Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Ale trafiłem. 

 

Zakupy z ostatniego miesiąca.

 

Yamaha RN 602

Pylon Pearl 25

AT LP60

 

Wal śmiało :) Przerobiłem temat. Dokonałem wyboru pod siebie. Fora audio olej, bo tam siedzą tragiczni ludzie. Najgorsze forum czy grupa dyskusyjna w necie. 

 

EDIT.

 

Jak zawsze chciałem spróbować czarnej płyty. Nie liczę tu na jakieś wydźwięki itp tematy. Zwyczajnie w świecie jest boom od dłuższego czasy na płyty winylowe, mnie to korciło i kupiłem celowo zabawkę wg znawców z forum audio. Podstawowy model AudioTechnici który jest tokarką, rysuję płyty i ogólnie szkoda czasu i kasy. Wydałem 550zł żeby raz na kwartał puścić płytę- mam ich teraz 5. Do 10 płyt może dobiję. 

Jak chcesz dobry model, to półka wyżej AT LP120. I już jest mocno ok. W trochę wyższym modelu są Rega Planar 1 i wymieniony wyżej Pro Ject Essential III. Wada Regi jest taka, że zmiana płyty z 12 na 7 cali to konieczność podnoszenia talerza i przerzucenia ręczenie gumki. Ja mam na przycisku. 

PL 60 to pełen automat. Wkładasz płytę na talerz, wciskasz play i tyle co Cię interesuję. Do tego masz opcje podłączenia do USB i do kompa- można zgrać muzykę z winyla. 

To wszystko i tak jeden wielki wacław, bo Denon czy Thoners, to i tak wkładkę trzeba wymienić na taką za 1200-1500zł Do tego myjka do płyt za 1800 i cała reszta. A nawet jak się nie znasz, to nie marnuj kasy i kup używanego z lat 90, bo za kafla pobiję tego automata. Pomijam fakt, że zrobisz na miękko żeby go ustawić nie wspominając o sile nacisku igły itp problemach. 

Porady tych ludzi to tragedia do kwadratu, wysiedziałem tam godzinę czytając te posty, porady i odp " jaki gramofon do 1500" " audio do domu do 4k" 

Człowiek zielony, a oni polecają zakup używanych głośników. A 3/4 tych głośników to wyjechany szrot z niemiec naprawiony na kolanie. Laik wtopi kasę i tyle z jego zakupów idealnego audio. 

 

Edytowane przez iluck85
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

 Piękny feedback panowie. :hi:

No ten  Pro Ject Essential III piękny jest :wub:

spacer.png

 W Richer Sounds dodatkowo dają 6 lat gwarancji. Tyle, że bez pre ampa i nie automat, ale spoko parę groszy widocznie trzeba dorzucić i widocznie nie ma co oczekiwać, że za przystępne pieniądze będzie wszystko i najlepiej jakby można było zupę jeszcze ugotować. Znajdę dzionek to wybiorę się coby pooglądać i porównać (posłuchać?) to i owo na żywo.

 

Podziękował wery macz. 

 

 No i jeszcze raz co do tych audiofilskich grup itp. to zdaję sobie sprawę że zaraz jakieś podkładki za 500 zl za szt. okażą się niezbędne, lub inne cuda wianki. No ale tak to już jest, każdy ma jakąś zajawkę w którą brnie, i z czasem każda pasja kosztuje też coraz więcej... łowienie ryb, jazda na rowerze... gierki? You name it ;) także luz, nie da się brnąć na maxa w każdą dziedzinę życia :)

 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza

Panowie niech mi ktoś odpowie bo już nie ogarniam. Skoro ps5 nie będzie miało optyka, jedynie HDMI 2.1. to w jaki sposób połączyć konsole z amplitunerem i TV z wejściem 2.1? Czy dobrze kminię, że żeby cieszyć się np. obrazek 4k 120hz na nowych telewizorach to trzeba mieć ampli z HDMI 2.1? Widzę to w ten sposób że ps5 podłączam do ampli a od niego drugi kabel do tv? Do tej pory PS4 miałem połączony optyk do ampli a HDMI do splittera 4k dla tv i projektora. Gubię się już trochę... Są już w ogóle amplitunery z HDMI 2.1? Wyleciałem z obiegu już nieco. No bo rozumiem że aby cieszyć się 120hz trzeba zainwestować w nowy amplituner?

