Skocz do zawartości

The Witcher 2: Assassins of Kings


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, wywiad na Polygamii jest bardzo uspokajajacy.

 

Silnik dziala na PS3, ale na razie skupiaja sie na X360. Nie chca byc, jak mówi Dżon, niefair, więc nie zapowiadają wersji PS3 skoro nie jest w takim samym stadium jak ta z X360.

 

Teraz myślę, że pewnym jest, że port PS3 zależy od sprzedaży X360.

 

Ja czyję się uspokojony. Dzięki, Dżon.

Odnośnik do komentarza

Będzie taka sama sytuacja jak w przypadku Mass Effect/Bioshock. Po prostu łatwiej zrobić port na X'a niż na PS3. Z wersją na 360-tkę chcą wybadać rynek, bo poco łożyć pieniądze an coś co może się nie zwrócić ?

Wybadać rynek ? Wystarczy sprawdzić słupki sprzedaży Obliviona i Dragon Age. Większą szansę na potencjalnie duży zysk, mają, kiedy gra jest jeszcze gorąca.

Odnośnik do komentarza

Wiesiek Drugi na PS3 wyjdzie tyle, że póżniej. W materiałach Optimusa dla inwestorów było napisane, że wersja na Xboxa 360 będzie kosztować 3 mln zł, a na PS3 5 mln zł. Dla mnie wygląda to tak, że kasę którą zarobią na PC włożą w wersję Xbox, tą z Xboxa będą finansować wersję PS3. To pokazuje, że CD Projekt jest małą firma która w obecnej chwili nie podała developingowi gry na trzech platformach jednocześnie. Prawdopodobnie będą to robić sami, nie chcą popełnić błędu jaki zrobili przy jedynce, gdzie w końcu musieli skasować projekt wydania gry na konsolach bo bodajże francuski partner okazał się niepoważny.

Odnośnik do komentarza

Pod koniec roku wychodzi wersja na X'a. Ile trzeba by dodatkowo czekać na (ewentualną) wersję na PS3? Pół roku? Rok?

CDPR to (jeszcze) nie Rockstar, gdzie ludzie czekają na ich gry z wywieszonymi jęzorami.

Myślę, że za rok (a to jest optymalna wg mnie data premiery wersji PS3) duża część osób, zainteresowanych drugim Wiedźminem już będzie go miała ogranego, czy to na pc czy na Xboxie.

 

Trzeba też zauważyć, że będzie to wtedy już roczna gra, za którą CDP będzie pewnie chciał pełną cenę (patrząc na ich konsolowe ceny to obstawiałbym sugerowaną cenę detaliczną na poziomie 239zł :)).

 

BTW.

Nie wiem jak to wygląda z dwójką, ale lwią część nabywców części pierwszej stanowili Polacy.

A Polska chyba jednak PS3 stoi (w odróżnieniu od reszty świata).

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wszystko zależy od tego jak są zaawansowane prace nad wersją na PS3 - wiadomo, że coś dłubią. Punktem odniesienia może być wersja na X360, pracują nad nią od 5 miesięcy i wyjdzie dopiero za 5-6 kolejnych. W takim wypadku nie ma chyba co liczyć na ewentualny port na PS3 prędzej niż na 4 kwartał 2012.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

O ile rozpoczną prace nad wersją na chlebaka po wydaniu tej na Xboxa

 

Pod koniec roku wychodzi wersja na X'a. Ile trzeba by dodatkowo czekać na (ewentualną) wersję na PS3? Pół roku? Rok?

CDPR to (jeszcze) nie Rockstar, gdzie ludzie czekają na ich gry z wywieszonymi jęzorami.

Myślę, że za rok (a to jest optymalna wg mnie data premiery wersji PS3) duża część osób, zainteresowanych drugim Wiedźminem już będzie go miała ogranego, czy to na pc czy na Xboxie.

 

Trzeba też zauważyć, że będzie to wtedy już roczna gra, za którą CDP będzie pewnie chciał pełną cenę (patrząc na ich konsolowe ceny to obstawiałbym sugerowaną cenę detaliczną na poziomie 239zł :)).

