Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

oplaca sie jeszcze kupic ipada 1 kiedy zalezy mi tylko na internecie/mailu/fb/pdf?

Jasne, ze tak. Ja mam jedynke i jestem zadowolony. Problem z nia jest taki, ze po najnowszych update'ach crashuja sie czasami apki, ale mail, internet, fb i pdf idealnie sie sprawdza.

 

Retina jest dopiero od trojki, pierwsze 2 iPady maja "zwykle" ekrany.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Mam pytanie, mam ipada 3 , od jakiegos tygodnia przy korzystaniu intensywnym tzn 4-5h non stop na pelnych obrotach ipad strasznie sie grzeje wczesniej tego nie mialem, to niejest na tyle dokuczliwe ze dotknąc sie nie da z gorąca ale widze ze juz nie zdrowo trzymac go na blacie biurka bo z goraca odkleila sie naklejka (klej puscil) i troche mnie to niepokoi. Tez tak macie? Wczesniej sie grzal co prawda jak kazde urzadzenie elekrtoniczne ale nie az tak jak teraz.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

iPady 3 i 4 na standach są gorące jak s(pipi)esyn. 2 raczej chłodne. Grzanie się modeli z retiną jest normalne, ale nie na tyle, żeby powodowało dyskomfort. Jak ci przeszkadza to zadzwoń do Apple bo iSpot to dziady i w najlepszym wypadku powiedzą ci, żebyś (pipi)ł.

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, mam ipada 3 , od jakiegos tygodnia przy korzystaniu intensywnym tzn 4-5h non stop na pelnych obrotach ipad strasznie sie grzeje wczesniej tego nie mialem, to niejest na tyle dokuczliwe ze dotknąc sie nie da z gorąca ale widze ze juz nie zdrowo trzymac go na blacie biurka bo z goraca odkleila sie naklejka (klej puscil) i troche mnie to niepokoi. Tez tak macie? Wczesniej sie grzal co prawda jak kazde urzadzenie elekrtoniczne ale nie az tak jak teraz.

Norma. Kup sobie jakiś porządny futerał z PURO czy innego dziadostwa (oryginalne od Apple omijaj szerokim łukiem). 

Odnośnik do komentarza

Kupujesz za dwa euro czy coś takiego AVHDPlayer z AppStore'a i odtwarza wszystko.

 

Chciałbym jeszcze dodać, że AV Player HD ma problemy z mkvami z napisami w formacie aas (albo ass, nie pamiętam), czyli z najpopularniejszym formatem dla anime. Gubi napisy.

 

Teraz testuję XMBC i póki co świetnie to działa, mimo że nie jest zbytnio intuicyjne w obsłudze. Tylko do XMBC trzeba mieć jailbreaka.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

właśnie zdałem sobie sprawę, że założyłem ten temat 3 lata i 3 miesiące temu. Po praktycznie samodzielnym pisaniu (dołączył też Texz) dowiedziałem się, że wszystko fajnie, ale powinienem się przenieść na myapple bo na PSX iPad pewnie długo nie będzie tolerowany. Tymczasem 3 lata później iPad oraz jego konkurencja - pisząc ogólnie: tablety - stały się czymś codziennym, naturalnym, wygodnym, radosnym i znanym.

 

A to tylko 3 lata :D grubo czas idzie. 

