Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

 

Ostrzeżenie dla graczy X360 od RS 

 

Rockstar recommends that you shouldn’t install the GTA5 play disc on Xbox 360 and it’s sound advice.

When you first get the game, the first order of business is installing the mandatory content from disc one – this accounts for 7.7GB of data to install on your hard drive. Now, there’s absolutely nothing stopping you installing disc two – the ‘play’ disc – onto the hard drive too, using the Xbox 360′s dashboard to do so. It takes up an additional 7.8GB of storage. However, doing so impacts the game’s ability to stream texture data, resulting in regular pop-in of in-game objects and textures.

So what’s the story here? Well, optimal streaming is achieved by making us of all the available bandwidth in the system. Why stream just from the hard drive when you can run in data simultaneously from both the disc and the HDD? Based on what we’re seeing on the Xbox 360 version, perhaps running both DVD and HDD assets from just the one source slows down access times, impacting streaming performance. It’s not game-breaking stuff, but it does take you out of the moment when it does manifest and for that reason we can’t recommend installing the play disc.

Można prosić o link ze źródłem??

 

 

http://pixelenemy.com/rockstar-warning-xbox-360-users-to-not-install-the-play-disc-for-gta-v/

Odnośnik do komentarza

Dajcie już luz z tym pop-upem, tak ciśniecie na pecetowców a połowa tematu ostatnio to tekstury, pop-up i inne techniczne pierdoły, na które przestaje się zwracać uwagę po 10 minutach, bo uwaga, ta gra jest tak dobra. To nie jest jakiś korytarzyk, gdzie idziesz przed siebie i podziwianiu kolejnych tekstur towarzyszy sporadyczna wymiana ognia, tutaj jest tyle ciekawych rzeczy do roboty a bodźców jest tak dużo, że ja dopiero te słabe tekstury widzę kiedy zrzucam statyczne screenshoty do tematu obok. Dajcie luz, gram na X360 z dysku i jest super, a ciągle czytam już któryś raz że na konsoli X/Y cośtam jest gorsze... Prawda jest taka, że gra i tak jest cholernie imponująca, a jak wejdziecie w wir zabawy to zapomnicie w ogóle o jakimś pop-upie (który widziałem może ze 4 razy podczas całej gry).

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Aż czytam z ciekawości recke z tego escapista :D

 

 

Daj znać czym im zawiniło GTA że dali ocenę na poziomie 7/10 licząc w 10-stopniowej skali ;P

Chodzi o licznik odwiedzin strony, kazdy jak chce znajdzie same wady w grze, moge 20wad gta v wymienic ale takie wady sa tak absurdalne ze pisanie ich byloby wrecz zalosne.

Albo inaczej, tak niska ocena na tle tak wielu 9,5-10 swiadczy tylko i wylacznie o braku profesjonalizmu osoby piszacej, bo wyjdzie nowy COD lub Fifa i bedzie ocena 5. Jesli recenzent nie potrafi docenic lat pracy, starannosci, przylozenia do detali, przylozenia do postaci, udzwiekowienia, opanowania silnika n ktorym dana gra smiga, zroznicowania fabularnego, poziomu grafiki a takze placu zabaw na ktorym przyjdzie ludziom sie bawic to swiadczy tylko o tym ze jest ignorantem i de.bilem, mi osobiscie nie chcialoby sie wchodzic i czytac tych bzdur o ktorych ten ktos pisze. Jednak na ludzi dziala to inaczej, licznik sie kreci, kasa z reklam wplywa, zabieg sie udal to trzeba bedzie jeszcze z jakas gra tak zrobic.

