Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Kaper, a ten blu ray http://shop.panasonic.pl/DMP-BDT500/DMP-BDT500EG,pl_PL,pd.html

względem tego bo podałeś (czyli chyba gorszą o tam jedną serię), się opłaca?

Różni się czymś wyraźnym?

Ja bym brał tego 320t, ale mój ojciec się zawsze upiera, żeby brać najdroższe... -.-

Tak więc chciałbym się tylko dowiedzieć czy warto dopłacać tyle pieniędzy, co dokładnie zmienia ten nowszy blu ray względem tego starszego.

Mnie coś ojciec gadał o jakiejś nowej technologii dźwięku czy coś

Odnośnik do komentarza

Ten droższy się tak naprawdę różni tylko drobiazgami. Ma coaxialne wyjście, analogowe wyjściem audio i ma 2 hdmi.

Pewnie tez jest lepiej wykonany ale moim zdaniem nie warto dopłacać. Reszta jest bez zmian, bo poco komu analogowe wyjście w odtwarzaczu blu-ray?

Do słuchania muzyki ? Na kinie domowym przez odtwarzacz blu-ray? To wolałbym już wzmacniacz i odtwarzacz CD :)

Pewnie i tak to podłączysz przez hdmi i te 2 odtwarzacze będą się tylko różnić stylistyką niczym więcej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Miałeś rację. W zasadzie różni się jedynie nieistotnymi szczegółami. Dzięki za pomoc.

 

edit:

ok, jeszcze btw. jedno pytanie

a co sądzicie o opcji Motion Plus w tych nowszych telewizorkach?

Ja mam ustawione u siebie jak oglądam programy na standard i jest całkiem ok.

Czasem przyspieszy, czasem zwolni, ale ogólnie jest git, natomiast jak odpaliłem grę (tak w ogóle na psx'a : p), to trochę nie wiedziałem co się dzieje.

Nie jestem do końca przekonany czy jest lepiej czy gorzej dlatego chciałbym się dowiedzieć co inni o tej opcji sądzą.

Grałem w crasha basha 1 i aż takie było dziwne uczucie jak taka gra chodzi w 60fps, i to takich sztucznych. I co gorsze nie są to stałe 60fps tylko czasem spadnie jakoś niżej więc tym bardziej jest to dziwne.

 

Co wy sądzicie o tym całym motion plus?

 

A dodam jeszcze tylko, że jest sporo opcji tego, jakieś wyraźne, płynne, standardowe, itd. ale nie bawiłem się tym za bardzo

Edytowane przez QstomPL
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim ta opcja ma poprawiać płynność ale kosztem często efektu teatru ;)

Gmeru mógłby o tym efekcie dużo napisać :)

Raczej nie nadaję się do gier a szczególnie tych dynamicznych bo często obraz się gubi, nie wyrabia i td. dlatego najlepiej jest włączyć tryb GRA na telewizorze bo minimalizuje właśnie te efekty.

Podobno najlepiej z płynnością obrazu radzą się telewizory z Sony i ich motionflow ale to trzeba się samemu przekonać i ocenić na własne oczy :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Gmeru, a jak to jest z tymi TV Samsunga. Czemu nie mają nic wspólnego z jakością?

Jak to napisałem koledze to mnie wyśmiał.

Nie to, żebym stał po jego stronie, właśnie bardziej chodzi mi o to, żeby mu jakoś udowodnić, że nie ma racji (jest on dosyć irytujący).

Zaczął mi spamować, o jakichś kontrastach, ips'ach, ogólnie o samsungu, że w każdym dziale elektroniki miażdży, aż się czytać nie chciało...

Odnośnik do komentarza

Przejrzyj z 5 ostatnich stron tematu, Kaper bodajże wymieniał godne uwagi filmy, dokumenty 3D. Ostatnio kupiłem to "cudeńko-zestaw"

 

http://allegro.pl/pe...2508290383.html

 

I jak dla mnie póki co to najlepsze 3D jakie widziałem. Plus bajka Żółwik Sammy też polecana przez Kapera, też miodzio jeżeli chodzi o 3D.

 

Poza tym (imo) zdecydowanie lepiej robi w 3D dokumentach i bajkach niż "normalnych" filmach. Chyba, że po prostu nie trafiłem jeszcze na żaden film robiący heh. W każdym bądź razie najlepiej na początek weź jakiś imax, dokument przyrodniczy (wspomniany wyżej o rekinach, delfinach,). Albo, jest tego trochę

 

http://allegro.pl/pl...nonaukowe-98720

 

Teraz czaję się na las tropikalny i Safari w 3D :D

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Z normalnych filmów to wczoraj wypożyczyłem film "Hugo i jego wynalazek" i jest to pierwszy film jaki mi się w 3D naprawdę podobał :)

Kolejnym Imaxowym hitem jaki ostatnio widziałem to Ogromne Fale Tahiti 3D http://www.filmstore...3D-Blu-ray.html

Długo nie potrafiłem szczęki pozbierać po projekcji tego dokumentu :) TO JEST PRAWDZIWE 3D

Warto zaglądać na gazetki MM czy Saturn bo nie tak dawno temu były takie perełki za 69 zł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok, mam już tego TV'ka Panasonic 65VT50E i powiem, że jestem rozczarowany.

Nie wiem co jest grane, ale gry np. wcale nie wyglądają lepiej niż na moim starym Samsungu UE8000B.

