Skocz do zawartości

PSX Extreme #151


Rekomendowane odpowiedzi

Numer fajny choc bywaly lepsze. Ciesza recki HR,Bioshocka 2(mimo, ze juz dawno skonczony :P )i AVP.

Ta wytknieta "wada" Heavy Rain mi sie podoba, "za duzy hype", nie skomentuje ;).

Aha i zdanie Zaxa w recenzji WKC o tej "rozochoconej przez nasze Save'y Jagience zamieszkujacej 6 pietro." Zax prosze, nie pisz "czegos takiego" nigdy wiecej bo czuje sie jakbym czytal jakis odpowiednik Bravo, Click czy inny szmatlawiec.

Odnośnik do komentarza

Numer fajny choc bywaly lepsze. Ciesza recki HR,Bioshocka 2(mimo, ze juz dawno skonczony :P )i AVP.

Ta wytknieta "wada" Heavy Rain mi sie podoba, "za duzy hype", nie skomentuje ;).

Aha i zdanie Zaxa w recenzji WKC o tej "rozochoconej przez nasze Save'y Jagience zamieszkujacej 6 pietro." Zax prosze, nie pisz "czegos takiego" nigdy wiecej bo czuje sie jakbym czytal jakis odpowiednik Bravo, Click czy inny szmatlawiec.

 

Na usprawiedliwienie mam to, że ta Jagienka naprawdę mieszka u mnie w bloku na szóstym.

Odnośnik do komentarza

Mój egzemplarz po drugim otwarciu niestety "zgubił" środek z oceną heavy rain. To już moja 3 gazeta , która w ten sposób się niszczy. Tam gdzie was drukują mają chyba za małe zszywki do waszej gazety bo często środkowa strona tego nie wytrzymuje.

 

A co do treści jest git, nie najlepsza oraz nie najgorsza, mały dział pocket(brak premier), wspaniała okładka ( wiadomo HR ), najlepsze jakie czytałem to nr 100 i 101 wspomnienia wszystkich numerów, byle czekać do 200 jakieś 4 lata :D

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie.

Tony Hawk Ride wyszło już dawno a recenzji nadal nie widać. Nie wiem dlaczego. Albo była a ja jestem ślepy. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie ma / nie będzie?

 

Rzeczywiście recki nie było, a pewnie nie mieli na nią miejsca, no i oczekiwań nie spełniła ta gra, co można wywnioskować sprawdzając inne recenzje.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście przyczepię się do oceny Heavy Rain, bo 8+ dostaje byle "crap", najgorsza odsłona Silent Hilla...w moich oczach zgnoiliście niezłą perełkę. I za co?

 

Że przehypowana? To teraz tak się ocenia gry? Wtf, która większa produkcja nie ma pompowanego balonu. Skoro tak to Fable powinien dostać 7+ bo nie miał obiecanych starzejących się drzew....nigga please.

Luki w scenariuszu? Backstories wszystkich bohaterów będa wyjaśnione w DLC i to było od dawna wiadome, gdybyście byli zainteresowani tematem :<

Tego, ze nie jest taka fajna po 3,4tym przejściu nawet mi się nie chce komentować. Szukaliście już wad na siłę, wszystkie najmniejsze potknięcia , które 95% osób oleje u was są wytłuszczone.

Jak wam się gra nie podobała to napiszcie szczerze (jak Zax, btw niezłe pudło z tym znalezieniem szufladki dla HR - point n click :teehee: każda gra musi byc taka sama?) a nie kręcicie.

 

Sory że tak rage'uje ale nie doceniliście Hewi i to mnie boli. Recenzja była fajna, ale ocena nie ta. Szkoda.

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza

Luki w scenariuszu? Backstories wszystkich bohaterów będa wyjaśnione w DLC i to było od dawna wiadome, gdybyście byli zainteresowani tematem :<

 

Przeczytałeś to co napisałeś? :) Mamy wystawić wyższą ocenę, bo KIEDYŚ gra na to zasłuży? Mamy nie piętnować luk w scenariuszu, BO BYĆ MOŻE KIEDYŚ przestaną istnieć? Mamy nie krytykować zaplecza charakterologicznego, BO BYĆ MOŻE KIEDYŚ zostanie ono uzupełnione?

