Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie NOWE formaty office'a są otwarte (DOCX, XLSX itd) ALE zauważyłem, że jest z nimi więcej problemów niż ze starymi formatami. Weźcie to pod uwagę.

 

Ja jestem za porzucaniem OFFICE'a w ogóle na rzecz otwartych formatów (np. w Szwecji tak trzeba jak się wysyła pliki do urzędu) a jest tego troche - polecam OpenDocument czyli formaty odt itp. Jest dużo programów które nieźle sobie z tym radzą a moim zdaniem MS specjalnie utrudnia przejście na coś innego bo Office to jeden z ich najważniejszych produktów więc nie mają w interesie oddawać kontroli nad rynkiem za darmo. Natomiast prawdą jest że te programy są bardzo dobre (MS Office) i sam Excel to taka maszyna że łeb urywa. Tylko że do podstawowych zadań wystarczy każdy inne program.

Odnośnik do komentarza

Natomiast prawdą jest że te programy są bardzo dobre (MS Office) i sam Excel to taka maszyna że łeb urywa.

Jakie są? Microsoft nigdy nie zrobił bardzo dobrego softwaru. Każde ich oprogramowanie to gó.wno mające multum bugów i nieszczelne na ataki z zewnątrz. Office to najbardziej nieintuicyjne gó.wno jakie znam. Tylko tych wstążek i menu, ikonek a podstawowej sprawy jak chcę, żeby mi tekst ładnie okalał zdjęcie to się męczę godzinami, bo zawsze musi być jakiś problem. Przykład z wczoraj. Mam dwa pliki .doc. Jeden ze stroną tytułową pracy magisterskiej i drugi z pierwszym rozdziałem tej pracy. Chcę jedno przenieść do drugiego. Zaznaczam cały tekst w stronie tytułowej i kopiuję go na czystą stronę wstawioną przez rozdziałem. I co? I gó.wno. Nie da się tak. To by było,za proste i za intuicyjne, musiało mi rozwalić całe formatowanie, z jednej strony zrobiło dwie, zmieniło czcionki, odstępy, rozmiary - wszystko. Totalnie rozpieprzyło całe formatowanie tej strony tytułowej, że trzeba było ją jeszcze raz obrabiać a ja chciałem tylko, żeby ona mi się przeniosła w takiej samej formie do innego dokumentu. Albo mam tabelkę, normalną jak z excella, wstawioną w prezentację w PP. Chciałem ją skopiować do innej prezentacji. Ni ch.uja się nie da, rozwaliło tekst na pisany w jednej kolumnie a obramowań nie przeniosło, a ja nie kopiowałem tekstu, tylko właśnie cały element tabeli skopiowałem. Musiałem Narzędziem Wycinanie zrobić z tego .jpg i wkleić w prezentację. Nienawidzę Microsoftu za takie właśnie utrudniające życie bzdury, za ich wciąż zawieszający się, mulący i problematyczny Windows, za ich WP8, który nie ma podstawowych aplikacji potrzebnych smartfonowi i za Offica, w którym piszesz tekst, zapiszesz w .doc i druga osoba dostanie rozpaćkaną srakę, bo ma wcześniejszą wersję Office. Chciałbym patrzeć jak płoną.

Odnośnik do komentarza

A czy kiedykolwiek przeszedłeś jakieś szkolenie czy przeczytałeś chociaż instrukcję? Ludzie narzekają a na prawdę, to nie jest program dla każdego. Do podstawowych rzeczy wystarcza 30 innych aplikacji ale MOŻLIWOŚCI jakie mają te programy są ogromne. I jakby nie MS, to byś był skazany na system i programy typu DOS, czysty UNIX albo MAC za kosmiczne pieniądze a tak masz wybór czegoś tańszego. Poza tym mało który fan Apple wie, że MS zaczynał od programowania na Maca i napisał Office'a (tzn Worda i Excela) właśnie dla Apple i nigdy nie zgodził się, aby jego programy były wyłącznie na Maci - dlatego od początku się to Jobbsowi nie podobało. Natomiast MAJĄ NIESTETY zapędy monopolistyczne.

