Skocz do zawartości

The Witcher 2: Assassins of Kings


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynka byla calkiem calkiem, jak poprawia bledy w zalozeniach gry, napisza ciekawsza historie, to powinno byc git.

 

Przecież akurat fabuła była super - nie był to Sapkowski, a potrafili zrobić coś wciągającego. Ale to oczywiście względne - nie wszystkim się podobało.

Moje ulubione to ta zielona wyspa z Vodanoi czy jakoś tak - świetnie dobrali tam ścieżkę dźwiękową.

 

http://www.youtube.com/watch?v=0OkeT5SmAtM

 

http://www.youtube.com/watch?v=La0U0FDXFGQ

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajmy. Od lat głoszony rychły koniec PC, a one nadal się dobrze trzymają.

 

I opłacają jeśli nie jest to platforma exclusive. CryTek się na PC przejechał.

PC to nie platforma do zarabiania na grach. Chyba, że MMO, ale to jedyny wyjątek.

Sprawdz sobie wyniki sprzedazy BF BC2.

Jedna jaskolka wiosny nie czyni

 

Uwazasz, ze pakowanoby spora kase w konwersje gier :

-Mass Effect 1/2

-GTA4

-DMC4

-Bioshock 1/2

-Splinter Celle

 

i inne, gdyby ten biznes nie byl dochodowy? Bez zartow. W tym momencie mialbys gry pokroju Maluch Racer.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy popatrzec na to, z jakim opoznieniem na PC wychodzi duzo gier.

Popatrzmy rowniez na liczbe PCtowych exclusivow....a teraz porownajmy to do konsol.

Dodatkowo wydaje mi sie, ze konwersja gry na PC kosztuje duzo mniej niz na konsole, ze wzgledu na brak ograniczen technicznych (co powoduje chorendalnie duze wymagania sprzetowe przy stosunkowo malym postepie technicznym - nie oszukujmy sie, dzisiejsze gry na PC wygladaja niewiele lepiej od tych sprzed dwoch lat, a wymagania maja 5x wieksze).

 

Ten biznes jest dochodowy, ale w stosunkowo niewielkim stopniu (w szczegolnosci porownujac do konsol).

Bo to, ze costam tworcy zarabiaja jest logiczne - gdyby tak nie bylo, to juz dawno wszyscy by go porzucili (a tak porzucilo go tylko troche osob, oraz spora liczba zaczela traktowac chlodniej).

 

 

Dzisiejsza sytuacja PC wyglada gorzej niz kiedys i jest to fakt niezaprzeczalny.

Ze umiera, to za mocno powiedziane - nazwalbym, ze poprostu choruje.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

E tam choruje.. Zgadzam się z Firekage "gdyby ten biznes nie byl dochodowy... ".

 

Zawsze producent chce więcej, a jakby nie zarabiał to by się zwinął. To, że rynek PC ma się dobrze pokazują półki np. w Saturnie itp. Jak wytłumaczysz, że taki cienki rynek, a jednak więcej procentowo gier na półkach?

Nic nie umiera, nic nie choruje. To, że jest spadek w danym roku to po prostu tendencja na całym rynku (kryzys itp.). Jak się pojawią dobre gry to od razu się odwróci. Poczekaj na statystyki jak wyjdą blizardy takie jak SC2, Diablo 3, czy tez nowa cywilizacja, HoMM itp. Te gry ciągną PC do przodu i nigdy konsole tu nie wejdą.

 

Inny target. Problem jest gdzie indziej. Po prostu gry produkuje się drogo - jak wydawca wydaje dużą ilość gier to wychodzi na swoje. Jak wydaje jeden, czy 2 tytuły, to jednak może mieć problemy. Tak było właśnie z pierwszym wiedźminem. Gdyby tą grę wyprodukował ktoś inny np. Bioware itp. to nie było by pewnie żadnego biadolenia o opłacalności. A CD Projekt dopiero się rozwija - potem będą szli mocą rozpędu. Przy The Witcher X pewnie już nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza

To co mnie dziwiło w jedynce to całkowite pominięcie Yennefer. Jak dla mnie jest to jedna z głównych(nie biorąc pod uwagę samego Geralta) postaci w sadze, a w jedynce nawet nie było o niej słowa, o ile pamiętam. Całkowicie nie rozumiem czemu "zastąpili" ją Triss. Na dodatek jak narazie nie zapowiada się nic na jej powrót(chociaż mam taką cichą nadzieję). Nie wiem czy oni chcą może jakiś spinoff o niej zrobić czy jak? Rozumiem pominięcie Ciri(zakończenie sagi), ale Yennefer??

