Skocz do zawartości

Assassin's Creed: Brotherhood


Butcher

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie widzę specjalnych różnic w stosunku do AC II poza multi więc gdzie tu ta innowacyjność? Dobra gra i tyle.

Poza tym trochę samokrytycyzmu człowieku, no chyba, że masz całe 15 lat :thumbsup:

Jasne, że chodziło mi o single-player...

 

Widać, że polska wersja był robiona na szybko. Tłumaczenie dosyć dobre ale mogli dłużej przysiąść bo niektóre zdania, zwroty są zbyt zawiłe. Na przykład postać 'Engineer' przetłumaczono jako 'Mistrz'. Powinno być 'Wynalazca'. Do tego niektóre teksty są poucinane bo polski tekst zajmuje więcej miejsca a nikt nie pomyślał, żeby zrobić pasek przewijania. Nie wiem jak wygląda sprawa z napisami dialogowymi w single.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Do tego niektóre teksty są poucinane bo polski tekst zajmuje więcej miejsca a nikt nie pomyślał, żeby zrobić pasek przewijania. Nie wiem jak wygląda sprawa z napisami dialogowymi w single.

 

Niestety jest jak mowisz. Zla synchronizacja napisow wzgledem dialogu. W dodatku to nieszczesne wyswietlanie obrazu (wyglad jakby mgly w gornej czesci ekranu), na ktore juz nawet nie zwracam uwagi :teehee: .

 

Rzym rzadzi.

Odnośnik do komentarza

Jak to jest z dodatkami z wersji kolekcjonerskiej? 2 lokacjami z singla, 2 skorkami z multi i zbroja dla Ezia? Poszukalem w menu i mam dostepna smocza zbroje, wiec wyglada na to ze wszystko jest na plycie. Teraz co z UPlay? Chcialbym wykupic kilka bajerow, jak np. motyw juz teraz ;p

\

Tego nie wiedzą najstarsi górale.:P

 

A poważnie to skórki i zbroja jest na płycie, jedna lokacja podobno też. Nie wiem jak z drugą ale tez powinna być na płycie.

Uplaya w wersji PL niema.

Podziękujmy Ubisoftowi.

Odnośnik do komentarza

A poważnie to skórki i zbroja jest na płycie, jedna lokacja podobno też. Nie wiem jak z drugą ale tez powinna być na płycie.

Uplaya w wersji PL niema.

Podziękujmy Ubisoftowi.

No i co z tego, że nie ma skoro wszystkie dodatki z Uplay są nagrane na płytę i odblokowane na starcie. Przed chwilą sprawdziłem. Jest:

- postać Hellequin do multi-playera

- strój florenckiego szlachcica

- zbroja Altaira

- szaty Altaira

- reszta pewnie też jest

 

Nie ma jedynie motywu do ściągnięcia bo z tym był pewnie jakiś problem jak w poprzedniej części.

 

Wszystko wskazuje na to, że wszystkie polskie wydania mają również wgrane wszystkie możliwe DLC, które powinny znaleźć się tylko w edycji Codex lub zamówieniach przedpremierowych tzn.:

- postać Harlekina i Oficera

- 2 dodatkowe misje: Akwedukty i tą drugą

- smoczą zbroję

 

Wersja Auditore powinna zawierać jedynie Akwedukty i zbroję a zawiera wszystkie powyższe. Nie wiadomo czy to samo jest z wersją podstawową bo nikt nie był skłonny napisać.

 

Więc nie ma co narzekać bo polskie wydanie jest chyba najlepszym z wydań. Nie licząc kilku problemów technicznych i błędów ze złożeniem tekstu. Samo tłumaczenie jest wykonane bardzo dobrze.

 

Tak jak zwykle marudzę to w tym przypadku jestem usatysfakcjonowany. Dostałem to co chciałem a nawet więcej. Drobne niedociągnięcia można darować. Jedynie osoby zamawiające grę w pre-orderze lub Codex Edition mogą czuć się oszukane.

 

Jeśli ktoś planuje kupić w najbliższym czasie to Auditore Edition jest optymalnym rozwiązaniem. W Saturnie za 200 złotych można kupić.

 

PS. Nadal dziwi mnie po jaką cholerę wsadzali przetłumaczony na język polski kod na DLC skoro wszystko jest już na płycie? Tym bardziej, że nie ma gdzie go wpisać bo zakładka wymieniona w instrukcji nie istnieje.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

A poważnie to skórki i zbroja jest na płycie, jedna lokacja podobno też. Nie wiem jak z drugą ale tez powinna być na płycie.

