Skocz do zawartości

Civilization V


Siarex

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Łe, to trochę lipa. Lubię, jak edycje GOTY nie są pełnymi wydaniami gry :-/.

 

Bez dodatku gra jest warta zachodu? Czytałem trochę krytycznych opinii, że V jest regresem w stosunku do czwórki, ale zachwyconych też nie brakuje.

Odnośnik do komentarza

Kwestia gustu, sa zawzieci fani Civ IV i sa Ci ktorym sie podoba Civ 5. Nie dowiesz sie poki sam nie zagrasz bo w tej kwestii nikt za Ciebie edycji nie podejmie. Ja mam Civ 5 + Gods and kings i nie zaluje, bawie sie swietnie bo poprostu civ IV mi sie ostro przejadlo przez te wszystkie lata. No i nie umiem juz patrzec na jednostki stojace na jednym polu w stacku jako kulka :P

Odnośnik do komentarza

Mi sie hexy bardzo podobaja, tak samo brak stackingu jednostek wiec jak widac racja jak dupa. Gods and Kings nie mam, ale podejrzewam ze przydatny bo inaczej gra jest odarta z religii i szpiegostwa. Plus podobal mi sie interfejs, wybieranie "perków" rodzaju wladzy bardzo fajnie wypada w V.

 

Ale wrocilem do IV. Nie wiem czemu w sumie.

Odnośnik do komentarza

I do dzisiaj AI jest mocno powalone i aż do przesady agresywne. Nic się w tej kwestii nie zmieniło przez 2 lata.

Bzdura. Dodatek Gods and Kings to poprawił. Nie ma już tak, że jeden gracz sterowany przez AI podbija resztę świat i nie da się z nim nawiązać walki. Teraz każdy z graczy potrafi się bronić i utrzymuje się prawie do samego końca.

 

Nie wiem po co wprowadzili takie zmiany jak hexy, brak przebywania kilku jednostek na jednym polu, nie ma suwaka regulującego wydatki na naukę / kulturę. Może ja się w tym nie mogę odnaleźć, w każdym razie wolę czwórkę.

To są praktycznie same plusy. To, że na jednym polu mogło znajdować się 50 jednstek to była głupota. Teraz rozstawienie jednostek na planszy ma strategiczne znaczenie i jeśli się je odpowiednio ustawi można wygrać bitwy z silniejszymi lub nawet większymi armiami. To samo tyczy się heksagonalnych pól. Dzięki nim łatwiej jest kontrolować obszary na mapie.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że przez prawie 2 lata (?) ta gra nie miała sensu. Aktualnie Civilization V bardzo mocno przypomina poprzednią część i nie ma praktycznie nic wspólnego z tym co było na początku. Dodatek Gods and Kings zmienił już praktycznie wszystko to co powinno zostać zmienione. Poprzestawiono i dodano nowe technologie. Stworzono nowe jednostki. Totalnie przemodelowano walkę na wodzie. Dodano religie.

 

Dla mnie jest to totalny absurd a Civilization, jako całą serię, traktuję jako ciekawostkę a nie grę strategiczną z prawdziwego zdarzenia. Ta gra zupełnie inaczej wyglądała w dniu swojej premiery w 2010 a jeszcze inaczej po aktualizacji z 2011 roku. Firaxis praktycznie co roku diametralnie zmienia zasady rządzące tą produkcją.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Oficjalnie zapowiedziano kolejny dodatek: http://www.pcgamer.com/2013/03/15/civilization-v-brave-new-world-announced-expands-culture-and-diplomacy/

 

Polska jako jedna z nowych cywilizacji.

 

Ponadto kilka nowych rozwiązań w mechanice gry oraz rzekoma poprawa zepsutego systemu dyplomacji i kultury.

 

 

Może w końcu będzie można się przesiąść z 4 na 5 część bez zgrzytania zębami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mod do Civ V pozwalający grać Kim Jong Un'em:

 

 

 

Civilization V: Now with 100% more Kim Jong-Un
comment_icon.gif10
authorpoint.gif44 minutes ago - 2:00 PM on 03.31.2013
250073-kimonahorse.jpg


 

Civilization V has no dearth of interesting mods, whether you want to play as Mass Effect races, explore a map of Hyrule, or even indulge your inner brony, the modders have you covered. But what if you want to conquer the world as North Korea's glorious dictator? Well, you can do that now, too. 

Spotted by PCGamesN, there's now a mod that lets players lead North Korea to glory or disaster, with Kim Jong-Un commanding the civilization from on top of a horse. It's not a half-baked addition, either, as North Korea comes with its own unique units, buildings, and a special ability: Nuclear Bully, which doubles the nation's uranium resources.

With North Korea cranking up the posturing to 11 recently, now is as good a time as any to test the country out in Civilization V. Did I mention Kim's riding a horse? It's worth mentioning twice. 

Civilization V mod installs Kim Jong-Un as leader... [PCGamesN]

 Nie powiem na czasie sprawa :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...