Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

jak tam z cenami i dostępnością amplitunerów? Poprawiło się coś już, bo ja za bardzo poprawy nie widzę.

 

Cenowo nie wiem, czy drożej czy już taniej, bo nie pamiętam starych cen sprzed covida

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, gekon napisał:

jak tam z cenami i dostępnością amplitunerów? Poprawiło się coś już, bo ja za bardzo poprawy nie widzę.

 

Cenowo nie wiem, czy drożej czy już taniej, bo nie pamiętam starych cen sprzed covida

 

jest jakieś 10% drożej, kupowałem nowy ampli z hdmi 2.1 we wrześniu 2020

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Fanek napisał:

 

jest jakieś 10% drożej, kupowałem nowy ampli z hdmi 2.1 we wrześniu 2020

ale że drożej niż przed pandemią? Czy jeszcze drożej od 10% w porównaniu do podwyżek z marca 2020?

Odnośnik do komentarza

jeszcze drożej, przed pandemią to było ze 30% taniej pewnie, mój Denon kosztuje w tej chwili 5500zł i jest problem z dostępnością (wszędzie gdzie widziałem to na zamówienie i oczekiwanie aż przyjedzie z zagranicy) a dałem za niego we wrześniu 2020 800zł mniej.

 

Jak chcesz moge pomóc Ci coś dobrać podaj budżet i czego oczekujesz zastosowanie kino czy gry? i jaki setup głośników.

Rynek ampli się nie zmienił pojawiły się tylko nowe Onkyo których nie da się kupić

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Fanek napisał:

jeszcze drożej, przed pandemią to było ze 30% taniej pewnie, mój Denon kosztuje w tej chwili 5500zł i jest problem z dostępnością (wszędzie gdzie widziałem to na zamówienie i oczekiwanie aż przyjedzie z zagranicy) a dałem za niego we wrześniu 2020 800zł mniej.

 

Jak chcesz moge pomóc Ci coś dobrać podaj budżet i czego oczekujesz zastosowanie kino czy gry? i jaki setup głośników.

Rynek ampli się nie zmienił pojawiły się tylko nowe Onkyo których nie da się kupić

Kurła, to może się wstrzymam

 

chcę apmli do filmów bardziej, gry też będą, ale filmy to priorytet. Z atmosem

 

pod zestaw Jamo S 809 HCS + S810 SUB

 

ale jak w tej cenie jest lepszy zestaw to daj cynk to opyle to co mam i kupię coś nowego 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.07.2021 o 13:05, gekon napisał:

Kurła, to może się wstrzymam

 

chcę apmli do filmów bardziej, gry też będą, ale filmy to priorytet. Z atmosem

 

pod zestaw Jamo S 809 HCS + S810 SUB

 

ale jak w tej cenie jest lepszy zestaw to daj cynk to opyle to co mam i kupię coś nowego 

 

Patrzyłem teraz swoje Monitor Audio ale przewyższą kwotą te Jamo, musiałbyś z 5tyś wydać na audio 5.0 aby był przeskok i z 1000-1500zł na suba.
Zostaw na razie Jamo może, a Atmos chcesz z 4 sufitowymi, masz możliwość na sufit wrzucić?  to daje najlepszy efekt, jest możliwość ustawienia nad frontami wyżej, albo emulacja ale to już nie to samo.
Jaki masz budżet na ampli?  jaki masz teraz ampli?

 

U mnie to 80% filmy UHD Atmos/ DTS X, 20% konsola, mam setup 5.1.4  czyli 4 atmosy na podwieszanym suficie. Monitor Audio Bronze set + sub Rel Quake, mega polecam suby tej marki :D  firma specjalizuje się tylko w ich produkcji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięks

 

szczerze to wolałbym te Jamo zostawić:) Dobrze brzmią i szczerze rewelacyjnie wyglądają, a szukam właśnie zestawu do salonu. Pokój urządzony raczej stylowo, duża otwarta przestrzeń i wolałbym nie instalować tam czarnego klocka wielkości rosłego dębu. No ja wiem, ale kwestie estetyczne tutaj są akurat istotne. Z resztą brzmienie też kozackie (jak dla mnie) i recenzje ten zestaw ma fpytkę. 

