Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

12 lvl zacząłem jako bandit i w domyśle było używać broni str. no i battle axe sprawdza się dobrze, ale light attack nie ma żadnych kontynuacji, tylko pojedyńczy zamach ze sporym opóźnieniem i jest średnio zabawny. po zabiciu merchanta dostałem katane i moge łączyć light attack w kombinacje i szybciej machać, co jest fajne, ale broń odbija mi się od ścian, co nie jest fajne (topór sie nie odbija) i atakuje wertykalnie przez co pewnie nie nadaje się do kontroli tłumu (topór bardziej). 

no i mam teraz 16 str i 10 dex i myślę żeby przestać ładować str i ruszyć z dex żeby bawić sie kataną, tyle że głupio wygląda katana w jednym ręku a bez bloku pewnie zgine marnie (na razie wszystko blokuje, bandit poza toporkiem ma niezłą tarcze na starcie). 

 

i teraz nie wiem. czy będą jakieś ciekawsze bronie skalujące ze str, czy te z dex są bardziej cool ? no i dex przydałby sie do łuku żeby zaczepiać jełopów z dystansu. jest jeszcze czas, żeby przejść ze str na dex, ale nie moge się zdecydować i nie gram dalej. help. 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Mimo że skończyłem grę na xboxie wczoraj kupiłem wersję PC(Steam).I różnica jeśli chodzi o ilość graczy jest kolosalna.Na xboxie miałem problemy ze znalezieniem graczy a wczoraj o godzinie 23 masa ludzi przed bossami do pomocy.Po modach gra nie dość że wygląda to i działa świetnie(jeszcze nie byłem w blightown) teraz odblokowałem sobie las i robię rundki by dobić do 50 str i gra znów przejdzie się sama .

Odnośnik do komentarza

i teraz nie wiem. czy będą jakieś ciekawsze bronie skalujące ze str, czy te z dex są bardziej cool ? no i dex przydałby sie do łuku żeby zaczepiać jełopów z dystansu. jest jeszcze czas, żeby przejść ze str na dex, ale nie moge się zdecydować i nie gram dalej. help. 

Bronie z DEX imo ładniej się scalują ze statystykami, potem jeszcze np wpakujesz "trochę" expa w faith i nałożysz sobie jakies "cudowne" enchanty ;) . Ale teraz to kwestia indywidualnych preferencji bardziej. A o łuku zapomnisz po pół godzinie grania :D

Odnośnik do komentarza

@Kazub: zależy co rozumiesz pod pojęciem "ciekawe" :D Jeśli chodzi o moveset to tak - znajdziesz fajniejsze STR bronie, choć ja bardziej polecam iść w Quality build (siłę i zdęczność rozwijać jednocześnie, z naciskiem na tę drugą), bo dzięki temu będziesz miał dostęp do szerszej gamy oręża (great- i ultragreatswordy, dex weapons); STR rozwijaj póki co na tyle, by móc dwuręcznie używać ulubionej broni - z czasem nauczysz się, że w tej grze rolowanie daje lepszy efekt niż blokowanie, no i cięższe bronie także jako tako radzą sobie potem z blokowaniem ataków gdy używasz ich w obu rękach (zawsze możesz też swapować item w ręce). Rule of thumb w tym przypadku jest takie, że siłę pakujesz do 27pktów, co pozwala na używanie większości broni w grze i uzyskanie najbardziej optymalnego scalingu w Quality buildzie, a zręczność do 40.

Pure STR buildy nadają się chyba tylko do cosplayowania z dwoma Smough's hammerami w łapach :P

Odnośnik do komentarza

no więc tak. podbiłem dex na tyle, żeby pobawić się kataną. fajnie fajnie, ale po chwili przypomniałem sobie, że mam zweihandera, którego złapałem uciekając przed szkieletami na cmentarzu. podbiłem str, żeby móc złapać to ustrojstwo 2 hand, no i była to miłość od pierwszego wejrzenia. dobiłem str do 24 na one hand. potem znalazłem elite knight armor set i stało się jasne, że pokusa bycia czołgiem zbijającym jednym strzałem większość mobów, przy pomocy dwumetrowej klingi jest nie do odparcia. szczęścia dopełnił ring dodający 40 do equip load. mam wrażenie, że bez tego miecza początki w ds byłyby dużo cięższe. teraz jestem w blightown (prze,(pipi)ana miejscówka), mam zweia na +10 i nie wiem, czy iść dalej w skalowany normal, czy w lighting. str i dex dalej nie ruszam, ładuje za to vit i endurance. no i to przemawia za lighting, że mogę mieć więcej życia, staminy i equip load. ogólnie celuje w platyne, więc i tak ulepsze inne bronie i nabije str i dex, kiedy vit i end będą już nieopłacalne.

 

 

czy jest w grze jakaś ukryta matematyka, która liczy obrażenia poise mojej broni i poise osłony przeciwnika ? wcześniej stagerowały mnie szczury w depths, mimo wolf ringa i 82 poise, co wydało mi się trochę dziwne.

