Skocz do zawartości

Euro 2012


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

ogqozo Ty tak serio z tym, że Fabregas gra lepiej na tym turnieju niż Iniesta? Piłka nożna to nie koszykówka, tutaj cyferki mają i owszem znaczenie, ale nie decydują o wszystkim, w innym wypadku jak w ogóle można wspominać o dobrej grze np. takiego Pepe, skoro zdobył tylko jednego gola przy dwóch Torresa? Wiem, że lubisz opierać swoje oceny na tabelkach, ale czasami ciut z tym przesadzasz.

 

No na to też jest cyferka: Pepe nie oddał 19 strzałów. Jeśli ktoś gra na pozycji w zasadzie napastnika i sporo się kręci koło bramki rywali, to wydaje mi się to sensowne. Nie będę wypisywał analiz akcja po akcji, w każdym razie Iniesta jest nieefektywny.

 

 

Jak na trenera, który uśmierca potencjał tej drużyny w każdym spotkaniu tego turnieju, to aż dziw, że ktoś tam gra, coś co da się oglądać, bez wymiotowania.

 

Domyślam się, że chodzi o wrażenia estetyczne. No cóż - skrzydłowy, który gra nieskutecznie, ale ładnie macha nogami, to trochę jak stoper, który podaje napastnikom rywali albo otwiera zaskakujące akcje poślizgując się. Obaj czynią mecz "najciekawszym", ale moim zdaniem to nie czyni ich najlepszymi piłkarzami.

 

Jakoś bycie obiektem spustów na całym świecie nie przeszkodziło takiemu Pirlo czy Ozilowi podejmować dobrych decyzji i wykonywać je z precyzją, zmieniając oblicze akcji i wynik meczu. To raczej mistrzostwa niewydajnej ofensywy, ale jeśli już wskazać dobrze grających skrzydłowych, to do głowy przychodzą np. Krohn-Dehli, Dżagojew czy Larsson. Aha, no i ten z żelem z Portugalii.

 

W zasadzie to Iniesta na pozycji napastnika gra podobnie jak Messi czyli, zwykle musi przebiec pół boiska z piłką, żeby się na niej znaleźć. Na skrzydle bywa. Pedro, Navas, to są skrzydłowi, którzy grają jak skrzydłowi.

Mecz z Włochami, udział przy bramce, żadnej setki nie zmarnował(dwie dobre okazje już tak), najlepszy gracz obok Pirlo na boisku

Mecz z Chorwacją, asysta przy bramce, najlepszy gracz na boisku, setki nie zmarnował (jedną dobrą okazję).

Mecz z Irlandią, udział przy trzech bramkach, najlepszy Silva, Iniesta tuż za nim, setki nie zmarnował

Mecz z Francją, udział przy bramce, najlepszy Alonso, Iniesta średni mecz, setki nie zmarnował.

Mecz z Portugalią, jeden z lepszych zawodników wśród Hiszpanów, zmarnował jedną setkę.

 

Wydaje mi się, że jak na piłkarza kreującego grę, to spisuje się, no nie wiem... za(pipi)iście? Skrzydłowym powtarzam, to on jest na przedmeczowej tabelce i od czasu do czasu w meczu.

Co do skuteczności. Zmarnował jedną, naprawdę 100% okazję do gola, co jak popatrzymy na statystykę faceta z żelem na włosach i paru innych specjalistów od goli, nie wygląda tak fatalnie. Nie wiem, może gdyby miał 10 setek to 3 by wykorzystał, nie wiem, tak samo, jak nie wiem jak by się spisał na stoperze.

 

 

edit. tak jeszcze wspomnę o dzisiejszym spotkaniu.

 

Pisałem, żeby nie stawiać na Niemców :).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Brawo Italia!!

 

Nie wiem co napisać,ale piekny mecz w ich wykonaniu. Niemcy, Faworyt wedle wielu znafców, krytyków, kibiców po raz kolejny pokonany w polfinale!! Jestem dumny że od 18 lat kibicuje serie A, Milanowi i azzurich.

 

Beke mam z tych ktorzy znaja sie na pilce i niemiaszkow widzieli juz w finale, Ze niemcy nie istnieli?? bo im niebiescy nie pozwolili.

Final z Hiszpania, zobaczymy. Jestem dobrej mysli.

 

Forza Italia!!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Makarony wygraly, anikt im szans wiekszych nie dawal :)

 

No rzeczywiście zaskakujące, że Włosi wygrali, kiedy nigdy o punkty Niemcy ich nie pokonali. Dzisiaj znowu grali świetnie, a w drugiej połowie bawili się psując setki.

To dlaczego w typerze tylko ja postawiłem na wygraną Włochów(w 90 minutach)?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...