 

BTW.

Nie wiem jak to wygląda z dwójką, ale lwią część nabywców części pierwszej stanowili Polacy.

A Polska chyba jednak PS3 stoi (w odróżnieniu od reszty świata).

Też jestem rozczarowany takimi decyzjami, najwyżej zakupię pod koniec roku Xboxa w zestawie z Wieśkiem. Zainteresowanie wersją na PS3 będzie najmniejsze, bo wyjdzie jako ostatnia a część osób ogra ją wcześniej na innej platformie. Cena na nią nie może być standardowa, podobnym przykładem może być Sniper na PS3 sprzedawany na premierę poniżej 150 zł.

 

Nikt w CDProjekt nie będzie robił dobrze Polakom grającym na Playstation, dlatego że są Polakami. Oni patrzą globalnie i wolą wydać grę na platformę z minimalnie większą ilością konsol gdzie port będzie kosztował ich dwa miliony mniej.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Tu nawet nie chodzi o sam koszt portu bo ten się zwróci jak na premierze zejdzie 100-150 tys. sztuk, istotniejsze dla nich na pewno było to, że X360 jest w USA prawie 2x więcej niż PS3, a to tam właśnie schodzi jakieś 70% wszystkich gier RPG i takie combo sprawia, że jakakolwiek gra o zabarwieniu RPG by na konsole nie wyszła (poza jRPG) to schodzi dużo lepiej na X360.

Odnośnik do komentarza

Nie ma się co podniecać bo szczerze, jak chcecie zagrać to można przez ten rok będzie kupić sobie Wiedźmina 2 na PC za 40 zł.

Studio znane jest dokładnie z AŻ jednej gry i nie wiem co oni zrobią pod wydaniu Wiedźmina 5 jak wszystkim to się już znudzi...

Kudosy lecą ode mnie do Techlandu może nie za hiper jakość gier ale za to, że im się po prostu chce.

A te 5 mln złotych to sobie można włożyć w bajki, dużo kosztuje ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

Teraz znani sa juz z dwoch, jednej bardzo dobrze ocenianej i cenionej i drugiej, ktora zbiera swietne recenzje i ma szanse na wiele branzowych nagdrod. Studio, ktore skopalo du.psko BioWare w tym roku i staje w szaranki z Bethesda.

 

Mlode studio, piekielnie utalentowane i bardzo dobrym znakiem jest to, ze W2 idzie na konsole, bo CDPR poszerzaja horyzonty i przestaja byc studiem stricte pecetowym.

 

Poza tym, kto powiedzial, ze zawsze beda robic Wiedzmina? Renome sobie trzeba wyrobic, a przy tym stworzyc mocne IP. W tej generacji skupiaja sie na Wiedzminie, proste.

Odnośnik do komentarza

No czy piekielnie utalentowane i czy potrafia coś poza Wiedźminem to się okaże. Czekam na milion kopii i te nagrody :thumbsup:

Zobaczymy jak bedzie z xboxowym portem, ale Wiedzmin 2 na PC zmiata konkurencje technicznie. Kapitalny silnik, ktory od poczatku do konca powstal w Polsce. Mnie ten fakt jara.

 

400 tysiecy jest na razie, bez rewelacji, ale konsolowy(owe) port(y) mam nadzieje, ze zdecydowanie poprawia sprzedaz. Milion na PC powinien jednak pasc tak... za pol roku?

 

A nagrody, ide o glowe, ze beda. Walka o RPG roku bedzie toczyc sie miedzy Wiedzminem 2, a Skyrim. Nie wszedzie bedzie wygrywal Elder Scrolls i licze mniej wiecej podzial po polowie w nagrodach.

 

IGN, GT i GameSpot sa zachwycone. Jezeli Skyrim w ich ocenach nie pobije Wieska to jest szansa na najlepsze RPG w ich przekonaniu wyladuje w CDPR.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

No patrzcie, jest nadzieja: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Wywiad_z_Janem_Bartkowiakiem_Wiedzmin_2_z_targow_Eurogamer_Expo_2011-37141.html

 

benchmark.pl: Czyli wersja na PS3 ukaże się w późniejszym terminie?

