Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Da się, gdzieś na jakimś forum też typ miał taką sytuację i ktoś mu doradził jedno wyjście. 

Trochę trzeba kombinować, ale da się, tylko trzeba skakać z odpowiednich miejsc na skałki itp. Z tego co pamiętam. 

Dlatego ja nigdy nie wybieram się do katakumb zanim nie dostanę lordvessel. :)

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Jak to jest z pomaganiem innym graczom w walce z Area Boss'ami (zależy mi na dołączeniu do Sunlight Covenant, do którego potrzebne jest faith 50 lub sukcesywne pomaganie innym graczom) ? Przed areną walki mam użyć white chalk i czekać?

 

25 faith potrzebne, z czego za każdego bossa którego pomożesz ubić ten poziom zmniejsza się o 5 punktów.

 

Ja nową postacią wstąpiłem i pomagam nubkom w blightown (a czekając na wezwanie czytam książkę...).

 

YB3Es.jpg

Odnośnik do komentarza

ornstein i smough padli przy pierwszym kontakcie. miałem te przewage nad nimi, że wiedziałem już, żeby atakować ornsteina pierwszego. no i 57 lvl , zweihander +10, stone armor set oprócz rękawic (tutaj elite knight +6). stone armor ładnie podbił light def. normal roll z havels ring. grubas mnie zaskoczył elektrycznym slamem i zostawił z chyba jednym hp (ufff). slończyły mi się flaski i zużyłem 4 humanity do leczenia. bedzie jatka z nimi na ng+ co nie ?

 

ale stała się też rzecz straszna. poubiciu ornsteina nie zauważyłem, że wypuścił leo ring w ferworze walki i strachu o życie, czym dowiedziałem się po fakcie, będąc w innej lokacji. wróciłem i ringa nima :(

da się zostawiać itemy innym graczom przez dropa ? ma ktoś na zbyciu leo ringa  :whistling: ? smuteczek, bo chciałem się pobawić włóczniami jako szybszą alternatywą dla zweihandera. moge pofarmić materiały w zamian 

 

 

podoba mi się fabuła. chyba nie jest za często wymieniana wśród zalet. scenariusz jest skąpy (taka konwencja), ale klimat, design, fajne gadki npc-ów , poznawanie info na temat świata w opisach przedmiotów .....

 

SPOILER - czy lord gwyn poświęcił się stając się "paliwem" dla pierwszego bonfire ? dowiem się więcej później ?

Odnośnik do komentarza

Gwyn rozniecil ogien dla przygasajacego pierwszego ognicha. Pozniej nie ma tego raczej, wszystko wyjasniane przez skape rozmowy NPCów i opisy przedmiotów.

 

A "zgubione" przedmioty można chyba znaleźć w Firelinku w skrzyni za Framptem. Chociaz nie wiem czy akurat ten pierscionek sie zalicza do 'waznych' przedmiotow.

 

Co do walki - o wiele bardziej mi sie podoba walka z Super Ornsteinem. Super Smough jest nudny w cholere.

Odnośnik do komentarza

Każdy przedmiot który możesz upuścić na ziemię możesz też przekazać innemu graczowi ;) Ale Leo Ring nie jest tak użyteczny jak można by się tego spodziewać po opisie.

Samego pierścionka nie zgubiłeś, bo zabiłeś najpierw Ornsteina, a dropi on ring gdy zabijesz go jako drugiego.

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

aaaaaaaaaaaa no to smuteczek mniejszy. czyli w gruncie rzeczy, zabicie smough pierwszego daje profit, no bo on jako drugi nic nie zostawił 

 

a jak jest w końcu z tym counter ? nalicza go tylko dla mroni mających w opisie thrust, czy po prostu dla ataków z animacją przeszywania ? zweihander jest oznaczony jako regular, ale r1 po rollu to pchnięcie. czyli counter ?

a jak broń ma oznaczenie np. regular/thrust, to counter jest tylko przy interupt ataków przeszywających ?

 

wogóle co znaczy regular ? ataki zweihantera też przecież tną, a nie jest slash. 

 

jak duży wpływ na obrone mają poszczególne wartości strike/slash/thrust w pancerzu

 

istnieje jakiś defense cap ? czy im większy defens to będzie zawsze stopniowa redukcja obrażeń. samo to, czy będę w ng+ na 1hit czy na 2hit w danej sytuacji, ma spore znaczenie 

 

 

(pipi)a jak by to była kolejna gra z cyklu idź bij i się nie przejmuj, to bym pewnie miał na wiele rzeczy wyebane

 

aha wsadziłem lordvesel do altara. tego typa w new londo musze ubić, żeby uzyskać dostęp do very large amber ?

 

komu sie chce odpowiadać na te wszystkie pytania ? 

czy nie przesadzam ?

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Jak na xboxie załatwiłem braci za pierwszym razem tak na kompie mimo takiego samego zestawu dostałem lanie .Fajnie że dużo ludzi gra i z chęcią pomagają .Największym problemem było to że właśnie Ornsteina chciałem zabić drugiego by dostać kozacką zbroję(nie dość że świetnie wygląda to statystyki też dobre).Świetne w tej grze jest to że można ominąć kilka bossów(światów) przez co gra nawet przy 2 przejściu potrafi zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza

Zbroja Ornsteina bylaby swietna tylko szkoda, ze nie da jej sie upgrade'ować. Peszek niesamowity. Wyszlo na to, ze latalem w zbroi Solary a później Ciaran.