 

A do Worda - ja napisałem inżynierkę, moja dziewczyna 2 magisterki i wszystko w Wordzie. I jakoś się dało. Przy wklejaniu, jak klikasz myszką prawy klawisz to masz co najmniej 3 opcje wklejania, jak już skumasz co która robi to powinieneś sobie poradzić. To że coś nie jest intuicyjne na początku nie znaczy że nie można się tego nauczyć. Zmiana biegów w samochodzie też nie jest intuicyjna i nikt nie narzeka tylko się tego uczy. Podobnie pisanie na klawiaturze gdzie, rozkład klawiszy. Intuicyjne to muszą być zabawki a nie poważne narzędzia.

Odnośnik do komentarza

Wejdź na AppStore - featured - AppleID - view AppleID. Będziesz miał zakładkę subscriptions. Anuluj wszystkie jakich nie chcesz. A gazety z kiosku pokasuj

To ma być w iTunes na kompie czy w tablecie? Coś nie widzę :|

Dobra, wiem gdzie to, już znalazłem (dużo wcześniej niż piszę, ale zwlekam z postem), Nie widzę tam żadne "subscriptions". Jedynie mogę newslettera z niusami od Apple, aktywować lub dezaktywować. Wygląda zatem jakbym nie miał żadnych subskrypcji i dlatego nic się nie wyświetla (?). Dziwne jest to że pobrałem sobie magazyn Młody Technik. To za darmo będę dostawał? W komentarzach ludzie piszą że za free, ale znowu w innej gazetce w komentarzach gość napisał że pobrali kasę, a też pisało że za free. Nie wydaje mi się żeby taki magazyn był za darmo, zwłaszcza że jest tam dział prenumeraty i mają 80% zniżki na edycje cyfrową, dla tych co mają prenumeratę w wersji papierowej (nt. zayebisty pomysł gdyby tak w PE było).

 

Ogólnie jestem zadwolony, załuję tylko zakupu Ps Vity, za dużo tych sprzętów, gier, wydatków.

Te gierki po 0,89 euro - niby tanie ale jak się kupuje naraz kilka... :)

 

I pomyśleć że zamówiłem parę tygodni temu - tablet dla ojca z Win7 (bo ma coś takiego jak JAVA, a iOS, ani Android nie) - to chodziło jak krew z nosa. Instaluje 7zipa, robię dwuklik, czekam, klepsydra, czekam. Kur*** czekam dalej. Wkurzony wyłączam kompa, a nagle pojawia się instalator. WTF!?

Tu chodzi wszystko płynnie szybciutko, bez żadnych zwiech. Jestem zadowolony - dzięki za uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Kupiłem sobie prenumeratę Newsweeka i Politykę. Genialna sprawa. Szybko, wygodnie i 2x taniej niż w kiosku. Do tego nie muszę nigdzie wychodzić, składować makulatury. Jestem zachwycony. Książki wolę papierowe, ale gazety i czasopisma na tablecie wymiatają. Nieprędko kupię coś papierowego w tym zakresie. Szkoda, że PE nie wychodzi w wersji elektronicznej. Kupowałbym nawet za pełną cenę

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Nowego iPada dali żeby zunifikować wyjścia w wszystkich urządzeniach. Byłoby dziwne, gdyby wszystkie urządzenia miały ten lightning, a iPad nie (btw. szybkość tego połączenia wymiata). A przy okazji zmienili procka i grafę. Hmmm. W sumie nawet gdyby zrobili iPada 5 w marcu to i tak by się wytłumaczyli...

Odnośnik do komentarza

Rozsądek podpowiadał też, że nie będzie nowego iPada w końcówce tamtego roku, a jednak. Nie wiadomo.

Właśnie nim przerzucili cykl na ostatni kwartał i jego się będą trzymać, bo iPady na koniec roku schodzą jak ciepłe bułeczki.

Na wiosnę stawiam jakiś nowy produkt, latem iPhone, później iPad, w międzyczasie odświeżone laptopy/stacjonarki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...