Odnośnik do komentarza

No tablety tak zmieniły rynek, że głowa mała. Tablety stały się chyba standardem i obiektem pożądania wśród młodszych graczy, jak niegdyś laptopy.
 Gram już w gierki ze 20 lat i jestem nieco znudzony niektórymi tytułami. Ok, to dział iPada więc fani Kratosa pewnie mnie nie zlinczują, ale... wyczekiwałem nowego GoW'a - grając w demo zdałem sobie sprawę że to znowu to samo. Chodzenie po liniowych planszach z backtrakingiem + naparzanie trójkąt, kwadrat. To już było, ale co nowego można wymyślić? Jestem już znudzony, albo przesycony grami. Ale nie na tablecie... sprzęt Apple chodzi bez zarzutu (iPad3). Włączam tablet i gram po paru sekundach, zmieniam grę na inną też w kilka sekund. Ale nie na PS3... zanim włączę TV, konsolę, grę, to mija sporo. Teraz gram z laską w pewną odmianę farmy na tablecie, sama powiedziała, że gdyby to było na PS3, to by jej nie chciało się tak odpalać. A tak gramy przed pracą, po pracy, baaa nawet w łóżku "po", lub "przed"... (sic!)
Tysiące aplikacji na sklepie iTunes, gry freemium, gry za jeden euro. Nieźle to zmienia obecne gry. Ale nie sklepik PS Store, gdzie starocia z PSXa kosztują po 36 złotych i mają archaiczny gameplay.
Znajdą się narzekacze którzy stwierdzą, że "granie na tablecie paluchem to nie to co granie padem". Ale wręcz tablet jest stworzony do innych gier - przygodówki, logiczne, tower defensy. Są i gry bardziej skomplikowane (Dead Space, GTA, czy jakieś tam exclusive'y), ale to właśnie w takie gry jak wymieniłem na początku, gra się najprzyjemniej i kosztują one albo grosze, albo są za free. Dla zainteresowanych: http://www.mogaanywhere.com/, urządzonko które zmieni Twój tel./tablet w konsolę przenośną.
Po co teraz handheldy? Ok, GameBoy był niegdyś królem i każdy maniak chciał go mieć, ale nie było wtedy telefonów (albo pojawiały się pierwsze telefony podobne do cegły. BTW. zwróćcie uwagę jak dążono niegdyś do miniaturyzacji telefonów, a teraz jaka jest wojna m.in. o to, kto ma większy ekran - tym samym większy tel. ). Teraz mamy smartfony, po co mi 3DS czy Vita. Żeby kupować gierki za 200zł? Wolałbym tysiące małych indie produkcji za 4 złote. Vita to dla mnie epic fail i gdyby nie abonament PSPlus, pewnie dawno już bym ją spylił. Gram na niej tylko w robocie i to z nudów.
Nie wiem, może tak narzekam bo mam i konsolę stacjonarną i smartfona i handhelda i tablet, a wiadomo że co za dużo to i świnia ... :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Testowania ciag dalszy. Teraz sciagnalem HD Player i wykupilem upgrade do wersji pro. Odtwarza wszystkie mkvy niezaleznie od wielkosci bez zacinki i do tego nie gubi zadnych napisow. Jest tez tanszy (1,79€). Ogolnie poki co chyba najlepszy programik. Szkoda tylko ze zamiast folderow sa playlisty przez co jest to troche mniej wygodne w uzytkowaniu.

 

Cos w tym jest, ze iPad jest swietna platforma do grania. Mimo, ze np mam Bastion na Xie to nie chcialo mi sie go odpalac. Kupilem sobie wersje na iPada i od razu wsiaklem na kilka ladnych godzin. Nawet filmy sobie na nim ogladam, mimo ze mam kompa polaczonego z telewizorem. Po prostu ta mobilnosc jest mega plusem.

Odnośnik do komentarza

Jakiś darmowy odtwarzacz godny polecenia? Generalnie na ipadzie w jakim formacie najlepiej ogladac filmy? głównie chodzi mi o stosunek jakość/wielkość pliku

GPlayer jest najlepszy, normalnie kosztuje ok. Dolca, ale bardzo często jest w promocji za darmo. Jest z nim tylko jeden problem, nie obsługuje kodeka od dźwięku AC3, na który AV Player HD ma wyłączność, a to kodek który jest w większości plików mkv. Format nie ma znaczenia, chyba że chcesz wrzucać przez iTunes, żeby filmy mieć w Wideo, zamiast w aplikacji, wtedy mp4. Jak masz iPada z retiną, to wrzucaj minimum 720p.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...