 

Mam jak najbardziej możliwość montażu na suficie, ale że co tam mogę zainstalować? Jakieś głośniki podtynkowe? Patrzałem na to, ale tam jeden głośniczek podtynkowy tysiaka stoi do nawet kilkunastu. Chyba, że są jakieś inne rozwiązania, które nie sprawią, że salon będzie wyglądał jak studio nagrań Zenka Martyniuka?

 

Do atmosa do tych Jamo są fajne dostawki, o tym myślałem.

 

Jamo S8 ATM biały para - Opinie i ceny na Ceneo.pl

 

Jaki mam teraz ampli? Żaden;] Wziąłem ten zestaw Jamo z salonu po odsłuchu, teraz siedzą rozstawione w salonie i czekają na jednostkę 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Używa ktoś jakiegoś soundbara pod series x albo czy w ogóle ktoś używa? Może ktoś coś polecić co w miarę fajnie będzie grać? Od razu mówię, żadne kino domowe nie wchodzi w grę, tylko soundbar, za 2-3tyś kupi się coś przyzwoitego? 

 

Na przykład coś takiego? Nadało by się? 

 

https://m.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/jbl-bar-9-1-soundbar-dolby-atmos.bhtml

 

Trochę drożej, ale już chuj, jakby fajnie grało, to mógłbym wziąć. 

 

 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Wooyek napisał:

 

 

Na przykład coś takiego? Nadało by się? 

 

https://m.euro.com.pl/soundbar-speakerbar/jbl-bar-9-1-soundbar-dolby-atmos.bhtml

 

Trochę drożej, ale już chuj, jakby fajnie grało, to mógłbym wziąć. 

 

 

 Będą fajnie grały, ale weź te co pipolinio(albo inne z tylnymi głośnikami.

 

Miałem jbl 5.1 i grały bardzo fajnie, tylko ten bajer z odczepianymi głośnikami to fajny bajer na jakiś miesiąc bo ładowanie ich irytuje na dłuższą mete(w dodatku żywotność jednego głośnika znacznie się skróciła)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szczerze polecam Aiyima a07 na kosciach tpa3255  jak to male cudo gra to glowa mala , a miejsca zajmuje co paczka fajek.

Do tego glosniki elec debut 5.2  , a jako zrodlo telefon albo jakis preamp i po tanosci mozemy cieszyc sie naprawde zajebistym dzwiekiem.

 

https://www.amazon.pl/AIYIMA-A07-wzmacniacz-Desktop-wzmacniacz-glośników/dp/B08TTT25Z3/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=aiyima+07&qid=1638297059&sr=8-1

 

 

https://www.amazon.pl/DEBUT-B5-2-Dekoracyjny-Regalowy-Dwuczęściowy/dp/B07DNCKG7F/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=elac+debut&qid=1638297405&sr=8-1

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza
Są już w ogóle jakieś belki z HDMI 2.1? Bez sensu jest wybieranie między atmos, a 4k 120fps.
Wracając jeszcze do tego zdania. Szczerze mówiąc myślałem podobnie. Potem podłączyłem bezpośrednio do tv, włączyłem te mityczne 120h w Warzone i... stwierdziłem, że nigdy więcej bo wygląda jak sraka totalna.

Także no 120 to jeszcze nie ta generacja jak dla mnie. Za duża strata jakości.

Ale wiadomo, co kto lubi... Jednak kierować się hdmi jako wyznacznik soundbar to średni pomysł. Bo dać xK za soundbar z atmos tylko na przodzie to odcięcie się od części doznań.
Odnośnik do komentarza

Hehe, nigdy tego nie rozumiem, jak można pisać o wynikach i graniu na padzie w FPS, TPP. Pewnie, na kompie między 60 a 144 jest kosmos, ale grasz myszką i jest precyzja, więc wszystko nabiera sensu. Ale na padzie? Jest płynniej, brzydziej, a precyzja bez zmian bo to dalej pad.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.