Skocz do zawartości

Mass Effect 2


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem z tego co osobiście "chwilę" grałem i słyszałem to kicha. Zresztą jak w sci-fi można grać z dubbingiem.

 

Dziwi mnie po co do takiej gry robili dubbing (obszernej, fabularnej, sci-fi) tym bardziej boli, że nie ma napisów bo EA robi dobre tłumaczenia.

Już wolę nie zrozumieć połowy tekstów niż męczyć się z Bohosiewicz i Człowiekiem Iluzją...

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle jest przeciwnikiem dubbingów w grach i filmach przeznaczonych dla ludzi, którzy ukończyli 12 rok życia :P Sorry, ale nie po to developer wkłada masę pracy i pieniędzy z zatrudnianie świetnych aktorów, żeby potem w jakiejś wersji ktoś mi tu skrzeczał. Współczuję m.in. Niemcom i Francuzom, którzy dubbingi to mają już chyba w każdej grze obligatoryjnie.

 

Jedyna produkcja w którą jako-tako grało mi się z dubbingiem, to Uncharted 2, ale w polską wersję zagrałem tylko raz z ciekawości. Normalnie mam wyłącznie angielskie audio i to imo jedyna, słuszna opcja.

 

Owszem, wydawca powinien dbać o tłumaczenia kinowe, zwłaszcza w bardzo rozbudowanych tytułach (F:NV na ten przykład). W obecnych czas nic nie usprawiedliwia braku wersji PL, ale jeśli ktoś z góry chce mi odebrać możliwość z gry oryginalnym audio, to niech w ogóle da sobie spokój z lokalizacją. ME2 miałem sprowadzonego z UK i nic mi do szczęścia nie brakowało. Pomyśleć, że lata temu niektóre gry nie miały nawet napisów i język trzeba było sobie szlifować jakoś :D

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

No nie wiem z tego co osobiście "chwilę" grałem i słyszałem to kicha. Zresztą jak w sci-fi można grać z dubbingiem.

 

Dziwi mnie po co do takiej gry robili dubbing (obszernej, fabularnej, sci-fi) tym bardziej boli, że nie ma napisów bo EA robi dobre tłumaczenia.

Już wolę nie zrozumieć połowy tekstów niż męczyć się z Bohosiewicz i Człowiekiem Iluzją...

 

Akademia Pana Kleksa ? Wyobrażasz sobie ten kiler S-f po angielsku :)

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle jest przeciwnikiem dubbingów w grach i filmach przeznaczonych dla ludzi, którzy ukończyli 12 rok życia :P Sorry, ale nie po to developer wkłada masę pracy i pieniędzy z zatrudnianie świetnych aktorów, żeby potem w jakiejś wersji ktoś mi tu skrzeczał. Współczuję m.in. Niemcom i Francuzom, którzy dubbingi to mają już chyba w każdej grze obligatoryjnie.

 

Jedyna produkcja w którą jako-tako grało mi się z dubbingiem, to Uncharted 2, ale w polską wersję zagrałem tylko raz z ciekawości. Normalnie mam wyłącznie angielskie audio i to imo jedyna, słuszna opcja.

 

Owszem, wydawca powinien dbać o tłumaczenia kinowe, zwłaszcza w bardzo rozbudowanych tytułach (F:NV na ten przykład). W obecnych czas nic nie usprawiedliwia braku wersji PL, ale jeśli ktoś z góry chce mi odebrać możliwość z gry oryginalnym audio, to niech w ogóle da sobie spokój z lokalizacją. ME2 miałem sprowadzonego z UK i nic mi do szczęścia nie brakowało. Pomyśleć, że lata temu niektóre gry nie miały nawet napisów i język trzeba było sobie szlifować jakoś :D

Ja jednak bym się wystrzegał ustanawiania innym 'jedynych słusznych opcji' :confused: . Mam więcej niż 12 lat, znam angielski raczej dobrze ale lubię dubbing na poziomie. Dla mnie to wręcz zwiększa immersję, poza tym prozaiczna rzecz- w trakcie scenek wygodniej jest 'je oglądać' (bądź po prostu odwrócić głowę i popatrzeć w okno) niż śledzić tekst na dole ekranu, bo w przypadku bardziej skomplikowanego, specyficznego słownictwa (jak chocby w grach s-f) gra na słuch z ANG srednio wchodzi w grę.

Powtórzę jeszcze raz że pisze pozytywnie o wysokobudżetowym dubbingu 'na poziomie', jaki IMO był w ME2, bo jeśli jest on robiony metodą ekonomiczną, bez przygotowania, odpowiedniego dobrania aktorów to rzeczywiscie wypada blado i drażniąco- chocby w Dragon Age'u, gdzie nie dosyć że postaci mówiły zupełnie innymi głosami niżeli w oryginale, to miałem wrażenie że co druga postać mówi lekko modulowanym głosem jacka Lenartowicza a co trzecia Jacka Mikołajczaka. Słowo na niedzielę? Najlepiej jak dadzą pełen wybór swobodnego dobrania wersji i każdy będzie happy

Odnośnik do komentarza
Dla mnie to wręcz zwiększa immersję

Te sztuczne, teatralne wręcz kwestie mają zwiększać immersję? :P Dla mnie każde odstępstwo od świetnego oryginału totalnie rujnuje wszelkie wrażenia.