 

a z tą zasadą 27 str i 40 dex to chodzi o to że więcej str nie skaluje się już dobrze w 2 hand ? coś tak chyba czytałem. no bo taki zwei ma c w str i d w dex i teoretycznie powinien mieć więcej str.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

mam zweia na +10 i nie wiem, czy iść dalej w skalowany normal, czy w lighting. str i dex dalej nie ruszam, ładuje za to vit i endurance. no i to przemawia za lighting, że mogę mieć więcej życia, staminy i equip load. ogólnie celuje w platyne, więc i tak ulepsze inne bronie i nabije str i dex, kiedy vit i end będą już nieopłacalne.

Jeśli masz zamiar grać tylko PvE i iść po Platynę, spokojnie ciśnij w Normal +15 - dzięki temu, że nie ograniczasz się żadnym lvl capem wyciągniesz z tej ścieżki najwięcej raw dmg, które ma o wiele większe znaczenie i daje lepsze efekty niż Split dmg na normal i lightning (a na tym polegają bronie Elementarne), dodatkowo zawsze będziesz mógł rzucić buffka. Elementar ścieżki opłacały się w vanilli, gdzie były znacznie, znacznie silniejsze. Ew. warto iść w Chaos upgrade, bo on też ostatecznie da Ci najwięcej split dmgu; broń na maksa dopakujesz dużo później w grze, osiągnąć Lightning +5 można szybciej, ale efekty będą trochę słabsze.

 

czy jest w grze jakaś ukryta matematyka, która liczy obrażenia poise mojej broni i poise osłony przeciwnika ? wcześniej stagerowały mnie szczury w depths, mimo wolf ringa i 82 poise, co wydało mi się trochę dziwne.

Generalnie wszystko jest dokładnie policzone (ile poisu zjadają poszczególne ataki twojej broni itd.) ALE nikt nigdy nie zagłębiał się w kwestię Poise vs Enemy. Tak czy siak w przypadku szczurów wszystko się zgadza, bo zadały ci zapewne wiele małych hitów w krótkim okresie - dlatego na nie jak i psy czy inne male gówna dobrze mieć pod ręką coś szybszego - katanka czy zapasowy Longswordzik.

 

a z tą zasadą 27 str i 40 dex to chodzi o to że więcej str nie skaluje się już dobrze w 2 hand ? coś tak chyba czytałem. no bo taki zwei ma c w str i d w dex i teoretycznie powinien mieć więcej str.

Dokładnie - wyżej dostajesz już zaledwie kilka pkt. obrażeń na poziom - a one same będą kosztować coraz więcej. 27/40 jest więc optymalnym Quality buildem do PvP, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podbijać to dalej - totalnie marginalnie robi się przy 50pktach w statystyce. Musisz też pamiętać, że ulepszając broń poprawiasz także jej Scaling grade (choć akurat nie w przypadku Zwiehandera - w sumie jeśli chcesz z niego korzystać przez całą grę, to możesz darować sobie pakowanie w Dex :D ).

 

Polecam stronkę: http://mugenmonkey.com/darksouls/

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

raczej skupiam sie na pve. tylko pytanie, czy większy dmg ze ścieżki normal w dalszej przyszłości opłaci mi się przy ng+, no bo zapłace za to paskiem życia i staminy. wiadomo, że moge godzinami grindować, ale nie o to mi chodzi. moge np. nie uciąć ogona któregoś z bossów przy pierwszym playthrou (trofeum za bronie rare)  i męczyć się bardziej z tym w ng+ . o to mi właśnie chodzi czy lepiej wyjde na normal czy lighting (zgaduje że bez ładowania str dex lighting będzie silniejszy, a więcej hp potrafi uratować w wielu sytuacjach)

 

szczury mnie stagerowały jednym strzałem (te ciut większe) 

poise broni się zwiększa z upgradem ? grubasów z maczugą nie mogę stagerować jednym naskokiem z r2, jak ulepsze bardziej broń to będę mógł ? 

Odnośnik do komentarza

2 duże szczury + Channeler? :D

 

Nie, Poise "damage" jest preset dla broni, ale jest różne (większe) używając jej dwurącz oraz używając R2 ataków w porównaniu do R1.

 

Jeśli myślisz o ciągnięciu tej broni do NG+ i dalej, to tym bardziej opłaca się inwestować tylko w ścieżkę Normal (ewentualnie Crystal, bo Crystal +4, czyli nie potrzebujący Titanite Slaba kręci większy damage niż Normal +15, ale jak wiadomo nie da się tych broni naprawiać).

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

Pomocy poszedłem do nito i okazało się że nie mogę przejść pomarańczowej mgły, co najgorsze nie wiem jak wrócić, bo zrobiłem spory skrót do kowala i nie otwarłem wszystkich ścieżek (oczywiście nie mogę przemieszczać się pomiędzy ogniskami).

 

jestem w d**ie.

Edytowane przez wirusek
Odnośnik do komentarza

Zapewne nie byłeś w Anor Londo, tam po pokonaniu braci dostajesz lordvessel dzięki, któremu właśnie można się teleportować do ogniska. O ile się nie mylę powrót powinien być raczej łatwy o ile masz latarnię(ale skoro doszedłeś do mgły to zapewne masz coś do oświetlania drogi). Wystarczy wrócić drogą, którą się przyszło ew. jak nie odnalazłeś ognisk w Tomb of Giants to się zabij i wrócisz do ogniska wcześniej. :P

Nie wiem serio co innego Ci poradzić w takiej sytuacji, ja bym próbował wracać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...