Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

@alb84

:xboss:

 

spacer.png

 

Zamówiłem tydzień temu w niedziele na stronie midnight/store. W poniedziałek wysłali, dziś przyszło.

 

Droga wysyłka, ale płyta w miarę. Łączny koszt z przewalutowaniem, wysyłka- 180zł z jakimis groszami. Z czego 40zł wysyłka.  

Zapakowane średnio, a nawet słabo. U nas lokalnie lepiej pakują, ale doszły płyty w całości. I minus za brak tracking number. Nie idzie śledzić przesyłki, co przy 40zł słabe. Albo dojdzie albo nie, sklep mi odpisał że leci Royal Mailem i jak nie dojdzie w ciągu 40 ROBOCZYCH dni mam się odezwać. Ale doszło. 

 

 

 

 

Edytowane przez iluck85
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

@iluck85 

:banderas:

 

Dzięki za cynk. Zrobili chyba jakiś repress. Z miejsca zamówiłem Nocturnal, Days of Thunder i Endless Summer.

 

Swoją drogą polecam Ci też Horror Show LP (parę tyg temu zrobiłem preorder, a jakże :D). Jest jeszcze pomarańczowy vinyl. Krótko mówiąc jest mroczniej i powiedział bym że to taki duchowy następca Nocturnal. 

 

Cała dyskografia The Midnight na krążkach? 

Jaranko:ohboy:

 

Odnośnik do komentarza

 Za 3 płyty naliczyło mi za przesyłkę jak za jedną, i dlatego się szarpnąłem. Rozumiem też Twoje podejście, łatwo się zatracić, tu płyta tam gierka i później drapanie się po głowie. 

 

btw. 

Ogarnąłeś już jakiś preamp do Twojego projecta? Ja jeszcze jestem w lesie :lapka:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Podpięty pod Yamahe RN 602 i na teraz odpuszczam. 

Nie wiem czy minął kwartał jak wszedłem w te winyle, a już mam 13 płyt. 

Dziś przyszedł ten Sunset, tydzień temu wpadł soundtrack z Gladiatora. Wcześniej Phil Collins, a przedtem w promocji Varius Manx. A gdzieś pomiędzy Gladiatorem, a Philem wpadł Daft Punk z 2013. 

 

:notbad:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wrzuce tu bo nawet na PM dostawałem pytania odnośnie nowyh amplitunerów z hdmi 2.1 i bugiem w trybie 4k120HZ.

Dziś Denon wypuścił nowy firmware i wyglada na to, że naprawili :D

na avsforum potwierdzają że na 3080 i xbox series x podaje sygnał 4k120hz

 

https://www.avsforum.com/threads/official-2020-denon-avr-owners-thread-faq-posts-1-8.3151088/page-281#post-60237329

 

Cytat

(1) Supports Center Spread function.
(2) The FRL (Fixed Rate Link) rate can now be displayed when a TV is connected to a 4K120 or 8K60 compatible player via HDMI.
(3) Addition of screen saver function
(4) Fixed a bug in Power On Volume Level setting.
(5) Fixed a bug that playback stopped when playing specific content of Amazon Music HD.
(6) Solved the problem that the image on the selected monitor was interrupted when a TV / Projector was connected to the HDMI 1 / HDMI 2 output of the AVR.

 

Także można śmiało brać nowe Denony :banderas:

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przyglądam się zmianie swojego systemu 5.1 albo możliwością jego rozbudowy, tj. podpięcie lepszych głośników.

 

Od prawie 10 lat korzystam z Logitech Z-5500. Nie mogę narzekać na ten zestaw jednak wszystko idzie do przodu więc powoli zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego/rozbudową. Wstrzymywałem się z zakupem aż Sony udostępni więcej informacji o swoim nowym systemie dźwięków w PS5 jednak jak na razie to nie widziałem żadnych info aby ten nowy standard miał dotyczyć dźwięku 5.1. Zresztą nie wiem czy przez te 10 lat dodano do gier jakieś nowe standardy dźwięku, których nie obsługiwałby ten Logitech Z-5500. Dlatego też zastanawiam się nad wymianą głośników. Subwoofer bym zostawił, a głośniki wymienił na jakieś inne 5.0. 

