Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Na jakości obrazu nie tracisz nic przy tej jakości soundbar. Przy tym LG u kuzyna faktycznie, RGB pełnego w 4k nie obsługuje na przykład.

...i dlatego odpuszczam całkowicie. Rozumiem, że w belce za 2 tys. zł w przypadku XSX mam wybór między lagiem, a gorszą jakością obrazu? Co jest tego powodem? Brak HDMI 2.1?

Odnośnik do komentarza
...i dlatego odpuszczam całkowicie. Rozumiem, że w belce za 2 tys. zł w przypadku XSX mam wybór między lagiem, a gorszą jakością obrazu? Co jest tego powodem? Brak HDMI 2.1?
Tak patrzę teraz, że u siebie na ps5 też zmienia RGB na jakieś swoje nazewnictwo. Ale podłączając bezpośrednio pod TV obraz jest taki sam. Więc tutaj nie ma co dramatyzować. Jedyne co tracisz jak masz tv 120hz to masz 60hz bo większość soundbar ma 2.0 hdmi.

[mention=34519]Bielik[/mention] Przy wyjście audio zmień auto na passthrough
Odnośnik do komentarza
Może w przyszłym roku będą z HDMI 2.1 w rozsądnych pieniądzach. Teraz chyba pocieszę się jakimiś słuchawkami.
Sęk w tym, że mój jest z 2.1

[mention=18079]Aleks[/mention] dla Ciebie trochę zgłębiłem temat. To po prostu zmienia liczbę bitów. Pełne RGB obsługuje 12 10 i 8 bit, YUV422 obsługuje 10 i 8. Jako, że TV mają matryce 10GB to temat w sumie w ogóle nie istnieje. Także jak ktoś pisze, że ma zły obraz przez soundbar to znaczy, że ma gdzieś coś źle ustawione. Pewnie Deep Color albo w przypadku ps4 Black, bo ona daje przy złym ustawieniu wypranie z kolorów.
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Także jak ktoś pisze, że ma zły obraz przez soundbar to znaczy, że ma gdzieś coś źle ustawione. Pewnie Deep Color albo w przypadku ps4 Black, bo ona daje przy złym ustawieniu wypranie z kolorów.

Taaa u mnie też już ok. Ustawienia ekranu miałem 1:1, ale zapomniałem po podłączeniu do sb zrobić kalibrację hdr przez konsolę, a na hdmi w tv miałem to zrobione ofc, stąd tamte różnice w obrazie.

Czyli teraz idealnie. Mam XSX podpięte do audi i „atmos” bez laga. Reszta konsol nie obsługuje atmos więc dźwięk w dolby oddaje TV do audio przez eARC. 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Ale Twój sony ma dts @balon ? Bo wiesz, że jak nie, to takie połączenie z playstation daje Ci zwykłe DD?

Ma ma, ale  ten TLC nie ma DTS,  więc z PS4/5 i tak tylko DD. No chyba że na PS5 będzie coś z dolby true hd (wątpię).. Aaaa no i mityczny tempest :problem:

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą mój B7 wypuszcza przez ARC do soundbara atmosa w postaci DD+ i tu mam kolejny zgrzyt, oglądałem WW 1984 i dialogi były dość mało wyraźne, a satelity efektowe (surround) jakby dublowały kanały przednie, nie wiem czy to wina filmu (dźwięk faktycznie zakodowany w E-AC 5.1), czy tego downmixu chociaż w tym przypadku w sumie nawet nie wystąpił xD 

Audio to temat rzeka, za dużo tych wszystkich standardów jest :/

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą mój B7 wypuszcza przez ARC do soundbara atmosa w postaci DD+ i tu mam kolejny zgrzyt, oglądałem WW 1984 i dialogi były dość mało wyraźne, a satelity efektowe (surround) jakby dublowały kanały przednie, nie wiem czy to wina filmu (dźwięk faktycznie zakodowany w E-AC 5.1), czy tego downmixu chociaż w tym przypadku w sumie nawet nie wystąpił xD 
Audio to temat rzeka, za dużo tych wszystkich standardów jest
Miałem B7 i normalnej dawał atmos przez HDMI ARC.
Odnośnik do komentarza

Na B7 działa atmos po HDMI ARC, tyle że to nie jest pełne pasmo czy coś bo nie ma HDMI 2.1 tylko nieco kompresowane leci, przynajmniej tak gdzieś czytałem bo po kupnie soundbara myślałem że mi nie będzie działać. Ale jest normalnie komunikat o Atmosie (prawy górny róg ekranu) czy to przy grach (XSX) czy netflixie. 

Odnośnik do komentarza

Mam Soundabr Sony HT CT370, który ma dużo fajnych kodeków podłączony po optyku do LG C8 bo co prawda 4K puszcza ale bez HDR, więc optyk. Co można by kupić co by grało równie dobrze( w sensie żeby miało te DTSy dolby  czy tam true HD i przepuszczało sygnał 4K HDR. Dodam że belka musi mieć 2 wejscia HDMI bo posiadam dedykowany odtwarzacz UHD oraz XSX i oczywiście out w postaci ARC. Ostatecznością byłoby receiver AV i jakieś nieduże głośniki (może jakieś małe pionowe standy?) gdyż nie mam jakoś dużego pokoju jakies 13-15m2 oraz go wynajmuje....

Odnośnik do komentarza
23 hours ago, mozi said:

Ale po co Ci nowy sonoundbar jak to wszystko zagra. Skoro potrzebujesz tylko 2 hdmi to podepnij do TV konsole i odtwarzacz a soundbar do TV po hdmi ARC. Wszystko ładnie zagra. Chyba że chcesz mieć hdr z portu hdmi w soundbar to faktycznie może być lipa. 


teraz z certyfikowanymi kablami zadziałało, kiedyś tam podłączałem z kablami niecertyfikowanymi  oraz ps4pro i nie chciało działać nie wiedzieć czemu :scratch_one-s_head:


Slychac różnice pomiędzy optykiem i HDMI, i jakby jest głośniejszy. Zmiana raczej nie potrzebna gdyż ten soundbar nadal dobrze gra oraz ma większość kodeków jakie są na rynku, a wiadomo jak zmieniać to na lepsze.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.