Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, iluck85 napisał:

Człowiek zielony, nie ma pojęcia ma iść kupić używane głośniki?

To nie jest średniowiecze, masz coś takiego jak internet i tam możesz znaleźć informacje dotyczące praktycznie wszystkiego.

 

21 godzin temu, iluck85 napisał:

Audio Technice Polecają na forum audio

chyba na opiniach o produkcie w media markt, gramofon z usb i wbudowanym przedwzmacniaczem to jest jakiś żart.

 

21 godzin temu, iluck85 napisał:

z tego co mi świta trzeba dokupić przedwzmacniacz

jeżeli to ma "grać" to bez preampa się nie obejdzie chyba że chcesz zadać szyku i kupować raz na kwartał płyty w biedronce przy okazji zakupu top chipsów i ketchupu tortex.

 

22 godziny temu, iluck85 napisał:

Aktualnie nie zawsze czarna płyta będzie lepiej brzmiała. Ba, najczęściej CD lepiej zabrzmi

No i tu się grubo mylisz, przy dobrej konfiguracji Pre, wkładka, wzmacniacz i kolumny winyl z cyfry pokaże pazur, cała frajda w tym hobby polega na tym żeby szukać dobrych wydań które przedstawiają jakąś wartość, brzmieniowo, rocznikowo, okazyjnie... w innym przypadku lepiej wydać kasę na gierki.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Absolem napisał:

To nie jest średniowiecze, masz coś takiego jak internet i tam możesz znaleźć informacje dotyczące praktycznie wszystkiego.

 

chyba na opiniach o produkcie w media markt, gramofon z usb i wbudowanym przedwzmacniaczem to jest jakiś żart.

 

jeżeli to ma "grać" to bez preampa się nie obejdzie chyba że chcesz zadać szyku i kupować raz na kwartał płyty w biedronce przy okazji zakupu top chipsów i ketchupu tortex.

 

No i tu się grubo mylisz, przy dobrej konfiguracji Pre, wkładka, wzmacniacz i kolumny winyl z cyfry pokaże pazur, cała frajda w tym hobby polega na tym żeby szukać dobrych wydań które przedstawiają jakąś wartość, brzmieniowo, rocznikowo, okazyjnie... w innym przypadku lepiej wydać kasę na gierki.


1.Tak, czytałem. Nadal bym się nie odważył na taki zakup. Musiałbym kupić od znajomego. A u mnie wszyscy się dziwią, ze kupiłem sprzęt audio do domu. Dziwili się tez jak kupowałem Playera przenośnego za 1,5 i słuchawki na kablu.

 

2. Model który ja mam to tak. To dno. Ale At LP 120 już chwala.

 

3/4. Kupiłem żeby zobaczyć jak jest z czarna płyta. Na początku oglądałem Rege Plenara. Płyt aktualnie mam 6. Może do 10 dobije. Zwyczajnie w świecie szkoda mi było kasy na to. Odpalam płytę raz na miesiąc i jest spoko. Jak dla mnie. Jak ktoś jest bananem audio jaki a, to myśle ze to spoko rozwiązanie. Ale jak ktoś chce na słuchawkach odpalić czasem płyty i ma luźne 2k. Jego wybor :) I tego mi brakuje na tych grupach audio. Nie rozumieją goście z ampli za 10k, ze na drugim końcu kraju jest ktoś kto chce kupić winyl w biedronce i odpalić to raz na kwartał. Za dużo filozofii. Spoko, ale ten gość nie tego szuka. 

 

Szukam CD, bo jednak mi brakuje kompaktu. Mimo ze ampli mam „online”. 
 

Odnośnik do komentarza

Pamietaj ze jak nie wydasz 10k na ten gramofon to nie bedzie w ogole gral. Musi byc koniecznie Thorens z lat 60tych i wkladka z pior kuroliszka. Chu.j ze nie wiesz jak winyl brzmi i chcesz tylko spobie od czasu do czasu puscic plyte, masz kupowac japonskie wydania winyli za 200 euro sztuka. Polscy spece od sprzetu to sa jakies odmety szalenstwa xD

Odnośnik do komentarza

Pylon Pearl 25. Bardzo mocno zalecane na forach audio. 
A 3 posty wyżej dałeś zielone światło na te fora. 
 

