Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.12.2018 o 15:34, _Be_ napisał:

pokrętła dawał sporo mocy już, tutaj trzeba wejść na poziom 60-65 żeby było tak w miarę akceptowalnie przez mnie, 

Jeżeli tego jeszcze nie zmieniłeś zobacz w ustawieniach inteli volume, to jest podbicie głośności źródła. Jeżeli już to zrobiłeś to może być kwestia tego że ampli który kupiłeś jest po prostu mniej wydajny prądowo. Zobacz w specyfikacji ile bierze prądu i ile ma na kanał obecnie wszystkie "marketowe" firmy mają tendencję do koloryzowania z wydajnością na kanał. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, second napisał:

Pany ile minimum trzeba wydać na przyzwoity gramofon? Domyślam się, że wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy w Marantzu SR5013 złotym rozwiązaniem pewnie nie będzie i trzeba będzie jeszcze coś dokupić?

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z analogiem polecam Pro ject debut carbon z wkładką 2m red plus pre amp pro ject tube box s. Stosunek jakosci do ceny jest wręcz powalający i jeżeli nie chcesz się zarazić to omijaj jakieś djskie wynalazki od Audio techniki czy budżetówki od Lenco. Osobiście miałem ww sprzęt i dopiero przeskok na set za około 12 tysi dał mi spodziewaną różnicę i efek wow w porównaniu do tego zestawu pro jecta. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, szejdj napisał:

Panowie, co potrzebuję, jeżeli mam wzmacniacz analogowy YAMAHA RX797 i chcę do niego podłączyć dwie konsole, gramofon oraz telewizor? Jest jakieś DAC, które mi to umożliwi?

Przy takiej ilości sprzętu który planujesz podłączyć pozostaje zmienić amplituner bo przy jakiekolwiek przystawce będziesz musiał mieszać z kablami. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, _Be_ napisał:

Masz optyka w nim?

Nie ma.

 

9 godzin temu, Absolem napisał:

Przy takiej ilości sprzętu który planujesz podłączyć pozostaje zmienić amplituner bo przy jakiekolwiek przystawce będziesz musiał mieszać z kablami. 

A do mniejszej ilości sprzętu jak to wygląda? Ile urządzeń mogę podłaczyć? Mogę zrezygnować z konsol i mieć tylko gramofon i TV, ale jak to dokładnie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, szejdj napisał:

Nie ma.

 

A do mniejszej ilości sprzętu jak to wygląda? Ile urządzeń mogę podłaczyć? Mogę zrezygnować z konsol i mieć tylko gramofon i TV, ale jak to dokładnie zrobić?

No gramofon spinasz kablem phono z ampli. Jak z TV to ciężko powiedzieć bo nie wiem jakie tam złącza są. 

Odnośnik do komentarza

Z gramofonem to nie jest taka prosta sprawa bo musisz mieć dedykowane wejście Phono czyli wbudowany przedwzmacniacz, jeżeli tego nie ma to musisz dokupić pre amp i wtedy jak najbardziej podłączysz do każdego rca. Co do tv to jeżeli masz nowy model tv to raczej zapomnij o bezpośrednim podłączeniu tv do ampli bo w nowych modelach nie ma wyjść rca czy nawet przejściówek, będziesz musiał kupić dac z wejściem optycznym/hdmi . Jeżeli zsumujesz oba te urządzenia to wyjdzie 3/4 ceny jakiegoś nowszego ampli który posiada pierdyliard wejść hdmi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pomocy.

 

Patrzę właśnie na takie coś: https://allegro.pl/extraktor-dekoder-dzwieku-hdmi-2xrca-stereo-lpcm-i6695493157.html

 

Czy jak takie coś zakupię to będzie działał taki schemat?

 

LFdp5Ee.jpg

 

I wtedy czy puszczę kablówkę, czy ps4, czy stream na telewizorze to dźwięk z tych źródeł będzie szedł na kolumny w amplitunerze? 

Odnośnik do komentarza

Czekaj ale jak ma działać dźwięk z ps4 na tym hdmi? O czymś nie wiem? Żeby to po arcu szło to musi być z drugiej strony takie urządzenie co to zestawi? Imo tylko opcja optyk z tv i do ampli. 

Tak jak narysowałeś imo nie zadziała. 

To wg mnie tylko wchodzi w grę

https://ligawo.pl/Produkt/6518807_Dekoder_Optyczny_Toslink_SPDIF_5_1_3xjack

 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

A jest sens w to się bawić?Skoro i tak na wyjściu będzie miał stereo?Lepiej chyba kupić używany amplituner co najmniej z optykiem/optykami.

Nie wiem czy ten przetwornik zrobi taką kolosalną różnicę.Próbowałeś podłączyć swój ampli z TV przez jacka czy cinche?Tak bardzo źle?Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać.

Edytowane przez keyzee
Odnośnik do komentarza

No ale tam nie masz wbudowanego suba, ciężko czegoś innego się spodziewać. 

 

Pisałem Ci to kiedyś dopłaciłbyś te stoparę złotych i miałbyś yamahę yas106 która ma 6 przetworników (w tym dwa suby) plus wyprowadzenie na suba zewnętrznego a były wtedy na przecenach. Może teraz trafi się na promocji yas-107 bo już mamy yas-108. Albo jakieś fajne wyprzedaże yas-106 z resztek magazynowych. Jak coś od yas-107 w górę masz coś na wzór dźwięku przestrzennego i nawet coś tam czuć ale szału nie ma. Dobry sub do tego w okolicy tysiaka. Ogólnie polecam bo yamaha robi świetne suby z niższej półki. 

 

Ja bym korzystał bo na razie sensu nie ma zmieniać jak kupiłeś, może kiedyś trafi się promocja wtedy korzystaj:lapka:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...