 

Możecie coś polecić, doradzić? Na co zwrócić uwagę albo czego unikać. Nie jestem jakimś audiofilem, a zestaw 5.1 służy mi głównie do gierek, rzadziej filmów. Mój budżet jest sporo ograniczony 1 tyś zł - 1.5 tyś zł przy czym zastanawiałem się nad jakimś z tych https://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn.bhtml zestawów z EURO, bo mam u nich dostać kupon na 500 zł do wykorzystania na cokolwiek z ich oferty. Wcześniej skłaniałem się do tego aby kupić PS5 ale odchodzę od tej myśli min. przez to, że wziąłem już XSX i teraz czekam na wersję slim ;) Podejrzewam, że oferta z marketu nie jest najwyższych lotów jednak jeżeli wyszłoby w moim przypadku po taniości, a dało zauważalną poprawę dźwięku to czemu nie. Ludzie narzekają na głośniki w tych Logitech Z-5500, a niektórzy twierdzą, że dobry soundbar może robić lepszą robotę niż ten zestaw... Nie jestem do tego przekonany ale nie znam się. Zresztą ciężko przyczepić mi się do tych satelitek ale z drugiej strony nigdy nie podłączałem niczego lepszego.

 

 

Odnośnik do komentarza

@Elitesse miałem taki sam problem kilka miechów temu. Miałem Zetki, ale zachciało się atmos, bo wszędzie tylko atmos i atmos. A Zetki już staruśkie, większości nowych rzeczy nie obsługują. Zawsze sobie mówiłem, że nigdy nie kupie soundbar, bo tylko głośniki tył i przód mogą dać dźwięk dookoła, a nie jakaś belka z przodu. Ale po sprawdzeniu cen zestawów kolumny + ampli + sub to koszt ponad 10 tyś. Wtedy ogarnąłem, że są soundbary z satelitami na tył i atmosem. Więc kupiłem Samsung Q900T 7.1.4 i to było jedno wielkie WOW. Niestety, okazało się, że ten model ma problem z łączeniem po ponownym uruchomieniu, więc wrócił do sklepu po 3 tygodniach. W moim sercu nastąpiła pustka, a jak podłączyłem znowu Zetki to dodatkowo rozjeb ało mi mózg jaka przepaść dzieli dźwięki z obu sprzętów... Jakiś miesiąc później przypadkiem zobaczyłem, że Samsung wypuszcza nowy zestaw, Q950T, tym razem z dodanymi głośnikami 9.1.4. No i znowu wielkie WOW. Filmy, gry to jest poezja. Przejście z zetek to nawet nie jest do opisania... To trzeba usłyszeć. Tym razem wszystko śmiga. Jedyny minus to wyświetlacz u góry sounbaru, ale można przeżyć bo wszystko i tak idzie z automatu albo przez apke w telefonie. Także może pomyśl o tym. Jak byś miał jakieś pytania to wal śmiało :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO Taki zestaw Q950T na pewno robiłby robotę w połączeniu z moim Samsungiem QLED QE65Q70RAT (albo z jakimś soundbarem Samsunga z 2019 r., np jego poprzednikiem Harman Kardon HW-Q90R) jednak przekracza to mój budżet na obecną chwilę. Jeszcze nie spłaciłem wszystkich rat za TV, który nabyłem w podobnej cenie jak ten Q950T ;)

Na euro ten HW-Q90R jest wyceniany o 1 tyś. złotych taniej od nowszego modelu Q950T, a z tego co widzę to aż tak bardzo się nie różni od młodszego brata. Nie wiem czy na tyle aby warto było za niego dać o 1 tyś. zł więcej. Choć pewnie można założyć, że każdy z nich byłby lepszy od tego co mam. Przynajmniej w teorii, bo żadnego z tych zestawów nie słyszałem na żywo, a w komentarzach ludzie często piszą że nie widzą różnicy pomiędzy tym co wcześniej mieli (choć nie piszą też co wcześniej mieli). Pojawiają się tez informacje o zrywaniu połączenia bluetooth...

