Skocz do zawartości

Trofea


aureliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pewna ciekawostka...

Postanowilem przejrzec sobie gamercardy kilku osob z friendlisty i nadzialem sie na dziwna rzecz.

Jedna z osob ma 3 trofea. 1 braz, 1 srebro i 1 zloto.

Braz z GTA IV, ale to malo istotne. Ciekawsze jest zloto i srebro.Pochodza one z Uncharted.

Srebro za 60 treasures a zloto za Crushing O_O

Moze mi ktos powiedziec jak t mozliwe, ze on ma trophy za 60 treasures nie majac reszty oraz trophy za Crushing nie majac trophy za nizsze poziomy trudnosci?

:o

kupujesz gre

zdobywasz 58 skarbow

sciagasz path z trofeami, zdobywasz 2 skarby i przechodzisz gre na crushing bez zaznaczania opcji o zdobywaniu skarbow i medalow od nowa

 

moze byc?

Odnośnik do komentarza
chyba nie, bo stare savy nie działają z Uncharted po ściągnięciu patcha

Chyba się mylisz, bo ja po ściągnięciu patcha nie usunąłem starego sejwa i grałem na nim - wybrałem tylko żeby zacząć Crushinga bez zdobytych medali. Trofea wpadały.

 

Natomiast opisana sytuacja jest bardzo dziwna.

Odnośnik do komentarza

Dobra... zapytalem delikwenta i... okazalo sie, ze nie trzeba zaczynac gry z resetem nagrod aby zdobyc trofea. Problem w tym, ze wtedy dostaniemy trophy tylko za to, czego jeszcze nie zrobilismy. On mial ukonczon nizsze poizomy trudnosci i praawie wszystkie skarby.

Calosc zdziwilaa mnie, bo wszysycy pisali, ze aby aktywowac zdobywanie trofeow trzeba zaczac gre z resetem osiagniec.

ps. Ja szczegolnie nie wiem jak to bylo, bo u mnie po patchu save nie dzialal i tak bo mam wersje US.

Odnośnik do komentarza

Witam, rozważam kupno PS3, a w związku z tym mam 2 pytania odnośnie trofeów.

 

1. Na czym polega przejście do kolejnego levelu ? Jest jakąś regółą, że gdy zdobędę np. 20 brąz = 1 lvl w góre czy to zależne od danej gry, calaka ?

 

3. Na Xo jest zazwyczaj calak po zdobyciu 1000 GS (nie licząc dodatków) Widziałem na pewnej stronce z troeami, że platyna jest za zdobycie wszystkich poniżej trofeów, czy tak jest w każdej grze ?

 

4. Czy każda gra musi mieć określone ile trofeów przypada na dane puchary ? np. że w brązie musi być 20 w złocie np. 5 a platyna 1 ?

 

2. Jest jakiś ranking polski, światowy graczy coś na wzór tego http://www.mygamercard.net/leaderboard.php ?

 

 

Z góry dzięki za odp. Jestem laikiem (jak narazie) w temacie online w PS3 więc sorki za jakieś banalne pytania :unsure:

Odnośnik do komentarza
Witam, rozważam kupno PS3, a w związku z tym mam 2 pytania odnośnie trofeów.

 

1. Na czym polega przejście do kolejnego levelu ? Jest jakąś regółą, że gdy zdobędę np. 20 brąz = 1 lvl w góre czy to zależne od danej gry, calaka ?

 

3. Na Xo jest zazwyczaj calak po zdobyciu 1000 GS (nie licząc dodatków) Widziałem na pewnej stronce z troeami, że platyna jest za zdobycie wszystkich poniżej trofeów, czy tak jest w każdej grze ?

 

4. Czy każda gra musi mieć określone ile trofeów przypada na dane puchary ? np. że w brązie musi być 20 w złocie np. 5 a platyna 1 ?

 

2. Jest jakiś ranking polski, światowy graczy coś na wzór tego http://www.mygamercard.net/leaderboard.php ?

 

 

Z góry dzięki za odp. Jestem laikiem (jak narazie) w temacie online w PS3 więc sorki za jakieś banalne pytania :unsure:

 

Platyna jest tylko w grach o określonej minimalnej wartości w dolarach, jeśli gra kosztuje od około 25$ w górę to powinna zawierać platynowy puchar.