Sorry, ale Ci ludzie to dla mnie banda z(pipi)ów. Jak nie wydasz dużo kasy, to nie masz audio, to nie to itp bzdury. 
 

Jak wcześniej napisałem- temat tego audiofilizmu kończy jedno. Oni padają na ślepych testach. 
I najlepsze jak pan ze sklepu mnie zapraszał na odsłuch. Po co? Ja nie mam pokoju od odsłuchu, mam meble, panel, mały dywan itd. Co mi to da plus fakt ze te głośniki na miejscu są wygrzane. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeglądam ostatnio troche fora audio żeby poznać abc kina domowego i powiem, że no nieźle jak dla mnie rakowa strefa.

Co najbardziej zwróciło moją uwage to przedstawiciele sklepów piszący w tematach. No audio niby niszowy dość temat więc z jednej strony fajnie, że "ktoś" Ci odpisze..... tyle, że moim zdaniem prowadzi to do patologi.

Gość, który prowadzi sklep i posiada sprzęt np Heco nie będzie polecał mi sprzętu innej firmy.

 

Dostosowując to do naszego forum.. wpada gość i pyta sie jaką konsole i gierke kupić, na co wpada kanabis do tematu na pełnej i no panie tylko playstation 4 wraz ze super grą spiderman.. zapraszam do lokalu na prezentacje i wycene xDDD 

Zaraz dobija Dejv... i no panie plejstejszon ch.uj tylko nintendo, zapraszam do salonu:)

 

Dorzucam coś co mnie troche rozbawiło

 

Temat z kwietnia

Tutaj

Temat z września

Tutaj

 

W skrócie. W kwietniu pisanie typu teufel to (pipi)owa firma a we wrześniu.. no panie, ja nie znam tej firmy:rofl:

Odnośnik do komentarza

  

12 hours ago, iluck85 said:

(...)

Ale jak ktoś chce na słuchawkach odpalić czasem płyty i ma luźne 2k. Jego wybor :) 

(...) 

 

 No dokładnie tak jest, jakiś przyzwoity gramofon ze średniej półki i mi pasuje taki próg wejścia w temat. Ten Pro-Ject Debut Carbon Evo bardzo fajny (na plus algorytmy bo też go popdowiadały), ale raczej szukam cos z wbudowanym preampem + dobre wyjście na słuchawki/głośniki i to tyle (no i ewentualnie jakby był automat :nosacz3:) . Bajery typu USB i zgywanie muzyki na kompa kompletnie mnie nie obchodzą, najważniejsze żeby spoko grał. Budżet pójdzie na słuchawki i ewentualną zmianę igły w przyszłości jak da radę w ten sposób zrobić upgrade. 

 Po prostu chcę zrobić użytek z płyt które już posiadam + parę w drodze, ale gramofon wciąż nie wybrany a ciśnienie mam wciąż bliskie zeru, raz że czas a dwa to i nic się nie pali przecież :).

 Mam kompletnie casualowe podejście, ale fajnie że ciągnięcie temat i swoją drogą to nie wiedziałem że znak obecnych czasów dotknął też i rynku płyt vinylowych. No ale co się dziwić, wszystko teraz jednorazowe i byle jakie a jak chcesz mieć pewność to przepłacaj. Jak w aucie kończy się gwarancja to już można zacząć odliczać "kiedy się coś spyerdolili", to co tu wymagać od jakichś płyt z muzyką. Smutne. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał:

Sorry, ale Ci ludzie to dla mnie banda z(pipi)ów. Jak nie wydasz dużo kasy, to nie masz audio, to nie to itp bzdury. 
 