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, mlody23 napisał:

Panowie niech mi ktoś odpowie bo już nie ogarniam. Skoro ps5 nie będzie miało optyka, jedynie HDMI 2.1. to w jaki sposób połączyć konsole z amplitunerem i TV z wejściem 2.1? Czy dobrze kminię, że żeby cieszyć się np. obrazek 4k 120hz na nowych telewizorach to trzeba mieć ampli z HDMI 2.1? Widzę to w ten sposób że ps5 podłączam do ampli a od niego drugi kabel do tv? Do tej pory PS4 miałem połączony optyk do ampli a HDMI do splittera 4k dla tv i projektora. Gubię się już trochę... Są już w ogóle amplitunery z HDMI 2.1? Wyleciałem z obiegu już nieco. No bo rozumiem że aby cieszyć się 120hz trzeba zainwestować w nowy amplituner?

 

Dokładnie jak piszesz- żeby cieszyć się najlepszym dźwiękiem i obrazem nie tylko musisz kupić nowy TV 8K, ale również nowy ampli obsługujący wejście/wyjście HDMI 2.1 przepuszczający sygnał 8K60hz/4K120hz. Z PS5 ciągniesz kabel HDMI 2.1 do ampli a z ampli drugi kabel HDMI 2.1 pod wejście do TV. I tak, najnowsze amplitunery na 2020 obsługują nowy format o którym piszemy.

 

Ja jednak po kupnie PS5 na pewno przez dłuższy czas nie zamierzam wymieniać ani TV ani ampli, myślę że sygnał 4K i 60 klatek w zupełności wystarczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, czyli tak jak myślałem. Niestety będę zmuszony do zakupu amplitunera, bo ten który mam obecnie nie ma nawet zwykłego HDMI, puszczelem dźwięk przez optyka. Coś godnego polecenia z HDMI 2.1? Myślałem o Sony bo z obecnego jestem bardzo zadowolony, ale niestety już dość leciwy model, a skoro kupować nowy to trzeba już myśleć jednak o nowym standardzie HDMI. Znajdę coś w ogóle w przedziale 2-2,5k, czy nie podchodzić nawet z takim budżetem?

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, mlody23 napisał:

Ok, czyli tak jak myślałem. Niestety będę zmuszony do zakupu amplitunera, bo ten który mam obecnie nie ma nawet zwykłego HDMI, puszczelem dźwięk przez optyka. Coś godnego polecenia z HDMI 2.1? Myślałem o Sony bo z obecnego jestem bardzo zadowolony, ale niestety już dość leciwy model, a skoro kupować nowy to trzeba już myśleć jednak o nowym standardzie HDMI. Znajdę coś w ogóle w przedziale 2-2,5k, czy nie podchodzić nawet z takim budżetem?

 

Na ten moment Denon, Marantz i Yamaha mają amplitunery z HDMI 2.1

Najtańszy ampli w HDMI 2.1 to Denon X2700H za troche ponad 3k zł ale ma "okrojony" Atmos bo tylko 7.1 czyli 2 głośniki w suficie.

A jakie masz głośniki?


Ja niedawno złożyłem nowe audio w setupie 9.1 z 4 głośnikami Atmos w suficie + set Monitor Audio.
Od siebie moge polecić Denon X3700H cena pod 5k, ale ma mase opcji i boosterów do aduio i video, min skaler video do 8K, tryby video, wszystkie możliwe kodery audio w tym Imax Enhanced, aha nie ma Auro 3D do muzyki, ale tego chyba raczej nikt. Jednym z bajerów jest jeszcze tester przepustowości kabli HDMI :D

 

