Skocz do zawartości

Pieprzenie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dopiero teraz. przy oglądaniu trylogii Władcy Pierścieni w 1080p, widzi się, jak bardzo efekty komputerowe się postarzały. Ten Gollum wygląda okropnie XD Śmiesznie też wyglądali powklejani orkowie na Czarnej Bramie w Dwóch Wieżach xd No ale nadal są kurde ciareczki, jeszcze jak ta przepiękna muzyka zacznie grać, o mój Borze Tucholski.

Odnośnik do komentarza

Nawet bym powiedział, że 11/10 ponieważ spodobała się mojej dziewczynie, a jak ona słyszy elfy i smoki to od razu wyrzuca do kibla, a tutaj Gandalf to jedna z jej ulubionych postaci, a później Aragorn. Dla mnie trylogia to dalej świetne filmy i oglądajać w FHD, ale z daleka i na małej przekątnej nie zauważyłem minusów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

widziałem niedawno LOTR. Efekty w walkach moze i przestarzale, najbardziej mi sie podobaly te ujecie na rozlegle, puste polacie terenu. Oraz wątek cierpienia i przyjazni pomiedzy hobbitami, najwyrazniej zaakcentowany w ostatniej czesci. Z dlugich trylogii polecam tez Human Condition Kobayashiego

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Kurfa byłem wczoraj po raz pierwszy od początku pandemii w multikinie - trafiło na bonda.

Czy tam technologia w ogóle nie idzie do przodu? Super, że mamy wielki ekran, ale jakość obrazu to jakiś żart XD Przecież ciemne sceny to rozmazana paćka.

Nagłośnienie tak samo, strasznie ciepła barwa dźwięku, dość cicho i słabe efekty sourround. 

Czy tylko ja mam takie wrażenia?

Czy mi się w dupie poprzewracało od oglądania w kapciuszkach na oledzie filmów w 4k w tandemie ze średnim soundbarem z tylnymi satelitami (głośniej i lepsze efekty niż w kinie xD)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zauważyliście w ostatnich latach (szczególnie w okresie oskarowym) nasilenie filmów które są w kolorze czarno białym? Robi się to powoli nudne. W tym roku Belfast i C'mon C'mon z J. Phoenixem.

Jak gdyby czarno biale kino miało nam zapalać lampke "o! To ambitne artystyczne kino". 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Takie filmy nie zalewają nas masowo, więc nie ma nic przeciwko. Dla mnie to jest sposób do oddania emocji i osobistego wyrazu. Jakoś inaczej odbieram takie filmy, podobnie jak zdjęcia. Weźmy zresztą takie Lighthouse - przecież to wygląda fantastycznie w czerni i bieli. 
 

No i trzeba pamiętać, że jest to łatwy sposób na kontrolowanie barw na ekranie. 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Czoperrr napisał:

W końcu sprawiłem sobie lepsze nagłośnienie i chcę zobaczyć Dune. Czy nieznajomość książki i uniwersum wypłynie negatywnie na odbiór filmu? Można bez tego obejrzeć?

Można sspokojnie. Inna sprawa że po filmie pewnie zacznie Cie mocno ciągnąć do książki bo świat jest interesujący. Film się kończy w połowie pierwszej książki więc się nie zdziw. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...