Skocz do zawartości

Skladki na gry PSS - platforma komunikacyjna


micze

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, to oznacza że ja muszę się wypowiedzieć.

 

Otóż moi drodzy składkowicze. Składki na tym forum wyszły jako inicjatywa koleżeńska, tak żeby forumowicz forumowiczowi mógł pomóc w zagraniu w jakiś tytuł. I chcielibyśmy aby tak to zostało. Zawsze było po równo dzielone, a cwaniaków co chcieli więcej tępiliśmy.

Nie jesteśmy gametrade, i nigdy nie chcemy być. Nigdy nie akceptowaliśmy handlu slotami. Dlatego dla nas argument "bo dwie pozostałe osoby nie sprzedadzą slota" jest nieakceptowalny. Takie argumenty głównie czytaliśmy w powodach dla których powinno być tak właśnie dzielone i nie godzimy się na to, tak samo jak konsekwentnie nie wspieramy handlu slotami.

Metoda "na czterech" jest poniekąd również obejściem systemu dwóch slotów. To zawsze ryzyko, że kiedyś ktoś zrobi głośny dym i wszyscy na tym ucierpimy. Każdy ryzykuje kto się na tą metodę godzi (zresztą podobnie jak i w ogóle na składki). W sumie na dużo pozwalamy, choć to delikatny temat. Nie chcemy jednak aż tak występować przeciwko forumowym inicjatywom. Przyjęło się - niech jest. Ale niech dalej będzie na koleżeńskich zasadach, a nie jako model biznesowy.

Dlatego wspólnie w gronie moderacji podjęliśmy taką decyzję by składki zostawić, ale w formie "każdy po równo". Jeśli chcecie się bawić w jakieś kombinacje, to są do tego miejsca w sieci.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jest sprawiedliwe to że każdy kto się złożył na grę wcześniej czy później w razie różnych okoliczności będzie miał do niej dostęp. Dla Ciebie co innego - Twoje prawo.

 

Napisałem że temat będzie do przedyskutowania. Serio - starałem się odpowiedzieć na wasze pytania tylko - nikt mi nie odpowiedział na moje (jak ten temat ma wyglądać, kto ma go pilnować i na jakich zasadach) :) Poddaje się zatem i zacytuję sam siebie:

Przyznaję jedynie że zrobiłem błąd będąc za tym aby tematu o składkach nie wywalać :)

 

Tyle ode mnie :) Może ktoś inny Wam odpowie :)

 

E: O wilku mowa ;)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie wprowadzenie zakazu to jest tylko i wylacznie scisk posladkow ze ktos moglby sobie kupic na premiere takie diablo 3, gtav, fifa 14 po 50 zl. 

 

ale załóżmy że wywalimy regulamin bo Wy tak chcecie i robicie sobie tutaj składki jak chcecie a administracja ma się nie mieszać, tak? - pytanie co się stanie jak ktoś kogoś oszuka? W grę wchodzi przecież kasa. Co robicie? Czy przylatujecie do moderacji lub krzyczycie "gdzie była moderacja" czy coś innego? No bo przecież admin tego forum ma logi/IP dane itp.

I najważniejsze pytanie - kto ma na takich zasadach tego tematu pilnować że każdy sobie robi jak chce składki bo to jego sprawa?

 

 

Czyli co? Ze wczesniej pomagaliscie w takich sytuacjach?

Bralem udzial przed padnieciem konsoli w ponad 10 skladkach. Jak padla mi konsola 2 lata temu to myslalem ze wszystkie sloty sa nie do odzyskania. Po jakims czasie dowiedzialem sie o opcji dezaktywacji kont i pomyslalem, ze warto sprobowac, w koncu i tak pozostali skladkowicze jak cos ponownie sobie aktywuja swoje konta. I co sie okazalo? Ze na ZADNE z kont sie nie da wejsc. Na wszystkich pozmieniane maile albo hasla. Uparlem sie na swojego slota do ME2, ale jak doszedlem do 4 wlasciciela jednego slota to oczywiscie zostalem potraktowany jak ostatni psychol, ze w ogole mialem czelnosc w cos takiego sie bawic, oczywiscie nic nie udalo mi sie ugrac. 

Jak dla mnie sprawa jest oczywista ze duza czesc osob dalej pozbywa sie slotow, wiec nie wiem w ogole po tutaj jest to problemem. To ze ktos to powiedzial na glos? 

