Skocz do zawartości

Pieprzenie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał:

My jako teoretycznie bierni obserwatorzy hollywoodzkich strajków, ciekawe czy doczekamy się np. kolejnych sezonów nie tylko seriali aktorskich tych streamingowych, czy telewizyjnych, ale i seriali animowanych np. "Family Guy", "American Dad", czyli słynnych produkcji od Foxa, gdzie wszystko trwa z realizacją w etapach postprodukcji do ostatniej chwili, czyli na przysłowiowy ,,ostatni guzik"? Czy mimo ,,teoretycznego" ogłoszenia startu typowej jesiennej ramówki nowych odcinków, z nowego sezonu tych animacji, strajk wpłynie i również na tą dziedzinę przemysłu filmowo-serialowego? Ciekawe ile osób nie pójdzie do kina na te wielkie hity, które obecnie się emituje, z racji zastrajkowania, czyli bycia solidarnym ze strajkującymi w Hollywood? Hmmm? Jak sądzicie? :frog:

Ja to rozumiem tak, że jeśli nad serialem pracują scenarzyści lub aktorzy zrzeszeni w związkach strajkujących, to prace są zwyczajnie wstrzymane. Nowe seriale i tak będą się pojawiać, bo stacje na pewno mają trochę nakręconych seriali przed strajkami i tylko czekają z ich wypuszczeniem. Są też seriale kręcone poza USA, których strajki nie dotykają (np. House of Dragon 2).

 

Ile osób nie pójdzie do kina chcąc być solidarnymi ze strajkującymi? Może rodzina strajkujących i tyle. ;) Widzowie w rzyci mają te strajki. Zresztą nie widzę sensu rezygnowania z oglądania filmów bo w Hollywoodzie mają problemy.

 

Inna rzecz, że widzę w tych strajkach taki ruch wstrząsający branżą i nie wyobrażam sobie powrotu do starych trendów, a w szczególności superbohaterów w marvelowskiej-serialowej formule. W tym roku było już kilka wtop finansowych (co szczególnie odczuli Disney i DC), a szykuje się prawdopodobnie kilka kolejnych (też u Disneya i DC). To musi pociągnąć za sobą większe zmiany. 

Biorąc pod uwagę realia i to, że w Hollywoodzie trudno o oryginalne pomysły, widziałbym chętnie powrót do tego, co przez lata wychodziło im świetnie, czyli do ekranizacji książek. Jest z pewnością dużo ciekawych powieści, które nigdy nie doczekały się ekranizacji i świetnie sprawdziłyby się na ekranie. Ale producenci widząc duże sukcesy serialu TLOU i filmu Mario z pewnością skierują swoją uwagę w stronę gier - miejmy nadzjeję, że z lepszymi skutkami niż widywaliśmu do tej pory. 

 

W ogóle chyba szykują się czasy blockbusterów bazujących na znanych markach i chyba tylko filmy niezależne będą zapewniać cokolwiek nowego (co w sumie nie jest niczym szczególnie nowym):

 

 

 

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Niby człowiek kupuje już na Applu itp ale taka informacja to zawsze zła informacja

Byłoby dobrze, gdyby na takim Applu było dostępne dosłownie wszystko. Każdy film jaki kiedykolwiek powstał, może nawet każdy serial (również do kupienia). Żeby nie trzeba było się zastanawiać gdzie szukać danej rzeczy. Patrząc na to, co sie ostatnio dzieje (HBO sprzedaje swoje tytuły do Netflixa) taki scenariusz nie wydaje mi się aż tak nierealistyczny.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Wojtq napisał:

Byłoby dobrze, gdyby na takim Applu było dostępne dosłownie wszystko. Każdy film jaki kiedykolwiek powstał, może nawet każdy serial (również do kupienia). Żeby nie trzeba było się zastanawiać gdzie szukać danej rzeczy. Patrząc na to, co sie ostatnio dzieje (HBO sprzedaje swoje tytuły do Netflixa) taki scenariusz nie wydaje mi się aż tak nierealistyczny.

