Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy z czego będzie korzystać, ale wydaje mi się, że bez problemu powinno wystarczyć, dzieląc ipada (16GB) z dziećmi moje aplikację zajmują może 20%, reszta jest dzieciaków. Filmy streamuję przez xbmc z PC, muzyki nie mam, zdjęcia wrzucam sporadycznie jak muszę komuś pokazać.

 

Masz JB jeśli korzystasz z XBMC. Na nowych iPadach nie ma tego dobrodziejstwa.

Odnośnik do komentarza

Dobra panowie mam ipada. Ale coś mi nie gra, bo to chyba jakaś wersja sklepowa z zainstalowanymi syfami typu osoby w kontaktach, kalendarze wypełnione, muza jakaś, czy programy/gry. No właśnie nie mogę tego skasować trzymając palucha na ikonie nic się nie dzieje. Zrobiłem "odtwórz iPada" i trochę syfu się skasowało, ale dalej mam jakieś kontakty, czy coś. W kiosku wylądował mi magazyn Play, chciałbym go skasować (za drogie) i nie mogę. Jeszcze raz mam odtworzyć? :| Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dobra panowie mam ipada. Ale coś mi nie gra, bo to chyba jakaś wersja sklepowa z zainstalowanymi syfami typu osoby w kontaktach, kalendarze wypełnione, muza jakaś, czy programy/gry. No właśnie nie mogę tego skasować trzymając palucha na ikonie nic się nie dzieje. Zrobiłem "odtwórz iPada" i trochę syfu się skasowało, ale dalej mam jakieś kontakty, czy coś. W kiosku wylądował mi magazyn Play, chciałbym go skasować (za drogie) i nie mogę. Jeszcze raz mam odtworzyć? :| Proszę o pomoc.

 

Konfigurowałeś w iTunes jako nowego iPada podczas odtwarzania?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

nie no tak za(pipi)iscie że głowa boli! Robiłem ponowne przywracanie, na koncu dostałem błąd i teraz w itunesie nie widać mojego ipada. Jak go przywrocic? bo na ekranie mam tylko ikonke itunesa i kabla usb... :|

Texz: Tak, na pudełku widnieje wersja demo... to chyba dlatego, ale i czytam na forum to ludzie sobie jakoś poradzili. Zobaczymy po przywróceniu.

 

----

Dobra naprawiłem, nie mam już trybu sklepowego - wystarczyło drugi raz odtworzyć urządzenie. Uff, przez chwile myślałem że sprzęt mi padł bo program go nie wykrywał, ale jakoś się udało. No nic... to teraz zabieram się za pobieranie. :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Witam to jeszcze raz ja :)

Podoba mi się iPad, zwłaszcza te ceny na AppStore. Pokupowałem sporo gierek po 3 złote: GTA III, Dead Space, Plants vs Zombies... ten ostatni tytuł chciałem mieć na Vicie, ale tam kosztuje 40zł. Ceny są proporcjonalne do polskich zarobków. Ale ja nie o tym:), niektóre gry wymagają kupienia za prawdziwą kasę jakichś tam kryształów itp. Czy jak dam lasce do pracy tablet to ona przypadkiem mi zrobi rachunek na 99999999$? chodzi o to czy sprzęt zapyta hasło. Bo z tego co widzę, to czasem się pyta, czasem nie.

 

No i jailbreak? Co to daje? Czy tylko dostęp do pirackich gierek czy może coś więcej (np. podłączenie pada z ps3??), wiem że temat kontrowersyjny, ale ciekawi mnie po co ludzie chcą mieć ten jailbreak.

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba mieć installousa, żeby móc crackować gierki. Wystarczy użyć googla.

 

Jailbreak to nie tylko piracenie. To też dostęp do sklepu Cydia, który umożliwia Ci zainstalowanie wielu ulepszeń systemu, na które Apple się nie zgodziło.

 

Odnośnie wyłączenia in-appów, czyli "kryształków" to możesz to zrobić w Ustawienia -> Ogólne -> Ograniczenia -> Zakupy w programach (wyłącz).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do platnosci.

 

Polecam wyrobienie karty pre-paid, mozna wirtualna w BZ WBK bez wychodzenia z domu, i podpiecie tylko jej do konta/urzadzenia. Tyczy sie to tez telefonow. W razie W straty ograniczone do przedplaconej kwoty

 

EDIT Oczywiscie przed wyborem warto sprawdzic czy karta z danego banku (nie chodzi tu o typ MasterCard czy Visa, tylko wlasnie o bank obslugujacy transakcje) obsluguje platnosci internetowe. Taki Pekao SA np. nie obsluguje

Edytowane przez szeni
Odnośnik do komentarza

Czy wszystkie ekstrawagancje stworzone na Pages/Keynote/Numbers na iPadzie bez problemu wyświetlają się w Office na Windowsie i odwrotnie? Pages kosztuje 10 dolków i jeśli będe się spuszczał pół dnia nad jakimś tekstem, żeby go ładnie odpędzlować, to wszystko przejdzie 1:1 na Worda, czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza

Czy wszystkie ekstrawagancje stworzone na Pages/Keynote/Numbers na iPadzie bez problemu wyświetlają się w Office na Windowsie i odwrotnie? Pages kosztuje 10 dolków i jeśli będe się spuszczał pół dnia nad jakimś tekstem, żeby go ładnie odpędzlować, to wszystko przejdzie 1:1 na Worda, czy niekoniecznie?

 

A nie da się wypuścić jakiegoś uniwersalnego pliku wynikowego? PDFa? Bo z kompatybilnością z Office'ami to różnie bywa - widziałem problemy między Wordem na Macu i Windowsie.

Odnośnik do komentarza

To dziwne, bo jak pisałem dłuższą pracę naukową (60 stron) w Pages to przekłamania w formatowaniu w Wordzie były znaczne. Na tyle, że porzuciłem Pages i zainstalowałem pakiet Office dla Maca (świetnie zrobiony tak btw).

 

Chyba lepiej będzie ściągnięcie jakiegoś pakietu Office dla iOS np. Office2 Plus był za darmo jakiś miesiąc/dwa temu. Pełno jest tego na AppStore.

Odnośnik do komentarza

Z Wordem jeszcze nikt nie wygrał. Pages jest świetny gdy się kontaktujemy ze światem przesylajac zablokowane PDFy, a wewnątrz firmy obieg dokumentów opiera się na systemie Apple. W przeciwnym razie są jaja, oj są. Wszystko trzeba edytować na PC. Ale dla wspolpracy MAC - IPAD warto.

edit: o Numbers nie wspominając, osobiście stawiam go wyżej niż skostniały Excel

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...