 

J.B.: Wszyscy chcemy zrobić wersję na PS3, ale czy ją zrobimy to jest kwestia... znaczy mnóstwo ludzi u nas w firmie ma peestrójki, ja nawet nie mam Xboksa tylko PS3, ale to jest biznesowa decyzja. Znaczy wiesz, my jesteśmy małym studiem, robimy całego iksa wewnętrznie i głupio byłoby się poślizgnąć łapiąc kilka srok za ogon naraz, lepiej to sobie wyważyć. Ważne jest to, że mamy teraz firmę, która wydała dwa własne projekty: Wiedźmina i Wiedźmina 2, i teraz trzeci duży, Wiedźmina 3 na Xboksa i nie ma wpadek po drodze. To jest rzadkie, zwłaszcza kiedy się zaczyna od dużego projektu, który się dobrze sprzedaje i jest to bardzo duża wartość, żeby nie wtopić nigdzie po drodze. To znaczy tak jak ludzie myślą o Blizzardzie. Wiesz to jest firma, która jak wydaje gierkę to nikt nie mówi: „o w Diablo (3 – przyp. red.) to juz grałem rok temu i działało”, ale wciąż je robią i jeszcze nie wydali. Jednak jak wyjdzie, to wiesz że wszystko będzie dopicowane i to jest status, który chcemy osiągnąć. Wydaje mi się, że to jak produkt będzie wydany podyktowane będzie przede wszystkim tym, żeby jakość była jak najlepsza.

Odnośnik do komentarza

Ludzie, a po co Wam wersja Wiedźmina 2 na PS3.

 

Zrozumcie, że mówiąc, że gra wyjdzie kiedyś w przyszłości cdprojekt dyplomatycznie powiedział - odpier...lcie się. To tak jakby ktoś na rozmowie kwalifikacyjnej powiedział Wam, że oddzwonimy.

 

Ja rozumiem, że ktoś ma słąbego PC-ta i konsole, ale kupować specjalnie XBoxa, żeby koniecznie na konsolce zagrać? Przecież to najbardziej bezsensowne zmarnowanie pieniędzy (no chyba, że komuś zależy bardziej na tym X-ksie).

To już chyba lepiej tą kasę w pc-ta wrzucić i przynajmniej przez 2-3 lata pociągnąć na nim jeszcze inne rzeczy.

Mam wieśka 2 i za rok nawet nie spojrzę na wersję PS3.

Odnośnik do komentarza

Ludzie, a po co Wam wersja Wiedźmina 2 na PS3.

 

Zrozumcie, że mówiąc, że gra wyjdzie kiedyś w przyszłości cdprojekt dyplomatycznie powiedział - odpier...lcie się. To tak jakby ktoś na rozmowie kwalifikacyjnej powiedział Wam, że oddzwonimy.

 

Ja rozumiem, że ktoś ma słąbego PC-ta i konsole, ale kupować specjalnie XBoxa, żeby koniecznie na konsolce zagrać? Przecież to najbardziej bezsensowne zmarnowanie pieniędzy (no chyba, że komuś zależy bardziej na tym X-ksie).

To już chyba lepiej tą kasę w pc-ta wrzucić i przynajmniej przez 2-3 lata pociągnąć na nim jeszcze inne rzeczy.

Mam wieśka 2 i za rok nawet nie spojrzę na wersję PS3.

Haha, za to wydawanie 1,5- 2 tyś. na nowego kĄpa co dwa lata aby zagrać w jedną grę ma sens w H.

<klaszcze>

CDP nie może sobie pozwolić na ignorowanie jakiegokolwiek rynku, bo obudzą się z ręką w nocniku, co swoją drogą już raz prawie doprowadziło ich do upadku.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Haha, za to wydawanie 1,5- 2 tyś. na nowego kĄpa co dwa lata aby zagrać w jedną grę ma sens w H.