 

,,Na takim Applu" i ,,na takim PrimeVideo" już prawie jest dosłownie wszystko, ale jest to ciągle strefa VOD, czyli płacisz to wypożyczasz na 48h lub kupujesz. Ostatnio nawet wypożyczyłem "Zapowiedź" z 2009 roku z N. Cage'em w roli głównej na AppleTV+, za 5zł. Na PrimeVideo zdarzają się ,,zrywki" promocyjne, gdzie za 3zł można wypożyczyć jakieś filmy, i to nawet świetne tytuły, w jakości UHD, DolbyAtmos etc. Na tej platformie też korzystałem z wypożyczenia nie raz. 

 

 

Sytuację na rynku kinowym, który oby nie uległ zapaści, sądzę może zmienić pojawienie się hitów, ale z inną niż dotychczas konwencją i stylistyką - chodzi o pojawienie się czegoś absurdalnego, absolutnie nieoczekiwanego, np. filmu takiego jak "Barbie". Czy kino superheroe dalej będzie zarabiać za każdym razem po 1mld dol. amer.? Bardzo ciężko to określić. Sami widzimy, że jest jak jest. 

Odnośnik do komentarza

Taa jest prawie wszystko na Applu ale Johna Wicka i Wieloryba nadal nie ;) pewnie ze względów licencyjnych jakichś. Ale no czekam bo i tak z tych platform to Apple wydaje mi się najpewniejsza i jakoś ciężko mi inwestować kasę w np Rakutena (bo jednak wolę zakupić, aby pozostało w tej bibliotece na trochę lat).

 

Co do samych płyt to szkoda jakby inni poszli tym tropem, np Warner Bros czy coś. Chociaż ogólnie dane ze sprzedaży br i br4k w stosunku do dvd są fatalne, to jednak miałeś cały film na płycie, niekiedy z toną dodatków i mogłeś oglądać offline. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, drozdu7 napisał:

Taa jest prawie wszystko na Applu ale Johna Wicka i Wieloryba nadal nie ;) pewnie ze względów licencyjnych jakichś. Ale no czekam bo i tak z tych platform to Apple wydaje mi się najpewniejsza i jakoś ciężko mi inwestować kasę w np Rakutena (bo jednak wolę zakupić, aby pozostało w tej bibliotece na trochę lat).

 

Co do samych płyt to szkoda jakby inni poszli tym tropem, np Warner Bros czy coś. Chociaż ogólnie dane ze sprzedaży br i br4k w stosunku do dvd są fatalne, to jednak miałeś cały film na płycie, niekiedy z toną dodatków i mogłeś oglądać offline. 

Mamo, co to offline?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.08.2023 o 18:51, Dud.ek napisał:

Renfield z Cagem dobre czy balas? Puściłbym wieczorem ale szkoda czasu jeśli to kasztan. Jeszcze diabelska jazda, boje sie, że za dużo dobrego było z Cagem ostatnio i może być spadek jakosci jego występów.

 

"Renfield", w tym filmie Cage w roli hrabiego Drakuli - miód najwyższej miary. Przebojowy film w Każdym aspekcie! Miks powagi, grozy i absurdalnego wisielczego humoru - rozrywka bardzo dobrych lotów! Cage, idę się założyć o dżylion dżyliardów i cały majątek Sknerusa McKwacza, że w przygotowaniu się do roli korzystał z klasycznego warsztatu B. Lugosiego, który był pierwszym, i jednym z najbardziej kultowych, Draculą w dziejach kina i małego ekranu! Ode mnie "Renfield" otrzymał notę: 8/10.

 

A'propos wampirów, lykanów etc., podjarkę konkretną mam na ten serial: 

 

spacer.png

 

Castlevania: Nocturne - 28 wrzesień premiera! :obama:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
20 godzin temu, Słupek napisał:

Barbie zakotwiczyła

 

 

Się wie. "Barbie" to

Spoiler

nawet w miarę dobrej jakości można dostać, jak wiadomo gdzie szukać: niby 4k (nie jest to pełne UHD ze wsparciem dźwięku), FHD, z opcją multi etc.... więc na własny użytek można ściągnąć ten film i obejrzeć w domowym zaciszu - w moim przypadku - już drugi raz. A leci ten film, oj leci!, po 1.5 mld. barbiedolarów w GlobalBoxOffice.