 

Innymi słowy, chcesz żebyśmy wróżyli ze szklanej kuli. Wystawiali grom na 5 godzin wyższe oceny, BO PRZECIEŻ BĘDZIE DLC. Dawali wyższe oceny grom, które mają jeden tryb multi, BO PRZECIEŻ BYĆ MOŻE KIEDYŚ BĘDZIE MULTI I DOJDĄ NOWE. Słowem, dawali oceny "na zapas", BO PRZECIEŻ MOŻE SIĘ ZMIENIĆ.

 

Heavy Rain to zamknięta całość i tak ją oceniliśmy. Wysoko, na 8+. Jeśli nie widzisz luk w scenariuszu, to cieszę się, że przeżyłeś fajną przygodę. Ja znalazłem w grze kilkanaście przewinień ciężkiego kalibru, nielogiczne ciągi wydarzeń, niedopuszczalne skróty myślowe i inne rzeczy, za które scenarzyści kończą w piekle. Daliśmy Heavy Rain 8+ - bardzo wysoką ocenę. To emocjonująca, piękna przygoda. Chciałbym, żeby wychodziły wyłącznie takie gry. I chcę, żeby HR sprzedało się nieziemsko, bo to będzie sygnał dla innych.

 

PS. Choć jeśli ktoś pisze, że płakał już na wstępie, gdy gonił w markecie balonik, to wiem jedno - marketing Sony i David Cage spisali się na medal :)

Odnośnik do komentarza

Marketingowo nikt Avatarowi do pięt nie sięga i tak pewnie długo zostanie. Sony przy HR dołożyło swoją cegiełkę i chwała im za to. Podobno wyniki sprzedaży są miłym zaskoczeniem dla Japończyków.

Ocena 8+ jest rozsądna. To bardzo specyficzny tytuł. Na dodatek nie wszystko zagrało na tip-top. Natomiast ocena 8+ pokazuje, że się udało.

Nie wszyscy mogą przymknąć oko na pewne niedociągnięcia. Mam za sobą dopiero ok. 2h grania. Już wiem, że ten produkt w genialny sposób wywołuje u odbiorcy całe spektrum emocji. Takich których próżno szukać w innych grach. Wiem też, że to nie gra 10/10. Za to poleciłbym ją niemal każdemu.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście przyczepię się do oceny Heavy Rain, bo 8+ dostaje byle "crap", najgorsza odsłona Silent Hilla...w moich oczach zgnoiliście niezłą perełkę. I za co?

 

Że przehypowana? To teraz tak się ocenia gry?

Luki w scenariuszu? Backstories wszystkich bohaterów będa wyjaśnione w DLC i to było od dawna wiadome, gdybyście byli zainteresowani tematem :<

Tego, ze nie jest taka fajna po 3,4tym przejściu nawet mi się nie chce komentować.

 

O matko, pojechales... no to po kolei

 

czlowieku, 8+ to za(pipi)isty tytul, naprawde kozacka gra... co wy macie z tymi ocenami? 10 - hiper rewolucja, 9 - wyj...ebana gra prezentujaca najwyzszy poziom w obrebie panujacych trendow... 8 - bardzo dobry tytul

 

HR byl zapowiadany jako gra, ktora zmieni oblicze gatunku, wprowadzi cos zupelnie nowego... tak sie nie stalo. jest to rozbudowany pokaz QTE z bardzo plastycznie wykonanymi postaciami. z niezlym jak na gry, ale srednim w ogole scenariuszem - o wiele gorszym niz np. ten do Silent Hill2... i to wg Ciebie sa powody, zeby gra dostala 10 lub 9? bo ja ich nie widze... za to ocena "bardzo dobry tytul z nietuzinkowym klimatem" pasuje idealnie... czyli 8+

 

i chrzanie juz backstories, chrzanie DLC - moge nawet absurdalnie zalozyc, ze juz wyszedl i uzupelnil te braki... Nawet w takim ukladzie scenariusz ma slabe momenty tu i teraz, te z bierzacej fabuly - bardzo duzo schematycznych zagrywek albo naciaganych scen... jak pisze - juz nawet nie musze biadolic, ze nie ma zaplecza dla kazdej postaci - ale wkurza mnie, ze to co robia w czasie gry jest czasami slabo przedstawione/wykorzystane / uzasadnione

 

Nikt tez nie pisze, ze gra traci fajnosc przy 3 lub 4 podjesciu i na tej bazie oceniamy gameplay... wady gameplay widac juz przy 1 grze, a przy 2 mocno daja po oczach. Nie chodzi nam o zadna monotonnosc czy powtarzalnosc, ale o to, ze jak odrzesz ten tytul z hypu i wytworzonej otoczki, to ma on kilka bardzo solidnych wpadek i urposzczen.