Odnośnik do komentarza

Ja z ostatnich mógłbym zjechać Far Cry 3. Jest zwyczajnie nudna, jazda autami to fuckfest 10fps na sekundę, a zadania poboczne wrzucone są na siłę. Teren jest bardzo rozległy i robi wrażenie, a szczególnie roślinność, ale jest gameplayowo pusty, ot garści skrzynek i innych bzdetów do zebrania. Fakt, że fabuła i misje głównego wątku są bardzo dobre, ale to nie powinno wystarczyć żeby FC3 miał średnią zbliżoną do GTA V.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Skala ocen jest zlamana oraz nie jest w zadnym stopniu miarodajna, oczywiscie glownie za sprawa recenzentow ktorzy potrafia wlepiac tylko oceny w przedziale 7-10 przez co masa sie nauczyla ze jak widzi 7mke, tzn ze ma doczynienia z crapem.

 

Nic sie na to nie poradzi, jedyna rada to nie spinac sie o jakies cyferki, tylko cieszyc tym ze GOTG nadchodzi oraz tym ze ta swiadomosc jest szeroko zakorzeniona w umyslach graczy co pieknie zobrazuja slupki sprzedazy. Dobra nasza panowie, kompletnie nie widze potrzeby przelykania takiej lyzki dziegciu dzien przed premiera, osobiscie powiewia mi to.

 

@up

 

Chyba subiektywna ;)

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Jutro wiekszosc wystawi własną obiektywną ocenę :)

Nie istnieje coś takiego jak obiektywna ocena. :)

 

I tak będę instalował obie bo mam fata i na***ala jak odkurzacz, wiec wole już spadki płynności.

Po prostu zainstaluj najpierw drugą płytę i będzie ok. :D

Edytowane przez Oski918
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie jarałem sie seria GTA(choc sprawiedliwie trzeba powiedziec ze kazda duza odslona to min. dobra gra),nigdy nie wyczekiwalem kolejnychj czesci,ale po V bede wyczekiwal chocby fabularnych dodatkow w stylu episodow z IV,bo dla mnie jest to zdecydowanie najlepsza odslona,niewiarygodnie dopracowana i to na 7-8 letnich konsolach.Tak wiele pozornie nieistotnych szczegolow,elementow tutaj zawarli ze naprawde jedna z nielicznych gier ktora mogla by kosztowac 3 władki w dniu premiery i czlowiek wie ze to dobrze wydany hajs.Ciezko na szybko zdawac wieksze relacje,bo zeby opisac wszystko nalezycie trzeba by bylo napisac konkretne wypracowanie na kilka stron A4.Jak nie jestem najwiekszym fanem sandboxow(zwyczajnie sa dla mnie po czasie schematyczne,nudne)tak tutaj mamy do czynienia z jednym z najlepszych tytułów wszechczasow.Jesli chodzi o misje  to pierwsze kilka godzin pomyslem,rozbudowaniem i tym jak potrafia byc wciagajace zjada wiekszkosc misji z IV bo oprocz slynnej misji z napadem na bank nic wiecej nie zapamietalem.Jesli wyjdzie GTA V na nowe konsole i bedzie podkrecone graficznie,technicznie to jest duza szansa ze zabraknie skali do oceny.

Odnośnik do komentarza

Jesli nie pamietam zadnej misji oprocz napadu na bank z IV tzn ze zbytnio mnie nie porwaly i co tutaj mozna wiecej tlumaczyc.Dla ciebie moglo byc swietnie,ktos inny mogl odczuwac znuzenie z powodu robienia wielu podobnych do siebie misji.Problemem moze byc tez to ze w sandboxie duzo ciezej zrobic cos wciagajaco na dluzsza mete z tego wzgledu ze fabuly raczej nie konczysz po 10-15 h(a gre trzeba czyms zapelnic) ,a skoro nie jestem fanem simsow i pobocznych po(pipi)ek w stylu grania w darta czy kregle to wlasnie tak to odczuwam ze wole dobrze poprawadzone liniowe gry,ale takie gdzie bede mial ochote grac po kilka godzin dziennie az skoncze.Sandboxy maja problem zeby wywolac u mnie taka chec,ale jak wspomnialem wyzej  z GTA V jest zupelnie inaczej mimo ze nie jestem psychofanem serii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...