Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Aleks napisał:

O, to dzięki za sprowadzenie na ziemię. Rozumiem, że jeśli np. TCL RAY DANZ TS903 ma w specyfikacji Dolby Atmos, to tak jak z HDR w niektórych tv? Jest tylko na pudełku. Ile złotówek trzeba szykować na przyzwoity soundbar?


Nie, nie tak jak z niby hdr. Dźwięk jest zdecydowanie lepszy niż z TV, atmos też jest słyszalny. Trzeba pamiętać, że DA to nie tylko przestrzeń, ale też bardzo realne dźwięki, czuć to megs np przy deszczu/burzy:banderas:

Do tego sprzęt ma naprawdę dobry głośnik bassowy, a jak na tę cenę to rewelacyjny.

 

Żeby nie było. Nie będzie to efekt jak w sprzętach audio za w hu siana, jednak do konsoli i filmów mega styka.

 

Jak ktoś go ma to proszę pamiętać o przestawienie na tryb movie, ten customowy (TV) jest zrypany - mega cichy i ze słabym bassem. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, WisnieR napisał:

@balon w salonie go używasz? Mam salon 25m i wydaje mi się, że soundbar się nie sprawdzi bo jednak ten dźwięk musi się od czegoś odbijać.

Tak. Mam salon 60 m2 i na loozie daje radę. Fakt że stanowisko do grania mam ok 2,8m od TV. Aaaaa i DA na tym sprzęcie najlepiej działa centralnie na wprost oraz właśnie w odległości ok 2,5-3 m 

Odnośnik do komentarza

LG SL8Y. 2200 zł, to jedyne co bym ryzykował chyba w najniższej cenie z atmos. Niedługo będę chyba zamawiać dla kuzyna, więc będę miał porównanie do mojego Q950T jeśli Ci się nie spieszy.

Ogólnie wszystkie te tańsze sondbary są pozbawione kodeków i z ps5 nie będzie dźwięku takiego jak mógłby być. Do tego zwykle jest jedno wejście hdmi, więc jak ktoś ma 2 konsole to kicha. Podłączanie pod tv, a potem do soundbar, daje często lagi w atmos. Więc dobrze mieć 2 wejścia bezpośrednio.



Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Ogólnie wszystkie te tańsze sondbary są pozbawione kodeków i z ps5 nie będzie dźwięku takiego jak mógłby być. Do tego zwykle jest jedno wejście hdmi, więc jak ktoś ma 2 konsole to kicha. Podłączanie pod tv, a potem do soundbar, daje często lagi w atmos. Więc dobrze mieć 2 wejścia bezpośrednio.


No niestety trzeba mieć TV z DA oraz eARC. Wtedy jest gi i można SB podłączać bezpośrednio do TV, więc zyskuje się jedno wejście hdmi idealne pod dekoder czy switcha bo nie przepuszcza w 100% 4k/hdr.

 

 

Odnośnik do komentarza
LG SL8Y. 2200 zł, to jedyne co bym ryzykował chyba w najniższej cenie z atmos. Niedługo będę chyba zamawiać dla kuzyna, więc będę miał porównanie do mojego Q950T jeśli Ci się nie spieszy.

Ogólnie wszystkie te tańsze sondbary są pozbawione kodeków i z ps5 nie będzie dźwięku takiego jak mógłby być. Do tego zwykle jest jedno wejście hdmi, więc jak ktoś ma 2 konsole to kicha. Podłączanie pod tv, a potem do soundbar, daje często lagi w atmos. Więc dobrze mieć 2 wejścia bezpośrednio.





LG SL8Y w Media Expert z kodem P-9050 jest -500zł jakby co, wychodzi za 1799zł :lapka:

Pytanie czy ten czy TCL za 3 stówki mniej?
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ja mam oled b9. Jak mam przez soundbar xsx to jest wszystko git. Jak dam do tv i potem earc to jest kaszana. Dts jeszcze jako tako, ale atmos lag w uj.

Czytając forum audiovideo widać, że różnie to bywa z różnymi sprzętami, więc jak ktoś ma w planie 2 konsole to lepiej brać soundbar z dwoma hdmi. Zawsze to mniej komplikacjach potem. A kabli i tak idzie tyle samo.


LG SL8Y w Media Expert z kodem P-9050 jest -500zł jakby co, wychodzi za 1799zł lapka.gif

Pytanie czy ten czy TCL za 3 stówki mniej?
Oooo. Dzięki wielkie.
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Czytając forum audiovideo widać, że różnie to bywa z różnymi sprzętami, więc jak ktoś ma w planie 2 konsole to lepiej brać soundbar z dwoma hdmi. Zawsze to mniej komplikacjach potem. A kabli i tak idzie tyle samo.

