Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne jakbym się przesiadł ze sprzętu za 5 tys na ten tlc to bym się z tobą zgodził. Natomiast przesiadłem się z 10 letniego plastikowego kina 5.1 ze słabym bassem. Boost jest duży. 
Ja przeszedłem z z906. I jestem w stanie się założyć o sporą sumę, że te Zetki dawałyby lepsze doznania niż TCL. Mam mocne wrażenie, że wyłączyłeś logikę, i kierujesz się jedynie recenzjami. Wiesz... miliony ludzi pokierowali się recenzjami Cyberpunk 2077. Nie wyszli na tym najlepiej
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja przeszedłem z z906. I jestem w stanie się założyć o sporą sumę, że te Zetki dawałyby lepsze doznania niż TCL. Mam mocne wrażenie, że wyłączyłeś logikę, i kierujesz się jedynie recenzjami. Wiesz... miliony ludzi pokierowali się recenzjami Cyberpunk 2077. Nie wyszli na tym najlepiej emoji41.png

No kurła jak na logikę jak mam porównanie do starego sprzętu i teraz jest dużo lepiej. Sam głośnik basowy to przepaść względem starego bo ma głośnik frontowy i w podłogę, nie mówiąc o głośnikach TV.

 

Rozumiem, że na głośnikach z TV miałem lepszy dźwięk niż na tej belce TLC? :wujaszek:

Odnośnik do komentarza

Aaa. Czyli Ty masz to TCL? Nie no, głośniki z tv to coś o czym się nie dyskutuje Wczoraj montowałem u kuzyna oled, i nawet soundbar za kilka stów gra milion razy lepiej niż wbudowane głośniki.

EDIT: no ale oparli się na recenzji, bo redzi sprytnie zagrali jak by na każdej platformie było tak samo spoko




Odnośnik do komentarza

No to spoko. Skoro Tobie się podoba to najważniejszego, ale nadal nie ma tam atmos, bo kluczowym elementem atmos są głośniki sufitowe, tudzież odbijające dźwięk od sufitu. I tylko o to mi chodziło. Bo samej jakości dźwięku nie kwestionuje, bo nigdy nie słyszałem jak to gra.

Odnośnik do komentarza

Tak jak @PiPoLiNiOpisze, to są detale. I mimo iż dźwięk był świetny, słyszałem w niektórych scenach, że dźwięk dochodzi z góry, tak jak to ujął dupy mi nie urwało. Ale tak samo twierdzę, że jeżeli brać coś nowego to tylko z głośnikami skierowanymi w górę i najlepiej z satelitami tylnymi bo atmos to dźwięk przestrzenny, otaczający widza z każdej strony, a nie belka dająca tylko dźwięk w stronę odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

No to spoko. Skoro Tobie się podoba to najważniejszego, ale nadal nie ma tam atmos, bo kluczowym elementem atmos są głośniki sufitowe, tudzież odbijające dźwięk od sufitu. I tylko o to mi chodziło. Bo samej jakości dźwięku nie kwestionuje, bo nigdy nie słyszałem jak to gra.
 

No z tym Antmosem to naprawdę udolnie to emuluje. To co piszą w recenzjach ma pokrycie. Ptaszek śpiewa i przelatuje raz z jednej strony, raz z drugiej, samolot przelatuje z lewej na prawą. On nie ma takich klasycznych górnych, ale ma fajne boczne ustawione lekko pod kątem w górę No i odbija się w bok.

Jest tam ponoć zastosowana jakaś nowa sprytna technologia emulacji. Ile w tym marketingu? Pewno dużo, ale za takie pieniądze polecam ten sprzęt.

 


ps podpiąłem testowo XSX bezpośrednio do belki. Niby wg spec puszcza 10 bit, 4k/hdr10, tv niby też to wykrywa. Jednak obraz jest zauważalnie gorszy (Gears 5), niż jak jest podpięta konsola bezpośrednio do TV, mimo że oczywiście tak samo ustawiłem suwaki, ten sam tryb gry itd.

