Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chcę do salonu kulić Soundbar. Myśle nad tym modelem, ponieważ recenzja w hdtv była bardzo korzystna.

https://hdtvpolska.com/eisa-najlepszy-soundbar-cena-jakosc-to-tcl-ray-danz-ts9030-nowatorskie-podejscie-do-uzyskania-dolby-atmos/
 

Jamie tipy? Może coś innego w tej cenie? Tak do 2 tys?
Kina 5+1 jak coś nie chcę 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.10.2020 o 22:57, Absolem napisał:

Ustawienia dla początkującego użytkownika są minimalistyczne i fabrycznie zamontowana wkładka pozwala się cieszyć sprzętem bez pomocy specjalisty. Antyskating sprawdza się bardzo dobrze nawet na drewnianej podłodze, jest i działa. Projecty mają bardzo dobrej jakości ramię praktycznie w każdym modelu więc nic tylko cieszyć się muzyką bez lampek i djeskich dodatków. 

 

 

Kminiłem od niedzieli i wykminiłem

 

1800

 

https://audioplaza.pl/products/21157-pro-ject-debut-carbon-2m-red-dc-czarny-gramofon-salon-poznan

 

CD olewam, bo płyt mam mało, a to co mam na CD, mam w spotify i mogę puścić sobie przez ampli- bo jest z wifi.

Zamiast 1100 na kompakt, dokładam 300zł i mam ten gramofon i idę w winyle. Ten co mam leci do kumpla za 400zł. 

Spoko deal. Dam znać jak dojdzie. 

Potem może rozkminie zew przedwzmacniacz, bo ampli ma wbudowany.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, iluck85 napisał:

 

 

Kminiłem od niedzieli i wykminiłem

 

1800

 

https://audioplaza.pl/products/21157-pro-ject-debut-carbon-2m-red-dc-czarny-gramofon-salon-poznan

 

CD olewam, bo płyt mam mało, a to co mam na CD, mam w spotify i mogę puścić sobie przez ampli- bo jest z wifi.

Zamiast 1100 na kompakt, dokładam 300zł i mam ten gramofon i idę w winyle. Ten co mam leci do kumpla za 400zł. 

Spoko deal. Dam znać jak dojdzie. 

Potem może rozkminie zew przedwzmacniacz, bo ampli ma wbudowany.

Słuszna decyzja, olej atrapy i kup sprzęt który zamiast wyglądać będzie grał tak jak wskazuje jego przeznaczenie. Winylowego nałogu szczerze współczuję bo to jest mocno uzależniające i kosztowne hobby.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wydania tak, są i płyty po 500/600zł i lepiej. Ale masówka dzisiaj nowa to okolica 69-130zł. Teraz chyba wezmę U2 

 

https://www.gandalf.com.pl/m/the-best-of-1980-1990-vinyl/?gclid=Cj0KCQjwoJX8BRCZARIsAEWBFMK35MbEK5vUrUhy0smysL2kzwY96veuxMD99hI0QINmg0PBEAvVpd4aArN6EALw_wcB

 

2 płyty, więc przeliczam że płyta 60zł. Ujdzie. Wczoraj kupiłem Pink Floyd za 90zł 

Nie słucham tylko Disco Polo i Metalu. ACDC czy coś takiego to nie. Ale czasem lubię takie U2 zapodać czy właśnie Pink Floyd. Ostatnio to za mną chodzi.

 

 

Poluje na to

 

spacer.png

 

 

Rok temu było na allegro- 245zł. Oni mają chyba limitowane winyle. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

U nas koleś myje zanim wsadzi w folie i przyklei cenę. Dodatkowo na miejscu ma myjkę, jak ktoś chcę, to chyba za 5zł myję. Nowe płyty też się powinno dać w myjkę po syfie z fabryki. No myjka to chyba 1800zł. 

A szczotkę antystatycznym włosiem mam. Taka na szerokość płyty. 

Muszę odwiedzić Pakola- ten od słynnego Bonusa BGC. Jedna z największych kolekcji audio w kraju. Albo największą albo jest 2. U niego można też umyć. 

Odnośnik do komentarza
Hej chcę do salonu kulić Soundbar. Myśle nad tym modelem, ponieważ recenzja w hdtv była bardzo korzystna.
https://hdtvpolska.com/eisa-najlepszy-soundbar-cena-jakosc-to-tcl-ray-danz-ts9030-nowatorskie-podejscie-do-uzyskania-dolby-atmos/
 
Jamie tipy? Może coś innego w tej cenie? Tak do 2 tys?
Kina 5+1 jak coś nie chcę 
Dołączam do pytania, ktoś może coś o nim powiedzieć? Czy może lepszy Samsung hw-800t ?
Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałem ten Samsung to rozwija skrzydła z tegorocznymi TV OLED od szajsa (od 80 w górę), ponieważ wtedy tez głośniki TV podkręcają efekty. 
Bez tego ponoć przyzwoicie, ale bez fajerwerków jak na belkę. 
 

@BielikDaj znać jak coś wybierzesz/będziesz miał jakieś polecenia.

Odnośnik do komentarza

Dałem sobie parę dni na spokojne pomyślenie i

On 10/10/2020 at 2:02 PM, Absolem said:

(...) lampy w tym pre wnoszą troszkę ciepła do brzmienia co dodaje bardzo fajnego efektu winylom z cyfry. (...) 

