Skocz do zawartości

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Rekomendowane odpowiedzi

A ja wcale nie uważam, że dwie ścieżki są praktycznie identyczne, każda z nich ma poruszone kompletnie inne wątki fabularne, część zadań (siłowanie, kości, walka,

zdjęcie klątwy w II akcie

są podobne, ale reszta jest kompletnie inna i dzięki temu kolejne przejście daje tyle frajdy, bo można zobaczyć "co by było gdyby". Nawet III akt niby podobny to jest jednak na dobrą sprawę zupełnie inny fabularnie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Już dość dawno temu Wieśka 2 przeszedłem ale te mikstury to podstawa, tak samo jak składniki do niego (zawsze miałem ich od zaebania), moja rada nie czekaj aż znajdziesz w ubitym ziomku a lepiej pozbieraj je z krzaków jest ich pełno i co chwilę zarówno w miastach jaki i poza nimi.

Odnośnik do komentarza

Ja przeszedłem na mrocznym bez użycia ani jednej mikstury, bez wzmocnienia miecza, bez mutagenu i mając wykuty rynsztunek z I aktu. Tylko 1 walka mi sprawiła trudność.

W ogóle co ciekawe, grając na normalu ścieżką Rocha na koniec gry miałem 34 poziom. Na mrocznym ścieżką Iorweta na samym początku III aktu wbiłem 35 (nie musiałem już robić ani jednego zadania pobocznego).

A zioła możesz kupić koło namiotu szpitalnego, naprzeciwko gospody jak się nie mylę.

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza

No właśnie nie ma tych składników w żadnych krzakach, nie wypadają z żadnych przeciwników, ani nie ma ich u żadnego z kupców (nawet w namiocie szpitalnym). W ogóle to będąc dokładnym to nie są żadne składniki tylko substancje (Vitriol, Aether i Caelum). Mam znaleźć na nie jakieś osobne receptury? Jak tak to gdzie? Szukałem i tego, ale również nie znalazłem w całym obozie.

Odnośnik do komentarza

Tak z tego co pamiętam to (Vitriol, Aether i Caelum itp.) to są pierwiastki. I to chyba wygląda w ten sposób że powiedzmy z Werbeny otrzymujemy Vitriol (to tylko przykład bo ni huhu nie pamiętam) itd. A do stworzenia danej mikstury, powiedzmy Kot potrzebne są trzy przykładowe pierwiastki, które otrzymamy z poszczególnych roślinek, których w grze jest raczej od groma.

A co do mrocznego poziomu to też nie używałem za bardzo jakiś miksturek i olejków, a pancerze zrobiłem raczej z ciekawości niż z potrzeby...chociaż mroczny pancerz z aktu III (bratobójcy?) jest kozacki pod każdym względem i designu i statystyk. Chociaż pamiętam że gra sprawiała mi większe trudności na normalnym poziomie niż na mrocznym.

Odnośnik do komentarza

Jam można usunąć różnicę w czasie przy robieniu Save'a? Ciągle mam 2h różnicy np. robię save o 18:30 a pokazuje mi czas zapisu 20:30. Trochę mnie to wkurza :/

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Konsola podłączona do Live? Jeśli nie to sprawdź zegar systemowy - czasem nawet jest tak, jak było to opisane kilka postów wcześniej, tzn. gra ładuje starsze save'y zamiast nowych, bo po odłączeniu się od sieci masz ustawioną godzinę 13:00 roku 2005.

Odnośnik do komentarza

Tak, loguje się za każdym razem jak włączam konsolę. W ustawieniach jest wszystko ok. chyba że za przesunięcie odpowiada strefa czasowa +1 i czas letni +1. Thx anyway - jutro sprawdzę czy gra dobrze zapisze kiedy nie będę zalogowany.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

a ja mam nadzieje że nie, wystarczy zobaczyć dopakowaną wersję na PC a na x360, ząbki i pop-up mocno irytuje, już uj z tym że gorsze tekstury mniej detali/efektów...ale najbardziej mnie boli w takich grach na konsolach jak roślinność i zabudowania 10metrów przed tobą rosną.

 

Co do całości gry to w końcu po 3mc. przerwie ukończyłem dla mnie solidne 8+. Nie za bardzo mi się podoba system walki, bossów jak lekarstwo, 3 akt jest najsłabszy, mały obszar gry jak na prawdziwego RPGa i dosyć liniowy.

Na + fabuła i sposób jej prowadzenia, najlepsze dialogi jakie usłyszałem w grach, wybory podczas gry (niech Bioware się uczy), klimat, świetne audio i dobra grafika.

Odnośnik do komentarza

a ja mam nadzieje że nie, wystarczy zobaczyć dopakowaną wersję na PC a na x360, ząbki i pop-up mocno irytuje, już uj z tym że gorsze tekstury mniej detali/efektów...ale najbardziej mnie boli w takich grach na konsolach jak roślinność i zabudowania 10metrów przed tobą rosną.

 

Co nie zmienia faktu, że to ścisła czołówka wśród gier pokazujących maksymalne możliwości X360. Chciałbym zobaczyć, na jakim poziomie stałaby kontynacja mając na uwadze CDPR bogatszych już o doświadczenia w pisaniu W2 na sprzęcie M$.

No i W2 nie jest trollowane przez Mendrka, co jest jeszcze większym sukcesem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Własnie ciupię. Po takim sobie początku, teraz już jest świetnie. Graafika nieraz miażdży jajca a nieraz taka sobie. I poziom trudności, trzeba się pomęczyć nawet na nromalu. Wczoraj zaciukłem królowe endriag i musiałem się namęczyć. Fajne questy i wiadomo dialogi nieraz rozbrajają. Łeb jest mój i chooooj. Napisze więcej jak skończe - na razie 8+/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...