Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Gruchnęła informacja, że Penny Dreadful zostało zakończone. Nie doczekamy się kolejnych sezonów. Smutno. Trzeci naprawdę trzyma poziom:

Źródło z dużym spoilerem:

 

Edytowane przez Frantik
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem oglądać Danger 5 i żaluję, że dopiero teraz. GOTY seria. Polecam wszystkim fanom absurdalnego, niskobudżetowego humoru.

 

 

"Serial stylizowany na telewizyjne produkcje z lat 60. opowiada o piątce alianckich szpiegów. Ich zadaniem jest walka z nazistami. W każdym z odcinków agenci starają się dokonać zamachu na Adolfa Hitlera."

 

giphy.gif

 

1T6tz2X.gif

Edytowane przez Hela
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten serial jest bardzo średni, a momentami wręcz słaby, ale jest skonstruowany tak, aby się ludziom wydawało, że jest dobry.

Wykorzystuje chyba wszystkie możliwe klisze zastosowane w sci-fi i nie wyróżnia się żadnym elementem.

Widziałem pierwszy sezon i 4/10 to max co może z tego być.

No ale drugi pewnie obczaję, bo Melissa O'neil jest niesamowicie atrakcyjna i miła dla oka.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się w końcu nadrobić Powers od Sony. Gdyby ktoś nie wiedział to serial oparty jest na komiksie o "mocach", gdzie głównym protagonistą jest ex bohater, a obecnie gliniarz wydziału do walki z mocami. Pierwszy sezon jest momentami mocno słaby, CGI tanie, a aktorstwo czasem przypomina Disney'owski poziom (mowa o młodych aktorach). Ale zdarzają się konkretne i mocne motywy chociaż serial nie potrafi określić się czy iść w bardziej dosadny ton czy może w kierunku typowych tv series. Na duży plus zasługują Sharlto Copley jako Walker oraz Noah Taylor jako Royalle

Powers-walker-royalle.jpg

Obaj nie są typowymi czarno-białymi postaciami. Posiadają wiele odcieni szarości (zwłaszcza Royalle). To są dwie najlepiej rozpisane postacie w pierwszym sezonie. Spory zawód sprawił za to główny zły - Wolf. Choć początek zwiastował konkretnego i niebezpiecznego psychola to skończyło się jednak na zmarnowanym potencjale i źle napisanej postaci. Jego motywacje nie przekonują. Wkurza też postać przydupaski Walkera, czyli Pilgrim graną przez Suzan Heyward. Nie wiem czemu ale pojawia się na ekranie to mam w głowie obraz dzieciaka ze starego filmu z Burtem Reynoldsem. Chodzi o "Gliniarza i Pół". Serio wzrost, zachowanie i twarz przypomina mi Normana D. Golden II. Troszkę lepiej jest w drugim sezonie ale to raczej nie poprawia sytuacji. 

Pierwszy sezon ma też tragiczny scenariusz. W ogóle nie ruszają mnie perypetie postaci oprócz dwóch panów wspomnianych powyżej.

Z drugim sezonem jest sporo lepiej. CGI wciąż kuleje, a kostiumy kupione w biedronce ale fabuła oraz aktorstwo mocno się poprawiły. A to dzięki zatrudnieniu znanych aktorów trzecioplanowych. Colantoni (Elias z Person of Interest) czy Mapother (Ethan z Lostów) dają radę choć za dużo do zagrania nie mają ale to pryszcz przy Michaelu Madsenie, który wciela się w SuperShocka jednego z legendarnych herosów. Widok Madsena w kostiumie niezapomniany  :banderas:

Powers-Season-2-Michael-Madsen.jpg  :obama:

A byłbym zapomniał o głównej dupie, która ma przyciągać do ekranu. Olesya Rulin. Dziewczyna znana jest głównie z Disney'owskiego (a jakże!) High School Musical i jakiś słabych filmów. No ale ma przyciągać do ekranu i robi to całkiem dobrze. Laska ma na karku już 30 lat, a wygląda jakby skończyła dopiero liceum.

4961fabda72b072bc7527693e3ad92d4.jpgNo ruchałbym jak jednorożec Południcę.

Serial do wybitnych nie należy ale ma parę na prawdę dobrych motywów i jeśli miałbym być szczery to proponowałbym przeboleć pierwszy sezon bo drugi dostarcza. Fabuła raczej przewidywalna ale i tak przyjemnie się ogląda. No i są zmasakrowane zwłoki, i podkreślone biusty.

 

Odnośnik do komentarza

The 100? Oglądałem, odpadłem  przy początku 3. sezonu. Popieram Masorza. Chłam się z tego zrobił straszny - za dużo teen dramy i nudnych, niepotrzebnych wątków, po prostu już nie mogłem. Potem chyba była tam (wokół wydarzeń z serialu) jeszcze jakaś dość głośna aferka na tle LBGT, ale przyznam, że nawet nie wiem, o co chodziło, bo nie dotrwałem.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Chyba nie. Ale lektor jest inteligentny jak na polskie standardy. Jakość streamu też zależy od łącza. Nie ma bezpośredniego ustawienia jakości. Ani tym bardziej opcji download  :reggie:

lektor PL ? bardziej mi chodziło że w opisie na polskim PSStore jest info : audio ENG (2.0 i 5.1) sub ENG i w opcjach nie widzę nigdzie do wyboru PL. Pierwszy sezon oglądałem jeszcze w tej osobnej appce. Teraz jest bezpośrednio w poziomu sklepu, ale czekam aż będą dostępne wszystkie odcinki sezonu 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...