Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Czy ampli i 2 kolumny + sub mają sens do kina domowego czy nie brnąć?

 

No za uja nie chce mi sie ryć kilometra ściany na tylne głośniki. Kupię porządne kolumny, wiem, że to będzie stereo. Ale tak się zastanawiam, czy może lepszy byłby jednak jakiś soundbar z dobrej półki? Bo słyszałem, że te powyżej 4k golda to nawet potrafią dobrze zagrać. 

Odnośnik do komentarza

No kurde chłopaki właśnie. To ma być do filmów. Do muzy to mam zestaw.

 

Myślałem, że ktoś ma porównanie, bo ja tylko czytałem w necie opinie, że dzisiejsze soundbary dają radę. Też jestem za ampli i kolumnami, ale no, nie będzie dźwięku przestrzennego. 

Odnośnik do komentarza

Dobra, to jeszcze jedno pytanie. Będzie jednak ten zestaw 5.1.

 

Tylko pytanie, czy głośniki podtynkowe, o na przykład takie coś https://allegro.pl/oferta/glosnik-sufitowy-dwudrozne-bialy-jbl-165mm-2-szt-11287531984

będą ok jako głośniki efektowe? Te za plecami

 

Nie musza być konkretnie te, ale chodzi mi o podobną konstrukcję. Jest napisane, że niby sufitowe, ale chyba jeden chuj? 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, gekon napisał:

Dobra, to jeszcze jedno pytanie. Będzie jednak ten zestaw 5.1.

 

Tylko pytanie, czy głośniki podtynkowe, o na przykład takie coś https://allegro.pl/oferta/glosnik-sufitowy-dwudrozne-bialy-jbl-165mm-2-szt-11287531984

będą ok jako głośniki efektowe? Te za plecami

 

Nie musza być konkretnie te, ale chodzi mi o podobną konstrukcję. Jest napisane, że niby sufitowe, ale chyba jeden chuj? 

 

Mam takie 4 w suficie jako atmosy, jak będziesz wybierał patrz na Om-y aby pasowało do ampli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Fanek napisał:

 

Mam takie 4 w suficie jako atmosy, jak będziesz wybierał patrz na Om-y aby pasowało do ampli.

Ale jako efektowe zamiast tylnych kolumn przy 5.1 to rozumiem też byłyby ok?

 

Sorry ale jestem zielony, a nie chcę wtopić. 

 

Tym bardziej, że teraz mam poważny remont i mogę montować głośniki póki ściany rozbebeszone, a nie mam jeszcze ampli xD Bym miał ALE no nie ma opcji, żeby coś teraz kupić. 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Fanek napisał:

ja Tobie tego nie zagwarantuje jako surroundy w 5.1

a nie możesz typowych znaleźć?

Typowe, czyli kolumny? No są, ale żona marudzi, że nie chce w salonie wiszących skrzynek

 

a amplitunera? Nie, nie ma. Nie wiem co się stało, ale za chuja nie ma teraz tego sprzętu

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o tego typu, też myślałem u siebie nad kolumnami podłogowymi, ale 20m2 wyszło że ubędzie za dużo miejsce i wybrałem te

monitor-audio-bronze-two.jpg

 

https://nautilus2.pl/podstawkowe/3168-monitor-audio-bronze-two.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Mam tego Denona, fakt cena troche odstrasza teraz, widać są problemy z dostępnością

https://allegro.pl/oferta/denon-avc-x3700h-9-2-dostepny-24h-11252912576

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, gekon napisał:

Typowe, czyli kolumny? No są, ale żona marudzi, że nie chce w salonie wiszących skrzynek

Jeżeli masz ściany w remoncie to zrób bruzdy na kable najlepiej w peszelu, fajny wieszak, zgrabna kolumna podstawkowa i będzie wyglądało elegancko. Zagra to zdecydowanie lepiej niż jakakolwiek sufitówka. Pamiętaj że jeżeli to ma zagrać to nie możesz traktować tego jako głośnika sufitowego do atmos który odzywa się raczej rzadko. Przy wyborze ampli zwróć uwagę na to ile ciągnie prądu bo jeżeli producent deklaruje 100V na kanał a ampli pobiera 200 przy użytkowaniu to bardziej atrapa niż coś sensownego. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ejo, a jak to jest z tym mocowaniem głośników do ściany?

 

Robię dziurę, puszczam kabel, lepię gipsem i wystaje taki frędzel ze ściany? Tak widziałem na poradnikach na yutube, ale to sądząc po grzybie na ścianach raczej panowie nie zwracają ogólnej uwagi na estetykę. Ale ja nie wiem, może to właśnie tak się to robi?

 

Czy elegancko są jakieś zaślepki/gniazda itp? Czego szukać? 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.