 

Jest to dokładnie to samo co GS, tyle, że nie w postaci punktów a pucharów, dokładnie nie wiem ile punktów jest wart jaki puchar.

 

Platyna jest zawsze tylko 1, ale nie ma reguły co do ilości brązowych czy srebrnych lub złotych....gra może mieć same srebrne, ale będzie ich wtedy mniej łącznie. Na przykład kilka brązowych trofeów = 1 srebrne itp.

Odnośnik do komentarza

tak patrze i mysle i dochodze do wniosku, ze Sony jednak zwaliło system levelowania... I tak widząc wynik Tomka i jego 13 lvl i 64% z liczbą trophies 1195 i mój 11 lvl 3% 613(różnica 2.5 levelu)... to wychodzi, że potrzebuję prawie drugie tyle by go dogonić.... To teraz wyobraźcie sobie, że gracie kolejny rok... i dochodzi do sytuacji, że skompletowanie jednej gry retail przesuwa wasz pasek o 2%... lekko zwalona sprawa... Chyba, że po osiągnięciu jakiegoś levelu... nie zwiększa się liczba trophies potrzebna do awansowania wyżej... inaczej jest to straszna kaszana...

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Przez to najpóźniej do Maja bawię się w polowanie na Trofea a potem totalnie będzie mi to zwisać... Żeby chociaż jeszcze coś było prócz samej satysfakcji i rankingu a tak... aby przeskoczyć z 12 na 13 trzeba już kilku kompletów Retail.. Ehhh

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dlatego po dobiciu do magicznej 10tki dałem namówić się na wowa po 1.5 rocznej przerwie ;p wg mnie nie ma sensu nabijać tyle trofeów na szybko tylko dla lvl 11 czy 12.... lvl 10 to takie optimum, nie trzeba rushować, tylko grać dla frajdy a lvl sam wskoczył wreszcie.....ale 1200+ trofeów? za rok może ;p ja lubie też dobrze się bawić przy grze, nie tylko nabić - sprzedać.....

Odnośnik do komentarza

Ja bym to zrobił tak, do 10 lvl zostawił tak samo jak jest... a od 10 w górę, gdzie trzeba około już 2 retail zrobiłbym na zasadzie, że co level ilość potrzebnych trophies rośnie o wartość jednego brązowego pucharka. W ten sposób przyjmując, że np do 10 lvl trzeba 100 brązowych medali (założenie) to do 11 już 101, a do 12 - 102... w ten sposób nie rosną wymagania aż tak

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co prawda jeszcze nie ma listy ale jest już potwierdzenie, że wyjdzie patch dodający trophy i jak się okazuje nie tylko do nowego tryby. 47 pucharków plus 10 za nowy tryb :] Wkońcu trophy w piłeczce :)

 

"Achievements and Trophies

For Xbox gamers, FIFA Ultimate Team features 10 Xbox achievements that can earn 250 points. As for PS3, updating FIFA 09 on or after 19 March will provide access to Ultimate Team and will additionally install trophies for the PS3 version. It will install 47 trophies for FIFA 09 itself and 10 trophies specifically for Ultimate Team, so it will give gamers plenty of new goals to achieve. A lot of the FIFA gameplay trophies can also be earned by playing Ultimate team."

 

Źródło:

 

http://www.eafootballworld.com/en_GB/news

Odnośnik do komentarza
Nie liczcie zbytnio na patche do straszych gier, też nad tym ubolewam bo fajnie byłoby wymasterować starsze produkcje na PS3, np. Ninja Gaiden Sigma, Oblivion, HS, Unreal itd. ale takich zabiegów raczej nie można się spodziewać

 

co do Unreal to jest szansa :)

 

 

http://www.ps3trophies.co.uk/showthread.php?t=16209

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Nie liczcie zbytnio na patche do straszych gier, też nad tym ubolewam bo fajnie byłoby wymasterować starsze produkcje na PS3, np. Ninja Gaiden Sigma, Oblivion, HS, Unreal itd. ale takich zabiegów raczej nie można się spodziewać

 

co do Unreal to jest szansa :)

 

 

http://www.ps3trophies.co.uk/showthread.php?t=16209

A jednak bedzie wielki powrót, fajnie że oprócz dodatków typowych czyt. map dodali trofea, z chęcia pomasteruje ponownie ten tytuł ^_^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...