 

Właśnie dlatego, że rzecz się dzieje po zakończeniu Sagi. I bardzo dobrze, bo zamiast bawić się w kontynuację twórczości Sapkowskiego, po prostu opowiedzieli osobną historię, która nie burzy dokonań autora.

Odnośnik do komentarza

Problem z PCtowcami jest taki, że oczekują od gier jak największej ilości innowacyjności, ale najlepiej aby wszystko pozostało takie jak wcześniej. Patrz Warcraft III. Beta była kompletnie inna od tego co wydali.

 

To co mnie dziwiło w jedynce to całkowite pominięcie Yennefer. Jak dla mnie jest to jedna z głównych(nie biorąc pod uwagę samego Geralta) postaci w sadze, a w jedynce nawet nie było o niej słowa, o ile pamiętam. Całkowicie nie rozumiem czemu "zastąpili" ją Triss. Na dodatek jak narazie nie zapowiada się nic na jej powrót(chociaż mam taką cichą nadzieję). Nie wiem czy oni chcą może jakiś spinoff o niej zrobić czy jak? Rozumiem pominięcie Ciri(zakończenie sagi), ale Yennefer??

 

Właśnie dlatego, że rzecz się dzieje po zakończeniu Sagi. I bardzo dobrze, bo zamiast bawić się w kontynuację twórczości Sapkowskiego, po prostu opowiedzieli osobną historię, która nie burzy dokonań autora.

I właśnie o to chodzi. Masz rację.

Poza tym mam dość Yen i jej humorów po przeczytaniu książki, a Ciri z jej rozterkami to już zupełnie. Nie pasowałyby do tej gry.

Odnośnik do komentarza

E tam choruje.. Zgadzam się z Firekage "gdyby ten biznes nie byl dochodowy... ".

Inny target. Problem jest gdzie indziej. Po prostu gry produkuje się drogo - jak wydawca wydaje dużą ilość gier to wychodzi na swoje. Jak wydaje jeden, czy 2 tytuły, to jednak może mieć problemy. Tak było właśnie z pierwszym wiedźminem. Gdyby tą grę wyprodukował ktoś inny np. Bioware itp. to nie było by pewnie żadnego biadolenia o opłacalności. A CD Projekt dopiero się rozwija - potem będą szli mocą rozpędu. Przy The Witcher X pewnie już nie będzie tak źle.

Przeczysz sam sobie.

 

W sklepach jest wiecej gier na PC....ale w Polsce - popatrz sobie jak wyglada sytuacja na zachodzie. Jedynie u nas PCty wioda taki prym.

 

Pozatym czy ja mowilem ze ten biznes nie przynosi dochodow? Mowilem, ze przynosi stosunkowo male dochody - porownaj to sobie do konsol.

 

A te gry ktore wymieniasz to pojedyncze jednostki, a ja mowie o ogolnym "rozlozeniu sil". Zobacz ogolne statystyki jak wyglada sprzedaz na PC, a jak na konsolach to sam zobaczysz.

 

Gdyby PC sie trzymal tak dobrze jak mowisz, to na biezaco powstawaloby mnostwo PCtowych exclusivow, a miedzy premierami gier na PC a na konsole nie byloby zadnych opoznien (dodatkowo konsolowe multiplatformy wychodzilyby rowniez na PC).

 

Pozatym nie mow mi tutaj o kryzysie, bo PC zostal w tyle za konsolami juz dawno temu.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

 

Gdyby PC sie trzymal tak dobrze jak mowisz, to na biezaco powstawaloby mnostwo PCtowych exclusivow, a miedzy premierami gier na PC a na konsole nie byloby zadnych opoznien (dodatkowo konsolowe multiplatformy wychodzilyby rowniez na PC).

