Skocz do zawartości

The Witcher 2: Assassins of Kings


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na Tvn cnbc leci program finansowy i rozmawiają z A.Kicińskim który powiedział ze wiedźmin 2 obsługuje architekturę PS3 i w przyszłości może zostać wydany na tą platformę,ale ogłoszenie tego faktu nie nastąpi szybciej niż premiera Wiedźmina 2 na Xboxa360.Zaznaczył że PS3 jest dla nich drugą najważniejszą konsola,po Xboxie360.

No, no... Coraz ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jeżeli będzie to najwcześniej w pierwszym kwartale 2013 roku, ich plan finansowy na ten właśnie okres przewiduje wydanie kolejnej po W2 na X360 gry. Wydaje mi się, że to będzie właśnie W2 na PS3.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli będzie to najwcześniej w pierwszym kwartale 2013 roku, ich plan finansowy na ten właśnie okres przewiduje wydanie kolejnej po W2 na X360 gry. Wydaje mi się, że to będzie właśnie W2 na PS3.

Też mi się tak wydaje. Na ich forum była dyskusja na ten temat. Tony PC-towców mają nadzieję na They, ale ta produkcja została wstrzymana i to jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wybaczcie za post pod postem, ale do tej pory nie mogę przestać się śmiać. W ultimie dawno temu można było składać preordery na W2 na PS3. To zamówiłem, a w międzyczasie CDPR zapowiedzieli grę tylko na XO. O samym zamówieniu już zapomniałem, a teraz chce sobie kupić ICO & SOTC HD, patrze, a moje zamówienie na W2 ciągle wisi jako potwierdzone za 179 zł.

Normalnie myślałem, że spadnę z krzesła.

Odnośnik do komentarza

Wiedźmin 2 jedna z dwóch gier dla których chciałem nowy PC sobie sprawić. Nie mogę się doczekać jakiegoś info na ten temat. Trochę się dziwie, że wolą ją wydać naj pierw na Xbox-a(pewnie przez łatwiejsze programowanie), bo mam wrażenie że skala piractwa jest dużo większa na klocku niż na PS3

CDPR po prostu sobie nie radzi z konsolami, ale bez nich też padnie. Na W2 na PS3 będzie trzeba prawdopodobnie czekać do 2013. Jednak lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wiedźmin 2 jedna z dwóch gier dla których chciałem nowy PC sobie sprawić. Nie mogę się doczekać jakiegoś info na ten temat. Trochę się dziwie, że wolą ją wydać naj pierw na Xbox-a(pewnie przez łatwiejsze programowanie), bo mam wrażenie że skala piractwa jest dużo większa na klocku niż na PS3

CDPR po prostu sobie nie radzi z konsolami, ale bez nich też padnie. Na W2 na PS3 będzie trzeba prawdopodobnie czekać do 2013. Jednak lepsze to niż nic.

Po tym co pokazali na razie, widać, że radzą sobie z konsolami. Problem polega na tym, że to małe studio i nie są w stanie portować na obie. Jednak trochę wróżąc z fusów, sądze, że port na PS3, a raczej "adaptacja" ukaże się na koniec 2012 roku.

Odnośnik do komentarza

Wiedźmin 2 jedna z dwóch gier dla których chciałem nowy PC sobie sprawić. Nie mogę się doczekać jakiegoś info na ten temat. Trochę się dziwie, że wolą ją wydać naj pierw na Xbox-a(pewnie przez łatwiejsze programowanie), bo mam wrażenie że skala piractwa jest dużo większa na klocku niż na PS3

CDPR po prostu sobie nie radzi z konsolami, ale bez nich też padnie. Na W2 na PS3 będzie trzeba prawdopodobnie czekać do 2013. Jednak lepsze to niż nic.