Uplaya w wersji PL niema.

Podziękujmy Ubisoftowi.

No i co z tego, że nie ma skoro wszystkie dodatki z Uplay są nagrane na płytę i odblokowane na starcie.

 

Nawet w edycji podstawowej (głównie mi chodzi o te dwie miejscówki dla singla)??

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Do tego niektóre teksty są poucinane bo polski tekst zajmuje więcej miejsca a nikt nie pomyślał, żeby zrobić pasek przewijania. Nie wiem jak wygląda sprawa z napisami dialogowymi w single.

 

Niestety jest jak mowisz. Zla synchronizacja napisow wzgledem dialogu. W dodatku to nieszczesne wyswietlanie obrazu (wyglad jakby mgly w gornej czesci ekranu), na ktore juz nawet nie zwracam uwagi :teehee: .

 

Rzym rzadzi.

W poprzednim post'cie miałem an myśli opisy trybów w multiplayerze. Co do dialogów na razie nie zauważyłem aby napisy był źle wyświetlane. Tak samo nie mam żadnej mgły, o której piszesz. Może tylko z wersją na Xboxa są takie problemy.

 

Nawet w edycji podstawowej (głównie mi chodzi o te dwie miejscówki dla singla)??

W Uplay nie było żadnych miejsc do odblokowania. DLC Aqua Gear (Akwedukty) i Trajan Market (które powinny być dołączane do gier w postaci kodów) znajdują się na płycie z grą w Codex i Auditore Edition. Nadal nie wiadomo co z wersją podstawową bo nikt nic nie napisał. Możliwe, ze wersja podstawowa też ma wgrane wszystkie DLC.

 

Niestety w tłumaczeniu pojawiają się również "kwiatki". 'Kanonier' jest przetłumaczony jako 'puszkarz'.

 

EDIT:

Moja niewiedza:

"Puszkarz, w XV-XVII w. w Polsce rzemieślnik wyrabiający broń palną, zwłaszcza działa. W późniejszym czasie nazwa puszkarzy przeszła na obsługujących działa artylerzystów."

 

Tłumaczenie daje radę. Można się jednak czegoś dowiedzieć.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Tak jak zwykle marudzę to w tym przypadku jestem usatysfakcjonowany. Dostałem to co chciałem a nawet więcej. Drobne niedociągnięcia można darować. Jedynie osoby zamawiające grę w pre-orderze lub Codex Edition mogą czuć się oszukane.

Ja posiadam Codex i napewno nie czuje sie oszukany. Beka i tyle :P Mialbym zalowac komus dodatkowego stroju do multi czy mapki do singla? Napewno nie, ale jest smiech. Jak zawsze nigdy nie moze byc idealnie, dopiete na ostatni guzik, ale przynajmniej jak Uplay nie dziala, to nie znaczy, ze zostalismy okrojeni z tych dodatkow. Wrecz przeciwnie ;)

Odnośnik do komentarza

W Uplay nie było żadnych miejsc do odblokowania. DLC Aqua Gear (Akwedukty) i Trajan Market (które powinny być dołączane do gier w postaci kodów) znajdują się na płycie z grą w Codex i Auditore Edition. Nadal nie wiadomo co z wersją podstawową bo nikt nic nie napisał.

 

Jeśli chodzi o podstawową wersję to akwedukty są bo sam niedawno fragment odbudowywałem (jeśli o to tu chodzi). Z rynkiem Trajana się nie spotkałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Nawet w edycji podstawowej (głównie mi chodzi o te dwie miejscówki dla singla)??

W Uplay nie było żadnych miejsc do odblokowania. DLC Aqua Gear (Akwedukty) i Trajan Market (które powinny być dołączane do gier w postaci kodów) znajdują się na płycie z grą w Codex i Auditore Edition. Nadal nie wiadomo co z wersją podstawową bo nikt nic nie napisał. Możliwe, ze wersja podstawowa też ma wgrane wszystkie DLC.

 

W sumie jak Ultima daje kody (na te dodatkowe postacie i miejscówki) do zamówień na zwykłą edycję, których, skoro nie ma Uplay, nie da się nigdzie wpisać, to te DLC są już na płytkach nawet w edycji podstawowej.

Odnośnik do komentarza

Ja swój kod sprzedam na eBayu. Są to pewnie kody do edycji europejskich, w których jest dostępny Uplay. Na 100% powinny działać bo nie są to przypadkowe, losowe liczby. Jedyny problem, że można łatwo zostać oszukanym bo po wysłaniu kupujący może skłamać i powiedzieć, że kod nie działa. Z drugiej strony i tak nic z tym kodem nie zrobię.

