Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

jestem po 7 odcinkach MaM i jak nie bedzie happy endu to się ostro w(pipi)ie

fikcja to jednak tylko fikcja, przy dokumencie emocje mnożą się razy 5

Edit
skończyłem

idzcie w pizdu. nie wierze, ze po tak dziurawych procesach mogli ich skazac, zwlaszcza młodego. mam nadzieje, że w końcu uda im sie pokonac yebany system. boze tyle zyebow sie przewinelo przez ten dokument, ze czasami jak ich sluchalem to mialem ochote ich walcem przejechac. krutz, sedzia, kaczyński... (pipi)a oglada sie to i oglada i ciagle ma nadzieje, ze zaraz jakis plot twist rodem z phoenix writgha zaskoczy, ale potem sobie zdajesz sprawe, ze to nie fikcja i ze zycie tak nie dziala...

 

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

kiedyś ktoś na forum chwalił Black Mirror. serial swoje odczekał ale wczoraj ruszyłem. jak zacząłem tak nie mogłem skończyć. został mi 3 ep pierwszego sezonu, przez pomyłkę zacząłem od 2 sezonu ale znaczenia to nie ma. co mogę powiedzieć? mega. każdy odcinek z innej beczki (choć s02e03 i chrismas special powiązane) ale każdy ma przekaż i dobitnie, a czasami brutalnie pokazuje co nas czeka dzięki tej wspaniałej technice, którą tak ochoczo i bez opamiętania się otaczamy. digitalizacja życia niesie ze sobą tyle zagrożeń i konsekwencji ile pożytku. mam nadzieję że będzie 3 sezon i więcej bo nieźle wkręca. aż człowiek nabiera ochoty by przypomnieć sobie Outer Limits albo Amazing Stories.

 

@down. super info :ohboy: dzięki.

Edytowane przez Colin
Odnośnik do komentarza

kiedyś ktoś na forum chwalił Black Mirror. serial swoje odczekał ale wczoraj ruszyłem. jak zacząłem tak nie mogłem skończyć. został mi 3 ep pierwszego sezonu, przez pomyłkę zacząłem od 2 sezonu ale znaczenia to nie ma. co mogę powiedzieć? mega. każdy odcinek z innej beczki (choć s02e03 i chrismas special powiązane) ale każdy ma przekaż i dobitnie, a czasami brutalnie pokazuje co nas czeka dzięki tej wspaniałej technice, którą tak ochoczo i bez opamiętania się otaczamy. digitalizacja życia niesie ze sobą tyle zagrożeń i konsekwencji ile pożytku. mam nadzieję że będzie 3 sezon i więcej bo nieźle wkręca. aż człowiek nabiera ochoty by przypomnieć sobie Outer Limits albo Amazing Stories.

 

@down. super info :ohboy: dzięki.

 

I tak trzymaj, szkoda że serial nie jest bardziej popularny na forumku bo w pełni na to zasługuje.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Sense8 - Sezon ukonczony w kilka dni. Z odcinka na odcinek coraz lepiej. Przejscie miedzy bohaterami, sama realizacja jest swietna. Historia powoli wciaga i koncowka trzyma widza do konca. Jest pare niepotrzebnych motywow i glupot miejscami ale idzie to przebolec. Ogolnie polecam. Calkiem niezle to wszystko Wachowscy wymyslili i zrealizowali. Czekam na drugi sezon. Na zachete 8/10
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem ostatnio oba te seriale Making a murderer i The Jinx. Można obejrzeć, miejscami dosyć ciekawe. Jednak zdecydowanie za długie. Zwłaszcza MaM można było spokojnie upchnąć w 5-6 odcinków. Poza tym pokazane zbyt stronniczo. W takim sensie, że od samego początku widz jest przekonany o racji jednej ze stron. Podejrzewam, że w rzeczywistości ta rodzina to były ekstremalne patusy a nie miły i potulny niewinnie skazany gość. Większość pewnie zna w otoczeniu podobnych ludzi i gdyby ich wsadzili w ten sposób to nie byłoby ich szkoda nikomu.

To, że rodzinka Averych nie zalicza się do elity jest już wyjaśnione w pierwszym odcinku. Nawet przez myśl mi nie przyszło, że Avery to byłby super ziomek, ale tutaj właśnie nie chodzi o sympatię, tylko tzw. sprawiedliwość i patologię do jakiej potrafi prowadzić amerykański system prawny. Faktycznie autorki przyznają się do tego, że sympatyzują z Averym i są po jego stronie, ale "dowody" jakie pominęły nie wnoszą nic nowego do sprawy (co już w internetach było roztrząsane na 1000 sposobów). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...