Skocz do zawartości

E3 2010


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Microsoft odwrócił się od hardcorowych graczy marzących o kolejnych krwawych shooterach, slasherach i innych erpegach na rzecz takiego casualowego grania bo tej firmie zawsze chodziło jedynie o zysk. W 2005 roku mysleli, słusznie, że wielkie pieniądze leżą tam gdzie PS2 zdobyła uznanie czyli u gracza łupiącego w te wszystkie wielkie hity. Ale jak Nintendo w 2006 roku pokazało ze swoim Wii nie tam leżą największe pieniądze w konsolowej branży. Dorobić się idzie na kierowaniu swojego hardware'u do ludzi nie będących hardcorowymi graczami lub w ogóle graczami. I dlatego MS ma coraz bardziej w du.pie fanów Bioshocków, Mass Effectów i Halo bo pieniądze leżą tam gdzie Nintendo je teraz zbiera. Dlatego Kinect jest taki jaki jest i obsługuje takie a nie inne gry. Ponadto moim zdaniem nie potrafi obsługiwac FIFY, Mass Effectów i shooterów bo jest zbyt mało precyzyjny więc bezużyteczny przy takich grach.

 

Moja konkluzja - je.bać MS ale dzięki trzeciej części Mass Effecta, Halo Reach i bardziej dopracowanych tytułach multiplatformowych nie sprzedam tej konsoli i ine kupię PS3 w jego miejsce. Natomiast w 2012 roku wątpię bym się powstrzymał. Oby już do tego czasu była PS4 na rynku z natywnym Move jako kontrolerem i kompatybilnością wsteczna gier z PS3.

Odnośnik do komentarza

nie, właśnie nie było wiadomo, jestem za tym aby każdy dostał trochę dla siebie, ale ja nie dostałem nic, i w tym momencie jak patrze na konkurencje zadowala mnie jej postepowanie i jak traktuje graczy, jedni dostaną gry dla hardkorowców inni dostaną gry dla dzieci, i bedziesz miał w czym wybierać, my gracze hardcorowi nie dostaliśmy zupełnie nic, i dlatego pisze to co mi sie nie podoba, MS zmień taktykę bo jak w ciągu 2 miesiecy nie zobacze jakiejś porządnej zapowiedzi dla normalnych graczy odwiedze znany serwis aukcyjny i stracisz jednego ze swoich członkow który był z tobą od samego początku jak tylko wyszła 360 ( półtora tygodnia po premierze w Ameryce) i mysle że inni zrobią to samo !!!

Odnośnik do komentarza

O Move dużo gadali ale za pomocą tego Move będziesz mógł w niedalekiej przyszłości grać w Killzone'a 3 i zapewne masę innych shooterów.

Być może, ale nie wiadomo też na ile to się sprawdzi i czy zapewni wystarczającą precyzję. Na filmiku koleś z kontrolerem Move też stał przed TV, ja nie zamierzam przed TV stać przez kilka godzin, chcę siedzieć sobie wygodnie w fotelu.

Jak pisałem już na onlinecenter, konsola ma służyć mi do grania, a nie do udawania robienia czegoś innego, więc zarówno Kinect jak i Move mnie nie przekonują.

 

nie, właśnie nie było wiadomo, jestem za tym aby każdy dostał trochę dla siebie, ale ja nie dostałem nic, i w tym momencie jak patrze na konkurencje zadowala mnie jej postepowanie i jak traktuje graczy, jedni dostaną gry dla hardkorowców inni dostaną gry dla dzieci, i bedziesz miał w czym wybierać, my gracze hardcorowi nie dostaliśmy zupełnie nic, i dlatego pisze to co mi sie nie podoba, MS zmień taktykę bo jak w ciągu 2 miesiecy nie zobacze jakiejś porządnej zapowiedzi dla normalnych graczy odwiedze znany serwis aukcyjny i stracisz jednego ze swoich członkow który był z tobą od samego początku jak tylko wyszła 360 ( półtora tygodnia po premierze w Ameryce) i mysle że inni zrobią to samo !!!