 

@Kazub

 

NG+ to juz raczej rollowanie bo biją za mocno. Defence cap? Po 120 poziomie nie przyrastaja juz Ci statystyki, tyle powiem. (I mam nadzieje, ze nie pakujesz w Resistance bo to zbedne).

 

Very Large Ember znajdujesz w New Londo, ale nie musisz do niego zabijac bossa.

Odnośnik do komentarza
a jak jest w końcu z tym counter ? nalicza go tylko dla mroni mających w opisie thrust, czy po prostu dla ataków z animacją przeszywania ? zweihander jest oznaczony jako regular, ale r1 po rollu to pchnięcie. czyli counter ?

a jak broń ma oznaczenie np. regular/thrust, to counter jest tylko przy interupt ataków przeszywających ?

Praktycznie każdy thrusting attack może z Leo ringiem dostać counter bonus; są to konkretne ataki w moveliście (mające animację pchnięcia, przebijania, wiadomo o co chodzi), a nie cała broń.

 

wogóle co znaczy regular ? ataki zweihantera też przecież tną, a nie jest slash. 

Pytaj się From :D

 

jak duży wpływ na obrone mają poszczególne wartości strike/slash/thrust w pancerzu

Marginalne, naprawdę; generalnie w tej grze dokładny rodzaj pancerza wciąż nie ma aż tak dużego znaczenia, byleby był jak najwyżej zupgrejdowany, pozwalał na zachowanie wybranego przez siebie Eq load i miał jak najwyższą wartość Poise.

 

istnieje jakiś defense cap ? czy im większy defens to będzie zawsze stopniowa redukcja obrażeń. samo to, czy będę w ng+ na 1hit czy na 2hit w danej sytuacji, ma spore znaczenie

W NG+ będziesz już miał na tyle skilla, że szeregowi przeciwnicy i tak nie będą ciebie trafiać, a bossowie są zaprogramowani tak, by nie móc cię one shottnąć (większość ataków zjada procentową wartość całego HP gracza).

Sam defense cap, tak jak napisał django, zaczyna się po 120lvlu (Phys def. przyrasta mniej niż 1pkt/level), pamiętaj, że możesz obronę podbijać jeszcze ilością banked humanity aż do 99.

 

komu sie chce odpowiadać na te wszystkie pytania ? 

czy nie przesadzam ?

Wg internetu mamy autyzm, więc nie robi to nam różnicy.

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

Po spotkaniu się z nią w Firelink (czyli po zabiciu Capry) idziesz do Catacombs, ubijasz Pinwheela, ratujesz ją z opresji po tym jak Patches wpakowuje cię w "pułapkę" (zabijając jej eskortę). W nagrodę da ci miracla, a sama przeniesie się do kościoła w Undead Parish (tego z pierwszym dzwonem) - po jej uratowaniu musisz pamiętać, żeby od razu odać się do Parish, nie zabijając żadnego innego bossa, bo inaczej "zajmie się" nią Petrus.

Odnośnik do komentarza

jaka jest najlepsza ciężka broń/bronie ze skalowaniem jednocześnie ze str i dex ?

 

ktoś może potwierdzić, że na chwilę obecną, upgraedowanie pyro flames nie powoduje zwiększonego hp drain z power within ?

 

jest jakiś argument, który przemawiałby za tym, żeby NIE dawać melee tankowi na 85 lvl ring of favor ? mam coventus silver ring i symbol of avarice, więc do farmy wystarczy jeden slot na ring

 

raczej mało prawdopodobne, ale czy może dwa ringi of favor się stackują ?

 

wszystko z pryjorytetem na pve

Odnośnik do komentarza

jaka jest najlepsza ciężka broń/bronie ze skalowaniem jednocześnie ze str i dex ?

Ciężko powiedzieć, bo wszystko zależy od preferencji - Greataxem zgodnie z twoimi wytycznymi uzyskasz najwyższy AR, ale moveset i zasięg są beznadziejne. Drugi z kolei może wydawać się Zweihander, ale nie ma na pewno najlepszego DPS + zjada sporo staminy. Speedrunnerzy używają praktycznie wyłącznie Black Knight Halberda, bo ma chyba najlepszy DPS osiągalny już na najwcześniejszych etapach gry, nie trzeba nic farmić, by móc halabardkę zupgrejdować na full itd.

 

Na chwilę obecną (czyli po prostu z ostatnim patchem/wersją Prepare to die) poziom upgrejdu nie wpływa na hp drain.

 

Generalnie RoFaP to "najlepszy" pierścionek w grze do szeregu buildów. Dwa RoFaPy się nie stackują.

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

 

jaka jest najlepsza ciężka broń/bronie ze skalowaniem jednocześnie ze str i dex ?

Ciężko powiedzieć, bo wszystko zależy od preferencji - Greataxem zgodnie z twoimi wytycznymi uzyskasz najwyższy AR, ale moveset i zasięg są beznadziejne. Drugi z kolei może wydawać się Zweihander, ale nie ma na pewno najlepszego DPS + zjada sporo staminy. Speedrunnerzy używają praktycznie wyłącznie Black Knight Halberda, bo ma chyba najlepszy DPS osiągalny już na najwcześniejszych etapach gry, nie trzeba nic farmić, by móc halabardkę zupgrejdować na full itd.

Tylko, że halabarda musi najpierw... WYPASĆ :D !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...