No to widocznie ten TLC lepiej sobie z tym radzi lub ma fajkowego DA stąd brak laga XD 

U mnie czy byłby 1 lub 2 wejścia hdmi to nie byłoby  różnicy, ponieważ ja dźwięk z sb chcę mieć zarówno z dekodera, XSX, PS4/5, switcha oraz bezpośrednio z appek w TV. DA już jest w coraz większej ilości materiałów na Netflix. No i jakby nie było bałbym się przepuszczać 10bit 4k/60 hdr przez audio za 2 tys. zł :wujaszek:
 

ps co masz za soundbar?

Odnośnik do komentarza

No dlatego piszę, że jedynym sensownym wyjściem jest ten LG. Zamówiłem właśnie dla kuzyna, więc w niedzielę może zdam relacje.

Jak soundbar ma arc albo earc to luzik. Przecież obraz będzie taki sam. To przepuszcza jedynie sygnał. Hdmi 2.0 i masz git majonez.4k,hdr i atmos

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:

No dlatego piszę, że jedynym sensownym wyjściem jest ten LG. Zamówiłem właśnie dla kuzyna, więc w niedzielę może zdam relacje.

No a czemu on jest sensowny a ten TLC który fajni gra i w reckach bardzo polecają (+ na necie nie ma raczej skarg o lagu w DA) już jest nie sensowny? Bo patrząc na parametry to bardzo zbliżona półka tylko TLC jest tańszy i wg recek chyba lepszy pod da.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Pytasz serio? TCL ma atmos bez głośników w górę. Czyli nie ma Atmos. To kończy dyskusje na starcie.

Ten LG ma kodeki i 2 głośniki atmos. Więc że zniżka 500 zł to jest hit.

No ale on ma w belce głośniki w dwa górę i dwa frontowe. 
 

A może nie ma, sam już nie wiem:) 

 

Szczerze to naprawdę nie oczekiwałem jakiegoś mega DA tylko dobrego dźwięku i basu oraz estetyki.
Dla mnie w warunkach domowych jak nie wyda się dużo gajsu na mega sprzęt audi to dobry da tylko na słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza

LG jednak nie ma dolby True HD. TCL ma. Ale on nie ma w belce żadnych głośników do góry z tego co widzę. Zresztą 3.1 oznacza samo z siebie, że ich nie ma. Tam jest cała góra jako plastik.

TLC nie ma dts. Także w ogóle odpada. Wszystkie gry z ps4 i one x to dts. Na ps5 dalej tylko dts, bo True jeszcze nic nie ma.


No ale on ma w belce głośniki w dwa górę i dwa frontowe. 
 
A może nie ma, sam już nie wiem:) 
 
Szczerze to naprawdę nie oczekiwałem jakiegoś mega DA tylko dobrego dźwięku i basu oraz estetyki.
Dla mnie w warunkach domowych jak nie wyda się dużo gajsu na mega sprzęt audi to dobry da tylko na słuchawkach. 
Nie rozumiesz chyba. Skoro TCL nie ma głośników w górę to nie ma atmos. Ma jedynie kodek, kodek to i tv ma i daje atmos ze swoich głośniczków. Ale ma to tyle wspólnego z Atmos, co Calibra z autem sportowym.

LG ma 2 głośniki do góry i masz już namiastkę ATMOS i za 1800 zł to jest według mnie super sprawa. Ale jak gra powiem w niedzielę jak się uda.
Odnośnik do komentarza

Bo dobre atmos to od 15 się robi

Inną kwestią jest złe wyobrażenie ludzi czym jest w ogóle atmos. Wystarczy zapytać [mention=63685]creatinfreak[/mention] który był u mnie zobaczyć jak to brzmi i stwierdził, że spoko, ale dupy nie urywa Ludzie myślą, że to będzie inny świat, jakiś twór z kosmosu który słychać przez 99% filmu lub gry. Nie, to są detale które uzupełniają scenę i sprawiają, że jest pełniejsza i brzmi całościowo fantastycznie.

Atmos działa wokoło nas, a dts i cała reszta działają punktowo. Atmos obsługuje ponad 120 kanałów, dts kilkadziesiąt razy mniej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie nie może tego robić fajnie bo nie ma głośniczków odpowiedzialnych za atmos i tyle. Jeśli za kilka stów więcej jest sprzęt który daje takie głośniki, to moim zdaniem nie ma o czym gadać. Ale jak faktycznie gra to LG, wypowiem się jak przetestuję. Może okaże się sraką i wróci do sklepu

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Dla mnie nie może tego robić fajnie bo nie ma głośniczków odpowiedzialnych za atmos i tyle. Jeśli za kilka stów więcej jest sprzęt który daje takie głośniki, to moim zdaniem nie ma o czym gadać. Ale jak faktycznie gra to LG, wypowiem się jak przetestuję. Może okaże się sraką i wróci do sklepu emoji2960.png

Zapewne jakbym się przesiadł ze sprzętu za 5 tys na ten tlc to bym się z tobą zgodził. Natomiast przesiadłem się z głośników TV/10 letniego plastikowego kina 5.1 ze słabym bassem. Boost jest duży. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.