Po tym co pokazali na razie, widać, że radzą sobie z konsolami. Problem polega na tym, że to małe studio i nie są w stanie portować na obie. Jednak trochę wróżąc z fusów, sądze, że port na PS3, a raczej "adaptacja" ukaże się na koniec 2012 roku.

Mam nadzieję że atrakcyjna cena Wieśka na X360 da zarobić CD Project i wersja na PS3 też wyjdzie. Jeśli poziom cenowy będzie taki sam jak na klocka, to bardzo chętnie powitam u siebie Mroczną Edycję. A jak się na PS3 dobrze sprzeda, to może i pierwszy Wiesiek zawita na konsole... Takie trochę to życzeniowe myślenie, ale miło by było.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

O pierwszym Wiedzminie juz bym zapomnial, bo CDPR w ogole juz nad ta gra nie pracuje. Sa z niej dumni, ale to juz historia i teraz trzeba sie zajac nad nowymi projektami. Sa zbyt malym studiem by zajmowac sie nowymi rzeczami i rowniez odgrzewac stare projekty.

 

Jednak jezeli o mnie chodzi to wersja PS3 jest naprawde bardzo prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza

W wywiadzie na TVN CNBC mówili że teraz już nie dają innym firmom robić konwersji,nie chcą znowu sytuacji jak z jedynką,no i ciężko o jakość pilnować,w związku z tym ze mają małą ekipę i zasoby finansowe zrobili na jedną konsolę.Podejrzewam że wybór X-a był taki,iż na zachodzie i w usa,gdzie sprzedaje się dużo kopii ich gry jest on popularniejszy,może M$ coś rzucił extra,a może po prostu szybsze programowanie.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

W wywiadzie na TVN CNBC mówili że teraz już nie dają innym firmom robić konwersji,nie chcą znowu sytuacji jak z jedynką,no i ciężko o jakość pilnować,w związku z tym ze mają małą ekipę i zasoby finansowe zrobili na jedną konsolę.Podejrzewam że wybór X-a był taki,iż na zachodzie i w usa,gdzie sprzedaje się dużo kopii ich gry jest on popularniejszy,może M$ coś rzucił extra,a może po prostu szybsze programowanie.

 

tak, w USA jest duży rynek zbytu na gry na xboxa, lecz przeważnie są to gry pokroju Madden , NBA i COD, raczej wybrali konsole Billa ze względu na łatwość w programowaniu.

Podobno mają dodać jakieś 2 misje ?? będzie coś jeszcze ??

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Już Litwin nie buduj baśni, że M$ coś rzucił, bo M$ ma Wieśka głęboko w poważaniu. CDP jedynie z polskim oddziałem się dogadało no bo to przecież krajanie i mamy w Polsce bundle i niższą cenę gry. Za granicą to taka sama gra jak każda inna od zewnętrznego developera.

 

Dlaczego X360 to już przecież dawno wiemy, są dokładne wyliczenia z oficjalnych dokumentów CDP. Koszt konwersji na X360 - 3 mln zł, a na PS3 ewentualna konwersja by kosztowała 5 mln zł. Nie mają odpowiednio dużej ekipy i nie mogli sobie pozwolić by zaryzykować od razu 8 mln zł to zrobili na tę konsolę, gdzie jest taniej i na której odniesie większy sukces - RPGi sprzedają się często 2x lepiej na X360.

 

Na konwersji na X360 na pewno zarobią, wszak to ledwie 1 mln $, niech sprzedadzą na zachodzie 100 tys. sztuk po 60$ i mają z każdej 10$ to wyjdą już na zero. Jedynym wrogiem konwersji na PS3 jest czas, CDP może po prostu nie mieć go wystarczająco by przez kolejne 8 miesięcy robić konwersję 2 letniej gry, która sprzeda się najsłabiej, może im się bardziej kalkulować wystartować z Wieśkiem 3.

 

Na pierwszy kwartał 2013 mają zaplanowaną jakąś grę klasy AA - moim zdaniem będzie to Wiesiek 2 na PS3 albo prosty port Wieśka pierwszego na XBL (tak jak Crytek wypuściło Crysis na PSS/XBL).