Przynajmniej na razie sprzeciwiałbym się sianiu paniki, ok kierunek rozwoju jest zły dla prawdziwych graczy, ale na razie nikt nie powiedział, że dokonuje się to kosztem "normalnych" gier. Będzie nowe CoD, będą nowe Gyrosy, będzie nowe Halo i Forza, a także dziesiątki innych, klasycznych gier. Na razie traktuję Kinecta jako głupotę, ale tylko dodatek, który ma przekonać do konsoli nowych klientów i musi być rozreklamowany. Natomiast mam nadzieję i jestem przekonany, że osoby, które już kupiły X360 dla innego rodzaju rozrywki, nie zostaną pozostawione na lodzie.

Odnośnik do komentarza
Być może, ale nie wiadomo też na ile to się sprawdzi i czy zapewni wystarczającą precyzję. Na filmiku koleś z kontrolerem Move też stał przed TV, ja nie zamierzam przed TV stać przez kilka godzin, chcę siedzieć sobie wygodnie w fotelu.

Jak pisałem już na onlinecenter, konsola ma służyć mi do grania, a nie do udawania robienia czegoś innego, więc zarówno Kinect jak i Move mnie nie przekonują.

Wampis wyjaśnijmy sobie jedno. Mając Move i navi controller masz w rękach rozczłonkowanego Dual Shocka, w którym zamist prawej gałki masz sterowanie ruchem. I taki zestaw, który na bank będzie sprzedawany natywnie będzie służył do grania w FPSy, RPGi, sportówki i inne. Pisząc sportówki nie mam na myśli wykorzystywania kontrolera ruchu w FIFie tylko podkreślam uniwersalność Move. Mając te dwa urządzenia rękach możesz grać w gry wykorzystujące prawą gałkę/kontroler ruchu lub w gry nie wykorzystujące prawej gałki/kontrolera ruchu. W przypadku Kinect nie ma takiej możliwości i musisz sięgnąc po pada. Ponadto kontroler MS zastępuje całe urządzenie sterujące. Move zastępuje jedynie prawą gałkę i jednocześnie cech.uje się o wiele większą precyzją przy sterowaniu kamerą niż gałka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ja tam doskonale rozumiem o co wam chodzi, ale ta panika jest na chwilę obecną na wyrost. To nie jest tak, że już w tym roku nie ma w co grać, a MS na dodatek nic nie zapowiedział. Bilans jest taki, że obecny rok jest chyba najlepszy dla X360 pod względem gier, a co z 2011 to jeszcze do końca nie wiadomo. Na razie 2011 wygląda tak: Gears of War 3 i prawdopodobnie Forza 4. Może: Mass Effect 3 i Kingdoms + jakieś niespodzianki. Trzeba być dobrej myśli :)

 

PS. Te Kingdoms + Crytek to mi zabiło ćwieka. Dla mnie samo partnerstwo Crytek + MS to chyba największe zaskoczenie tych marnych targów.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiecie co, obawy były by mniejsze jakby pokazali choć jedną poważną grę na tego kinecta, odczepił bym sie od nich bo bym mial jakąś nadzieje, a tak :P ZONK na całego, z tego co pamietam pokazywali jak sie kieruje w SOCOM tym kontrolerem MOVE, no jak dla mnie to bomba

 

P.S juz zacząłem przeglądać oferty na aukcji PS3 :P

Edytowane przez WildFirePL
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

WildFirePL: Ale co Cię Kinect obchodzi skoro od samego początku było wiadome do czego to posłuży. Nie chce mi się już ludzi z MS cytować. Jak kogoś bawi takie coś to już Wii kupił. A jak koniecznie chce ruchem sterować w klasycznych grach to niech sprzedaje X360 i kupuje PS3 (a najlepiej to dokupić). Chodzi o to by robili ciągle klasyczne gry, jakoś rok temu nikogo nie obchodziło by w gry takie jak Killzone grać z użyciem kontrolerów ruchu, a wszyscy wiedzieliśmy że można bo na Wii to jest od dawna.

