Skocz do zawartości

Civilization V


Siarex

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na wielkiej (prawie najwiekszej) na(pipi)iam, ale kontynenty i... NON STOP SIĘ LEJE. Kwestia tego, że akurat się zrespili grecy i polinezyjczycy (chyba, nie pamietam, jakies (pipi)a takie chu.j wie co) i ciągle mnie chcą lać, a gram co prawda gods & kings ale  z modem na polskę i leją mnie (pipi)y non stop, raz mi poznań odbili tylko, zaraz odzyskałem i nie mogą go minąć, bo reszta jest morzem i górami odgrodzona i nie mają jak podpłynąć tam nawet (działa w miastach nadbrzeżnych i w około).

Odnośnik do komentarza

Po kupnie dodatku ostro męczyłem grę 4 dni polską cywilizacją.

Dla odmiany postanowiłem nie podbijac świata i tym razem postawic na kulturę i naukę. Nowy system kultury (turystyka) rzeczywiście w połączeniu ze szlakami handlowymi sprawia, że zwycięstwo kulturowe w końcu jest w dosc emocjonujące i przyjemne. Planowałem w ogóle nie uzywac wojska i od początku pomagałem i handlowałem z Ghandim. Za bezpośrednich sąsiadów miałem też Hiszpanów, którzy co chwila mieli do mnie jakieś sapy i w końcu wypowiedzieli mi i Gandhiemu wojnę. Podbiłem im w rewanżu Sewille i Kordobę, po czym Izabella zaproponowała mi pokój. W 10 rund zregenerowałem sobie jednostki i ruszłem na Madryt. Po podbiciu Madrytu i reszty ich miast (nie robiłbym tego gdyby ta małpa pierwsza mnie nie zaatakowała :D ) Gandhi - mój największy sojusznik i typ któremu pomagałem od początku rozgrywki mnie potępił i zaczął grozic wojną xD.

 

Koniec końców dzięki nałożonym na imperium osmańskie embargom na surowce (w końcu sojusze z państwami-miastami się do czegoś przydają!) osłabiłem mocno ich pozycję na świecie i wygrałem zwycięstwem kulturowym. Trochę pomógł też fakt że Polska przy wkroczeniu do nowej epoki ma jeden darmowy ustrój społeczny - w ostatnich epokach pozwiliło mi to wyprzedzic reszte nacji i osiągnac ponad 100% popularności w obcych cywilizacjach 8)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cioram z wypiekami na ryju od jakiegoś czasu. Najpierw czasowe zwycięstwo Japończykami. Gównie podbój, exportu mangi nie przewidziałem w swojej taktyce ;f
Potem naszymi wygrałem wyścig yntelektualny.

A teraz próbuję żabojadami wygrać przez kulturę. I tu gra mnie trolluje od samego początku - miejsce startu. Najpierw na środku pustyni, teraz na ciasnym za(pipi)u z trzema państwami - miastami. Ale brnę w to dalej, za bardzo wciąga :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie trawię ich absolutnie, jak można być takim amatorem by grać w gry nie mając o nich pojęcia. Robią to notorycznie i jeszcze trzeba słuchać tego sepleniącego grubasa jak nie potrafi ogarnąć powtarzanego trzy razy polecenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli się ogląda kogoś, kto umie grać, ma coś ciekawego do powiedzenia i przede wszystkim nie irytuje swoją (nene)owatością, to Civka jest świetną grą do oglądania. Polecam obczaić filmiki np tks2103 lub TheMeInTeam - od nich uczyłem się grać w Civ4.

 

 

A ci youtubowi pseudocelebryci to dla mnie niezrozumiałe zjawisko i przyczyna, dla której omijam youtube'a szerokim łukiem. Co rusz wyskakują jakieś żenujące badziewia jak te powyżej, że nie wspomnę o tivoltach, pewdiepajach, mariomonikach czy innych gów.nach. Jak bardzo trzeba mieć smutne życie, żeby oglądać jak jakieś lamki "graja" w gry i starają się być nieudolnie zabawni?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...