W ogóle obraz Grety Gerwig jest fenomenem, przede wszystkim jeśli chodzi o długość w dniach czy miesiącach wyświetlania tego typu produkcji (gatunek, target widowni, podejmowana tematyka, promocja pewnego produktu), którą on jest, w kinach na całym świecie. Owszem "Barbie" weszło na streaming/VOD, ale z tego, co wiem kina bardzo, bardzo chętnie ciągle wpisują film na swoją ramówkę.

 

Jak to się mówi ,,kij z tym", gdy "Barbie" wjedzie z hukiem w Polsce na sprzedaż w opcji pudełkowej dysku 4K w wersji pl, to jeśli znajdzie się wydanie steelbookowe  4k filmu w całkowicie różowej oprawie, z jakimś fajnym wklęsłym wtłoczeniem tytułu filmu, to... Łej, biorę w ciemno. Coś tak ekstrawaganckiego w swojej filmowej kolekcji - niesamowite! 

 

Ciekawe: "Diuna 2" rzekomo miała mieć premierę ,,jeszcze w tym roku"... Ale ,,warnerek brosik", doszedł do wniosku (nie znam powodu decyzji - sam się temu dziwię), że nie... i tyle. Najgorsze z tego wszystkiego jest jedno: jeśli idziecie na jakiś film w technologii IMAX, w Cinema City w Polsce, i z uwagą oglądacie zwiastuny różnych produkcji, na pewno w imaxowskich trailerach znajdzie się ten dotyczący "Diuna 2"... i to mimo przełożenia premiery obrazu biednego Denisa Villeneuve (ależ mu współczuję, chłop jest niesamowitym artystą kina, ale pecha to ma astronomicznego) na 2024 rok. Także tego. :P 

 

Ciekawe no.2: "Monarch: Legacy of Monsters" może być jednym z najlepiej zrealizowanych pod względem wizualnym (i to płynnym, dopracowanym, z użyciem odpowiednich technologii) serialem sci-fi ostatnich lat. Tak ,,ostatnich lat", a nie tego lub poprzedniego roku. Wklejki ze zwiastuna do produkcji, robić nie będę. Widzieliście gawiedzi materiał zapewne nie raz, i nie ma o czym dyskutować - to tylko wycinek z dużego fragmentu, ale te kilkadziesiąt sekund robi kapitalne wrażenie! 

 

Ciekawe no.3 "Duchy w Wenecji", czyli detektywistyczno-psychologiczny film z elementami horroru, z cyklu Herculesa Poirot, w którym główną rolę gra bardzo dobry aktorsko Kenneth Branagh, będący również reżyserem widowiska... zostanie wyemitowany w polskich kinach CC w formacie IMAX. Wygląda na to (widziałem zwiastun w IMAXie tego filmu już trzykrotnie), że przy kręceniu "Duchów w Wenecji" wykorzystano kamery IMAX przy większej ilości scen niż to wydaje się na pierwszy rzut oka. Obraz poraża głębią, detalem, dobrym oddaniem światła i cienia, świetnym doznaniem dźwiękowym - nie jest to raczej typowy produkt DMRu. 

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.10.2023 o 18:34, Słupek napisał:

wysypało nowościami w beverly hills: zakonnica 2, bez litości 3 i sound of freedom

 

Na wszystkich trzech wymienionych tytułach byłem na premierze (i to zaraz, gdy pojawiły się one w repertuarze kin!) w kinach: generalnie chodzę do CC, Helios i Multikino, rzadko (ale się jednak zdarza) wybieram kina studyjne. Bardziej skusiłbym się na obejrzenie na własny użytek w proto-4K jakości, bo już takie wersje tego obrazu się pojawiły, "Blue Beetle" oraz "Egzorcysta Papieża", który oglądnął bym w domowym zaciszu po raz drugi (jeden z najlepszych horrorów o opętaniach/egzorcyzmach w ostatnich latach!). 