 

Pozatym nie mow mi tutaj o kryzysie, bo PC zostal w tyle za konsolami juz dawno temu.

1. Brednie, brednie i jescze raz bredne. PC jest otwarta architektura i tutaj nikt nie musi promowa standardu za pomoca gier na wylacznosc, badz czasowa wylacznosc by w ogole sprzedac czesci - system, co jest przeciwienstwem w przypadku konsol bo bez reklamy nie sprzeda sie tego systemu, a bez sprzedazy systemu nie powatana dobre gry. To jest paradoks branzowy, o ktorym kiedys pisal bodajze Hiv. Powiedz mi wreszczie jaki cel przyswiecalby i komu przy tworzeniu gier na wylacznosc, gdy liczy sie kasa? To, ze na pc konwersje przychodza pozniej wynika wlasnie z tego, ze KONSOLE trzeba sprzedac. Czy uwazasz, ze ludzie wywalaliby po 250 zl w sklepie za nowosc na konsole, gdy obok bedzie stalo to samo na pc za 120? Bez zartow.

 

Oczywiscie nie pisze o niektorych gatunkach jak platformersy.

 

2. Zostal w tyle? W rozumieniu czego? Sprzetu? Wolne zarty. W rozumieniu gier? Powstaja na niego produkcje, generalnie PC to jest dokladnie to samo co X360. Wiekszosc DOBRYCH gier trafia na pc z konsol, oczywiscie sa wyjatki potwierdzajace regule (Tekken czy MGS, choc ten do 2 byl na pc). Tak pc jest w tyle, ze Force Unleased zapowiadany jako osmy cud swiata, ktory nie odpali na PC, za to opleci na PS2 nagle zjawia sie z bonusem. Nie zartuj.

 

W przypadku gier na pc nikomu nie zalezy na hajpie i marketingu by promowac marke. PC jako marka nie istnieje. Wiec nikt nie musi placic oplat licencyjnych, gry sa tansze, a dobre - jak powiedzialem - i tak przyjda, a ze sa pol roku pozniej? Dramat...

 

Edit : naraze sie, ale dokoncze.

 

To wlasnie konsole powoduja zastoj an rynku i to, ze graficznie gry stoja w miejscu od dobrych paru lat. Wyszedl Crysis, ktory meczyl wszystkie kompy, ale odplacal sie z nawiazka w postaci przebajerowanych efektow graficznych i wyciskania maxa z DX9. Jaki byl odzew? Gra slaba, benk, lazi tragicznie. Sory...postep kosztuje, a dzieki konsolom wiekszosc gier lazi dzis na grafikach za max 300 zl...

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

@Firekage - nom, PC rzadzi, masz 100% racje.

Na PC sprzedaje sie 10x tyle gier co na konsole i wogole, no poprostu PC to cudo.

Hmm - powiniennes zostac redaktorem w jakims serwisie internetowym..

 

O, warto dodac, ze na PC wychodzi ogolnie wiecej gier - np. mozna pograc w takie hity jak Maluch Racer, albo Kurka Wodna (to jest dopiero shooter, nie to co jakis shit pokroju Gears of War 2).

 

Czy uwazasz, ze ludzie wywalaliby po 250 zl w sklepie za nowosc na konsole, gdy obok bedzie stalo to samo na pc za 120? Bez zartow.

Madre slowa. To pewnie dlatego wszystkie gry, takie jak MW2 albo BC2 wychodza na PC z opoznieniem :potter:

 

Ogolnie konsole niszcza rynek - to fakt. Kurde, chyba wystawie PS3 na allegro.

 

Z mojej strony koniec offtopa.

 

 

Jesli chodzi o Wiedzmina 2, to mozna mu zapalic swieczke - na konsolach predko (o ile wogole, bo jak wyszlo z poprzednim konsolowym wiedzminem kazdy wie), a na moim kompie Wiedzmin 2 raczej nie pojdzie. Szkoda.