Tak jak mówiłem nie ufam sprzętom za 1,5-2 tys pod kątem przesyłania dalej tak zaawansowanego obrazu  

 

 

 

 

F507C97E-A53A-436E-9C68-66202B20741A.jpeg

83F99735-563E-4D45-B806-97894BAC345F.jpeg

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Koleś88 napisał:

Ja zamówiłem tego TCL. Potestuje parę dni i się wypowiem,
jak będzie kaszana to zwrócę i wezmę SL8Y. Nie chodzi mi o 300zł różnicy, tylko o to, że wspiera Airplay 2 co dla mnie jest mega ważne a z tego co wiem to LG nie ma tej funkcji?


AirPlay śmiga.

 

Z czego się przesiadasz?

 

Odnośnik do komentarza

Okej, odebrałem dziś i zawiozłem kuzynowi ten soundbar LG SL8Y. Ogólnie można do niego dokupić tylne głośniki się okazuje, tyle że cena to niemal tysiak. Ale dają dźwięk przód i góra. Więc po ich zakupie mamy 5.1.4 czyli już bardzo sympatycznie.

Jakość wykonania całkiem spoko. Subwoofer ciężki i raczej solidny. Sama belka też bez zarzutu, jedynie połączenie prądowe to jakiś fuckup... Zwykły okrągły kabel z zasilaczem na zewnątrz. Jak w jakiś lapku sprzed 15 lat. Bez kitu.

Jeśli chodzi o dźwięk to w filmach bardzo bardzo fajnie, atmos słychać, bas fajny, trochę mięsisty, a nie taki chamski dudniący.

Muzyka z yt całkiem spoko, ale bez szału.

Karny kutas za brak kabla hdmi w zestawie, wziąłem że sobą jakiś swój stary kabel, ale jest gównianej jakości i jak podłączyłem XSX to byłby cuda, obraz znikał co chwilę, także atmos w gierkach nie sprawdziłem za bardzo.

Ogólnie porównanie do mojego Q950T nie ma żadnego sensu, bo słychać, że to jednak inny przedział cenowy. Ale do 2 tys, wydaje mi się, że wybór jak najbardziej za(pipi)isty.

Jednakże, nadal uważam, że kino domowe bez głośników z tyłu, nie ma sensu. Po prostu

[mention=18079]Aleks[/mention] co postanowiłeś w końcu?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sumie nic. Jak pisałem na początku zastanawiam się i Ty mnie trochę zniechęciłeś :D A tak poważnie śledzę temat, może zamówię na próbę coś w nowym roku. Rozważam wspominane TCL i LG. Całe życie na głośnikach z tv, myślę że i tak będę zadowolony. Jak pisalem w zaczepnym poście największy problem mam z tym, że zakup głośnika zmusi mnie pewnie do przemeblowania.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Aleks napisał:

Zniechęciłeś - pół żartem, pół serio. Ale na pewno cenna uwaga dla laika. 


To jest 100% racja. Ja bym poszedł jeszcze dalej. Nawet jak masz tylne satelity to jak nie kupisz w miarę średnio-dobrego zestawu (i to nie za 2 tys zł), to dźwięk przestrzenny to będzie taki se. 
Z drugiej strony jak ktoś chce dużo lepszy dźwięk niż z TV z dobrym basen i ceni estetykę to takie belki za ok 2 tys zł będą dobrym wyborem, tym bardziej że fajnie działają np z smartfonami i innymi Spotifaiami. 

Odnośnik do komentarza

Panowie teraz była fajna promka na samsunga q800t. Za 2500 był w euro agd z tylnymi głośnikami do łyknięcia, ja się skusiłem i nie żałuje, tym bardziej, że miałem jeszcze voucher na 300zł więc sumarycznie wyniósł mnie 2200zł.

 

Wcześniej miałem Polka Signa S1 i różnica jest piorunująca. 

Obecnie jako główny dawca dźwięku służy XSX i z atmosikiem robi robotę.

Bass jak trzeba to potrafi ładnie się pojawić, puściłem sobie starusieńkiego lotra z netflixa gdzie jest zwykłe DD 5.1 i potrafiło już robić wrażenie wręcz kinowe.

Niestety nie wiem czemu ale z mojego LG B7 puszczając to samo przez ARC nie ma tych efektów :/ 

Planuje się zamienić z ojcem telewizorami, on ma B9 więc już będzie ten eARC, ale czytając posty @PiPoLiNiO zaczynam się martwić, że i tak będzie kupa nie puszczając tego przez belkę :/ 

 

No ale pożyjemy zobaczymy.

