Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaki tv 3d 37-40 cali byście polecili w okolicach 2500-3000zł? Czy jest coś dobrego w tej cenie poza ex720?

 

Trochę poszperałem i wybór zawęził się do 2 modeli: Sony 40ex720 i Samsung UE40ES6100. Który bardziej byście polecili? Narazie Samsung bardziej mnie przekonuje.

Edytowane przez cwieri
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nawet biorąc pod uwagę kupno EX720 to jest jeden mały minus. Sony nie daje okularów do zestawu. Dokupić dwie pary to cena wyskakuje grubo ponad 3000zł a za ponad 3000zł są już porządniejsze Samsungi ;) Chyba jednak skusze się na Samsunga. Nie wiem jak będe reagował na aktywne 3D bo w kinie na pasywnym spokojnie cały film obejrze.

Odnośnik do komentarza

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-46hx750.bhtml

Wczoraj oglądałem ten tv, muszę przyznać, że obraz robi wrażenie, przy mojej Bravi V2500 to jest kosmos. Ciekawe jak taki Uncharted musi na tym wyglądać. Obecnie nie planuje zakupu, ale przed premierą PS4 jak najbardziej, tylko pewnie wtedy ten model już nie będzie robił takiego wrażenie i człowiek skusi się na coś znacznie lepszego.

Odnośnik do komentarza

Telewizor jest spoko. A jeszcze lepszy HX850 :) ))))) Ale pewnie do czasu PS4 (a zapewne to wcale nie tak daleko już...) znowu będą nowości. No i ten OLED w między czasie.... to i ceny LCD mogą się zmienić. Na stronie jest test HX750. Moje plusy minusy:

 

LCD LED 3D Sony Bravia KDL-40HX755 (wbudowany tuner DVB-S2)

 

 

ZA:

 

+ przebogate wsparcie sieciowe (bezkonkurencyjne na ten moment) - ten telewizor musisz podłączyć do sieci

+ wbudowana karta WiFi

+ doskonała jakość obrazu 3D

+ nowe, ultra lekkie okulary 3D kompatybilne wstecznie!

+ na pokładzie tunery DVB-T, DVB-C i DVB-S2(HX755)

+ predefiniowane listy kanałów dla n na kartę oraz cyfry+ (wkładamy kartę a reszta robi się sama a my oglądamy telewizję)

+ bardzo dobre działanie funkcji Motionflow 400Hz

+ dobra współpraca z komputerem

+ całkiem dobre kąty jak na LCD z podświetleniem LED

+ brak większych problemów z cloudingiem (delikatnie można się dopatrzyć, ale nie przeszkadza to w oglądaniu ciemnych materiałów)

+ bardzo dobra jakość sygnału SD

+ dobre wykonanie telewizora

+ bogata ilość złącz

+ całkiem nieźle skalibrowane tryby fabryczne: kino

+ perfekcyjna współpraca ze smarfonami oraz tabletami

 

 

PRZECIW:

 

- brak obsługi MKV (ogólnie obsługa formatów Video po USB mogłaby być lepsza...)

- nie najlepsza reprodukcja koloru niebieskiego

- problemy z rozpoznaniem pulldown'u

- deinterlacing bez rewelacji....

- tryb ogólny dość znacznie odbiega od tego jak powinien wyglądać naturalny obraz - należy sprawdzić np. tryb kino lub poddać telewizor kalibracji

- ciężko korzystać z przeglądarki używając standardowego pilota

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ba, to jest mega wypas tylko miej na uwadze, że jest to format przeznaczony dla filmów z pasami aby ich nie było. Czyli każdy inny format będzie skalowany, rozciągany, dopasowywany, ewentualnie naturalny ale z czarnymi pasami po bokach. Dlatego zawsze byłem zdania, że ten model jest dla totalnie ukierunkowanego odbiorcy. Jako uniwersalny TV - format może być trochę uciążliwy. Jako drugi telewizor, kinowy > super sprawa.

Odnośnik do komentarza

55" Sony HX850 (ewentualnie HX920)

55" Panasonic ST50 (VT50 ma jakieś różne dziwne przypadłości...)

 

Dwóch faworytów czyli LCD i Plazma w zależności czy telewizor dedykowany do filmów czy uniwersalny ale jak do grania to ja bym wybrał LCD..... Na wysokie Philipsy trzeba poczekać do IFY czyli do IV kwartału. Na LG też bo teraz to średniaki. Samsunga pomijam bo to z jakością nie ma wiele wspólnego (chodzi o obraz a nie dodatki bo w tym Samsung jest mega dobry). Sharp? Jakość średnia ale za to ogromne przekątne za spoko kasę.

Odnośnik do komentarza

To ma być tv uniwersalny do salonu. Używany w sumie do wszystkiego: filmy, gry, normalna telewizja. Ściana na której wisi jest naprawdę spora więc dlatego napisałem, że TV musi być spory. Te 55" co podałeś to są najbardziej optymalne tak? Gdzieś tam przeczytałem, że im więcej cali tym już co raz bardziej spada jakość. Jakoś nie mam zaufania co do Plazmy, nie wiem czemu, ale coś tam o nich pamiętam, że mi się nie podobało. Tego Sony najbardziej polecasz w takim razie?

Odnośnik do komentarza

Ok, wiem że to temat to raczej nie dobry.

Poszukuję jakiegoś dobrego odtwarzacza Blu-ray, żeby wisiał również na ścianie pod tym TV Panasonica.

Poprzedni odtwarzacz był dosyć tragiczny bo praktycznie nic nie odtwarzał oprócz oryginalnych wersji (bez komentarza).

Może ktoś podać jakiś bardzo dobry odtwarzacz, który porządnie sobie radzi z formatami, jest ogólnie godny polecenia i da się go powiesić?

Odnośnik do komentarza

To polecam http://www.ceneo.pl/16559667

Tu możesz trochę o nim poczytać http://hdtvpolska.co...-jakosc-obrazu/

A tutaj masz test http://www.trustedre...-verdict_Page-4

Od siebie dodam że za stosunkowo niewielką kasę masz naprawdę dobry blu-ray, który nie odbiega od znacznie droższych konstrukcji a nawet ich przewyższa. Ostatnio za moją namową kuzyn się go kupił i jest jak najbardziej zadowolony, łyka dosłownie wszystko nie było z niczym jak na razie problemów.

No chyba że chcesz zaszaleć to możesz się kupić jakiś OPPO, ARCAM czy Cambridge Audio Azur :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...