Skocz do zawartości

Tanie, krótkie wyjazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Ze swojej strony bardzo polecam Maltę na kilkudniowy wypad nastawiony bardziej na zwiedzanie niż plażing. Każdy z Was pewnie już słyszał to i owo na temat Malty, ja przed wyjazdem też słyszałem, ale mimo wszystko zrobiła na mnie duże wrażenie przez swoją egzotyczność, choć oddalona jest zaledwie o jakieś 2-3 godziny lotu z PL. Spodziewałem się czegoś w klimatach włoskich czy tam hiszpańskich, a Malta okazała się bardzo ciekawą hybrydą takich prawie że afrykańskich krajobrazów, bliskowschodniej architektury i wpływów europejskich, w tym nawet brytyjskich (czerwone "londyńskie" budki telefoniczne na tle potężnych kamiennych fortyfikacji to niezły mindfuck). 

 

Choć lokalny język jest bardzo dziwny i przypomina te bliskowschodnie, arabskie, to bez żadnego problemu można się wszędzie dogadać po angielsku. Ponadto nie zdarzyło mi się chyba w żadnym miejscu na świecie spotkać tak miłych ludzi, nawet mając na względzie, że mogą turystę traktować jak dojną krowę po prostu. Absolutnie wszyscy, od taksówkarza, przez sklepikarza po obsługę w hotelu byli tak autentycznie mili, pomocni i otwarci do nawiązywania kontaktów, że momentami było mi aż niezręcznie, mając typowo polskie, raczej ostrożne podejście do nieznajomych, zwłaszcza w obcym kraju. :D

 

Dobrze funkcjonuje lokalna sieć autobusów, którą za, o ile dobrze pamiętam, 20 euro można jeździć cały tydzień bez limitów po całej Malcie i jej mniejszej sąsiadce Gozo (na którą płynie się promem bodaj za 5 euro). Nie trzeba więc ogarniać dodatkowo auta i martwić się parkingami, ubezpieczeniami itp. 

 

Jeśli chodzi o miejscówki, to ciężko się nudzić, bo są piękne miejsca ze względu na zabytki i architekturę, są piękne miejsca ze względu na krajobrazy naturalne, są też nowoczesne dzielnice z wieżowcami, imprezownie, knajpy itp itd. To wszystko na wyspie wielkości większego europejskiego miasta. 

 

Jest tylko jedna ważna sprawa. Odradzam wizytę latem. :D Temperatura i wilgotność nie daje wtedy żyć, po pięciu minutach od wyjścia z hotelu człowiek jest dosłownie cały mokry, po prostu idąc chodnikiem. Ale za to zima to idealna pora na zwiedzanie tych pięknych wysp w komfortowych warunkach. 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
22 godziny temu, Kalel napisał:

To chyba najlepsze miejsce - czy macie do polecenia jakiś dobry plecak na bagaż podręczny w tanich liniach? Trochę się wkurwiam na swoją walizkę i chce się przesiąść na plecak.

 

mam od niedawna taki https://diwajs.pl/product/58354672-citybreak-bagpack ale jeszcze nie mam wyrobionego zdania bo używałem tylko do szybkiego spakowania się do samochodu, w niedzielę lecę z nim pierwszy raz więc będę wiedział więcej.

czemu wybrałem ten plecak? często latam na 3 dni w delegację więc mniej więcej wiedziałem czego potrzebuję od plecaka bo już mnie denerwowało upychanie wszystkiego do klasycznego plecaka otwieranego od góry. ten plecak jest stosunkowo tani, ma wymiary pod wizz air, główna część jest otwierana w całości więc można łatwo układać rzeczy, i ma osobne miejsce na laptopa więc na odprawie nie muszę się do niego dogrzebywać wywalając wszystko z torby. z wad wydaje się troszkę mały, ale takie są wymiary plecaków kabinowych więc nie ma co marudzić. jak to się sprawdzi w praktyce w podróży samolotem będę wiedział za tydzień.

 

Edytowane przez gtfan
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, sprite napisał:

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że plecak może być troszkę większy niż dozwolone wymiary. Ten mój taki jest(upchany po brzegi nie mieści się w te kratki na lotnisku) i jeszcze nigdy nie było problemu, a latam dość często.

 

to też mogę potwierdzić, mój poprzedni plecak też by trochę większy i też nigdy się nie przywalili o to, ale ja latam albo wizzair albo norwegianem i oni zazwyczaj mają wywalone na takie drobnostki. ale czy ryanair by przepuścił bez dopłaty to nie wiem, pewnie ryzyko większe ;) 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...