Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem trochę o tym, dość dużo osób ma z tym problem?? Panasonic pod tym względem zawsze będzie w tyle za innymi, dlatego najwięcej osób ma zewnętrzne playery co wszystko bezproblemowo odczytują.

Znalazłem jeszcze coś takiego.

Brak polskich liter – TO NAJWIĘKSZY MIT! jaki przeczytałem. Krzaczki w polskich literach o których niejednokrotnie czytałem to fikcja! Już piszę co należy zrobić. Ściągamy jakiś film (np. avi) na kompa i dociągamy do niego właściwy plik tekstowy z napisami (np. za pomocą naprojektu). Jest on zakodowany w formacie ISO Windows 1250. Wystarczy teraz przekonwertować go do formatu ISO Latin 8859 i w tym fomrmacie oglądać. W TV pod przyciskiem „OPTION” zaznaczamy jedynie wybór polskich i liter i kodowanie Latin2. ŻADNYCH KRZACZKÓW! Do konwersji polecam darmowy intuicyjny programik Gżegżółka – przynajmniej ten spisał się u mnie wyśmienicie. Zdarza się nieraz, że TV nie widzi napisów będących w katalogu oglądanego filmu. Powód...? Chory format pliku, np. o nazwie: „napisy do filmu (pobrane z sewisu www.fajnie.pl) 2011.txt”. Zmieńmy nazwę tego pliku z filmem oraz tego z napisami na np. „naszfilm.avi” i „naszfilm.txt”, usuńmy z tego katalogu inne „paści” i po problemie :)

Odnośnik do komentarza

No z krzakami sobie poradziłem (właśnie przez latin 2), ale w razie problemów o jakich piszesz będę się stosował do rad, dzięki :).

Jeszcze tylko pytanie na szybko, czy da się jakoś zmniejszyć płynność filmu, bo z urzędu chodzą tak jak na LCDkach z włączonym trybem motion plus i dla mnie to jest tak jakby za dużo klatek, wolałbym standard, a w opcjach nie widzę takiej opcji w menu oglądania filmu?

Odnośnik do komentarza

Nie, oglądalem u kumpla film 3d - najnowszego Harrego Portiera, poza tym akurat materiał 3d w sklepach jest poprostu dobrym 3d, wiadomo że mała ilość filmów czy gier jest robiona pod 3d odrazu, ale te dedykowane (np najnowszy Harry, który był robiony od poczatku z myślą o 3d), wyglądają jak w sklepie.

 

W sklepach bardziej trzeba zwracać uwagę na TV ogólną (np mecze), która ja set odpowoiednio do(pipi)ana, zawsze przez hdmi, kanały w hd itp. itd.

 

 

edyta: mam ziomka w Media Markt to opowiada mi jak np zalegają im jakieś TV na magazynie do dostają cyne aby wyostrzyć im sygnał telewizyjny, puścić np mecz w mega jakości a na tv obok ten sam mecz w gorszym sygnale.

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Z input lagiem nie jest do końca wiadomo jaki jest , czytałem o tym tv ( bo właśnie kuzyn jest modelem LW5500 zainteresowany) że na jednych portalach pisze od 20 do 200?. Na pewno trzeba włączyć tryb gra by go zminimalizować. Na pewno była aktualizacja co podobno zmniejszyło laga, dużo osób posiadający ten tv nie narzeka, gry podobno chodzą ładnie i niczego nie widzą niepokojącego. Na pewno tv jest wart swojej ceny. jeśli chodzi o parametry to kontrast typu 100000000000:1 czy 400, 800 hz to jest czysty marketing.

NP. Panasonic G30 ma napisane kontrast 5.000.000:1 a w rzeczywistości ma 4385:1 ??



Odnośnik do komentarza

Dzisiaj chciałem zamówić plazmę Panasa, i byłem zdecydowany na wersję VT w 50", ale jak się okazało wszystkie fajne oferty miały czas realizacji od 3 do 5 dni, no to zamówiłem wersję 55" aby nie ryzykować utraty dodatkowych 3 lat gwarancji :) Teraz wyczekuję do piątku na domowe testy.

Odnośnik do komentarza

Dziś w MM sprawdzałem dwa modele Samsunga 3D (akurat była możliwość sprawdzenia 3D tylko przy nich). Przy jednym był puszczony jakiś koncert i wyglądało to fajne, ale przy drugim, coś około 60 cali, cena jeżeli dobrze pamiętam 8tys. był zaprezentowany jakiś obraz, bitwa pod Grunwaldem (coś w tym stylu). Efekt... szczęka na podłodze, coś niesamowitego. Nowy tv mam zamiar kupić podczas premiery nowej generacji konsol, ale już teraz robi to duże wrażenie.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście wychodzę z założenia że nie wolno się napalać, patrząc na obrazki czy fragmenty dem przygotowanych specjalnie do prezentacji, jak np. bitwa pod grunwaldem, wolę oglądnąć koncert black eyed peas w 3D i porównać :)

Dlatego właśnie warto mieć nagrane jakieś swoje sample i posprawdzać jak tv się z tym poradzi. Ale warto też zwrócić uwagę na fakt, że ponad połowa telewizorów jedzie na trybie sklepowym, czyli najgorszym możliwym marketingowym trybie. :)

Odnośnik do komentarza

Dziś sprawdzałem 3D w sony ex720, powiem krótko, urywa dupę dla mnie znacznie lepiej niż w kinie. Chyba jednak 1 raz w zyciu plazma Panasa zejdzie na boczny tor...