Odnośnik do komentarza
Wampis wyjaśnijmy sobie jedno. Mając Move i navi controller masz w rękach rozczłonkowanego Dual Shocka, w którym zamist prawej gałki masz sterowanie ruchem. I taki zestaw, który na bank będzie sprzedawany natywnie będzie służył do grania w FPSy, RPGi, sportówki i inne. Pisząc sportówki nie mam na myśli wykorzystywania kontrolera ruchu w FIFie tylko podkreślam uniwersalność Move. Mając te dwa urządzenia rękach możesz grać w gry wykorzystujące prawą gałkę/kontroler ruchu lub w gry nie wykorzystujące prawej gałki/kontrolera ruchu. W przypadku Kinect nie ma takiej możliwości i musisz sięgnąc po pada. Ponadto kontroler MS zastępuje całe urządzenie sterujące. Move zastępuje jedynie prawą gałkę i jednocześnie cech.uje się o wiele większą precyzją przy sterowaniu kamerą niż gałka.

No i tutaj należy zadać sobie pytanie. Czy grając w FPSy, RPGi itd. chcesz machać jak idiota dildosem stojąc przed telewizorem i wkur.wiać się na laga i problemy z precyzją czy wybrać MS, który rozgranicza Kinecta i normalny gaming. Chcesz pociorać na multi w CoDa- bierzesz pada i możesz winić tylko swojego skilla. Chcesz się rozerwać z przyjaciółmi- włączacie gierki na Kinecta i nie obchodzi was nic oprócz dobrej zabawy. I to mi się podoba. Mam nadzieję, że taka będzie polityka MS- kontynuacja gier jakie znamy ze zwykłym padem, natomiast casual gaming to teraz domena Kinecta. Z Sony masz inaczej- "wypuścimy parę gier, ale wpakujemy w nie wszystko co się da- Move, 3D i świnie latające na deskach klozetowych". Chyba nie wyobrażasz sobie gry na multi w takiego KZ3 w 3D i za pomocą Move... Spoko, można pograć dildosem i w 3D dla efektu przez pół godziny. Ale potem i tak weźmiesz do ręki pada ze względu na to iż w innym wypadku dłuższa gra owocuje już lekkim wysiłkiem, który łatwo przeradza się w irytację.

Odnośnik do komentarza

No i tutaj należy zadać sobie pytanie. Czy grając w FPSy, RPGi itd. chcesz machać jak idiota dildosem stojąc przed telewizorem i wkur.wiać się na laga i problemy z precyzją czy wybrać MS, który rozgranicza Kinecta i normalny gaming. Chcesz pociorać na multi w CoDa- bierzesz pada i możesz winić tylko swojego skilla. Chcesz się rozerwać z przyjaciółmi- włączacie gierki na Kinecta i nie obchodzi was nic oprócz dobrej zabawy. I to mi się podoba. Mam nadzieję, że taka będzie polityka MS- kontynuacja gier jakie znamy ze zwykłym padem, natomiast casual gaming to teraz domena Kinecta. Z Sony masz inaczej- "wypuścimy parę gier, ale wpakujemy w nie wszystko co się da- Move, 3D i świnie latające na deskach klozetowych". Chyba nie wyobrażasz sobie gry na multi w takiego KZ3 w 3D i za pomocą Move... Spoko, można pograć dildosem i w 3D dla efektu przez pół godziny. Ale potem i tak weźmiesz do ręki pada ze względu na to iż w innym wypadku dłuższa gra owocuje już lekkim wysiłkiem, który łatwo przeradza się w irytację.

Jest takie fajne słowo, o którym nie zapomina praktycznie każda większa firma na rynku, oprócz Apple oczywiście, a brzmi ono: WYBÓR.

Wszystkie te machadła, popierdółki to lep na nieskażonych rozgrywką potencjalnych klientów. Jeżeli wierzysz, że ktoś będzie się długo zastanawiać jak grać w KZ3 w multi, to się grubo, ale to grubo mylisz.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Na PS3 będzie inny problem - jak się okaże, że Move faktycznie lepiej się gra w FPS'y, że będzie bardziej precyzyjny to na multi każdy kto nie kupi Move ze swojego własnego wyboru będzie w ciemnej (pipi)e.

Odnośnik do komentarza
Jest takie fajne słowo, o którym nie zapomina praktycznie każda większa firma na rynku, oprócz Apple oczywiście, a brzmi ono: WYBÓR.