W sumie kupowanie takiego zestawu w obecnych czasach to jak kupowanie kota w worku skoro nie można podejść do sklepu aby sprawdzić jak to działa czy z czymś porównać. Na pewno się jeszcze zastanowię nad zakupem, może też poczekam z rok aż stanieją po wypuszczeniu jakiejś nowszej wersji i chwycę na promocji.

Wydaje się, że aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku należy sprzęt podłączyć przez złącze HDMI ARC, bo po bezprzewodowo pewnie nie uzyska się najlepszej jakości.

Odnośnik do komentarza

https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a36.html

Co myślicie o tych kolumnach? Reklamowane jako soundbar killer.

Posiadają cyfrowe złącza w tym HDMI arc ale przesyłają tylko pcm, co najwyżej jakieś swoje rozwiązania co do wirtualnego surround można włączyć. Miał ktoś z nimi styczność?

Bo cały czas mam dylemat czy wziąć tlc Ray danz czy dopłacić sporo i mieć równocześnie fajny sprzęt do oglądania TV/grania i dodatkowo do słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marcin33 napisał:

@Fanek Chyba jednak wstrzymam się z zakupem :/

 

 

 

 

Wychodzi na to, że 4k120fps HDR działa na 3080 i na PS5, a nie działa tylko na Xboxie?

chodzi coś o kompresowane i niekompresowane video, tak czytałem wcześniej jak wykryli tego buga...

No ja mam PS5, to się akurat nie przejmuje :D

pewnie naprawią to za jakiś czas całkowicie.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Fanek said:

 

Wychodzi na to, że 4k120fps HDR działa na 3080 i na PS5, a nie działa tylko na Xboxie?

chodzi coś o kompresowane i niekompresowane video, tak czytałem wcześniej jak wykryli tego buga...

No ja mam PS5, to się akurat nie przejmuje :D

pewnie naprawią to za jakiś czas całkowicie.


tak tylko Vincent zaznaczył że wada ewidentnie hardwerowa więc aktualizacją softu tego nie załatwią... Więc albo wyjdzie nowa rewizja konsol albo AVRów.... Trochę głupia sprawa bo ogranicza posiadaczy konsol Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kaczi napisał:


tak tylko Vincent zaznaczył że wada ewidentnie hardwerowa więc aktualizacją softu tego nie załatwią... Więc albo wyjdzie nowa rewizja konsol albo AVRów.... Trochę głupia sprawa bo ogranicza posiadaczy konsol Microsoftu.


Vincent już wcześniej tez mowil, ze firmware tego nie zalatwi, a w ostatnim naprawili to (oprocz xboxa).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad soundbarem. Mile widziane jakieś propozycje. Jeśli zdecyduje się na zakup to do 2 tys. zł. Nigdy nie śledziłem tematu, jedyne co mogę powiedzieć, to zależy mi na Dolby Atmos. Zastosowanie - głównie gierki, sporadycznie jakiś film, serial. Na wstępie napotykam problem. Obecnie mój LG CX 55" stoi na takiej szafce. Naturalne byłoby ustawienie głośnika przed tv, ale do dolnej krawędzi jest 35 mm, a wewnętrznej ramki 48 mm. Nie widzę tak płaskich soundbarów. Czy w ogóle rozważać zawieszenie głośnika za lub nad tv? Zawieszenie tv odpada. Pozostaje zmiana szafki na taką z dolną półką?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...