Skocz do zawartości

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów


Rekomendowane odpowiedzi

Po co od razu porywać się na najcięższy poziom trudności skoro i tak trzeba grę przejść przynajmniej dwa razy. :)

Ostatnio tylko Skyrim tak mocno nie pozwalał mi odejść od konsoli.

Świetnym motywem jest brak jakiegoś durnego wskaźnika prawości lub jej braku w związku z naszymi decyzjami. W końcu można być całkowitym chamem nie rzutując na to jak jest się postrzegany przez cały świat gry.

Ja nie przechodze pierwszy raz tej gry ;)

 

I masz racje co do systemu karmy. Fajnie to rozwiązali. W ogole w tej grze sa jedne z lepszych zadan pobocznych w jakie gralem.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że nie oglądałem materiałów z gry i pierwszy raz na oczy zobaczyłem nowe intro na 42". Miazga :D

 

Bez kity, przesadzone intro, dawno nie miałem takiej wczuty po samym intrze. Czuć od razu, że to nie Hamburgerska wizja średniowiecza ze pstrokatymi strojami i zbrojami większymi niż małe pagórki, a Polska brudna, sku.rwysyńska wizja..

 

Powiedzcie mi lepiej (bo nie mieszczą się na moim 20 gigowym dysku 2 płyty na instalce mimo, że cały mam pusty ale konsola widzi mi niecałe 14 gigaaaa aaaaaaaaaaa), czy jak po zainstalowaniu 1 płyty, przejdę ją usunę i zainstaluję drugą (oczywiście nie kasując save itp) to odpalę z 2 dysku grę ? Kurde zawsze mi się gry na 2 płytach mieściły, Wiesiek jest pierwszą 2 płytową grą, która mi się nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Podobno gość z CDP to powiedział w TVN CNBC:

 

Jest to wynik fenomenalny. Udało nam się przeprowadzić kampanię tak, jak chcieliśmy, tytuł jest wszędzie widoczny. (...) Zamówień wersji konsolowej gry w samych Stanach Zjednoczonych mamy siedem razy więcej, niż w tym samym okresie mieliśmy na wersję Wiedźmina 2 na komputery stacjonarne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Liznąłem dopiero samouczek i uczyłem się na samym początku gry walczyć, ale gra już zapowiada się świetnie, jest o wiele bardziej dynamiczna niż myślałem. Wygląda super, ale ma parę pomniejszych problemów: mrygające cienie, lekki tearing i czasem doczytywanie tekstur.

 

Zacząłem od razu na trudnym, nie będę się szczypał.

 

PS. Voice acting Geralta wypada chyba najsłabiej, ciągle mówi tym samym tonem.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Co tam Geralt. Mimo iż główny bohater, to nieco wyolbrzymiając, ale można pokusić się o stwierdzenie, że nim jest każda postać, wątek, motyw fabularny i tekst. :)

Drobne niedoróbki graficzne nie rażą tak mocno jak robi to system podnoszenia przedmiotów oraz interakcja z otoczeniem.

Poza tymi ledwie zauważalnymi i nie rzutującymi na odbiór gry mankamentami... nie mam pytań.

 

Swoboda w kreowaniu całej fabuły jest miażdząca. Szczególnie miażdząca dla wspominanego przeze mnie wcześniej ME3, który już nawet nie jest na kolanach, on się czołga po tym, jak zobaczyłem początek drugiego aktu. :sorcerer:

Edytowane przez Humulin
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

PS. Voice acting Geralta wypada chyba najsłabiej, ciągle mówi tym samym tonem.

Wiedźmin jest mutantem, któremu wypruto, podczas Próby Traw i szkolenia, wszelkie uczucia (tak przynajmniej powinno być, Geralt jest pewnym ewenementem) więc trudno, żeby się podniecał podczas rozmowy. Wiedźmin się nie denerwuje, nie cieszy, nie smuci - wobec tego jednostajny ton jest jak najbardziej na miejscu.

Osobiście bardzo mi się podoba

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Po co od razu porywać się na najcięższy poziom trudności skoro i tak trzeba grę przejść przynajmniej dwa razy. :)

W ogóle żeby odblokować Mroczny poziom trzeba najpierw zaliczyć grę chociaż raz.

 

Nie. Po misji treningowej można sobie wybrać inny niż sugerowany, w tym Mroczny.

 

Nie można wybrać mrocznego trybu po misji treningowej. Samouczek zasugerował mi poziom trudności normalny, ale po wejściu w menu wyboru mam od łatwego do trudnego. Chyba, że przejdzie się misje treningową w 100%? Nie wiem, nie sprawdzałem.

 

Jak na razie normalny mi odpowiada, walki nie są trudne pod warunkiem, że używa się rozważnie eliksirów, ulepszeń mieczy w postaci olejów, pułapek, petard i znaków, czyli wszystkiego, czego Wiedźmin do walki używać powinien.

 

Miałem jeden mało złośliwy błąd, przy walce z rycerzem w prologu nie wyświetlał się jego pasek stanu, moje ataki nie powodowały żadnych obrażeń; oddalenie się postaci i ponowny powrót wszystko naprawiły.

 

Do niczego nie mam powodu na razie się przyczepić (może tylko ślady po strzałach - są rozpikselowane, jakby ktoś je rysowal w M$paint), gra jest tym, czego po niej oczekiwałem - solidną porcją dojrzałego erpega.

Odnośnik do komentarza

PS. Voice acting Geralta wypada chyba najsłabiej, ciągle mówi tym samym tonem.

Moim zdaniem do Geralta właśnie pasuje ten opanowany i stały ton. Jak dla mnie, jak zwykle to bywa w polskich wersjach językowych, najsłabiej wypadają postacie kobiece. Nie wiem czy kobiety nie potrafią wczuć się w rolę czy o co tu chodzi, ale nie obrażając nikogo to chyba tylko w God of War III słyszałem dobrze nagrane kwestie kobiece.

Odnośnik do komentarza

Po co od razu porywać się na najcięższy poziom trudności skoro i tak trzeba grę przejść przynajmniej dwa razy. :)

W ogóle żeby odblokować Mroczny poziom trzeba najpierw zaliczyć grę chociaż raz.

 

Nie. Po misji treningowej można sobie wybrać inny niż sugerowany, w tym Mroczny.

 

Nie można wybrać mrocznego trybu po misji treningowej. Samouczek zasugerował mi poziom trudności normalny, ale po wejściu w menu wyboru mam od łatwego do trudnego. Chyba, że przejdzie się misje treningową w 100%? Nie wiem, nie sprawdzałem.

 

 

Dziwne. Miałem do wyboru Mroczny, i na takowym poziomie trudności teraz gram. Trening zrobiłem cały, ale wyniku w walkach nie maiłem dobrego i sugerowało normal.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...