Bez obrazy ale trzeba naprawde być inteligentnym by przeznaczyć aż tyle kasy co 2 lata na modernizacje kompa nosz lol bez przesady ;D

Odnośnik do komentarza
Zrozumcie, że mówiąc, że gra wyjdzie kiedyś w przyszłości cdprojekt dyplomatycznie powiedział - odpier...lcie się. To tak jakby ktoś na rozmowie kwalifikacyjnej powiedział Wam, że oddzwonimy.

 

Padłem. :D

I niestety zgadzam się z Tobą. Port na PS3 jest wątpliwy.

 

Ja rozumiem, że ktoś ma słąbego PC-ta i konsole, ale kupować specjalnie XBoxa, żeby koniecznie na konsolce zagrać? Przecież to najbardziej bezsensowne zmarnowanie pieniędzy (no chyba, że komuś zależy bardziej na tym X-ksie).

 

Pod warunkiem, że ktoś lubi grać na PC. Ja np. nie, nawet z padem. Prędzej kupię X360, na którym pogram w inne exclusivy (Forze 2/3/4, Banjoo, Alan Wake, Gearsy, jakieś gówna z XLA). A w co ja pogram na PC? Mnie FPSy, RTSy, MMORPG nie kręcą. Także miej na uwadze, że ktoś może mieć inny niż Ty gust...

 

Już nie wspominając, że wydawanie dwóch kół na modernizację PC co 2-3 lata *dla mnie* jest absurdalne. Zmieniam co 6-7, gdzie wtedy nie ma co modernizować tylko złożyć od nowa... właśnie za ~2000zł. ;d

Odnośnik do komentarza

Berion - zgadzam się z tobą w 100%.

 

Oczywiście nie pisałem o bezsensowności kupowania XBoxa tylko o kupowaniu go dla jednej gry. Do samego X-a nic nie mam. Oczywiście dla wielu granie na pc jest nie do zniesienia - tez przyznam coraz częściej kojarzy mi się z pracą, a nie rozrywką)

 

Co do wieśka na PS3 - bardzo bym chciał go zobaczyć, ale chyba do tego potrzebne jest sporo pieniędzy, których CDP nie ma. Gdzieś czytałem (ostatnio w PSX albo w NEO), że koszt wydania gry na światowym poziomie na ps3 to ok 60 mln. Wydawać tyle na starą juz grę to chyba żaden menedżer w CDP nie zaryzykuje bo to byłby wilczy bilet dla niego w tej firmie i może i branży.

 

Co do pc-ta - ja mam kupionego dokładnie jak wychodził Wiedźmin 1 - to juz 4-5 lat chyba (i wtedy nie wydałem więcej niż 2000). Jedyne dco w nim zmieniłem to grafikę - ok 500 zł w tym roku. Większość gier (w tym Wiedźmin 2) chodzi mi na maksymalnych detalach. Z wydawaniem dużej kasy na modernizacje kompa to mit.

 

PS.

Dodatkowy argument za tym, że Wieśka na PS3 nie zobaczymy to pogłoski o wchodzeniu nextgenów - od Nintendo i może MS (żródło - prasa podana powyżej). Wydadza kasę, a potem okaże się, że wielu przeskoczy na nową platformę. Chyba lepiej poczekać i zaliczyć gola na czymś bardziej rozwojowym. Zobaczymy...

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza
Wydawać tyle na starą juz grę to chyba żaden menedżer w CDP nie zaryzykuje bo to byłby wilczy bilet dla niego w tej firmie i może i branży.

To imo bzdura akurat:) Jakoś Crysisa dało się teraz wydać, a swego czas to był tytuł podobno nieosiągalny na konsol.

Zgadzam się natomiast z tym że CDP nie ma forsy, ale z drugiej strony - kogo to jest wina? Kto od początku olewał konsole wmawiając sobie, że rynek PC w pełni wystarcza? Teraz w pocie czoła majstrują przy porcie na X360. No niestety, ktoś dobrze wcześniej napisał - CDP obudzili się z ręką w nocniku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...