 

tyle- uczciwie ocenilismy gre, nie jadac torem "skoro tak sie napalilismy, to musimy napisac, ze to rewolucja i totalne trzesienie ziemi w branzy"

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Oj, po prostu ludzie łykneli marketingowy przekaz i rzeczywiście wyczekiwali przelomu, rewolucji, solidnego pier.dolnięcia. Nie czegoś bardzo dobrego, a czegoś przełomowego. Każdy chyba chcę byc swiadkiem przełomu.

 

Można było się nabrać, Cage renomę wszakżę posiada. Stąd to rozczarowanie tytułem "bardzo dobrym".

 

 

Inna sprawa, że HR to specyficzna gra. To pozycja, którą NAJLEPIEJ byłoby ukończyć raz i odłożyć na półkę (względnie odsprzedać). Nie ma tu masterowania gry, nie ma multi. Dlatego tym bardziej -czekaliśmy na "zgniatacza kulek"

Odnośnik do komentarza

Nie no spoko Myszaq czepiasz się luk w scenariuszu, słabego uzasadnienie-przedstawienia itd.

 

A de facto w tym samym numerze wystawiasz 9+ "Dystrykt 9" (tak wiem, że to film) który jest arcy nie spójny, nie logiczny, nie konsekwentny i pozbawiony sensu. Z lukami w scenariuszu o wielkości piłek lekarskich.

 

Już wspominałem o tym wcześniej, nie mogę za bardzo wdawać się w dyskusję bo jeszcze nie skończyłem HR. Ale jestem już teraz pewien, że z niektórymi zarzutami na pewno się nie zgodzę. Na pewno z tym: słabo nakreślonymi postaciami-że niby brak backstories postaci. Nie wszystko trzeba mieć podane na tacy. I nie widzę tu żadnych niewyjaśnień tylko wolną rękę w dopowiedzeniu sobie samemu, niektórych rzeczy.

 

Czy choćby zarzut Kosa, o muzyce (o tym samym kawałku). Nic takiego nie uświadczyłem a mało tego tytułowego main themu nie słyszałem w grze jeszcze ani razu (mam jakieś 75% gry za sobą).

 

Czy niby nie zdrowy hype. Przede wszystkim Heavy Rain potrzebował hypu bo bez niego nie miałby prawa zaistnieć w dobie fps-ów i sequeli. A teraz po premierze HR doskonale broni się sam i wywiązuje się z obietnic. A Cage na pewno wyszedł lepiej w prawdomówności niż Piotruś i jego Fable-y.

 

Festiwal QTE kompletnie przemilczę.

 

Poza tym ja tam na każdym kroku widzę przełom. I bez wątpienia HR nim jest.

 

PS. Orson ten tytuł TRZEBA skończyć więcej niż jeden raz.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ja nie wiem, nie grałem jeszcze ale czy nie jest tak czasem, o czym donosi Zax, że gra przechodzi się niejako sama?

 

Dopadły mnie wątpliwości po recenzji Kosa na GZ, zassałem demo. Krótka sprawa. Bójka w pokoju prostytutki. Odkładam pada, popijam kawę. Dedektyw dostaje po mordzie, oprych wychodzi. Wrażenie, że nie jestem tej grze potrzebny wogóle, że mogę odłożyć pada obok konsoli (gdzi zazwyczaj spoczywa) pojawia się i jest dosyć natrętne. Zax, zaznajomiony z pełną wersją utwierdza mnnie w przekonaniu.

 

Gdy grasz raz 0- jak chciał Cage- nie zauważasz tego. Gdy szpilasz po raz wtóry...widzisz jak na niewiele rzeczy masz wpływ.

 

 

ale nie wyrokuję, nie grałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...