Ci ludzie mają swoje racje, problemem jest to że nie przyjmują do wiadomości że ktoś inny ma ograniczenia lub inne potrzeby i najczęściej reagują drwiną i potrafią strzelić focha jak nie przyklaśniesz. A jak słyszę że kupując sprzęt mam szukać najlepszych wydań (w ich rozumieniu to pewna prawie stała ilość w kółko na forach polecanych płyt i wykonawców) to ja się pytam co z muzyką której ja słucham która nie mieści się w tym kręgu. Mnóstwo jest osób które nagle stają się pseudo fanami jazzu i czegoś tam jeszcze bo kupili gramofon czy jakiś niebudżetowy zestaw a do tej pory słuchali rapu, disco polo czy wszystkiego po trochu nie ujmując tej muzyce bo to nadal jest muzyka bez względu na gatunek. Najważniejsza jest nadal sama muza którą lubimy a dopiero później sprzęt, chodzi mi o kolejność czyli muza-sprzęt a nie sprzęt i szukanie muzy bo fajnie brzmi. Taka kolejność to dla mnie zakup typowo do chwalenia się znajomym przy każdej okazji. Większość tych sprzętów spełni oczekiwania nie osłuchanego ucha słuchającego wszystkiego a ten procent osób o zawężonych gustach i większej wrażliwości i tak będzie szukać wciąż nowych doznań.

Przepychanki i kłótnie co lepsze nie mają sensu, zawsze znajdziesz odmienne zdanie czy gust. Jest różnica pomiędzy polecaniem a ,,rozkazywaniem'' co jest lepsze. Szanujmy się nawzajem i tyle.

PS.

Moja wypowiedź nie miała na celu prowokowanie ciebie Absolem. Szanuję twoje racje i z wieloma się zgadzam ale każdy powinien sam dojść do pewnych wniosków czy doświadczeń a nie przeskakiwać opierając się na innych. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, rah napisał:

A jak słyszę że kupując sprzęt mam szukać najlepszych wydań

Najlepsze wydania winylowe o których czytasz na forach to wydania z roku i kraju ukazania się konkretnej pozycji. Nie słyszałem żeby ktoś na forach audio przekonywał kogoś kto słucha techno do sięgnięcia po Pink Floyd. Są jeszcze wydania japońskie ale to inna historia i jakość do której trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

Godzinę temu, rah napisał:

każdy powinien sam dojść do pewnych wniosków czy doświadczeń a nie przeskakiwać opierając się na innych. 

Przechodziłem każde stadium tego zagadnienia sam, kupowałem sprzęt bo ktoś na forum polecał a potem okazywało się to nic nie wartym bublem. Tak było w przypadku Audio Techniki która jest bardziej meblem niż odtwarzaczem, koleś chce kupić gramofon więc musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy robi to dla siebie i będzie używał czy kupuje żeby stało, cieszyło oko i żeby można było kolegom pokazać. To jest ta różnica przed którą przestrzegam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Absolem napisał:

Tak było w przypadku Audio Techniki która jest bardziej meblem niż odtwarzaczem, koleś chce kupić gramofon więc musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy robi to dla siebie i będzie używał czy kupuje żeby stało, cieszyło oko i żeby można było kolegom pokazać.

 To co pisałem Ty zapominasz dopisać magiczne ,,dla mnie'' i stwierdzasz(wmawiasz) że pomimo wielu pozytywnych komentów w różnych dyskusjach dla każdego powinien być to szrot, mebel a nie gramofon.

 Ja bym napisał: ,,Dla mnie gramofony AT grają słabo i w porównaniu z np. PJ nie mają startu ale sprawdź at i sam oceń czy brzmienie zadowala twoje oczekiwania.''

Brzmi dużo lepiej i bardziej wiarygodnie niż wmawianie komuś z innym słuchem, mieszkaniem i całym torem że to będzie kwas a nie przyjemność.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

To co napisał Absolem.

Tylko JEDEN na tych forach podszedł sensownie do tematu. W pytaniu jaki gramofon zaczął od pytania po co gramofon:

-masz w spadku kolejce płyt 

-kupujesz, bo modne

- drogi sport i koszty będą wysokie niż się wydaje.

 

To był jedyny gość który sensownie odpisał w temacie o zakup gramofonu. 
 

Odnośnik do komentarza

Hehe @Absolem nie wątpię w Twojej dobre intencje i dzięki za opinie. Tak jak pisałem muzykę już mam, szukam czegoś do odtwarzania i robię to tylko dla siebie. Vinylki zbieram od ponad roku i leżą jeszcze nie odfoliowane, jestem cierpliwy tak samo jak z kupnem gramofonu. Na spokojnie, próg wejścia na ten moment mam taki a nie inny i zobaczę dokąd mnie to zaprowadzi. Chcę jeszcze inaczej posmakować muzyki, tyle.

