Skocz do zawartości

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Post pod postem ale co tam.
 

Przeszedłem w końcu tą grę, historia jest naprawdę znakomita i tak naprawdę, nie wiadomo kto tutaj jest głównym tym złym, do końca gry byłem ciekaw tego co się stało z pozostałymi La Valettami, Triss itd. Do grafiki, muzyki, dialogów nie można się w ogóle przyczepić. Ale gra ma kilka grzechów głównych.
Lokacje to jednak dramat. O ile Flotsam jeszcze było jako tako ciekawe to już pozostałe, a szczegolnie Loc Muinne, du.py nie urywają, szczególnia ta ostatnia odstrasza wręcz. Wolne tereny po których mamy sobie pobiegać są tak naprawdę z du.py, dodane na siłę, nic się w nich nie dzieję, nie ma czego poszukiwać. Same miasta czy też obozy to też dramat, klimat w nich jeszcze jako taki jest, (chociaż Wizima mi sie duzo bardziej podobała) ale już sam wygląd i sens istnienia to znowu lipa, wielkość także pozostawia wiele do życzenia, ot Flotsam to 4 uliczki z placem głównym i portem, a wojskowy obóz to raptem 3 place.

Na minus po za tym: chaotyczny system walki, nie raz nie da się ogarnąć w kogo nasz Geralt bije. Ilość potworów oraz ich wygląd, soryy ale te endriagi, nekkery itd mnie w ogole nie przekonują. Wielkość terenów otwartych.

Odnośnik do komentarza

Lokacje są akurat na plus, bo teraz gram w jedynkę. Nie ma acziwów- poszukaj 100 gołębi lol i czasem mnie męczy bieganie z jednej lokacji do drugiej żeby tylko coś dać, zapytać. A w 3 mają być większe. 

 

system chaotyczny? Na początku, bo trudno ogarnąć, ale pod koniec już wiesz co i jak i do kogo. Za mało na arenie byłeś, tam szybko ogarniesz. 

Jedynki nie skończyłem, jestem w akcie II, ale masa bzdurowatych pobocznych misji, tutaj 2 była lepsza. Główny wątek na propsie, a z boku jakieś popierdółki przy okazji. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Hmm jak ogrywałem W2 na 360 to było bardzo fajnie,brakowało mi tylko otwartego świata, fabuła gameplay na wysokim poziomie jak dla mnie takie 9/10.

Po ograniu trzeciej części to ocena spada tak gdzieś na 7-8/10,za duzo takiej "staroszkolnej sztywności" i archaizmów ale nadal dobra gra.Polecam

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Po ograniu trójki sterowanie w drugiej części może czasami razić. Kwestia np. zażywania oraz wytwarzania eliksirów... a w zasadzie cała mechanika związana z postacią jest nieco bardziej hmmm... Mozolna. Widać, że to właśnie z niej dokonała się ewolucja do tego, co mamy w trójce.

 

Za to fabuła, świat, możliwości przechodzenia gry na różne sposoby (drugi akt można przechodzić w jednej z dwóch zupełnie różnych lokacjach, otoczony zupełnie innymi postaciami, zależnie od wyboru pod koniec pierwszego aktu :banderas: ), dubbing i poboczne questy, to ten sam poziom co trójka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość Orzeszek

niesamowita gra  :kaz:   już w połowie 3ciego aktu jestem, szczerze to jestem zaskoczony main questem, przemyślany zaskakujący i trzymający za morde z syndromem "jeszcze jednego questu" no ale te bugi, wygląd ekwipunku, mapa i loadingi to no nie wiem jak mogli coś takiego wydać na konsolę, techniczny szrot.

 

ok skończone, 3 akt strasznie króciutki. solidne 8/10 byłoby 9/10 gdyby nie kwestie techniczne (czyli prawilnie proponuje ograć wersje pc xd) bardzo dobra gra i nie wierze, że ktoś sie połasil ograć trójkę bez zapoznania się z dwójką. czas brać się za TRÓJKIE.

 

no i ten mindfuck uwaga hard spoiler

 

 

historia wieloświatów, dziki gon i ciri poruszająca się miedzy wymiarami WTF?

 

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...