 

Opisy miejsc, postaci i historii są świetnie napisane po polsku. Ktoś jednak się przyłożył do swojej pracy. Pamiętam jak męczyło mnie ich czytanie w języku angielskim. Napisy dialogowe też są bez zarzutu. Mam nadzieję, że tak zostanie do samego końca.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie multi - jak długo czekacie na połączenie z serwerem? Ja czekam na połączenie 5-10 minut, udało mi się połączyć tylko raz.... Gram na xboxie, sorry że to pytanie zadaję tu ale tamten wątek cieszy się mniejszym zainteresowaniem.

 

Co do wersji kupiłem najzwyklejszą i mam część rzeczy co miały być w kolekcjonerce (stroje i postacie do multi), akweduktów nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza

Do tego niektóre teksty są poucinane bo polski tekst zajmuje więcej miejsca a nikt nie pomyślał, żeby zrobić pasek przewijania. Nie wiem jak wygląda sprawa z napisami dialogowymi w single.

 

Niestety jest jak mowisz. Zla synchronizacja napisow wzgledem dialogu. W dodatku to nieszczesne wyswietlanie obrazu (wyglad jakby mgly w gornej czesci ekranu), na ktore juz nawet nie zwracam uwagi :teehee: .

 

Rzym rzadzi.

W poprzednim post'cie miałem an myśli opisy trybów w multiplayerze. Co do dialogów na razie nie zauważyłem aby napisy był źle wyświetlane. Tak samo nie mam żadnej mgły, o której piszesz. Może tylko z wersją na Xboxa są takie problemy.

 

Ten glitch niestety czesto wystepuje (nie zawsze- np. podczas misji w srodku budynkow itp). Takze przyjrzyj sie uwaznie gornej czesci ekranu, bo niemozliwe zebys go nie mial. Oczywiscie mowa o PS3 ale na Xklocu tez wystepuje. Musza cos z tym zrobic, jakas latke poprosze.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do tych co grali w multi. Warto kupować?

O dziwo w multi gra sporo inteligentnych osób. Widocznie reszta nie zrezygnowała bo uważali, że ta gra nie ma sensu. I bardzo dobrze. W tryb Wanted/ Ścigany gra się świetnie. Gorzej z trybami drużynowymi. Trzeba mieć zgraną drużynę i znać reakcje, zachowania osób.

 

Co do glitcha to przez dwie godziny gry nie działo się u mnie nic dziwnego. Nie ma co się bać bo to jest drobny błąd, więc patch już jest w pewnie w drodze.

 

Ciężko określić czy gra jest łatwiejsza czy trudniejsza. Teraz dodano takie coś jak sekwencje zabijania. Po ubiciu jednego przeciwnika wystarczy wychylić gałkę i wcisnąć "kwadrat" aby automatycznie zabić następnego. 10 osobową grupę żołnierzy można załatwić w 10 sekund. Z drugiej strony w późniejszej fazie gry pojawia się nowy typ przeciwników - Gwardia Szwajcarska. Podobno ubicie ich to nie lada wyczyn. Do tego przeciwnicy mogą znowu nas łapać jak w części pierwszej.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Szczerze ? jak masz taki wybór, nie masz fanbojskich zapędów, pad i multi nie ma znaczenia to bierz wersję na klocka, bezpieczniejszy wybór.

Co ty gadasz? Framerate nie ma znaczenia dopóki nie jesteś jakimś fetyszystą jak co niektórzy. Bardzo rzadko się zdarza, że spadki animacji przeszkadzały w grze i nie pozwoliły jej ukończyć. W każdym sandboxie są spowolnienia ale pojawiają się sporadycznie i to jest norma.

 

Mam pytanie odnośnie multi - jak długo czekacie na połączenie z serwerem? Ja czekam na połączenie 5-10 minut, udało mi się połączyć tylko raz.... Gram na xboxie, sorry że to pytanie zadaję tu ale tamten wątek cieszy się mniejszym zainteresowaniem.

 

Co do wersji kupiłem najzwyklejszą i mam część rzeczy co miały być w kolekcjonerce (stroje i postacie do multi), akweduktów nie znalazłem.

Występują problemy z synchronizacją graczy. Jeśli czekasz dłużej niż 2 minuty to wyjdź i zacznij szukanie od nowa.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...