Jak coś pytaj jestem na bieżąco z audio.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko, dzięki za odpowiedź. Mi wystarcza 5.1, nie jestem aż takim audiofilem. Miałem wcześniej kino Onkyo ( nie pamiętam modelu) ale się sypnęło. Obecnie głośniki + sub od niego zostały a ampli Sony ale też już starszy model. Jestem z niego zadowolony ale niestety jak pisałem nie ma HDMI ani DTS nawet, stąd myślę już o zmianie. Z czasem pewnie będę myślał też o tv 120hz, dlatego moje pytania właśnie o HDMI 2.1. Jednocześnie nie wyobrażam już sobie filmów czy gier bez kina domowego :/

Odnośnik do komentarza

Trochę wypadłem z tematu audio

 

A więc pytam i szukam. Budżet taki sobie, ale może uda się coś sensownego tak +-4000 zł? W tym musiałby być amp i głośniki 5.0

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak tylko trzeba było zrobić aktualizację softu

 

Z tego co widzę ze 107 może być problem z dostępnością w Euro gdzie brałem swój jest tylko w poszczególnych sklepach stacjonarnych, może warto dorzucić i wziąć yas 109 tylko że już 1200zł kosztuje.

 

Dziwny kolo ale rzetelne recki robi, ja na swoją 107 się zdecydowałem właśnie po jego materiale

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.09.2020 o 21:36, iluck85 napisał:

Człowiek zielony, a oni polecają zakup używanych głośników. A 3/4 tych głośników to wyjechany szrot z niemiec naprawiony na kolanie

Co ty chłopie za głupoty opowiadasz? każde używane kolumny będą lepsze od kupsztali które możesz kupić w mm albo jakimś innym "specjalistycznym" sklepie, naprawiane  kolumny z niemiec? z drugiej ręki to często od kogoś kto zmienia system, celuje w półkę wyżej itd. Wszedłeś na forum audio to Ci ludzie dobrze piszą, jakbyś wlazł na forum o konsolach i pisał rzeczy w stylu że chcesz kupić ps one bo grafika nie jest najważniejsza to raczej też wszyscy pukali by się w głowę nie?

 

Do kolegi który chce kupić gramofon. Zwróć uwagę na Pro Jest debut z wkładką 2M red to najlepszy budżetowy gramofon jaki możesz trafić, o wynalazkach audio techniki radzę zapomnieć bo tylko się zrazisz do płyty winylowej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Absolem napisał:

Co ty chłopie za głupoty opowiadasz? każde używane kolumny będą lepsze od kupsztali które możesz kupić w mm albo jakimś innym "specjalistycznym" sklepie, naprawiane  kolumny z niemiec? z drugiej ręki to często od kogoś kto zmienia system, celuje w półkę wyżej itd. Wszedłeś na forum audio to Ci ludzie dobrze piszą, jakbyś wlazł na forum o konsolach i pisał rzeczy w stylu że chcesz kupić ps one bo grafika nie jest najważniejsza to raczej też wszyscy pukali by się w głowę nie?

 

Do kolegi który chce kupić gramofon. Zwróć uwagę na Pro Jest debut z wkładką 2M red to najlepszy budżetowy gramofon jaki możesz trafić, o wynalazkach audio techniki radzę zapomnieć bo tylko się zrazisz do płyty winylowej.

 

Człowiek zielony, nie ma pojęcia ma iść kupić używane głośniki? Pozdro :) Kolega kupił i mógł je wyrzucić na szrot. Kupił nowe. 

Ja kupiłem nasze rodzime Pylon i jak dla mnie są ok.

 

Audio Technice Polecają na forum audio, wyżej bronisz rad " kolegów" 

A polecany przez Ciebie gramofon ok, ale z tego co mi świta trzeba dokupić przedwzmacniacz. 

Podstawowa kwestia czarnych płyt, to w jakim celu kupuje się gramofon. 

Zapewne wiesz, że po ostatnie boomie wszystkie nowe płyty winylowe są w zasadzie (pipi) warte :) Jakość samej płyty, dźwięk zgrywany z cyfrowej wersji. Aktualnie nie zawsze czarna płyta będzie lepiej brzmiała. Ba, najczęściej CD lepiej zabrzmi. Mowa o nowych wydaniach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...