Odnośnik do komentarza

Uspokojcie sie dziewczyny :)

Z Kyo trudno sie zgodzic, ale jeszcze trudniej sie nie zgodzic.

Musza panowac zasady, a to forum daje mozliwosc prowadzenia skladek. Gdyby tutaj zaczeto sprzedawac dragi, to i administracja mialaby przewalone.

 

Jednak we wszystkich trzeba zachowac umiar. I ludzkie podejscie, ktorego tu ewidentnie zabraklo. Kyo, podszedles do sprawy troche jak maszyna. Wykonales zerojedynkowy test, nie biorac pod uwage pewnych zmiennych, czyli zmiane formy skladkowania. Mowisz o sprawiedliwsci? Zalozylem skladke na Diablo 3, piszac, ze biore 2 drozsze sloty, a szukam dwoch chetnych na martwe sloty. Daje opcje "placisz mniej" ale zaznaczylem, ze sloty aktywne sa moje. Ja place wiecej, cos zyskuje, tamten traci. Moglem dac skladke "po rowno" i teraz tak zrobie, ale teraz osoby, ktore chca kupic te same martwe sloty, zaplaca za nie wiecej. Niczym kretyn walcze o to, ze chce placic wiecej! :D

 

Kyo, przepraszam za pierwszy naskok, byl nieprzemyslany, bo zapomnialem o tym zapisie z regulaminu. Jednak Tobie tez zabraklo ciut ludzkich odruchow i zrozumienia, wiec prosze, zebys na forum redakcyjnym poruszyl to, o czym teraz mowie. CChybawarto przemyslez zmiane zapisu regulaminu.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie sytuacja idealna jest wtedy, gdy kazdy z czworki skladkowiczow zawsze ma dostep do konta i pewnosc, ze nikt nie odsprzeda slota osobie spoza czworki, Niestety obawiam sie, ze ciezko uzbierac taka grupe.

 

Nie jest to trudne, tylko NIEMOZLIWE. Skladki tak teraz wygladaja, ze nie ma mozliwosci aby 4 osoby mialy dostep do gry( do sciagniecia, grac moga). Musi byc robiona dezaktywacja za pomoca WWW ( mozliwa raz na pol roku). Wiec nie istnieje zadna mozliwosc w ktorej kazdy ze skladajacych sie osob moze wejsc na konto i sciagnac gre ponownie. Dwie osoby maja "pelny" dostep do gry, a dwie nie.

Odnośnik do komentarza

Jesli jestes co do tego pewny, moze i masz racje. Sprawdze to na pewno. Ale w takim przyadku gdy zrobisz dezaktywacje konta na konsoli, ps store od razu zalapie ze nie masz praw do gry i nie bedziesz mogl jej odpalic. Bo jak inaczej zrobisz dezaktywacje, musisz byc podpiety do internetu i zrobic to na wlaczonym profilu z ktorego kupiona zostala gra. Caly haczyk polega na tym, ze gdy robisz to przez www konsola dopiero dowie sie o dezaktywacji gdy zalogujesz sie na to kontoi. Nie masz prawa zalogowac sie na konto z ktorego kupowales gre, bo jesli to zrobisz stracisz do niej dostep.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

I na jakiej zasadzie będą teraz równe składki? Zakładający będzie rezerwował dwa sloty lepsze i czekał na frajerów, którzy kupią mu te dwa gorsze, tak? Gratulacje dla światłej decyzji modów. Zerknijcie na wyniki ankiety. I przypominam, że to Wy i forum jesteście dla nas, nie odwrotnie

Odnośnik do komentarza

GTA V do pobrania z PSS od 13.09 to spoko, ale Atomic Blimp i preorder theme dopiero od 16... Więc pewnie będzie tak że jedna para będzie mogła już ściągać 13, potem czekanie i szybkie pobieranie 16 i potem szybka podmianka slotów. Gorzej z drugą parą, jak ktoś ma słabego neta to może być kiepsko.

 

(info z tematu o gta z ps3site, ktoś już kupił i takie info było)

Odnośnik do komentarza

Podmiana slotów może nastąpić dopiero 17, po premierze gdy obydwie osoby z pierwszej grupy ją uruchomią. A to dlatego, że aby odblokować ściągniętego preloada trzeba chyba go najpierw uruchomić ze składkowego konta.