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajmy. Od lat głoszony rychły koniec PC, a one nadal się dobrze trzymają.

 

I opłacają jeśli nie jest to platforma exclusive. CryTek się na PC przejechał.

PC to nie platforma do zarabiania na grach. Chyba, że MMO, ale to jedyny wyjątek.

Sprawdz sobie wyniki sprzedazy BF BC2.

Jedna jaskolka wiosny nie czyni

 

Uwazasz, ze pakowanoby spora kase w konwersje gier :

-Mass Effect 1/2

-GTA4

-DMC4

-Bioshock 1/2

-Splinter Celle

 

i inne, gdyby ten biznes nie byl dochodowy? Bez zartow. W tym momencie mialbys gry pokroju Maluch Racer.

Pogadaj z ludźmi jaką wersję GTA IV wypuścili na PC ...

Odnośnik do komentarza

A ja jeszcze poofftopuję na konto poprzedników i zaraz kończę.... żartowałem trochę napiszę, ale uważam, że nie jest to offtop, bo sytuacja wiedźmina pokazuje rynek PC w Polsce i na świecie jak na dłoni. Wnioski do których dojdziemy są przydatne w ocenie szansy sukcesu W2.

 

Tak więc

 

Yabollek007 co do Twojego zdanie na temat małej ilości eksklusivów ;) na PC... taaa Gdyby na wszystkie konsole było tyle razem wzięte !!!

 

Co do ilości sprzedanych gier - na czym opierasz swoje zdanie, że tylko w Polsce na PC sprzedaje się więcej gier. Podaj źródło.... Chyba, że wyssałeś to z palca.

Odnośnik do komentarza

DMC i PC, wolne żarty. Sterowanie dla ludzi o skłonnościach masochistycznych i samobójczych.

 

Wiedźmin 2 wyjdzie na konsole, tylko kiedy, bo te ciećwierze skupiają się na wersji, która przyniesie im nie dużo większy zysk niż 1 część <_<

Techland powinien ich wykupić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oglądam co jakiś czas prezentacje na HYPER - mój entuzjazm spada. Wrażenia z walki - Geralt skacze jak małpa, jest chaotycznie, ogólnie bardzo średnio to wygląda. Jednakże gorzej prezentują się "katscenki" i wszelkie dialogi - skojarzenia z F3 i wszechobecną drętwotą są jak najbardziej na miejscu, bida. Graficznie jest bardzo ciekawie, porównując np. z takim DA - las przez który przedziera się Wiedźmin asekurując dwie inne postacie a las elfów w DA to niebo i ziemia :)

 

PS nie wiem czy było bo nie czytałem całego tematu - wprowadzono system QTE w dialogach tzn. mamy chwilkę żeby wybrać jedną z kilku opcji, w przeciwnym razie automatycznie zostanie wybrana domyślna wypowiedź - bezsens.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

No chyba raczej odwrotnie, bo to kilkunastosekundowe milczenie, podczas wyboru dialogu w RPG (podczas którego skrupulatnie przeliczamy wady i zalety danego zdania) jest idiotyczne. Po za tym, to nie jest QTE: nie ma właściwszych odpowiedzi a nie wybranie jednej z nich, skutkuje tylko wypowiedzeniem kwestii neutralnej. Czas też nie jest wyśrubowany: wypowiedż wybieramy poprzez wybór jednego z krótkich "streszczeń", które spokojnie zdążymy przeczytać i szybko przeanalizować.

Odnośnik do komentarza
I tak dobrze, że wyjdzie.

Moim zdaniem i tak nie wyjdzie. Wydadzą na XO, a wersje PS3 będą odkładać w nieskończoność i skończy się jak ze wcześniejszą częścią :ninja:

No właśnie. Jedynka też była oficjalnie zapowiedziana a potem oficjalnie skreślona z listy wydawniczej. Na razie czytam Sapkowskiego i już właściwie mnie nie obchodzi czy gra się pojawi czy nie. Głównie dla tego, że granie w część drugą bez części pierwszej mija się trochę z celem. Gra wydana na PC to dla mnie gra nieistniejąca.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...