Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czoperrr napisał:

No wiadomo 30k to przeginka ale taki jest warunek w ASO Cupra na przeglądy - 2 lata albo 30k KM. Dla spokoju wymienię olej w przyszłym tygodniu, będzie to po jakimś 2500 przebiegu.

Olej możesz wymieniać kiedy chcesz, byle nie rzadziej niż przewiduje producent, jeśli masz gwarancję. Ja co 15k km wymieniam.

Odnośnik do komentarza

Z tą wymianą oleju to ja podejrzewam podejście statystyczne producentów. Pewnie zrobili jakieś badania, w których wyszło, że statystycznie wymiana co 30k nie wpłynie zauważalnie na trwałość silnika na typowym przebiegu osiąganym przez samochód przez okres eksploatacji.

Co nie zmienia faktu, że ktoś planujący robić swoim autem przebiegi powyżej średniej, może w pewnym momencie zacząć zyskiwać na częstszej wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Czoperrr napisał:

Nie będę żydził i wymienię dla spokoju.

Wymieniaj, też bym wymienił. 

Potem przy sprzedaży będziesz miał wzorową historię bo pisałeś, że nie co 30 a 15k chcesz wymieniać olej. 

Jakbym kupował takie 4-5 letnie auto, więc ciągle świeże to wolałbym żeby ta pierwsza wymiana była zrobiona po tych 2-3k. Silnik podczas docierania opiłkuje i trzeba to zlać oraz oczywiście wymienić filtr.

Odnośnik do komentarza

Dziś to chuj mnie strzelał jak próbowałem auto oskubać z centymetrowej warstwy lodu. 30 min walczyłem, a z garażu wyjeżdżali jak panicze i pewnie jebali ze śmiechu. W takie dni jak dziś to warto.

Nawet tylko na samą zimę od grudnia do lutego. 

 

Pluję se w mordę, że miejsca w garażu nie wziąłem.

 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Fanek napisał:

 

I ile Cie skasowali w ASO i jaki silnik? ile oleju wchodzi?

Bo to jest właśnie ten problem autoryzowanych serwisów i nowych aut.

Ja mam 3.0 TDI w który wchodzi 6.5L oleju to już widzę oczami wyobraźni rachunek :laugh:

 

400zl, ale przyszedłem z własnym olejem i filtrem. 1.0 TCE, wchodzi coś 4L oleju.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Czoperrr said:

Mam opcję wynajmu miejsca parkingowego w parkingu podziemnym za 200zł miesięcznie i się zastanawiam czy to dobry deal. Teraz auto parkuje pod blokiem pod chmurką, ale zaś 200zł miesięcznie to 50% moich wydatków na paliwo...

A jak pod chmurką, masz gwarantowane i bezpieczne miejsce czy szukasz na ulicy? 
 

Imo to nie jest zły deal, płacisz za komfort, oszczędzasz czas, potencjalnie może unikniesz uszkodzeń lub kradzieży, a samochód będzie czystszy. Jakbyś jeździł jakimś trupem do oddania na złom to co innego, ale skoro kupiłeś nowy…

Odnośnik do komentarza

w zimie auto nie jest tak wychłodzone, w lecie nie nagrzewa się, mniejsze ryzyko że jakiś pijany random zechce przejechać się kluczami, nie musisz szukać miejsca do zaparkowania, a pewnie żeby wnieść zakupy do windy będziesz miał bliżej. moim zdaniem warto.

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, gtfan said:

w zimie auto nie jest tak wychłodzone, w lecie nie nagrzewa się, mniejsze ryzyko że jakiś pijany random zechce przejechać się kluczami, nie musisz szukać miejsca do zaparkowania, a pewnie żeby wnieść zakupy do windy będziesz miał bliżej. moim zdaniem warto.

Z zakupami będę miał dalej bo parking jest ale w bloku na przeciwko po drugiej stronie ulicy. Mój blok nie ma parkingu podziemnego. Zdecydowałem się i będę brał z góry na pół roku, a potem się zastanowię.

1 hour ago, Mustang said:

A jak pod chmurką, masz gwarantowane i bezpieczne miejsce czy szukasz na ulicy? 
 

Imo to nie jest zły deal, płacisz za komfort, oszczędzasz czas, potencjalnie może unikniesz uszkodzeń lub kradzieży, a samochód będzie czystszy. Jakbyś jeździł jakimś trupem do oddania na złom to co innego, ale skoro kupiłeś nowy…

 

Mamy parking pod blokiem i monitoring ale z miejscem bywa różnie bo niektórzy ( w tym my) mają po dwa auta więc jest ciągła walka o miejsce. No i większość aut już ma drzwi obite z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czoperrr napisał:

Mam opcję wynajmu miejsca parkingowego w parkingu podziemnym za 200zł miesięcznie i się zastanawiam czy to dobry deal. Teraz auto parkuje pod blokiem pod chmurką, ale zaś 200zł miesięcznie to 50% moich wydatków na paliwo...

 

W tym Opolu to jest jakiś inny świat pod względem kosztów. Za 200 zł to ja bym z góry na 3 lata opłacił żeby nikt mi nie podebrał, jakbym miał taka opcje. :D

  • This 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, D.B. Cooper napisał:

Dziś to chuj mnie strzelał jak próbowałem auto oskubać z centymetrowej warstwy lodu. 30 min walczyłem, a z garażu wyjeżdżali jak panicze i pewnie jebali ze śmiechu. W takie dni jak dziś to warto.

Nawet tylko na samą zimę od grudnia do lutego. 

 

Pluję se w mordę, że miejsca w garażu nie wziąłem.

 

 

Ale to nawet nie tylko w mroźne dni. W lecie jak prognozują opady gradu to też masz wywalone na to, czy faktycznie ten grad będzie. 200zł przy nowym aucie? Ja nie wiem nad czym się tu zastanawiać w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...