 

Jeśli dobrze pamiętam, to tak było jak miałem preload Borderlands 2 ;)

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Przez trzy dni kilkoma różnymi kartami próbowałem zasilić portfel w celu kupienia składkowej gry. Cały czas coś wyskakiwało: a to błędne dane, a to komunikat, że nie mogę i (pipi). Dzisiaj rano spróbowałem ostatni raz i jechałem kupić zdrapkę. I zaskoczyło. Na tych samych danych na których poprzednio nie chciało. Co za szrot... W każdym razie Ins już dostał dane, jak zassa to passy dostanie reszta składkowiczów na Raymana

Odnośnik do komentarza

W związku z tematem składek, który ostatnio rozgorzał, główne info - znika opcja składek 4-osobowych. Wszelkie posty z informacją o opcji składek w 4 osoby będą usuwane, a autorzy "nagradzani" banami. Forum nie ma zamiaru być w tym temacie platformą handlową, a składki 4-osobowe zaczynają przybierać taką formę, chociażby poprzez odgórne ustalanie ceny slotów poprzez usera. Powód takiej decyzji jest prosty - administracja forum nie ma zamiaru w przypadku ewentualnych problemów brać na siebie odpowiedzialności za to, że ktoś ze składki zrobił sprzedaż lub w jakikolwiek sposób próbował oszukać innego usera. Mówiąc dosadniej - dmuchamy na zimne, bo póki jest fajnie, to jest fajnie, ale gdy zrobi się nieciekawie, to oberwie za to również forum. 

 

Warunkowo zostają składki 2-osobowe (zgodnie z 10 punktem regulaminu), dopóki nie sprawdzimy kompleksowo sygnałów, które otrzymaliśmy. 

Odnośnik do komentarza

A składki na 5 osób to były spoko? Przecież sloty "dzielone po równo" też mogły być sprzedawane, a nikt tego w żaden sposób nie sprawdzi. Tutaj przecież składkowicze mogli podawać równe kwoty, a prywatnie umówić się na podział jak im się podobało. No i dzielenie tylko na 2 też jest "obchodzeniem systemu", bo opcja w zamyśle jest po to, aby użytkownik konta mający np. 2 konsole w dwóch miejscach nie musiał płacić dwa razy za to samo albo w przypadku awarii/padnięcia konsoli odzyskać zakupiony towar. No, ale przecież o tym wiecie, bo to oczywista oczywistość. Zatem moim zdaniem usuwanie tylko składek na 4 jest takim trochę zabiegiem "na pokaz", bo jakby się ktoś do Was(forum) miał przyczepić, to równie dobrze może to zrobić w odniesieniu do podziału na 2 osoby.

Odnośnik do komentarza

Po prostu przy 5 osobach każda miała swój aktywny slot, a przy 4 tylko dwie osoby mają slot aktywny więc pozostałe dwie mogą sprzedać nie swój slot dalej pozbawiając właściciela jego slotu. 

Nie pograszaj sprawy, bo jeszcze przez takie posty znikną jakiekolwiek składki i wtedy będzie bieda. :/

Odnośnik do komentarza

Tyle lat byly skladki, ale dopiero teraz ogarniaja, ze jest to nielegalne xD

 

PS. Zdajecie sobie sprawe, ze w przypadku skladek na dwie osoby, rowniez mozna odsprzedac slot i jedna osoba moze wydymac druga ?

 

PS2. Wzialem sobie pierwsza gre z polki (God of War Ascension) i sprawdzilem:

 

"ZABRANIA SIE ODSPRZEDAZY I WYNAJMU PRODUKTU, CHYBA ZE SCEE WYRAZI NA TO ZGODE" (tylko to zdanie duzymi literami)

 

No to jak ? Zamykacie pchli targ czy macie pozwolenie od Sony ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ciekawostka - niedawno sklep internetowy próbował mi wmówić, że skoro oni przesyłkę wysłali, to ich nie interesuje, czy ona doszła, a jak nie doszła, to mogę sobie sam jej poszukać. Skąd takie podejście? Bo tak mają w regulaminie. Zabawne, że UOKiK ma trochę inne podejście do takich regulaminów  :)

 

Żeby nie odbiegać od tematu - jak już przeczytałeś to, co napisało Sony, to jeszcze rzuć okiem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...