 

PrimeVideo - lepiej jest wydać 10 zł na tej platformie i kupić sobie na ,,wypożyczenie" Blade Runner z 1982 w wersji reżyserskiej, w jakości obrazu i dźwięku UHD i systemach Dolby etc., aby potem obejrzeć w pełnym UHD z płyty "Blade Runner 2049". Kto wie, może PrimeVideo zaszczyci nas jakąś promocją na kupno lub wypożyczenie filmów; wiele miechów temu była taka ,,promka", gdzie po 3 zł, 7 zł były filmowe hity na wypożyczenie, i to w najwyższym standardzie odtwarzania!:obama:

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mój ,,filmowy PIT" xD, na rok 2022: 47 seansów łącznie: IMAXy, kina studyjne, kina sieciowe; niektóre seanse powtarzane wielokrotnie, jednakże każdy seans liczy się jako jeden do takowego łącznego zestawienia. Kulturowo i popkulturowo

 

Mój ,,filmowy PIT" xD, na rok 2023: 43 seanse łącznie (wydarzenia kulturowe łącznie to 46: 43x kino, 1 x koncert, 1 x teatr, 1 x spotkanie z gwiazdą kina na zasadzie ,,wieczorku z polskim aktorem"): j.w. IMAXy, kina studyjne, kina sieciowe; niektóre seanse powtarzane wielokrotnie, jednakże każdy seans liczy się jako jeden do takowego łącznego zestawienia. Kulturowo i popkulturowo. Forma utrzymana. :Coolface: Bilety z każdego takiego wydarzenia - zarówno 2021, 2022, 2023 - mam w takim geekowskim albumie. Podpisane, opatrzone i elo! xD

 

31 grudnia jakiekolwiek seanse, teatry, koncerty - odpuszczam. Melo się szykuje, a to jest teraz ważniejsze. Za kilka dni zaczynam trip kinowy od nowa: całe te ,,kleksy" polskie i Aquamany (IMAX 3D) trzeba pozaliczać. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

heh, generalnie wiem o co chodzi. w przypadku takiego marvela czy DC ma to sens, gdzie przy kilkudziesięciu sequelach, prequelach, spinoffach i serialach możemy gadać o jakichś uniwersach ale taki expendables czy mission imposible to raptem kolejne, chronologiczne sequele, bez spin offów i rozgałęzień. no i generalnie nie ma ich aż tyle.     

Odnośnik do komentarza

"Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba To the Hashira Training"; IMAX 2D pl sub. CC Zakopianka. Bilet kupiony, no bo wiadomix... to Demon Slayer, to pięknie technicznie poprowadzona animacja, dla której stylu i niebywałej energii w ekspresji form rysunku i emocji bohaterów warto iść na ten IMAXowy format! Taaa, to będzie mój pierwszy film anime w IMAX jaki kiedykolwiek zobaczę! Hell yeah! No bo chyba to jest lepsze niż ten najnowszy Marvel od Sony z Madame Web?! XD Chyba... 

 

Screenshot_2024-02-17-11-10-45-099.thumb.png.3f3f027140ddfb7777844e9fd6569a65.png

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ogólny temat na forum, czyli ,,Pieprzenie", dał mi sposobność aby wrzucić tego linka w tym poście. "Samurai Jack", ależ to jest pocieszny kreskówkowy turbo diesel w serialach animowanych w całej dotychczasowej historii kultury masowej. Kurłaaaaaa! Bo 90% odcinków serii o przeżyciach i losach idącego własną ścieżką Jacka jest świetna - ukazuje się w ten sposób kunszt techniki animacji tego serialu w połączeniu z bardzo swobodną i intrygującą fabułą, która jest tu dość charakterystyczna. Ale, ale... bywają i takie mindfucki i mózgotrzepy wśród odcinków, tym bardziej ich momentów, jak ten epizod: s03e07. A oto i jego... fragment. Czysta obsesja i kuriozum! Ale miałem śmieszki, taką klasyczną kumplowską bekę, jak na jakimś melanżu. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...