Skocz do zawartości

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to, dwójka wygląda jak amerykański crpg, a 1 (zwłaszcza) i 3 ma ten słowiański klimat i D U S Z Ę. Wiem, że to tylko taka wizja redow która niekoniecznie się pokrywa z twórczością Sapkowskiego ale do mnie cholernie to trafia. No ale tak jak koledzy radzą warto ograć obie ścieżki, nie dość że całkiem inne lokacje i zadania to jeszcze szerszy pogląd na fabułę.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Ludwes napisał:

Jestem pod koniec pierwszego aktu i zastanawiam się, czy jeśli go w końcu ukończę i przejdę do drugiego, to czy poboczne misje, których nie wykonałem, przepadną?

 

Swoją drogą nie mogę się zdecydować, którą stronę wybrać :D

 

Zacznij od ścieżki Rosha, a jak chcesz to poźniej możesz Iorwetha. 

Ja miałem takie szczęście, że razem z kumplem ogrywaliśmy dosłownie w tym samym czasie i sobie przy pifku obgadaliśmy obie ścieżki oraz każdu z nas wybrał inne zakończenie. 

 

Czy warto dziś zagrać w W2? Jeszcze jak a nawet trzeba. Ja na premiere ogrywałem na PC bo konsole mnie wtedy nie bardzo interesowały. 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, oFi napisał:

 

Zacznij od ścieżki Rosha, a jak chcesz to poźniej możesz Iorwetha. 

Ja miałem takie szczęście, że razem z kumplem ogrywaliśmy dosłownie w tym samym czasie i sobie przy pifku obgadaliśmy obie ścieżki oraz każdu z nas wybrał inne zakończenie. 

 

Czy warto dziś zagrać w W2? Jeszcze jak a nawet trzeba. Ja na premiere ogrywałem na PC bo konsole mnie wtedy nie bardzo interesowały. 

 

To przekonaloście. Akurat nowy laptop u mnie wleciał, który to pociągne :)

6 zł na GOG, więc ...

Edytowane przez SetoPL
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Nie no spoko gierka, szkoda tylko, że na normalu bossowie i niektórzy więksi przeciwnicy mają nas na strzała-dwa (bez quena), a znaki działają tak, że jak mam nałożony quen, to nie mogę rzucić yrden, przez co walka z Kejranem wyglądała, no z braku lepszych określeń, jak paraolimpiada xD. Ja wiem, że ten typ gierek (na przykładzie trójki chociażby) tak ma, że na początku poziom trudności wydaje się wręcz za wysoki, a jak podpakujemy, to w połowie gry jesteśmy już prawie nie do ruszenia, no ale irytujące to jest. Dobrze chociaż, że loadingi są szybkie i śmierć nie boli aż tak jak w Dzikim Gonie.

Odnośnik do komentarza

Trudność w tej grze polega na tym, że ta gra to drewno jak Gothic. Dobrze, że mi się boss w akcie 2 zglitchował i stał czekając na ciosy, bo się wkurzyłem jak dwie pierwsze próby skończyły się na śmierci po 3 szarżach. Turlanko niewiele pomagało w ucieczce przed tak dużym bydlakiem. Trójka to jednak inna liga.

Odnośnik do komentarza

Gre zaczalem tydzien temu i jak na razie wyzwanie jest male. Troche zaluje wyboru Normala, ale tak czy owak zaliczenie 2ki jest tylko prologiem do 3ki. 
Wspomnieni bossowie moze irytujacy jesli sie nie wie co sie robi. Uzywam Igni i innych zaklec (?), ale moje ulubione to wlasnie pulapki unieruchamiajace. Macki czy Pudzian tylko przyjmuja ciosy, a mobki gina raz dwa.
Kolega 20inchDT ma jednak racje. Drewno w dzisiejszych czasach to archaizm rzutujacy na odbiorze.  

Odnośnik do komentarza

Poziom trudności można zmienić w każdym momencie, więc śmiało. A z tym, żeby wiedzieć co się robi, to nie do końca tak wygląda. Ot taki Letho, spamuje znakami jak pojebany, a hitboxa ma takiego, że Geralt może odskoczyć 2m w bok a i tak dostanie w ryj. No i zabiera potężnie dużo hp. No także wiem co robić i to robię, ale sprowadza się to do żmudnego powtarzania tych samych ruchów i powolnego zbijania hp wroga, kiedy on ma nas na parę hitów i kilkoma błędami pozbawiamy wiedźmina życia.

 

Ja poza stricte trudnością mam zarzut do interfejsu i sterowania, a w zamieszaniu, jakie nieraz się robi przy paru przeciwnikach, rzucenie znaku bywa niezłym wyzwaniem (nakładanie quen ma takiego laga, że jeśli nie odbiegniemy mocno na bok, to często wpadamy w błędne koło "rzucam quen-przeciwnik wykorzystuje mojego laga żeby mnie walnąć-quen zostaje rozbity-powtórz".

 

Dopiero wraz z mocniejszym rozwojem bohatera zaczyna to mieć ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 9 miesięcy później...

pupcio, głupie pytanie, nie obraz się, ale korzystasz z ds4 windows?

 

a, właśnie sobie przypomniałem, że miałem podobny problem kilka lat temu i wydaje mi się, że rozwiązanie było tak proste, że aż mi głupio później było - trzeba było w ustawieniach zmienic sterowanie z klawiatury na pada i dopiero złapało, a nie jak to zazwyczaj bywa od razu po włączeniu gry

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.