Skocz do zawartości

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem miła konferecnja, przynajmniej je pierwsza część - Gość z GOG nieźle przynudzał.

Na samym początku prezentacji krótkiego gameplayu zmieniali język na angielski, zatem przynajmniej napisy będą po polsku. Choć o ile mnie pamięć nie myli na wcześniejszych konferencjach coś wspominali o pełnej polskiej wersji na X360, takie same info jest zresztą podane na ultimie czy też gram.pl, gdzie zazwyczaj spolszczenia kinowe są wyraźnie zaznaczone.

Odnośnik do komentarza

Domyślam się, że podobne wątki padały niejednokrotnie, lecz nie mogę się powstrzymać.

Pytanie do tych, którzy w drugiego wieśka grali lub po prostu mają pojęcie dotyczące samej fabuły i szczegółów wiążacych ją z książkowymi. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że wydarzenia w grach dzieją się po zakończeniu sagi Sapkowskiego? Jak natomiast wygląda sprawa odwiedzanych miejsc i bohaterów którch napotkamy? Znajomość książek pomaga wyłapywać smaczki lub powiązania z drobnymi wątkami? Jesli tak, to w związku z tym jak wiele straci w odbiorze gry osoba, która przeczytała jedynie pierwszy zbiór opowiadań("Ostatnie życzenie") i oczywistym jest fakt, że w dwa tygodnie nie przeczyta pozostałych sześciu książek?

Edytowane przez Humulin
Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies
Od dawna wiadomo, że Xboksowy Wiedźmin 2 nie będzie po prostu tą samą grą co PeCetowy pierwowzór. Konsolowa wersja Zabójców Królów doczeka się wielu nowości, także tych związanych z warstwą fabularną gry. Nowe zadania, dialogi, postacie, przerywniki filmowe, a co za tym idzie – dubbingowe dogrywki. Rozmowy, których w wydanej w zeszłym roku PC-towej wersji nie zawarto. W najnowszych pamiętnikach developera CD Projekt RED uchyla rąbka tajemnicy i rzuca odrobinę światła m.in. na to, gdzie dokleił nowe cut-scenki. Niestety, nie mamy póki co możliwości posłuchania dialogów dogrywanych specjalnie na potrzeby Edycji Rozszerzonej w języku polskim.
Odnośnik do komentarza

Pytanie do tych, którzy w drugiego wieśka grali lub po prostu mają pojęcie dotyczące samej fabuły i szczegółów wiążacych ją z książkowymi. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że wydarzenia w grach dzieją się po zakończeniu sagi Sapkowskiego? Jak natomiast wygląda sprawa odwiedzanych miejsc i bohaterów którch napotkamy? Znajomość książek pomaga wyłapywać smaczki lub powiązania z drobnymi wątkami? Jesli tak, to w związku z tym jak wiele straci w odbiorze gry osoba, która przeczytała jedynie pierwszy zbiór opowiadań("Ostatnie życzenie") i oczywistym jest fakt, że w dwa tygodnie nie przeczyta pozostałych siedmiu książek?

Przeczytałem kilkukrotnie sagę, kilkukrotnie grałem też w jedynkę. Mimo, że nie grałem jeszcze w dwójkę, uważam, że bez przeczytania sagi, traci się dość dużo. Bez zagrania w jedynkę, jeszcze więcej. Mam wrażenie, że trudniej albo w sposób niepełny "wsiąka się w fabułę". Począwszy od wejścia w świat stworzony przez Sapkowskiego, jego pełniejsze zrozumienie (np. relacje ludzie-nieludzie), pojmowanie (kwestie wiedźmińskie - miecze, eliksiry, potwory), naleciałości polityczne (Foltest, królestwa) po same postacie i relacje łączące Geralta z nimi (Jaskier, Tris Merigold).

 

Ale oczywiście i bez przeczytania, sądzę, że zabawa będzie przednia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wyglada naprawde ladnie. Brawo CDPR.

 

 

:wub:

 

Dlaczego oni nie umieścili w grze koni jak w AC, czyli na terenach poza miastami?! Za to mam od samego poczatku najwiekszy żal do CDPR - że pozbawili graczy Płotki, bardzo ważnego kompana dla Geralta, chociaż wydawać by się mogło, że to tylko koń.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

pozbawili graczy Płotki, bardzo ważnego kompana dla Geralta, chociaż wydawać by się mogło, że to tylko koń.

Nie chcę nic mówić ale Geralt każdego swojego konia nazywał Płotka, więc o którego ci chodzi? :whistling:

Hehe, masz racje, ale właśnie to co zostało pokazane na trailerze, ze samotnie podróżując, Geralt nie mając się do nikogo odezwać, gadać do swojego konia. Moje pierwsze marzenia o W2 po RDR były takie ze jadąc na koniu na questa, Wiesiek gadalby do konia.

 

Co do potrzeby konia to się nie zgodzę. Las po Flotsam, a szczególnie tereny w drugim akcie by były miło urozmaicone koniem. W AC się dało, tutaj tez, ale rozumiem kwestie funduszy. Nie mniej szkoda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...