Wszystkie te machadła, popierdółki to lep na nieskażonych rozgrywką potencjalnych klientów. Jeżeli wierzysz, że ktoś będzie się długo zastanawiać jak grać w KZ3 w multi, to się grubo, ale to grubo mylisz.

No to w takim razie po co grać w KZ3 za pomocą Move? Jeżeli z góry zakładasz, że będzie on gówniany?

Odnośnik do komentarza

Na PS3 będzie inny problem - jak się okaże, że Move faktycznie lepiej się gra w FPS'y, że będzie bardziej precyzyjny to na multi każdy kto nie kupi Move ze swojego własnego wyboru będzie w ciemnej (pipi)e.

Trudno pisać tylko przewidywania, ale średnio w to wierzę. No i konieczność stania przed TV to też jest dla fanów FPS'ów pewna niedogodność (a alternatywą siedzenie na taborecie?).

Odnośnik do komentarza
LOL, jak to co widać na tym filmiku nie jest dla Ciebie precyzyjne, to nie wiem co może być. Tylko przesadzony odrzut przy strzelaniu zrobili.

 

Ja ktoś ma klapki na oczach, pewnych rzeczy nie widzi, działa to w obie strony do kinect się czepiasz a złych rzeczy w move nie widzisz, smutne.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

No i tutaj należy zadać sobie pytanie. Czy grając w FPSy, RPGi itd. chcesz machać jak idiota dildosem stojąc przed telewizorem i wkur.wiać się na laga i problemy z precyzją czy wybrać MS, który rozgranicza Kinecta i normalny gaming.

Ja się (pipi)a ciebie pytam jakie machanie ręką, jakie stanie przed telewizorem? Siedzisz na kanapie w lewej ręce masz navigation controller a w drugiej Move, którym poruszasz jedynie nadgarstkiem przy celowaniu w kolejnego wroga. Gdzie ty masz tutaj latanie po pokoju?

 

Ale potem i tak weźmiesz do ręki pada ze względu na to iż w innym wypadku dłuższa gra owocuje już lekkim wysiłkiem, który łatwo przeradza się w irytację.

Move+nav controller ma wszystkie funkcje pada więc FAIL z twojej strony. A czemu nie trzeba latac z nim po pokoju wyjaśniłem powyżej.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza
ja widziałem że na konfie MS koreanka miała problem bo głaskanie tygryska jej lagowało ?

jezu skąd wy bierzecie te durne pomysły z lagami wygodą sterowania precyzją itp szukacie najdrobniejszego nie wiem po co

Nikt nie pisze, że Kinect jest lepszy w kwestii laga. Pytanie jest, czy Move jest na tyle precyzyjny, by zastąpić pada dobrze grającym i wymagającym graczom.

 

@Gooral, na filmiku z testu SOCOM'a i w reklamie Move kolesie stoją przed TV.

Odnośnik do komentarza

@Wampis

No i co z tego, że stoją? To według ciebie oznacza, że za te pół roku jak gracz se kupi Move to nie pogra w SOCOMA siedząc wygodnie na kanapie i sterując celownikiem jedynie nadgarstkiem lub w specjalnych sytuacjach bardziej zamaszystymi machnięciami ręką? Proszę cię kolego o wysilenie mózgownicy i odrobinę wyobraźni.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Ogarnijcie się ludzie, po pierwsze na konsolach w wielu grach jest auto celowanie, taki delikatny wspomagacz(np: MW2), myślicie, że Kinect albo Move nie będzie miał swoistych ułatwień, błąd, jeżeli jakaś gra frustruje graczy, to jej ogól nie kupi, tytuł się nie sprzeda i tak dale, a twórcy sobie nie pozwolą na to. Precyzja, szukacie precyzji, brak laga??? Kupcie jakąś przewodową myszkę Razera i sprawdźcie sobie co to precyzja, już nie mówię, że pad jest mało precyzyjny, jakoś nikt nie narzeka(gra się świetnie).

 

Dodam jeszcze, że od wielu z was zalatuje Fanbo'jem na kilometr(działa to w obie strony), sorry ale taka prawda, trochę obiektywizmu.

Edytowane przez zloto
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...