze to co najmniej 2 razy tyle.

 

Nie mam przy sobie PSXe, jezeli mnie pamieć nie myli Ural pisał o awaryjności nowych modeli. Chyba nawet podkreslił, że starsze serie psują się częściej.

Odnośnik do komentarza

Co się tyczy oceny 8+ dla HR i oburzenia ludzi, że taka niska. To nie dziwcie się droga redakcjo, że tak jest skoro 9 wystawiacie dość łatwo, choćby CoD:MW2 i NFS: Shift, gry dobre ale co najwyżej na 8, bo nie są niczym rewolucyjnym, a już z pewnością nie Modern War(fail) 2. Więc skoro takie tytuły dostają wysokie oceny to czemu niby HR, nie miałby też dostać 9.Myślę, że stąd taka, a nie inna reakcja czytelników.

Najlepszy ubaw miałem przy minusach. Niezdrowy hype, wtf? Co to za niby minus, szczerze to on jest wzięty z kosmosu. Za chwilę będziecie dawać minusy bo gra za długo była tworzona i ma brzydką okładkę.

Najlepiej to oceny w PSX traktować z przymrużeniem oka, bo od dość dawna nie są one adekwatne do tego co dany tytuł prezentuje...

Odnośnik do komentarza

Kwestia gustu Palidor....mnie sie sie MW2 czy nawet Shift podobaly....z kolei taki HR po prostu odrzucil....mysle ze osemka jest tu jak najbardziej na miejscu...dla jednych ta gra bedzie absolutnie rewelacyjna dla innych ( w tym mnie) to bedzie gra na 6. Dlatego decydowano sie na recke dwoch redaktorow....by ocena nie byla bardziej obiektywna.

Zreszta....nie rozumiem ludzi ktorych boli ta ocena. Tak Wam zalezy na tej cyferce? Czytajcie tresc recenzji zamiast skupiac sie na ocenie.

Odnośnik do komentarza

widzę ze co niektórym się zawalił świat, po zobaczeniu tej 8 . nastała apokalipsa, chaos i zniszczenie, świat opanowały wieczne ciemności i ogólnie (pipi).iaz grzybnia. Ocenę wystawili ludzie, którzy maja swe indywidualne podejście do rożnych rzeczy, inaczej patrzą jak i rozumieją pewne rzeczy, wiec czemu tak co niektórych boli ta ocena?!. PE jak i jego redaktorzy to nie wyznaczniki ani bóstwa w postaci złotych cieląt w których trzeba się zapatrywać, i brać do siebie wszystkich slow, ocen itp. Niech ktoś pogra, przejdzie grę, sam oceni i niech nie ma za złe czegoś komos kto ma inne zdanie.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiesz pewnych istotnych kwestii. Poszczególne gatunki gier ocenia się inaczej. Najbardziej jaskrawym tego przykładem sa recenzje bijatyk. Czy widziałeś, żeby w ich cenzurkach ocena leciała za fabułe? Nie. Tam liczy sie system walki, balans postaci, dobra grafika i płynność. Nikt nie obetnie oceny gry za poszczególne zakończenia. W innym przypadku noty Tekkena nigdy nie przekroczyłyby 6-7/10. A porównujac poszczególne recenzje musisz również pamietać, że pisali je inni redaktorzy. Myślałem, że wprowadzenie rubryki "Moje 3gr" ostatecznie rozwieje wszelkie pogłoski dotyczące kolektywnej myśli redaktorów:P

 

Ten post stanowi idealne podsumowanie tematu.

 

Nie wiem po co porównywać Heavy Rain z Modern Warfare czy Need for Speedem, a tym samym - po co porównywać oceny. Jeśli ktoś woli zestawiać Heavy Rain z FPS-ami, to proszę bardzo, ale robi tym krzywdę grze - myślałem, że to raczej filmowa, przełomowa produkcja, którą powinno się porównywać z "Siedem" i kinowymi thrillerami. Ale skoro nawet maniacy HR uważają inaczej - cóż.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...