 

zlewałem efekt 3D, który nie robił na mnie żadnego wrażenia do chwili gdy ujrzałem EX720.Od dłuższego czasu mam dylemat zakupem a ten model pod względem efektu 3D dosłownie mnie rozwalił. Tym razem poniżej 55 cali nie schodzę

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Amerykańska firma 3D NOW przedstawiła na targach w Amsterdamie proste i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Mały adapter, wpinany do dowolnego telewizora ze złączem HDMI pozwala na oglądanie w trójwymiarze :) Ciekawe nie ukrywam

 

 

Urządzenie o nazwie 3D NOW Theater umożliwia odtwarzanie treści 3D na dowolnym telewizorze lub projektorze o rozdzielczości HD. Warunkiem jest posiadanie przez odbiornik złącza HDMI, ale jest to standard dla urządzeń HD. Telewizor, bądź projektor musi mieć częstotliwość odświeżania ekranu z przedziału 60 – 120 Hz.

3D NOW Theater umożliwia odtwarzanie materiału z większości dostępnych na rynku urządzeń wspierających ten format. Są to odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier, dekodery telewizji kablowej i satelitarnej. Co ciekawe, adapter rozpoznaje na chwilę obecną 26 standardów przekazu materiałów 3D. Producent zapewnia wsparcie techniczne i aktualizację oprogramowania urządzenia w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nowych standardów.

W zestawie z adapterem otrzymujemy również aktywne okulary migawkowe. Producent zapewnia, że w przeciwieństwie do konkurencji, jego okulary zapewniają płynność obrazu 3D, a także utrzymują synchronizację podczas obracania głową. Okulary mają wysoki współczynnik kontrastu oraz szybki czas reakcji. Są na tyle duże, że bez problemu można je włożyć na własne okulary.

Równolegle producent zamierza również wprowadzić na rynek wersję TheaterPlus+. Będzie miała możliwość podpięcia kina domowego w standardzie 7.1 a także zmianę podstawowych parametrów przekazu obrazu.

Oba produkty mają pojawić się u autoryzowanych dystrybutorów wczesną wiosną tego roku. Mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla wielu osób, które jakiś czas temu zainwestowały w dobrej jakości telewizor i nie chcą wydawać pieniędzy na nowy z możliwością odtwarzania 3D. Producent nie podał jeszcze ceny urządzeń, nie należy jednak oczekiwać, że będzie to bardzo drogi sprzęt.

 

 

Odnośnik do komentarza

witam, mam pewien problem z moim nowym nabytkiem tj panasonic p42st30e przy szybkich ruchach np. kamery obraz się całkowicie rozmazuje, widzę podwójne kontury szczególnie jest to doskwierające w np. uncharted gdzie trzeba operować szybko kamerą, czy doświadczyliście podobnych objawów czy jest to tylko wina mojego tv?

Odnośnik do komentarza

witam, mam pewien problem z moim nowym nabytkiem tj panasonic p42st30e przy szybkich ruchach np. kamery obraz się całkowicie rozmazuje, widzę podwójne kontury szczególnie jest to doskwierające w np. uncharted gdzie trzeba operować szybko kamerą, czy doświadczyliście podobnych objawów czy jest to tylko wina mojego tv?

Nie wiem dokładnie jak masz poustawiany swój tv, ale spróbuj włączyć tryb gra? Jeśli masz jakieś polepszacze obrazu włączone to je wyłącz i zobacz.

Odnośnik do komentarza

Dziś sprawdzałem 3D w sony ex720, powiem krótko, urywa dupę dla mnie znacznie lepiej niż w kinie. Chyba jednak 1 raz w zyciu plazma Panasa zejdzie na boczny tor...

 

zlewałem efekt 3D, który nie robił na mnie żadnego wrażenia do chwili gdy ujrzałem EX720.Od dłuższego czasu mam dylemat zakupem a ten model pod względem efektu 3D dosłownie mnie rozwalił. Tym razem poniżej 55 cali nie schodzę

tak na szybko o 55Ex720.

- gry rewelacja!!! aż się chce dotknąć asfalt patrząc na GT5.

- filmy BD po kilku ustawka bajeczne.

- materiał HD z cyfry+ bardzo przyjemny i rewelacyjnie się na to patrzy

- filmy 3D z BD bardzo pozytywnie - czasami obraz się sypie ale nie rozprasza.

negatywy

- 60% materiału z cyfry poza HD wygląda słaba lub bardzo słabo

- gry w 3D słabo, ustawiam ustawiam a i tak nie dochodzę do takiego efektu jak na pasywnym LG

- Filmy 3D side by side oraz emitowane w tej technologi na c+ słabo - praktycznie tylko pierwszy plan się nie rozjeżdża

przetestuje jeszcze może uda się ustawić 3D w grach na poziomie akceptowalnym ... jak ktoś zna jakieś ustawienia, to niech się nie krępuje:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...