Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pierwsze punkty to banal bo juz po wejsciu do komnaty rzucaja sie w oczy to fakt. Ten trzeci z poczatku nie jest taki oczywisty. A nawet jak juz sie go upatrzy to bez wprawnego wyczekania momentu otwarcia miedzy atakami mozna dojsc do przekonania, ze to glupi i niemozliwy pomysl. Zanim mi sie udalo dostac na konar zaliczylem faze zwatpienia.

Odnośnik do komentarza

Jego trudność nie polega na rozkminie co i jak z nim zrobic ale na losowosci w "walce" z nim. Ludzie robiący speedruny ( a wiec majacy gre w małym palcu) tylko jego sie boją bo nigdy nie wiadomo co zrobi w momencie gdy zdecydowalismy sie na zeskok. Ogolnie ten boss to banał (jak i wszystkie inne dla doświadczonego gracza) a troche żartem mówi sie że jest najtrudniejszy bo na pewnym etapie tylko on potrafi zabić.

Odnośnik do komentarza

Do tomb of giants musisz mieć albo spella albo maskę albo latarnię. O dziwo, latarnię zdobywa się po jakiś 5 minutach podróży w ToG. :D

Sen's Fortress jest ogólnie łatwe, jedyne trudne momenty to z wahadłami pod koniec, ja tam zdejmowałem całą zbroję i dopiero przebiegałem, wtedy było ok. Kamienie to pikuś. :P

Odnośnik do komentarza

Mam latarnie, ale walczy sie z nia slabo, blok praktycznie zaden. Jeszcze dwoch rycerzy na mnie wyskoczylo i jakies totemy z rekami. Odpoczne i wroce, na w(pipi)ie nie ma co grac. Dobieglem tez gdzies na dol do przejscia  z czerwona mgla, obstawiam ze jakiegos bossa musze ubic zeby przejsc.

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

Pomarańczową mgłą. Musisz zdobyć Lordvessel, wtedy odblokuje się przejście, ale to dopiero PO przejściu Sens Fortress i Anor Londo, a tam na Ciebie czeka IMO najtrudniejsza i dająca najwięcej satysfakcji po zwycięstwie walka. :D

Odnośnik do komentarza

Maska wypada w lokacji po Queelag z tego co kojarzę, w takim tunelu gdzie są robaczki. Z nich jest szansa, że dropnie maska. I to całkiem spora.

A kamienie bardzo łatwo, jak dochodzisz do dźwigni to najpierw na wprost prowadzisz(wtedy rozwali jaszczurkę i zrobi dziurę do itema), zmieniasz na lewą i gitara. 

Odnośnik do komentarza

koniec, 135h. dobra giera, jak castlevania w 3d. co do poziomu trudnosci w tej grze to wydaje mi sie, ze najbardziej podbija go brak mapy i brak wyraznych instrukcji gdzie nalezy sie udac. skutkuje to tym, ze mozna na poczatku dac sie masakrowac w sekcjach przeznaczonych na pozniejsza faze gry. dla mnie skonczylo sie to tak, ze mocno przypakowalem postac i jak juz wiedzialem gdzie isc poszlo z gorki. ostatniego bossa rozwalilem jak rasowy czolg, dwureczny miecz w rece, mocny czar obronny i koles nie mial szans, chociaz przez moja nieuwage poszedl dopiero za piatym razem.

 

edit: ocena 5/5

Edytowane przez Vigor
Odnośnik do komentarza

Dark Souls stanie się trudniejsze? Bo słyszałem, że jest miazga i w ogóle, ale pierwsza godzina i właściwie już do kowala dobiegłem, nie wiem czy to szybko czy nie. Na razie to po prostu niebanalna gra, gdzie można spaść, gdzie otoczenie przez trzech = śmierć i gdzie bossowie (na razie ich dwóch aż było) stanowią wyzwanie. Da się spotkać coprawda większych koksów, ale oni sprawiają trudność ze względu na różnicę ekwipunków. Nie kpię czy coś, po prostu się dziwię, bo aż tak okrutnie nie było na sam początek, może akurat tak zaprojektowano to, bym nie chciał połamać płyty po 30 minutach gry ;].

 

No i podoba mi się eksploracja, już na samym początku są jakieś miejscówy, gdzie wcale nie tak oczywiste, ale można tam wejść (np. chyba pierwszy kupiec, do którego się idzie po schodach zakrytych skrzynkami).

 

Lubię też fakt, że gra jest tak perfidna na każdym kroku. Wchodzimy w zaułek spodziewając się, że cośtam będzie, a tam tylko przeciwnik stoi. Rozbijamy wszystkie skrzynie, a tam tylko przeciwnik. A gdy już wreszcie coś znajdziemy, to są to śmieci (dosłownie) i po podniesieniu ich wychodzi na nas 5 przeciwników :D.

Also: dużo pakowania jest? Jaka w ogóle jest strategia progresu w tej grze? Giąć przed siebie tak długo jak się da, czy co lokację przebiec się dwa-trzy razy i pozbierać trochę dusz?

Odnośnik do komentarza

Gra jest fantastyczna pod tym wzgledem, ze nie trzyma za raczke. Mozesz pakowac, mozesz raszowac przez gre, ale nigdy nie jest to wymagane. Graj tak jak chcesz i tak jak najbardziej Ci sie podoba. Reszta zalezy od twojego skilla.

 

Ja mam 95h na liczniku i ostal sie tylko Manus i Gwyn. Jestem pewien, ze bede robil NG+ albo nowa postac.

Odnośnik do komentarza

@raven

Bo gra nie jest trudna, tylko po prostu nie prowadzi Cie za rączkę i do wszystkiego musisz dojść sam przez co stanowi pewne wyzwanie, ale wbrew pozorom nie jest trudna. Wystarczy jej poświęcić czas. 

Aczkolwiek jestem ciekaw Twoich wrażeń gdy dojdziesz do braci, Sen's Fortress albo Capry. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...