 

Co z tego, ze polski dubbing ME2 może pochłonął sporo budżetu, skoro do pięt nie dorasta oryginałowi? To już nawet nie jest kwestia gustu, jak ktoś wyżej wspomniał - dla mnie po prostu zbrodnią jest, żeby chamsko wyciąć z gry głosy osób typu Sheen.

 

Najlepiej jak dadzą pełen wybór swobodnego dobrania wersji i każdy będzie happy

No i dokładnie o tym powiedziałem na końcu :P Niestety, w wypadku tytułów multiplatformowych takie coś odpada. Dlatego też nadal będę utrzymywał że napisy>dubbing.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

No nie wiem z tego co osobiście "chwilę" grałem i słyszałem to kicha. Zresztą jak w sci-fi można grać z dubbingiem.

 

Dziwi mnie po co do takiej gry robili dubbing (obszernej, fabularnej, sci-fi) tym bardziej boli, że nie ma napisów bo EA robi dobre tłumaczenia.

Już wolę nie zrozumieć połowy tekstów niż męczyć się z Bohosiewicz i Człowiekiem Iluzją...

 

Akademia Pana Kleksa ? Wyobrażasz sobie ten kiler S-f po angielsku :)

 

Nieee ;] ale widziałem kiedyś i włączałem z ciekawości dubbing w Star Warsach... To raz a dwa widziałem kiedyyyś Blade Runnera z lektorem... już lepiej nie oglądać tych filmów w takich wersjach.

 

Bo z poważnego kina robi się "o co chodzi jakby". Takie same wrażenie odnoszę z ME2 z dubbingiem polskim.

Odnośnik do komentarza

No ja zaliczałem ME2 na X360 z PL dubbingiem (jednak moje zdolności angielskiego wymiękają w grach z duża ilością tekstu, a szczególnie tka specyficznego jak w uniwersum ME), no i niestety ciężko to zniosłem, zresztą jak zawsze :) , ale fakt jakbym grał w oryginalną wersję to bym z 1/3 nie zrozumiał, więc w moim przypadku jest to pewnego rodzaju tragizm jak nie zapuszczą w grze tego typu napisów PL z oryginalnym audio

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

A jeszcze odnośnie ceny możecie wierzyć lub nie ale "od razu" po zapowiedzi ME2 na Ps3 (już zapomniałem na czym to było TGS?). Cena w Ultimie wynosiła 100 zł coś 120-140 jakoś tak dopiero później (chyba jeszcze w ten sam dzień) zmienili na 199 zł ;/. Dlatego strasznie się zdziwiłem bo byłem pewien, że w takiej cenie 100 parę złoty będą sprzedawać.

 

Może to wynikało z tego, że nie wiedzieli o dodatkach.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

No strasznie nam przykro.

 

Panowie, ME2 to dla mnie zakup obowiązkowy ale nie podoba mi się cena. Niby te 200zł to uczciwa cena za ok. 35h rozrywki ale... kurde, to roczna gra. :confused:

 

może i roczna, ale po pierwsze w ogóle się nie zestarzała, a po drugie dostajesz wszystkie dlc za darmo, które wydłużą Ci rozgrywkę do kilku godzin.

 

Sam, gdybym nie miał już gry na PC - wziąłbym preordera bo naprawdę warto - jedna z nielicznych gier z ostatnich paru lat, po zaliczeniu których naprawdę chce się krzyknąć "WOW" i nie zapomina się o niej tak prędko.

Odnośnik do komentarza

No strasznie nam przykro.

 

Panowie, ME2 to dla mnie zakup obowiązkowy ale nie podoba mi się cena. Niby te 200zł to uczciwa cena za ok. 35h rozrywki ale... kurde, to roczna gra. :confused:

 

może i roczna, ale po pierwsze w ogóle się nie zestarzała, a po drugie dostajesz wszystkie dlc za darmo, które wydłużą Ci rozgrywkę do kilku godzin.

No wlasnie nie dostaje tych DLC za darmo.

 

Pelna cena jest pomylka. 159 to cena, jaka ta gra powinna osiagnac w premiere po roku.

Odnośnik do komentarza

No, demko mile widziane wśród posiadaczy PS3 jak i sama gra :thumbsup: Ale najpierw bym musiał zobaczyć ME2 na PS3 żeby powiedzieć, czy warto pod względem graficznym ją kupić.

 

Kurczę no ;/

 

Tę grę pewnie warto kupić z 1000 innych ważniejszych powodów. Szczerze mówiąc z silnikiem z Xboxa czy nowym "who cares" na tych filmikach porównawczych nie widziałem jakiś większych różnic. Zresztą mi się tam podoba ME2 graficznie ten z Xboxa jedna z ładniejszych gier z 360-tki.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...