 

Btw. W doopie mam chwalenie się czymkolwiek, czy postawię odtwarzacz za £100 czy za £1000 to i tak nikt nie będzie widział różnicy, i tu i tu kręci się Majka Jerzowska czy coś tam innego i tyle będzie wrażenia na kimkolwiek, proszę daj z tym spokój ok? 

 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, rah napisał:

a bym napisał: ,,Dla mnie gramofony AT grają słabo i w porównaniu z np. PJ nie mają startu ale sprawdź at i sam oceń czy brzmienie zadowala twoje oczekiwania.''

Brzmi dużo lepiej i bardziej wiarygodnie niż wmawianie komuś z innym słuchem, mieszkaniem i całym torem że to będzie kwas a nie przyjemność.

Ale ten gramofon nie ma nawet właściwie działającego antyskatingu więc o co ty walczysz typie? DLA MNIE to szrot dla kogoś z minimum wiedzy w temacie z automatu też powinien być no bo siła nacisku na wkładkę.. zresztą po co ja mordę strzępię.. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Absolem napisał:

Ale ten gramofon nie ma nawet właściwie działającego antyskatingu więc o co ty walczysz typie? DLA MNIE to szrot dla kogoś z minimum wiedzy w temacie z automatu też powinien być no bo siła nacisku na wkładkę.. zresztą po co ja mordę strzępię.. 

Spoko Absolem, nie do końca się rozumiemy więc nie było tematu.

Odnośnik do komentarza

@alb84 na entry level WEDŁUG MNIE najlepszy jest debut carbon z wkładką 2m red. Wkładka nie jest demonem rozdzielczości ale w swojej klasie cenowej dla mnie jest najlepsza, zagra wszystko od rocka po muzykę poważna w bardzo ułożony i dobrze dociążony sposób, do tego co nie bez znaczenia wiele wybacza więc jeżeli będziesz miał ryski albo brudną /tłustą płytę to prawie tego nie usłyszysz. Pre amp ploecam również Pro Jecta tub box s. To jest pierwsza generacja, minimum ustawień i wielka frajda ze sluchania, lampy w tym pre wnoszą troszkę ciepła do brzmienia co dodaje bardzo fajnego efektu winylom z cyfry. Sprzedawałem taki zestaw jakiś czas temu za 1700 zł. O ile pre ze względu jak wspomniałeś na koszty brałbym używany o tyle z gramofonem/wkładką nie ma co ryzykować i lepiej kupić nowy. To jest bardzo solidny zestaw na początek miałem, używałem i dopiero przeskok na zupełnie inną półkę cenową wywołał efekt wow. 

Edytowane przez Absolem
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Przy AT lp120 który miałem jakieś dwa tygodnie trzeba było chodzić na palcach bo tak jak pisałem antyskating to atrapa, byly jazdy z ustawieniem nacisku na wkładkę bo pierścień był luźny i latał sobie jak chciał do tego wkładka która tam jest zamontowana jest wręcz tragiczna i te wszystkie djeskie wynalazki których nigdy nie użyjesz bo na hui. Mało? Nie sądzę... Miałem oddałem i nigdy więcej. 

Odnośnik do komentarza

Ustawienia dla początkującego użytkownika są minimalistyczne i fabrycznie zamontowana wkładka pozwala się cieszyć sprzętem bez pomocy specjalisty. Antyskating sprawdza się bardzo dobrze nawet na drewnianej podłodze, jest i działa. Projecty mają bardzo dobrej jakości ramię praktycznie w każdym modelu więc nic tylko cieszyć się muzyką bez lampek i djeskich dodatków. 

Odnośnik do komentarza

Kurde jak ja grałem acid techno na gramofonach 10 lat temu, to się po prostu kupowało dwa Technicsy 1210 MK2 i latały po klubach bez żadnych karbonowych ramion i całego tego audio voodoo. Swoją drogą ceny nieźle poszły do góry. Teraz 1210 MK7 to okolice 4000zł gdzie MK2 kupowało się w okolicy 2000zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...