Generalnie mogę ten zestaw śmiało polecić, 5.1.2 w tej cenie to nic tylko brać.

Odnośnik do komentarza

Ale o czym piszesz? Netflix, Amazon, Apple tv, idą z tv przez hdmi earc do soundbar i będzie wszystko jak trzeba. Sam mam B9. Inaczej się nie da przecież. Opóźnienia są tylko na grach. Kuzyn ma BX i na tej belce LG, też jest lag z konsoli, jeśli konsola nie jest bezpośrednio pod soundbar podpięta.

2500 z tylnymi to bardzo spoko cena Ale tylne chyba bez atmos co @Bielik ?

Odnośnik do komentarza

Ale z czym konkretnie masz problem? Bo piszesz tak, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Ani gdzie jest gorzej, ani co konkretnie się zmienia. [mention=34519]Bielik[/mention] wytłumacz konkretnie jakie masz połączenie i jakie problemy to coś ogarniemy może.

No czy dają atmos tylne wiesz po tym, że widzisz po nich czy mają też głośniki w górę skierowane czy nie. Prościej już się nie da

EDIT: Okej, masz pewnie SWA-9000S/8500S. Więc nie ma atmos z tyłu.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej zastanawiałem się nad tym konkretnym soundbarem co ma @PiPoLiNiO jednak jak czytam, że pojawia się lag albo, że nie można podłączyć dwóch sprzętów bo traci się na jakości to mam coraz większe wątpliwości. Chociaż z drugiej strony tylko nowy xbox wspiera atmos, a ps4 już nie. PS5 też ma mieć jakiś swój standard dźwięku i nie będzie korzystać z atmosa i dolby (z tego co pamietam). To czy w takim razie można podłączyć soundbar pod konsolę, a drugi sprzęt pod tv i korzystać z soundbara?

Odnośnik do komentarza

Ja mam ps5 i xsx [mention=67479]Elitesse[/mention] . Obie połączone bezpośredniość do soundbar. W takim ustawieniu nie ma totalnie żadnych problemów.

PS5 ma dolby True HD, ale nie ma żadnej gry która go ma Ale q950t go wspiera, więc nie ma problemu. Ten ich kodeków jest tylko na słuchawki i na zawsze na nich zostanie. Także no stress.

Na jakości obrazu nie tracisz nic przy tej jakości soundbar. Przy tym LG u kuzyna faktycznie, RGB pełnego w 4k nie obsługuje na przykład.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Ale z czym konkretnie masz problem? Bo piszesz tak, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Ani gdzie jest gorzej, ani co konkretnie się zmienia. [mention=34519]Bielik[/mention] wytłumacz konkretnie jakie masz połączenie i jakie problemy to coś ogarniemy może.

No czy dają atmos tylne wiesz po tym, że widzisz po nich czy mają też głośniki w górę skierowane czy nie. Prościej już się nie da

EDIT: Okej, masz pewnie SWA-9000S/8500S. Więc nie ma atmos z tyłu.
Hm nie wiem jak to prościej opisać. Puszczając film w 5.1 z netflixa z webos nie mam tych samych efektów dźwiękowych co puszczając go z netflixa na XsX. Xbox jest wpięty bezpośrednio do belki, natomiast z tv dźwięk trafia do niej za pomocą HDMI arc.

Później jeszcze dokładnie sobie to sprawdzę, ale nie wydaje mi się by to był efekt placebo.
Odnośnik do komentarza
Hm nie wiem jak to prościej opisać. Puszczając film w 5.1 z netflixa z webos nie mam tych samych efektów dźwiękowych co puszczając go z netflixa na XsX. Xbox jest wpięty bezpośrednio do belki, natomiast z tv dźwięk trafia do niej za pomocą HDMI arc.

Później jeszcze dokładnie sobie to sprawdzę, ale nie wydaje mi się by to był efekt placebo.
Ale Ty dalej nie rozumiesz, że nikt nie wie o co Ci chodzi... Wciąż nie napisałeś, gdzie jest źle. Czy z konsoli czy z tv.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...