Wyglądają jakoś tak bez efektów, tak wyblakle, nie wiem po prostu dziwnie.

Grałem w hot pursuit.

 

Pewnie każdy napisze "kalibracja!", ale nie jestem przekonany czy to aż tak poprawi obraz, bo ogólnie mało jest tam opcji zmian i jak się je przesuwa to też mało co to daje.

 

Nie wiem narazie jestem rozczarowany : /

Odnośnik do komentarza

Ok, mam już tego TV'ka Panasonic 65VT50E i powiem, że jestem rozczarowany.

Nie wiem co jest grane, ale gry np. wcale nie wyglądają lepiej niż na moim starym Samsungu UE8000B.

Wyglądają jakoś tak bez efektów, tak wyblakle, nie wiem po prostu dziwnie.

Grałem w hot pursuit.

 

Pewnie każdy napisze "kalibracja!", ale nie jestem przekonany czy to aż tak poprawi obraz, bo ogólnie mało jest tam opcji zmian i jak się je przesuwa to też mało co to daje.

 

Nie wiem narazie jestem rozczarowany : /

Akurat ten model jest już na starcie dobrze skalibrowany, ale kalibracja by wyciągnęła 100% możliwości tego tv :) . Wnioskuję że twoje oko jest już tak do lcd dostosowane że teraz trzeba na nowo się przyzwyczajać :). Pamiętaj również że najlepiej się gra lub ogląda filmy przy całkowitej ciemności, do tego 65 cali pokazuje wszystkie mankamenty obrazu a jeśli grasz na konsoli to niestety zobaczysz to czego nie widziałeś wcześniej ( pikseloza i td. )

To jest jeden z najlepszych obecnie tv na rynku ale potrzebuje on przede wszystkim dobrych warunków, bo nawet niewielka ilość światła może popsuć obraz .

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Ok nic ni episałem, ale powiem jak się sprawa ma po ponad tygodniu.

 

Racja oko musiało się przyzwyczaić i chyba nawet jest coś takiego, że plazma musi trochę pochodzić, bo obraz wydaje się aktaulnie dużo lepszy.

Przede wszystkim filmy, one wyglądają genialnie, tutaj to mistrzostwo. Gry jest narazie trochę dziwnie, ale to dlatego, że mało która gra obsługuje full hd pewnie : /

Programy wyglądają też tak se, ale w tym raczej nie ma nic dziwnego. Ogólnie widać, że to tv głównie do filmów i wtym to się sprawuje świetnie.

 

Ogólnie ciężko się go kalibruje. Dziwnie działa ostrość, jest tylko 10 wartości (od 1 do 10) i zmiany po każdym kroku naprawdę są spore.

Z tego co wiem to ostrość ogólnie się ustawia na bardzo mało (20/100 to chyba taka optymalna wartość, więc tutaj powinno być 2), ale na tym tv jak jest za mało ostrości to serio obraz staje się bardzo niewyraźny i nie wygląda to za ciekawie. Aktualnie ustawiam ostrość na 5 i jest to defaultowe ustawienie i wydaje się najbarzdziej optymalne.

Kontrast dałem na maxa, a jasność nie ruszałem na 0.

Przydałby się jakiś serwis od kalibrowania, bo wiem, że można sporo z tego tv wycisnąc, ale samemu bardzo cięzko go skalibrowac

Odnośnik do komentarza

Kalibracja jest to indywidualna sprawa, tutaj by wydobyć max możliwości tv to powinieneś zamówić takową do domu , gdzie odpowiednim sprzętem i wiedzą ludzie się tym zajmują. Zrzynanie z internetu ustawień nie ma za bardzo sensu gdyż każdy posiada inne warunki i w wielkiej mierze zależy też od matrycy ( takie same modele tv potrafią inaczej zaświecić )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak, są. Np. Toshiba ZL2 - następca modelu ZL1. Problmem w tym TV jest tylko jego cena (oraz to że może wyświetlać obraz 3D bez okularów "tylko" w 1280 x 720). Ale in plus np. jest przekątna oraz matryca 3840 x 2160 !

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Kalibracja jest to indywidualna sprawa, tutaj by wydobyć max możliwości tv to powinieneś zamówić takową do domu , gdzie odpowiednim sprzętem i wiedzą ludzie się tym zajmują. Zrzynanie z internetu ustawień nie ma za bardzo sensu gdyż każdy posiada inne warunki i w wielkiej mierze zależy też od matrycy ( takie same modele tv potrafią inaczej zaświecić )

Pozdro

a jak bym mimo wszystko chciał taką kalibrację z internetu do mojego st30 42 to skąd ?
Odnośnik do komentarza

Kalibracja jest to indywidualna sprawa, tutaj by wydobyć max możliwości tv to powinieneś zamówić takową do domu , gdzie odpowiednim sprzętem i wiedzą ludzie się tym zajmują. Zrzynanie z internetu ustawień nie ma za bardzo sensu gdyż każdy posiada inne warunki i w wielkiej mierze zależy też od matrycy ( takie same modele tv potrafią inaczej zaświecić )

Pozdro

a jak bym mimo wszystko chciał taką kalibrację z internetu do mojego st30 42 to skąd ?

Tu szukaj - hdtv.com.pl . Niestety płatna, ja na dniach zamawiam. Dam znać czy warto.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...