 

ten fragment, to jak te ziarenko które wykiełkowało w oczywisty wniosek. To ciepło z lamp to jest to, mam dostęp do cyfrowego hi-res audio to nie potrzebuję przecież więcej podobnych wrażeń ze zwykłego odczytu cyfry z winyla :). To charakterystyczne ciepło + saxofokik to będzie sztos ;]

 

 Pro Ject Debut Carbon już jest w drodze, pięknie się wszystko złożyło bo akurat jest promo i cena £299 to akurat moje widełki. Jeszcze szukam pre amp, znajomy ma jakiś budżetowy to pożyczę na próbę. Nie wiem czy szarpnę się na Tube Box S/2 bo raz, że to na tę chwilę za duży koszt a dwa nie widzę żeby w tych preampach było wyjście aux (nie mam kolumn). Nie wątpię, że te pudełka warte są swojej ceny ale prawdopodobnie będę sie rozglądał za innym tymczasowym rozwiązaniem :). 

 

 

@iluck85 mordo The Midnight? my man! 

 

Oficjalny US store  <- tu jeszcze ten winyl Endless Summer jest dostępny. 30$ to dobra cena, ale sama przesyłka niestety dodatkowe 35$ i tylko to mnie jeszcze powstrzymuje od zamówienia. W przyszłym roku mają planowany kolejny tour po europie i na eventach też można kupić fanty. (płyty, koszulki itp.). Na ten moment innego sposobu na ten EP nie widzę. No chyba, że sprzedaż z prywatnej kolekcji. :)

 

 

 

 

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, alb84 napisał:

. Nie wiem czy szarpnę się na Tube Box S/2

Ostatnio z ciekawości patrzyłem i pierwsza generacja jest jeszcze dostępna, przynajmniej w Polsce. Tube box s2 moim zdaniem nie jest wart swojej ceny. Niby więcej ustawień, filtr subsoniczny, miałem na testach i uważam że to co oferuje nie jest warte dopłaty do modelu wyżej. Już lepiej kupić sobie lepsze lampy do boxa jedynki. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 Heheh no to piona, właśnie wczoraj też zamówiłem Monsters ;].

 

 Oprócz preampa rozglądam się za jakimiś zestawem do czyszczenia itp. Jakieś dodatkowe rekomendacje, czy po prostu jakikolwiek randomowy kit bedzie git? :D

. To wszystko na jedno kopyto, jakaś szczotka, szmatka i płyn/pasta. Są jakieś lepsze i gorszego marki? Vinylclear, Spincare, Big Fudge czy tam Kaiu dla mnie bez różnicy, ale może jednak jakieś są? 

Odnośnik do komentarza

Dobra szybka piłka :) Zastanawiam się pomiędzy Denon x2700h vs Denon x2600h. Różnica praktycznie taka, że 2700 ma 1 złącze HDMI 2.1. cenowo różnica 500-900pln w zależności od sklepu. Głośniki mam 5.1 więc nie robi mi czy będzie 7.2 czy 9.2. Problem jest taki że ten 2700 w niewielu miejscach jest dostępny a 2600 miałbym od ręki w MM, gdzie w radzie czego mogę zareklamować na miejscu a nie wysyłać kurierami. Pytanie czy faktycznie warto dołożyć czy brać ten tańszy. Zastanawiam się kiedy te 120hz stanie się standartem :unknown:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

@Bielik zamówiłem dziś tego TLC. Pojawił się znowu w kilku „normalnych” sklepach w dobrej cenie.

Ja wziąłem w Neonet.

Daj znać jak się sprawuje i czy ewentualnie masz odniesienie do jakiegoś innego soundbara.

Ciekawi mnie ten rewolucyjny Atmos przesyłany przez zwykłe hdmi arc.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Bielik napisał:

Daj znać jak się sprawuje i czy ewentualnie masz odniesienie do jakiegoś innego soundbara.

Ciekawi mnie ten rewolucyjny Atmos przesyłany przez zwykłe hdmi arc.


oko
 

Niestety moim porównaniem będzie tylko stare, 10 letni plastikowe kino LG, gdzie już od jakiegoś czasu tylne kolumny nie grają :) 

W takim układzie powinienem być zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mlody23 napisał:

Dobra szybka piłka :) Zastanawiam się pomiędzy Denon x2700h vs Denon x2600h. Różnica praktycznie taka, że 2700 ma 1 złącze HDMI 2.1. cenowo różnica 500-900pln w zależności od sklepu. Głośniki mam 5.1 więc nie robi mi czy będzie 7.2 czy 9.2. Problem jest taki że ten 2700 w niewielu miejscach jest dostępny a 2600 miałbym od ręki w MM, gdzie w radzie czego mogę zareklamować na miejscu a nie wysyłać kurierami. Pytanie czy faktycznie warto dołożyć czy brać ten tańszy. Zastanawiam się kiedy te 120hz stanie się standartem :unknown:

 

ja miałem podobną rozkmine 3600 czy 3700, ten drugi ma hdmi 2.1 i jednak poczekałem te 1.5msca dłużej na nowszy model aż wejdzie do sklepów.

Zrób tak samo szukaj 2700, co do reklamacji to i tak idzie wszystko w 1 miejsce serwisowe i sklep powie abyś tam wysyłał -> Horn.

Pamiętaj tylko aby kupić z polskiej dystrybucji -> po zakupie 30 dni na rejestracje na stronie horna co przedłuża gwarancje do 3 lat ;)

Edytowane przez Fanek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...