 

 

 

W wywiadzie na TVN CNBC mówili że teraz już nie dają innym firmom robić konwersji,nie chcą znowu sytuacji jak z jedynką,no i ciężko o jakość pilnować,w związku z tym ze mają małą ekipę i zasoby finansowe zrobili na jedną konsolę.Podejrzewam że wybór X-a był taki,iż na zachodzie i w usa,gdzie sprzedaje się dużo kopii ich gry jest on popularniejszy,może M$ coś rzucił extra,a może po prostu szybsze programowanie.

 

tak, w USA jest duży rynek zbytu na gry na xboxa, lecz przeważnie są to gry pokroju Madden , NBA i COD, raczej wybrali konsole Billa ze względu na łatwość w programowaniu.

Podobno mają dodać jakieś 2 misje ?? będzie coś jeszcze ??

 

Kolego nie masz pojęcia o czym mówisz. RPGi na X360 w USA to potężny rynek zbytu. Skyrim na X360 poszedł w milionach z czego większość w USA.

 

Skyrim jest 3 najczęściej odpalaną grą na X360 zaraz po Black Ops i MW3.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Już Litwin nie buduj baśni, że M$ coś rzucił, bo M$ ma Wieśka głęboko w poważaniu.

Podejrzewam że wybór X-a był taki,iż na zachodzie i w usa, gdzie sprzedaje się dużo kopii ich gry jest on popularniejszy,może M$ coś rzucił extra,a może po prostu szybsze programowanie.

Napisałem to samo co ty.Specjalnie dla ciebie zaznaczyłem co napisałem,ale by mieć pewność że na pewno zrozumiesz napisze to jeszcze raz,zaznaczyłem "może" ,nigdzie nie napisałem że tak jest,więc daruj sobie.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

 

 

tak, w USA jest duży rynek zbytu na gry na xboxa, lecz przeważnie są to gry pokroju Madden , NBA i COD, raczej wybrali konsole Billa ze względu na łatwość w programowaniu.

Podobno mają dodać jakieś 2 misje ?? będzie coś jeszcze ??

 

Kolego nie masz pojęcia o czym mówisz. RPGi na X360 w USA to potężny rynek zbytu. Skyrim na X360 poszedł w milionach z czego większość w USA.

 

Skyrim jest 3 najczęściej odpalaną grą na X360 zaraz po Black Ops i MW3.

 

 

użyłem słowa PRZEWAŻNIE nie bez powodu.

Skyrim (wg. vgchartz.com wiem że mało wiaryodne źódło, ale daje jakiś podglą) jest dopiero na 13 miejscu (ok.3mln) a przed nim są COD'y HALO i Gearsy.

 

I jeżeli witcher nie postawi na agresywną kampanię reklamową to ma nikłe szanse na przebicie się przez tony shooterów

Odnośnik do komentarza

Tu jest fajny wywiad z zeszłego roku po dniu inwestora:

http://gry.polter.pl...adowskim-c23759

Najciekawszy fragment:

Gower: Co z wersją na PlayStation 3?

 

AB: Bardzo byśmy chcieli mieć wersję na PlayStation 3. Jeśli się pojawi możliwość, to z niej skorzystamy. Obecnie jednak wszystkie nasze wysiłki wkładamy w prace nad wersją na Xbox 360.

 

Gower: Patrząc na zaprezentowany przez Was plan, byłoby Wam raczej ciężko zmieścić tę premierę w najbliższych latach...

 

AB: Zobaczymy. To jest też kwestia interpretacji tego planu.

 

 

A to wywiad: http://polygamia.pl/...torow.html?bo=1

Najlepszy jest moment 4:15

 

Jeszcze jeden:

Najciekawszy dla nas moment gdzieś tak od 3:30

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...